Poprzedni artykuł: Internautka zarzuciła Kim Kardashian, że naraża swoje dziecko Następny artykuł: Joanna Krupa ogłosiła, że jest w ciąży! Piękny prezent na Dzień Matki...

Klara Lewandowska ma tylko 2 lata, a już jest na diecie. Co je?

Dziecko, , tagi: Klara Lewandowska
Zwyczaje żywieniowe Klary Lewandowskiej mogą niektórych zaskoczyć. Są zdrowe, ale mogą niektórych zaskoczyć. Chodzi o pizzę i lody.

Anna Lewandowska wielokrotnie chwaliła się na swoim Instagramie, że jej dwuletnia córeczka uwielbia zdrowe przekąski Healthy Plan by Ann. Pokazywała również, o jakie produkty stopniowo rozszerza dietę Klary. W najnowszym wywiadzie dla niemieckiej edycji magazynu "Gala" zdradziła szczegóły aktualnej diety jej dziecka. Jadłospis wydaje się dość restrykcyjny.

Co je Klara Lewandowska?

Jadłospis Klary Lewandowskiej to z pewnością same zdrowe przekąski. Ma już dwa lata, więc jej dieta jest zdecydowanie bardziej urozmaicona. Zresztą dzieci w tym wieku uwielbiają poznawać nowe smaki. Zawsze jednak zastanawiałyśmy się czy Anna Lewandowska pozwala jej na wszystko, na co ma ochotę. Okazuje się, że obowiązują restrykcyjne zasady, których cała rodzina stara się przestrzegać.

Jeśli jemy w restauracji, a Klara widzi, że inne dziecko dostaje chleb, ona również chce kromkę. Oczywiście może jeść pizzę, ale bez glutenu. I zamiast lodów, jest sorbet. Zawsze staram się wybrać coś zdrowszego - mówi Anna Lewandowska w niemieckim wydaniu "Gali".

Zastanawiamy się jednak, czy eliminacja glutenu z jadłospisu tak małego dziecka, to dobry pomysł. Jeśli u Klary nie stwierdzono celiakii albo nieceliakalnej nadwrażliwości na gluten, eliminowanie produktów zbożowych z jej diety, może automatycznie prowadzić do uczulenia na nie.

Nie ulega wątpliwości, że dieta bezglutenowa to dieta lecznicza i jedyny lek na celiakię. Jednak szybkie efekty, które można dzięki niej osiągnąć sprawiły, że stała się bardzo modna - tak, modna to właściwe słowo. Zaczęły ją stosować osoby, u których żaden lekarz ani badania nie stwierdziły nietolerancji na produkty zbożowe. I mimo że zaczęły tak samo chudnąć i lepiej się czuć, to bardzo złudne i chwilowe wrażenie.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że Anna Lewandowska doskonale potrafi uzupełnić braki cennych składników odżywczych, m.in. witamin, kwasu foliowego i soli mineralnych dostarczanych w mące. Zastanawiamy się jednak, czy restrykcyjna dieta bezglutenowa u tak małego dziecka jest zasadna. Co myślicie na ten temat?

Zdjęcie główne: Instagram.com/annalewandowskahpba

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 czerwca 2019, 22:46

Nasze propozycje