Poprzedni artykuł: Tak odważnej sesji okładkowej Małgorzata Rozenek-Majdan jeszcze nie mi... Następny artykuł: Zmarła przyjaciółka Anny Lewandowskiej. Trenerka zamieściła bardzo por...

5 sygnałów, że twój związek nie ma przyszłości

Kobieta, , tagi: miłość, związek
Jesteś w kilkuletnim związku i wydaje ci się, że od jakiegoś czasu żyjecie jakby obok siebie, tkwicie w tym układzie z przyzwyczajenia? A może zakochałaś się po uszy, ale twój wybranek sprawia wrażenie znacznie mniej zaangażowanego w waszą relację? Sprawdź, jakie sygnały świadczą o tym, że na dłuższą metę nic z tego nie będzie!

Wiele osób nie dostrzega lub nie chce zauważyć, że ich związek przestał być satysfakcjonujący. W pewnym sensie trudno się temu dziwić: po kilku latach życia w parze przyzwyczajamy się do swojego towarzystwa i trudno jest z dnia na dzień przeprowadzić rewolucję w swoim życiu. Czasem w grę wchodzą również gorące uczucia, przesłaniające nam fakt, że niewiele nas łączy z osobą, obok której codziennie się budzimy. Oczywiście, każda sytuacja jest indywidualna, jednak istnieje kilka sygnałów, które świadczą o tym, że konkretny związek nie ma szans na szczęśliwą przyszłość.

Odmienne poglądy i wartości

Mówi się, że przeciwieństwa się przyciągają, jednak zasada ta ma zastosowanie przede wszystkim na początku znajomości. Aby zbudować dobry i trwały związek, potrzebujemy solidnych fundamentów. Jeśli zaś wasze spojrzenie na świat, życiowe priorytety i opinie diametralnie różnią się między sobą, prawdopodobnie będziecie mieli problem z dogadaniem się. Trudno wyobrazić sobie harmonijny związek zdeklarowanego konserwatysty z feministką sympatyzującą z ruchami LGBT. Nie ma również co liczyć na wspólne szczęście osoby marzącej o domu z ogródkiem i gromadce dzieci z kimś, kto w ogóle nie chce mieć potomstwa, za to planuje zwiedzać świat i poświęcać się karierze zawodowej.


Jednostronne zaangażowanie

Ty się starasz, organizujesz romantyczne randki lub weekendowe wyjazdy, a on sprawia wrażenie całkowicie biernego? Zawsze ma coś lepszego do roboty, a spotkania z tobą traktuje jak plan „B”, na wypadek, gdyby inne możliwości spędzenia czasu nie wypaliły? Nie daj się zwieść rozmaitym wymówkom – zakochany facet zrobi wszystko, by być z tobą i nieustannie sprawiać ci przyjemność. A jeśli się nie angażuje… Cóż, najwyraźniej mu na tobie nie zależy.

Związek z przyzwyczajenia

Kiedyś wiele was łączyło, a dziś wydaje ci się, że wasze uczucie się wypaliło? Zauważasz w nim coraz więcej wad, a rzeczy, które wcześniej cię rozczulały, teraz są wyłącznie przedmiotem irytacji? Jeśli jedynymi przesłankami do kontynuowania związku są rozsądek, niechęć do zmian lub strach przed samotnością, raczej nie ma co liczyć na wspólne „długo i szczęśliwie”. Zdecydowanie lepiej rozstać się w kulturalny sposób i poszukać miłości gdzie indziej.

Brak komunikacji

Jeśli nie rozmawiacie o przyszłości i nigdy nie poruszacie poważnych tematów, być może podświadomie przeczuwacie, że ten związek jest tylko „na chwilę”. Równie alarmującym sygnałem są ciągłe kłótnie i niechęć do kompromisów. Jednym z podstawowych warunków stworzenia zdrowej relacji jest wzajemny szacunek, umiejętność słuchania siebie nawzajem oraz obustronna ciekawość. Udawana „sielanka” i powierzchowna komunikacja to znak, że brak wam szczerego zaangażowania.

Niechęć do wspólnego spędzania czasu

To normalne, że na początku znajomości chcemy spędzać ze sobą każdą wolną chwilę, jednak z czasem przypominamy sobie również o innych sprawach, które dotychczas były dla nas ważne. Nie ma niczego złego w spotkaniach z przyjaciółmi, rodziną oraz oddawaniu się własnym pasjom i zainteresowaniom. Jeśli jednak wciąż zachowujecie się jak single, lepiej czujecie się w towarzystwie innych osób i niewiele jest rzeczy, które robicie wspólnie, wasz związek nie ma przed sobą świetlanej przyszłości.

zdjęcia: iStock

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 lutego 2019, 20:03

Zobacz także

Nasze propozycje