Yves Rocher, Solaire Peau Parfaite, Huile Sublimatrice SPF 30 (Olejek do opalania z wyciągiem z mikołajka nadmorskiego)

Olejek zapewnia ochronę przeciwsłoneczną i pielęgnację ciała. Skóra jest chroniona przed promieniami UVA i UVB i otrzymuje dawkę natychmiastowego nawilżenia. Po zastosowaniu olejku skóra jest elastyczna, miękka i delikatnie pachnąca.

kremy z filtrem do ciała
nawilżające, ochronne

• Wydajność: 5
  • Zapach: 5
  • Stosunek jakości do ceny: 3
  • Opakowanie: 5

Wysoka jakość, za wysoka cena

Na początku lata postanowiłam porzucić nieprzyjemne dla mnie balsamy do opalania i przerzucić się na olejki - oczywiście z atomizerem. Bardzo się ucieszyłam, że Yves Rocher ma w swojej ofercie właśnie to, czego szukałam - ale odstraszyła mnie cena. Na szczęście dorwałam go na promocji ok. 50%, więc cena nie zabolała - jednak nawet za wysoką jakość produktu nie zapłacę 66 zł. Ogólnie rzecz biorąc - polecam :)

OPAKOWANIE
To buteleczka z porządnego plastiku, z solidnym atomizerem, i zatyczką, która nie spada, nawet w torebce. Za to ogromny plus! Bardzo trudno jest wykonać opakowanie, z którego olejek (jakikolwiek) by nie wyciekał - a tutaj pozytywne zaskoczenie! Cały dzień w rozbujanej torbie i żadnego przecieku!

UŻYWANIE
Olejek dobrze rozprowadza się po skórze. Nie jest tępy, ale jednak lekko ślisko-klejący. Nie wiem, czy to dobry pomysł na plażę, ale na wypad w góry lub do lasu sprawdza się doskonale. Lekko go czułam po aplikacji przez kilka minut, a potem wrażenie zniknęło. Nie zauważyłam, by powodował lepienie się ubrań do ciała.
Olejek ma lekko żółty kolor, jednak po rozsmarowaniu zupełnie tego nie widać.

ZAPACH
Jest charakterystyczny, ale dla mnie przyjemny. Taki kojarzący się ze
Słońcem, wakacjami. Po ok. 15 minutach przestawałam go czuć, także nie było z nim problemu. Ze spokojem perfumy są w stanie go zamaskować.

DZIAŁANIE
Skóra po nim nie jest podrażniona. Olejek siłą rzeczy nawilża, ale skóra nawet po umyciu się była zauważalnie gładsza, przyjemniejsza w dotyku. Lecz przede wszystkim to świetna ochrona przed promieniami UV. Przez kilka tygodni przebywałam głównie na dworze, w słońcu, i ani razu się nie spaliłam. Nabrałam za to ładnej, jednorodnej opalenizny - myślę, że to zasługa olejku.

Podsumowując, ten produkt ma dobrą jakość, jest wydajny (po wakacjach zostały mi 2/3 buteleczki) i przyjemny w użyciu. Ale cena jest nieadekwatna... 66 zł za olejek z filtrem to gruba przesada moim zdaniem. Na szczęście zostało mi go sporo, więc nieprędko będę musiała kupić nowy (a i tak zrobię to na promocji).

Kupiony w: Nie podano

• Wydajność: 5
  • Zapach: 4
  • Stosunek jakości do ceny: 4

Bardzo dobry

Latem zwykle korzystam z filtrów o niskiej ochronie, ponieważ moje ciało opala się zawsze bardzo powoli. Ten produkt sprawdził się jednak idealnie w momencie, gdy miałam na sobie już lekka, brązowa opaleniznę. Dzięki niemu moja skóra pozostała nadal pięknie opalona i jednoczenie chroniona przed szkodliwym promieniowaniami. Produkt jest bardzo wydajny, ponieważ niewielka jego ilość potrzebna jest do nałożenia na całym ciele. Ja stosowałam go głównie na brzuch i plecy i jestem bardzo zadowolona. Skóra nie schodzi, a za to mogę pochwalić się piękna i przede wszystkim zdrową opalenizną. Jedynym minusem jaki dostrzegam jest charakterystyczny zapach, który niestety niezbyt mi odpowiada, ale na szczęście po nałożeniu nie jest on bardzo wyczuwalny. Produkt godny polecenia.

Kupiony w: Inna drogeria

• Wydajność: 4
  • Zapach: 5
  • Stosunek jakości do ceny: 5

Zadowolona!

Wróciłam z tygodniowych wakacji podczas których towarzyszył mi ten olejek. Ponieważ jestem bladziochem nie ruszam się bez 30 tki filtra później koło sierpnia czasem stosuje 15tke. Olejek ma filtr 30 chroni przed poparzeniem, ładnie nawilża i odżywia skórę, nie powoduje podrażnień czy krostek. Ponieważ jest to olejek nie krem na piaszczysta plaże wiadomo , będzie się kleić... duży plus za opakowanie ładne, poręczne i co najważniejsze szczelne nic się nie ulewa do torby plażowej i na ręczniki. Atomizer bardzo Ok. Jestem zadowolona. Cena trochę wygórowana jak za taka pojemność to jedyny minusik. Polecam jestem zadowolona.