Apart, Natural, Vitamin Therpay, Creamy Foam Bath (Płyn do kąpieli (różne rodzaje))

Pojemność 1 500 ml

Receptura płynu oparta jest na składnikach pielęgnacyjnych, które nawilżają i odżywiają skórę sprawiając, że staje się ona gładka, miękka i elastyczna. Lipid uzyskany z oleju słonecznikowego ułatwia regenerację naskórka. Perfumeryjny zapach płynu relaksuje zmysły. Gęsta i obfita piana odpręża ciało.

Skóra
normalna, sucha
zapachowa
w butelce, w tubie
w płynie
>250ml

Piękny zapach, bogata piana i szereg składników uczulających.

Jest to pierwszy płyn do kąpieli marki Apart jaki mieliśmy przyjemność używać. Ja wolę szybki prysznic, córka długie kąpiele i to właśnie z myślą o niej został zakupiony. Wybraliśmy zapach róży połączonej z białą orchidea bo młoda przepada za tym pierwszym kwiatem.

Płyn został zakupiony w Intermarche za ok. 10 zł za opakowanie o pojemności 1,5 l. Butla jest więc dość spora i ciężka, ale z boku ma uchwyt dzięki czemu zdecydowanie łatwiej ją chwytać i używać. Jej kolor jest jasny, nieprzeźroczysty, ale nie na tyle, żeby całkowicie zakrywał ilość pozostałego płynu. Zapach jest bardzo przyjemny, nie jest sztuczny i nie drażni nosa. Na pierwszy plan wybija się róża, a cała kompozycja sprawia, że czujemy się jakbyśmy byli w ogrodzie bo zapach roznosi się po całej łazience i jeszcze długo po kąpieli jest wyczuwalny.

Płyn również ma jasny kolor, takiej bieli delikatnie przełamanej jaśniuteńkim różem (ale mogę mieć omamy). Nie jest może tak gęsty jak żel, ale też nie jest mega lejący się. Troszkę trzeba go wlać, aby zapełnić całą wannę, ale za to tworzy tak super trwałą i gęstą pianę, że jest ona z nami do końca kąpieli. Przy takiej pojemności i ilości potrzebnego płynu do kąpielu wydajność jest dla mnie w porządku.

Płyn jest oczywiście na bazie SLS, producent w opisie zamieszcza informację, że składniki są starannie dobrane. Rzeczywiście mamy tu kompleks "aż" 4 witamin (A,E,F,B5) i to przed pozycją perfum, ale ogólnie jak dla mnie INCI nie powala na kolana głównie ze względu na zawartość Methylisothiazolinone oraz Metylochloroizotiazolinon - konserwantów, które mają silne działanie uczulające, a zatem mogą powodować swędzenie i inne nieprzyjemności. Podobnie Cocamide Dea, Benzyl Salicytate, Hexyl Cinnamal, Limonene, Geraniol. Także trzeba uważać, u nas na szczęście obyło się bez przykrych niespodzianek.

Jak już wspomniałam płyn tworzy super trwałą pianę. Bezpośrednio nim córki nigdy nie myłam i raczej bym nie ryzykowała bo moje ręce po moczeniu w wodzie z początku rzeczywiście były miękkie i gładkie, ale to był efekt tylko chwilowy. Po niedługim czasie odczuwałam taką suchość, że musiałam sięgać po krem.

Płyn z jednej strony umila czas kąpieli ze względu na przyjemny zapach i bogatą pianę, ale z drugiej strony może wysuszać, uczulać i nie zauważyłam właściwości pielęgnujących.

Aromatyczna kąpiel o nawilżającym działaniu.

Płyn posiadam w wersji Lilia & Lotus i właśnie ten będę opisywać. Zacznę od tego, że produkt występuje w wersji 1,5l i kosztuje 10 zł, to bardzo dobra cena jak za tak duży produkt. Butelka jest plastikowa, z rączką co wpływa na wygodę jej użytkowania biorąc pod uwagę gabaryty produktu. Żeby jeszcze bardziej ułatwić korzystanie z produktu mamy tutaj zamknięcie na zatrzask. Super przemyślane opakowanie!

Płyn jest półtransparentnej białej barwy o lejącej konsystencji. Zapach jest bardzo przyjemny, relaksujący, troszkę mydlano-kwiatowy. Super! Płynu używam pod bieżącą wodę i piana tworzy się sama, później jeszcze tylko trochę poruszam wodą w wannie i mamy całą wannę w pianie! Na prawdę świetnie się pieni. Piana jest sztywna, ale dotykając jej czujemy jej aksamitność. Przez zapach i ilość piany kąpiel robi się o wiele przyjemniejsza.

Nie muszę chyba wspominać, że produkt jest wydajny :) Ogromne opakowanie + łatwość pienienia się produktu sprawiają, że można go używać i używać. Skóra jest ładnie wygładzona i nawilżona, nie przesusza jej, sprawia że jest super miękka. Uważam, że to dobrze działający produkt za niską cenę. Nie wiem jak pachnie lotus, ale lilię wyczuwam bardzo! :)

Boskie połączenia jabłka i róży

plusy:
+ śliczny zapach jabłkowo-różany
+ bardzo dobrze się pieni
+ zapach długo się utrzymuje

minusy:
- niespecjalnie pielęgnuje skórę

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
+ wygodne opakowanie
- słaba dostępność