Dentalux, Complex 3, Pasta do zębów `Świeżość ziół`

Dentalux, Complex 3, Pasta do zębów `Świeżość ziół`

Pasta do zębów z ekstraktem z ziół. Zapewnia długotrwałą świeżość jamy ustnej ochronę przed kamieniem nazębnym ochronę przed próchnicą i paradontozą.

z fluorem
>100ml

Może być.

Wrzuciłam tę pastę do koszyka podczas zakupów w markecie, bo byłam ciekawa jak się sprawdzi. No i jest całkiem nieźle.
Pasta jest biała z zielonymi paseczkami. Jej smak jest ziołowy, czuć odświeżenie. Jednak jest to tylko efekt chwilowy, bo to odświeżenie nie trwa długo.
Pasta w miarę dobrze oczyszcza, nie podrażnia, nic złego nie zrobiła.
Konsystencja jest typowa, taka jak w innych pastach. Dodatkowym plusem jest cena.
Moim zdaniem to całkiem niezła pasta na co dzień, ale ja jednak szukam bardziej odświeżającej. Ta odświeża na chwilę, a wolę takie pasty, które radzą sobie z tym lepiej.
Myślę jednak, że warto ją wypróbować, bo cena nie jest wysoka. Pieni się całkiem dobrze, nie jest ostra. To taka zwyczajna pasta, która nie robi krzywdy i swoje podstawowe zadanie spełnia dobrze.

Niska cena dobry produkt

Pasta trafiła do mnie przez przypadek. Bardzo lubię testować nowe rzeczy. Akurat od pasty jako palacz wymagam żeby dokładnie odświeżała.
Pasta zapakowana jest w standardową dużą tubkę. Nakrętka jest duża więc nigdzie się nie zgubi. Pasta ma zapach miętowo ziołowy, ale bardziej czuć zioła. Jest dość gęsta więc nie zlatuje ze szczoteczki. Fajnie czyści. Świeżość utrzymuje się cały dzień. Nie szczypie i nie podrażnia dziąseł.

Średniaczek

Opakowanie; standardowa tubka z dużym zakręcanym stabilnym korkiem na którym można ją postawić . Grafika w odcieniach zieleni.
Konsystencja; kremowa, gęsta w kolorze białym z zielonymi paskami. Zapach ziołowy słabo wyczuwalny. Smak miętowo ziołowy.
Pasta dzięki swej konsystencji dobrze się nakłada i nie spada ze szczoteczki. Wystarczająco się pieni. Dobrze oczyszcza i odświeża. Uczucie odświeżenia krótkotrwałe. Wydajna, myję zęby 2x na dzień pasta wystarczyła na ponad miesiąc.
Jak na pastę za 3 zł jest zadowalająca, jednak wolę dołożyć i kupić coś z wyższej półki.

ciekawa delikatna fluorowa propozycja.

Już w tytule napomknęłam, że to pasta delikatna. I faktycznie taką się wydaje: nie podrażnia, nie jest szalenie smakowa, nie wywołuje krzywd i strat w kategorii możliwości podrażnienia jamy ustnej.
Już od wielu lat używam past bez fluoru, ale od czasu do czasu trafia do naszego domu propozycja fluorowa- póki co mój mąż gustuje przede wszystkim w takich.

Pasta ma subtelny ziołowy smak. Ziołowy, ale w wersji słodkiej, to bardziej ziołowy posmak. Wyciśnięta na szczoteczkę prezentuje się bardzo atrakcyjnie: biała z zielonymi paskami. Jest odpowiednio gęsta- nie spada ze szczoteczki choć również nie jest to produkt `zbity`.

Dobrze choć nie szalenie się pieni (jak dla mnie to cecha bardzo na plus). Pozwala na uczucie dokładnego oczyszczenia zębów i jamy ustnej.

Jak działa ?
Pozostawia jamę odświeżoną, z miłym delikatnym ziołowym posmakiem. Jest to jednak odświeżenie krótkotrwałe - nie ma się co tu spodziewać 12 godzinnej świeżości lub jeszcze nie wiadomo czego:)
Stosunkowo dobrze doczyszcza zęby: po użyciu są gładkie i lśniące.
I to by było chyba na tyle: ciężko stwierdzić działanie przeciwpróchnicze czy inne długofalowe, bo to kwestia przecież bardzo indywidualna.

Według mnie to dość przyjemna propozycja, o taka średnia półka: a pamiętajmy też, że groszowa sprawa.

bardzo często do mnie trafia

Ot, może ta pasta to nic specjalnego, ale trzeba przyznać, że nie jest to produkt najgorszy!

Pasta ma delikatny ziołowy, moim zdaniem przyjemny smak.

Dobrze oczyszcza i choć nie daje ogromnego odczucia odświeżenia, ma się wrażenie świeżości.

Kosztuje grosze, to bardziej produkt typowo familijny, mogący odpowiadać wszystkim.

Jak dla mnie jest w porządku

Pastę kupiłam w hipermarkecie za bardzo niską cenę, chcąc zobaczyć czy się sprawdzi bo akurat poprzednia się kończyła.

#OPAKOWANIE
Pasta zapakowana jest w zieloną tubkę z prostą szatą graficzną, na zakrętkę, osobiście wolę szybki zatrzask. Ale pasta przynajmniej stabilnie stoi na łazienkowej półce.

#KONSYSTENCJA
Na moje oko typowa, gęsta, biała z zielonymi paseczkami w środku, dobrze się nakłada, nie spada z szczotki.

#ZAPACH I SMAK
Zapach lekko wyczuwalny, smak zaś jak dla mnie to połączenie bardzo delikatnej mięty z ziołami, jest łagodny więc jeśli ktoś nie chce czegoś ostrego to będzie w sam raz.

#DZIAŁANIE
Osobiście uważam, że pasta jest całkiem okey, dobrze myje, zęby pod językiem są gładkie (używam elektrycznej szczoteczki), dość dobrze się pieni w buzi co lubię, nie jest jakaś wodnista jak nie raz bywa w paście z tzw wyższej półki, dzięki temu czuję smak w całej jamie ustnej, i to daje mi uczucie świeżości. Po myciu mam wrażenie, że żeby są umyte. W sumie nie widzę większej różnicy między nią a droższymi pastami, a na prawdę bardzo przykładam wagę do higieny jamy ustnej i regularnych (raz na pół roju/rok) wizyt u stomatologa bo ma to duży wpływ na zdrowie ogólne.

#NIEPORZĄDNE
Pasta mnie nie podrażnia, nie uczula, nie ma krwawienia z dziąseł czy nadwrażliwości zębów. Nie zauważyłam, żeby była większa skłonność do jakiś ubytków itd.

#CENA
Jest bardzo niska, warto wypróbować na sobie bo wiadomo, kto co lubi.

#WYDAJNOŚĆ
Myję zęby 3x dziennie i starcza na kilka miesięcy, ok 3.

Średnia półka

Pastę kupiła moja mama zachęcił ją opis o ziołach no i hasło, że pasta działa na wszystko zapobiega kamieniowi, paradentozie, próchnicy i Bóg wie jeszcze czemu. Nie używam past z fluorem z uwagi na stan mojego szkliwa ale skoro ta pasta już była w domu stwierdziłam że ją przetestuje co trzeci dzień po mojej ulubionej paście bez fluoru. Tak wiec; Standardowe ale ładne opakowanie, konsystencja pasty gęsta. Pasta wygląda fajnie śnieżno biała z wrazistymi zielonymi paseczkami. Pasta bardzo słabo się pieni i jest wodnista. Smak kojarzy mi się z cukierkami anyżowymi co dla mnie osobiście na minus ale są pewnie zwolennicy takiego smaku. Dobrze oczyszcza słabo i na krótko odświeża. Tania zwykła codzienna pasta.

Nie warto oszczędzać

Ani nie pozostawia świeżej jamy ustnej choćby na godzinę ani dobrze nie myje ani nic. Myję zęby regularnie nie piję kawy i nie palę mimo to zauwazylam że zeby staja sie coraz bardziej żółte. Dałabym 1 gwiazdkę ale daję 2 ze względu na to, że ta pasta jest bardzo tania i nie ma co sie spodziewać niewiadomo czego. :)