Mohani, Olej z opuncji figowej

Mohani, Olej z opuncji figowej

Luksusowy olejek najwyższej jakości dla skóry wymagającej szczególnej pielęgnacji. Jego każda kropla jest niezwykle cenna ze względu na trudny i kosztowny proces produkcji z owoców opuncji figowej.
Posiada wyjątkowo intensywne właściwości nawilżające oraz przeciwstarzeniowe. Określany mianem eliksiru młodości ze względu na wyjątkowo wysoką zawartość witaminy E. Regularny, delikatny masaż twarzy i szyi przy pomocy oleju z opuncji sprawia, że skóra jest zrelaksowana, dobrze nawilżona i bardziej sprężysta. Warto stosować go na noc, gdy procesy regeneracji są najbardziej aktywne. Cera rano zachwyci swą gładkością i promiennym wyglądem. Wieczorny masaż twarzy przy pomocy oleju z opuncji jest nie tylko bardzo relaksujący, ale też skutecznie zmniejsza widoczność zmarszczek oraz opóźnia pojawienie się kolejnych. Zapewnia odczuwalny efekt liftingujący.
Olej z opuncji rekomendowany jest dla osób, których skóra posiada nieestetyczne blizny oraz przebarwienia, w tym plamy na dłoniach lub zmiany posłoneczne na twarzy.
Pomocny w walce z delikatną, przesuszoną okolicą wokół oczu, podatną na występowanie zmarszczek i cieni - nawilża, zauważalnie wygładza, daje wrażenie wypoczętego spojrzenia.

• Opuntia Ficus Indica Seed Oil (100% Olej Tłoczony Na Zimno Z Nasion Opuncji Figowe)

genialny olej

Długo zastanawialam sie, czy kupic ten olej, ale okazał się strzałem w dziesiątke:)
Mega nawilża, nie zapycha, dodaje go praktycznie wszędzie. Ma przyjemny zapach i lekką konsystencję, wyrówał mi produkcje sebum i jednocześnie pomógł w walce z trądzikiem i suchą skórą. Bardzo polecam, już namówiłam 3 kumpele do zakupu i każda jest bardzo zadowolona. Też cenowo wypada on spoko. Jest bardzo wydajny, jestem absolutnie zadowolona.

Cudo!

Olejek jest moim odkryciem 2020r. Idealny dla cery mieszanej, wchłania się niemal 100%, przyspiesza gojenie zmian pozapalnych, nawilża skórę, wygładza. Nadaje się do stosowania pod oczy. Stosuje na noc i wstaje z aksamitną cerą, można go zastosować także pod makijaż że względu na swoją lekkość, chociaż ja wolę w nocnej pielęgnacji. Wszystkie kremy mogą iść w odstawkę przy posiadaniu tego eliksiru. Jedynym minusem jest zapach przypomina trochę olej tamanu, ale ze względu na działanie jestem w stanie przymknąć oko:) należy pamiętać, że są tańsze oleje z opuncji tylko, że to są maceraty kosmetyczne, a nie czysty olejek. Opuncia Ficus Indicia Seed Oil - takie oznaczenie gwarantuje nam prawdziwy olejek. Dodam tylko, że jest to jedyny olejek, który wykazuje właściwości Anti Age. Czego chcieć więcej! Polecam .

Jak ktoś mnie zapyta jaki naturalny hit bym wybrała to właśnie wybór padłby na ten olej

To jest moja już kolejna buteleczka oleju z opuncji figowej i zarazem kolejna marka, której tego typu olej zakupiłam. Gdyby ktoś kiedyś zapytał mnie jaki 1 hit z naturalnych kosmetyków do pielęgnacji wybrałabym to zdecydowanie, bez namysłów byłby to olej z opuncji figowej. Mam cerę tłustą, mieszaną z suchymi policzkami, rozszerzonymi porami, kiedyś wrażliwą, dzisiaj już prawie nie, ale to dzięki świadomej pielęgnacji. Do olejów byłam średnio nastawiona ale po pierwszych kilku użyciach tego z opuncji figowej wiedziałam, że to będzie wieczna miłość. Jest to olej idealnie nadający się do mieszanej cery, który tak bardzo poprawia jej stan, że każda złotówka wydana na niego jest tego warta, a do tanich nie należy. Olej z Mohani nie jest najdroższą propozycją ale też nie najtańszą natomiast jest cudowny. Kupiłam go stacjonarnie w Drogerii Pigment. Buteleczka ma 30 ml i myślę, że wystarczy mi na długo. Poprzedniej firmy też chyba tyle miała ale niestety upadła mi i stłukła się więc musiałam kupić nowy produkt.
Słyszałam, że oleje nakładane na twarz powinny służyć domknięciu pielęgnacji a więc być ostatnim krokiem ale po miesiącach testów śmiało mogę stwierdzić, że ten olej niekoniecznie musi być ostatnim krokiem. Bardzo szybko wchłania się, bez zostawiania grubej warstwy na skórze co sprawia, że również nadaje się do użycia wraz z kremem albo i przed nim. Często robię tak, że nakładam olej i po około 15/20 minutach jak wchłonie mi się to nałożę krem i idę spać. Ale również zdarza mi się rano, po porannym oczyszczaniu i na krem dać dwie kropelki a potem podkład i cały makijaż. I nie świecę się w ciągu dnia bardziej, nic takiego nie dzieje się. Wręcz mniej świecę się.
Olej ma konsystencję średnio gęstą, taką rzadszą.

I teraz co najważniejsze to jego działanie i efekty. Otóż ten olej to taki naturalny botoks. Napina skórę, wygładza ją oraz spłyca zmarszczki. Moje czoło wygląda jak po botoksie, a stosuję olej z opuncji figowej już chyba z rok, może niecały. I widać efekty po takim czasie. Skóra jest wyraźnie bardziej napięta i to zasługa regularności oraz czasu przez, który już go stosuję, i to zazwyczaj jest też klucz do pielęgnacji. To taki efekt długofalowy, ktory ze mną jest cały czas, nawet jak nie stosuję ale również zawsze kiedy nałożę na noc olej to rano wstaję i wyglądam tysiąc razy lepiej. Moja skóra w tym momencie poza pojedynczymi krostkami jest gładka, bez jakiejkolwiek kaszki (no może poza porami na nosie, z nimi walczę cały czas) i w na prawdę świetnej kondycji. Ciężki jest mi to opisać ale jak ktoś z was robił mezoterapię z kwasem hialuronowym i potem efekt na skorze był taki, że stawała się ona wizualnie piękniejsza, wygładzona, napięta, nieco grubsza i taka świetlista to olej robi coś podobnego. Sprawia, że ta skóra jest idealna. Taki mezoterapiowy/botoksowy retusz olejem :)

Z innych cudownych właściwości oleju to na pewno przemawia za nim też fakt, że łagodzi stany zapalne, zaczerwienienia i poparzenia słoneczne. Jak za bardzo opaliłam twarz albo zapomniałam o filtrze na słońce to zdarzyło mi się, że miałam podrażnioną skórę twarzy od słońca i po nałożeniu oleju z opuncji figowej na noc, rano jak wstawałam znikały problemy.

I kiedyś pisałam, że lepszy efekt daje jako domknięcie pielęgnacji ale dodam, że to zależy od tak wielu czynników.. teraz, kiedy nie pakuję miliona rożnych substancji na skórę, kiedy używam łagodniejszych żeli, kremów bardziej z naturalnym składem to wszystko, już nie tylko ten olej ale wszystko działa dużo lepiej. Lepiej się wchłania, lepiej działa i skuteczniej. Przy zbyt wielu kosmetykach skóra nie mogła wchłonąc substancji i regenerować się należycie. A teraz mam takie dni kiedy umyję twarz żelem delikatnym, nałożę tonik, ciutke serum i na to olej ten, i tyle. Mniej sebum, skóra jest gładka, napięta, zmarszczki spłycone, super nawilżona, pory mniej widoczne i wyglądam na wypoczętą nawet jak mało śpię.
Świadoma pielęgnacja to podstawa. I ten olej jest jej nieodłącznym elementem u mnie. Nie mam potrzeby robić kolejnej mezoterapii, wystarczą mi odpowiednie kosmetyki. Wiadomo, że to nie jest też aż taki efekt jak po mezo czy botoksie ale na tyle skuteczny, przynajmniej u mnie, że nie potrzebuję robić inwazyjnych zabiegów.

Cena jest wysoka 130 zł za 30 ml oleju.. nie ma chyba droższego ale zastępuje ten olej większość kremów i taka buteleczka myślę, że starczy mi na kilka miesięcy... także jak przeliczę sobie koszty innych kosmetyków to wcale nie ma tragedii, a zresztą, nawet jakby była to i tak warto zapłacić taką sumę.
Zatem jeśli ktoś potrzebuje działania takiego, jak daje ten olej to myślę, że podzieli moje zdanie. Ale jeśli ktoś ma idealną, napiętą cerę to olej już nie zrobi różnicy tak dużej w takim przypadku.

Moje cudo to jest <3

drogi ale skuteczny

olejek z opuncji figowej okazał sie moim odkryciem roku-fenomenalnie napina skóre, wygładza drobnr zmarszczki, cera jest gładka, nawilżona i jakby świetlista. aż przecierałam oczy ze, zdumienia że olejek działa takue cuda. stosowałam pod makijaż i twarz od razu lepiej sie prezentowała, nie wpływał na trwałość podkładu, jak i pod krem. ostatnio go zdradziłam z dużo tańszym olejkiem z opuncji ale efekt był mierny i nieporównywalny z tym z mohani. wydajność średnia, mi starczył jedynie na 2 miesiące. mimo wszystko polecam, bo to skuteczny i naturalny kosmetyk

Zostanie ze mną na zawsze

Ten olej to moje odkrycie. Mam cerę mieszaną, z tendencją do zapychania, problematyczną. Stosuje go solo albo mieszając z kwasem hialuronowym. Nie zapycha, nie przesusza, szybko się wchłania - nie zostawiając tłustej warstwy.
Działa genialnie - twarz jest wygładzona, promienna, nawilżona. Stosuje go również pod oczy. Wydaje mi się, że minimalnie zmniejszył przetłuszczanie skóry.

Mój ulubieniec :)

Opuncja figowa, jak i inne olejki tej marki znajdują się w szklanych butelkach z ciemnego szkła, dzięki czemu mniej promieni słonecznych dociera do produktu i olej tak szybko się nie psuje. Pojemność 30 ml.
Produkt posiada pipetkę, która jest rewelacyjnym rozwiązaniem przy takich olejach.
Sposób użycia jest łatwy, nakładamy na dłoń tyle kropelek ile potrzebujemy, bez obawy, że się nam coś wyleje.
Przy jednej takiej aplikacji zużywam 3-4 kropelki (twarz i okolice oczu). Sam olej ma przyjemną, lekką konsystencję, która dość szybko się wchłania. Nie zostawia tłustego filmu, więc jest również dobry pod podkład, choć ja używam go tylko na noc. Zapach przyjemny, delikatny- ziołowy.

Jeżeli chodzi o efekty to nie trzeba długo czekać. Już po kilku dniach stosowania, widać wyraźnie, że skóra jest mocno nawilżona, odżywiona i miękka w dotyku.
Stosowany na okolice oczu zamiast kremu przynosi świetne efekty. Bardzo mocno nawilża, wygładza, napina skórę. Spojrzenie wygląda na bardziej wypoczęte i świeże.
Zmarszczki czy cienie pod oczami nie znikły do końca, bo wiadomo nie ma cudów na to, ale zdecydowanie są mniej widoczne, a to mnie już bardzo cieszy.

Olej z opuncji figowej to najbardziej drogocenny i luksusowy produkt dostępny na rynku. By wytworzyć jeden litr oleju potrzeba milion pestek z ok. 470 kg świeżych owoców. To również przekłada się na cenę produktu. 30 ml tego drogocennego olejku kosztuje 127 zł. Cena wydaje się wysoka, ale olejek jest niesamowicie wydajny. Ja stosuję dwa miesiące, a zostało mi jeszcze większa połowa butelki, więc uważam, że spokojnie wystarczy mi jeszcze na kolejne 2-3 miesiące.