Zatik Beauty Essentials, Peace Toner (Kojący tonik do twarzy z jaśminem i lawendą)

Odświeżający, kojący, relaksujący i łagodzący tonik pobudza wyraźnie cerę. Tonik ten może być wspaniałym wstępem do spokojnego odpoczynku w nocy.
Wyprodukowany z naturalnych składników dostarcza skórze potrzebnych substancji.

bez parabenów
w sprayu, w butelce
płyn
tonizowanie twarzy
mieszana, odwodniona, wrażliwa, tłusta, sucha
odświeżające, łagodzące, nawilżające

Bardzo przyjemny.

Firmę Zatik bardzo lubię ze względu na dobre składy. Od dawna zaczęłąm za to zwracać uwagę. Tu mamy do czynienia z masą wyciągów i ekstraktów roślinnych jak i olejów.
Na drugim miejscu tuż po wodzie mamy wyciąg z lawendy. Dzięki temu tonik naprawdę wycisza tak skórę jak i zmysły. Nie przypuszczałąm (jeszcze parę lat temu), że uznam lawendę za środek uspokajający, a naprawdę tak się stało.
Dzięki temu tonikowi aż chciało się zmyć makijaż i spryskać nim twarz. Skóra od razu wracała do normy, uspokajała się, a moje myśli odpływały do błogiej krainy. ;)
Bardzo podoba mi się to, że produkt jest w szklanym opakowaniu, bo w dobie plastiku jest to na wagę złota. Mamy tutaj również doskonały atomizer, który rozpryskuje idealną mgiełkę na twarz.
Uważam, że bardzo równoważy on skórę. Przywraca PH i koi - to dla mnie bardzo ważne.
Czasem, gdy podczas dnia potrzebowałam odsapnąć, to również spryskiwałam nim twarz, nawet na makijaż i nic się z nim nie działo. Krople nie są duże, więc makijaż nam się nie niszczy.
Jedyne, co mi się rzuciło w oczy to słaba wydajność, ale wydaje mi się , że to tylko wrażenie, ponieważ używała go bardzo często, a opakowanie jest mniejsze od standardowych toników.
Zaznaczam, że przez zawartość olejków, trzeba nim dobrze wstrząsnąć. :) Na dnie może tez się pojawić osad, ale jest to mętność naturalna.
Mimo wszystko bardzo go polecam. Jest świetny. Warto go kupić, gdy się pojawi w TK Maxx.