Alterra, Triple Hyaluron Booster (Serum hialuronowe (stara wersja))

Alterra, Triple Hyaluron Booster (Serum hialuronowe (stara wersja))

Certyfikowany kosmetyk naturalny. Formuła jest w 100% wolna od mikroplastików według certyfikowanych kosmetyków naturalnych. Przeznaczony dla wszystkich rodzajów skóry, z organicznym aloesem, z 3-krotnym kwasem hialuronowym. Daje efekt wygładzający i liftingujący skórę.

z pompką
lekkie
żel
serum, boostery
normalna, sucha, odwodniona
liftingujące, nawilżające
oil – free / nietłusta, bez parabenów, bez alkoholu

Dobre serum

Serum działa dobrze, wchłania się szybko i nawilża skore, dobrze wyglada pod makijażem. Nawet jak na tak małą pojemnosc serum jest dość wydajne,
jednak cena jest trochę złudna- może się wydawać, ze ten produkt jest bardzo tani, ale gdyby wziąć pod uwagę jego malutka pojemnosc (dwa razy mniejsza od standardowych 30 ml), to raczej wypada podobnie jak do innych tego typu serum z innych marek.

Na plus opakowanie-higieniczne wydobycie produktu, bez pipetki.

Polecam, fajnie działa. Jeśli komuś nie podpasuje to nie będzie musiał się męczyć z duza pojemnością produktu.

Kosmetyk na inflację :)

Przy okazji drobnych zakupów w Rossmanie, jak pewnie każda z nas, zerkam na kosmetyki w promocji. Jakie było moje zdziwienie, gdy zobaczyłam cenę tego kosmetyku- około 10 zł. Trudno było się oprzeć, więc zagadnęłam do koszyka.

Serum zapakowane jest w estetyczny kartonik i opakowanie typu airless. Kartonik utrzymany jest w biało- zielonych kolorach, które sprawia wrażenie kosmetyków naturalnych. Dzięki opakowaniu typu airless dozowanie serum jest higieniczne i bardzo wygodne. Pojemność jest standardowa dla tego typu kosmetyków czyli 15 ml, przy standardowym dozowaniu, czyli około 2 pompek na twarz starczy pewnie na kilka miesięcy.

Kosmetyk jest bezbarwny, a konsystencja dość wodnista, jednak nie spływa i spokojnie można go wmasować w skórę. Zapach jest bardzo neutralny i nie powinien nikomu przeszkadzać. Wchłania się bardzo dobrze, nie pozostawia tłustej czy klejącej warstwy na skórze i bezproblemowo współpracuje z kremami czy kolorówką.

Po zastosowaniu serum, skóra jest odczuwalnie bardziej nawilżona, miękka i zdrowo napięta. Jednak przy zastosowaniu samego serum efekt nie utrzymuje się zbyt długo i po kilku godzinach czułam potrzebę dołożenia kosmetyku. Jeśli jednak po serum zaaplikujemy krem, testowałam najróżniejsze, to efekt jest zdecydowanie lepszy.

Nie zaobserwowałam żadnych niepożądanych efektów. Nie było zaczerwienienia czy podrażnienia. Nie pojawiły się również żadne wypryski.

Myślę, że jak na tą cenę to jest to naprawdę dobry kosmetyk, jednak nie oczekujmy po nim jakiś rewelacyjnych efektów.

Tego potrzebowała moja skóra!

Od dłuższego czasu zmagałam się z drobnym trądzikiem, mimo że wiek nastoletni już dawno za mną. W końcu zmieniłam strategię pielęgnacji i zamiast wysuszających kosmetyków punktowych postanowiłam porządnie nawilżać skórę- okazało się to strzałem w 10!

Nie trzeba nakładać wiele produktu aby poczuć intensywne nawilżenie skóry. Opakowanie jest niewielkie, ale wydajne. Serum dostępne jest w każdym Rossmannie, często w promocji za ok 12-13 zł!

W moim przypadku produkt ograniczył powstawanie nowych niedoskonałości, nie zapycha porów, na twarzy nie pojawiają się suche skórki. Mam także wrażenie, że skóra jest bardziej napięta i wypoczęta (zwłaszcza w okolicach oczu).

Dobre, nawilżające serum

Zobaczywszy ten produkt na półce wygrała ciekawość. W promocji koszt ok. 13 zł - ok, do koszyka. Serum zamknięte jest w małej buteleczce typu airless. Ma rzadka konsystencję, jedna pompka wystarcza na pokrycie całej twarzy. Po nałożeniu czuć ściągnięcie, ale ustępuje po użyciu kremu. Zauważyłam, że skóra stała się nawilżona, ale nie jest to jeszcze efekt Wow. Jeśli ktoś nie potrzebuje bardzo mocnego nawilżenia to ten produkt będzie w sam raz.

Pomógł

Serum pomógł mi zmiejszyc moje zmarszczki na czole, ktorych niestety mam juz troche. Dobrze nawilza i liftinguje. Moja cera na czole poprawila sie znacząco. Zaznaczam, ze na początku (gdzieś z półtora miesiąca) stosowalam codziennie, wieczorem, teraz mniej, a efekt nadal sie utrzymuje. Polecam.

Średnio wypadł

Bardzo lubię stosować w swojej pielęgnacji serum, które jest dodatkowym krokiem. Tym razem przetestowałam Hyaluron Booster od Alterra i szczerze mówiąc nie zrobił na mnie wrażenia.

*opakowanie typu airless
*kosmetyk naturalny
* wodnista, bezzapachowa konsystencja
*dość łatwo dostępny
*współgra z nakładanymi na niego kremami
*szybko się wchłania, nie pozostawia tłustej warstwy
*nie podrażnia, nie uczula

Zauważyłam kilka minusów, które sprawiły, że wg mnie wypadł średnio.
*bardzo mała pojemność - 15 ml. Szybko się skończył przy używaniu na twarz, szyję i dekolt
*od razu po nałożeniu serum trzeba zaaplikować krem ponieważ kiedy serum wysycha na skórze odczuwalne było ściągnięcie
*nie zauważyłam zwiększonego nawilżenia ani wygładzenia

Dobry nawilżacz

Serum jest dobre w codziennym nawilżaniu każdej cery. Moja tłusta cera bardzo się z nim polubiła. Ja spsikuję twarz tonikiem i na to od razu to serum. Czuć, że wilgoć z tonika zostaje w skórze, i że jest nawilżona. Serum mimo małej pojemności jest wydajne. Wielki plus za higienniczną pompkę, dzięki której mamy pewność że nie ma tam żadnych bakterii. Cena niewygórowana, w każdym Rossmanie jest w sprzedaży. Zapewne wrócę do tego produktu.

Niepozorny

Jako fanka marki Alterra postanowiłam wypróbować kolejny ich produkt. Stosowałam go samego jak i w połączeniu z kremem. Stosowany sam jako serum daje trochę niekomfortowe uczucie ściągnięcia skóry (można sobie wmówić, że to lifting, jednak to nie był najważniejszy efekt jakiego oczekiwałam). W taki sposób użyłam go tylko raz. Musialam szybko nakładać krem nawilżający, aby pozbyć się tego uczucia. Z kolei używany co kilka dni jako booster w połączeniu z kremem (na twarz ciągle wilgotna od toniku) daje kopa nawilżenia i wypełnienia. Podbija działanie kremu. Produktu używałam tylko na noc, bo zawarty w nim kwas lewulinowy jest fotouczulający. Brałam na dłoń porcję kremu, na to wyciskalam dosłownie pół pompki boostera albo czasami jedna cała pompkę, łączyłam składniki i nakladalam na twarz wykonując masaż. Skóra wpijala krem i od razu stawała się cudownie miękka, nawilżona i jakby wypełniona. Samo serum nie ma koloru, ma wodno-żelową konsystencję i ma delikatnie alkoholowy zapach, jednak mi to nie przeszkadza. Tak samo jak nie przeszkadza mi alkohol na drugim miejscu w składzie. Nie szkodzi mojej normalnej skórze. Serum jest niepozorne, bo znajduje się w małej plastikowej buteleczce z pompką, jednak daje radę - ja jestem bardzo zadowolona. Nie zapycha, nie podrażnia, nie jest tłuste

Nawilżające maleństwo

Serum jest faktycznie niepozorne, ale przy tym zaskakująco dobrze się sprawdza. Jest zamknięte w mały pojemniczek z pompką, o objętości 15 ml. Samo opakowanie jest super, bardzo wygodne, pompka świetnie działa i jest przy tym niezwykle poręczne. Zajmuje niewiele miejsca co mogłam przetestować, bo wzięłam serum ze sobą na wyjazd. Jego konsystencja jest żelowa, trochę wodnista, ma prawie niewyczuwalny zapach, ale gdyby się mocniej wwąchać to można wyczuć nutkę alkoholu. Świetnie się rozprowadza po twarzy - raz, dwa i serum mamy nałożone. Wchłania się dobrze, nie zostawia klejącej warstwy, wręcz znika ze skóry i zostawia uczucie miękkości i gładkości. Nawilża przyzwoicie. Serum stosowałam w okresie największych upałów i z jednej strony sprawdziło się świetnie, bo właśnie przez swoją konsystencję mogłam nawilżyć skórę nie obciążając jej przy tym zbyt bogatymi specyfikami. Z drugiej strony jednak dla mojej skóry ostatnie upalne tygodnie to prawdziwy obóz przetrwania i szybko staje się sucha i matowa. Serum zadziałało raczej chwilowo, nie mogę powiedzieć, że nawilżyło moją skórę na 48 godzin jak to obiecuje producent. Jest fajne, ale dla mnie zapewne w połączeniu z jeszcze innym kremem/serum, bo samo w sobie nie było trochę wystarczające. Za to - wiem, że się znów powtarzam - idealnie odpowiada mi żelowa formuła, która super się wchłania, nie koliduje z kremami i do tego makijaż wygląda na niej naturalnie i zdrowo. Szkoda też, że serum tak szybko się kończy. Wiem, że pojemność należy raczej do mniejszych, ale i tak byłam zaskoczona kiedy po jakichś dwóch tygodniach codziennego używania znienacka się skończyło. W każdym razie - to ciekawy wybór na lato!

Dobra jakość za niską cenę

Serum zakupiłam po pozytywnych wrażeniach z wersją witaminową. Ten nie odstaje jakością od kolegi, ale pewne różnice są- nie nazwałabym ich jednak wadami.

Po pierwsze, tak jak poprzednik był tłusty, oleisty i niechętny do wchłonięcia, tak ten jest żelowy i szybko zastygający. Na początku byłam przez to zniechęcona, jednak gdy przyszły wyższe temperatury to bardzo doceniłam te właściwości. Serum nadal nakładam na twarz spryskaną hydrolatem, dzięki czemu "sunie" po skórze, równo się rozprowadza, a działanie nawilżające jest zwiększone. Jeśli chodzi o nawilżenie, to jest ono dla mnie na idealnym poziomie. Mam cerę mieszaną, a do tego jeszcze dochodzi AZS. Serum pomaga utrzymać odpowiednie nawilżenie- strefa T jest unormowana i nie przetłuszcza się zbytnio, a miejsca wymagające nawilżenia nie są przesuszone. Dodatkowo efekt ten utrzymuje się przy regularnym stosowaniu i jest on widoczny, nie powierzchowny.

To serum nie jest jednak tak wydajne- tutaj potrzeba mi już prawie całej pompki na jedną "dawkę" i trzeba działać z nim dość szybko, aby nie zastygł po drodze. Nakładam na niego krem-żel, na to jeszcze krem z filtrem, a czasem jeszcze makijaż- całość dzielnie trzyma się cały dzień. Grzecznie współpracuje z wymienionymi kosmetykami.

Kolejnym plusem jest dla mnie opakowanie w postaci próżniowej pompki, dzięki czemu produkt zużywa się do końca, nie ma opcji, że buteleczka się przypadkiem odkręci, a serum wyleje.

Jeśli chodzi o zapach, to ja nie wyczuwam go wcale. Nawet gdyby był średnio przyjemny, do brak substancji zapachowej jest dla mnie kolejnym plusem, gdyż staram się ich unikach w kosmetykach do pielęgnacji. Mają skutecznie działać, a nie ładnie pachnieć (no i oczywiście moje AZS średnio lubi się z perfumowanymi produktami).

Może nie zachwycił mnie tak jak poprzednie serum, ale jak wspominałam w tamtej recenzji- poprzeczka była zawieszona wysoko, a to wcale nie odbiega mocno jakością. Po prostu ich przeznaczenie jest różne i mają inne właściwości, więc to kwestia indywidualnych potrzeb, nie wad produktu samego w sobie. Na pewno jeszcze się skuszę.

Produkt godny uwagi

Serum kupiłam po przeczytaniu pozytywnych opinii. Napewno jest to produkt godny uwagi pod wieloma względami.Serum dobrze nawilża, napina i rozjaśnia skórę. Jest świetne jako baza pod makijaż,szybko się wchłania nie pozostawiając lepkiej warstwy. Stosuję go pod różne podkłady ,krem BB i świetnie z nimi współgra. Pojemność tego produktu jest dość mała ale jest wydajny. Konsystencja jest jakby żelowa ale lekko wodnista. Napewno nie gęsta. Co do zapachu to delikatnie wyczuwam alkohol ale mi to nie przeszkadza.
Polecam to serum

Mam bardzo wrażliwa skórę a do tego mieszana. Od dłuższego czasu moje policzki i czoło było jak tarka. Nic nie pomagało. Dlatego jestem w szoku co zdziałał ten malutki kosmetyk. Skóra po wielu miesiącach wreszcie jest gładka. Polecam.