Make Up For Ever, Aqua Eyes, Waterproof Eyeliner Pencil (Wodoodporna kredka do oczu)

Pojemność 1,2 g

Tekstura kredki jest wodoodporna i barwiąca. Ich niedrażniąca formuła odpowiada oczom wrażliwym, również z soczewkami kontaktowymi. Produkt przebadany okulistycznie.

Kredka jak z obrazka

Kredka do oczu wydaje się takim prostym i niepozornym produktem, który ciężko zepsuć, a jednocześnie zapomnianym na rzecz tuszów i eyelinerów. Przyznam szczerze, że ja sama nie używam kredek prawie w ogóle. A juz szczególnie czarnych. Tej używam tylko do przyciemniania linii rzęs. A właśnie z MUFE mam kredkę czarną, którą dostałam w zestawie. W przeciwnym razie nie wydałabym 100zł. Poza wygórowaną ceną to nie można się przyczepić do niczego, bo jest to po prostu kredka taka, jaka powinna być. Mięciutka, bez problemu się jej używa i to bez użycia siły, a jednocześnie nie rozgniata się i nie rozpływa jak plastelina. Nie łamie się też i nie kruszy. Czarny kolor jest intensywny. Na powiece bez problemu da się ją rozblendować, ale w ciągu dnia nie rozetrze się, nie rozmyje ani nie zniknie przypadkiem. Nie ma także problemów z temperowaniem jej. Generalnie nie mam się do czego przyczepić poza tą ceną, która moim zdaniem jest kosmiczna.

Bubel

Krótko: kredka rozmazuje się, tworząc pod okiem smugi. A kupiłam ją zachęcona przez ekspedientkę w Sephorze, zaznaczając, ze potrzebuję takiej kredki, która nie rozmazywałaby się pod okiem z prędkością światła. A że zapłaciłam blisko 100 PLN to mam prawo czuć się zawiedziona.

Używam tego produktu od: m-ca

Jako baza tak, ale wymaga cierpliwości

Niestety zawiodłam się na tej kredce. Jest bardzo tępa, trzeba cierpliwości aby pokryć nią powiekę, trzeba trzeć, a kolor i tak mało zadowalający. Na ręce efekt ok, na oku niestety nie!
Próbuję zużyć jako bazę pod inne cienie, przedłuża ich trwałość.
Nie kupię kolejnej, chcę zmęczyć tą!

Używam tego produktu od: 6 miesięcy z przerwami

Spróbować warto, ale nie dla każdego

Oceniam kredki nr 22L (srebna) oraz 17L (jasnozielona). Mam jeszcze kredkę w kolorze takiego chłodnego średnionasyconego brązu, ale aktualnie gdzies ją posiałam ,a nie pamiętam jej numeru.

Teoretycznie są to kredki wodoodporne, jednak z trwałością kredek na powiekach różnie bywa. Używałam kiedyś czarnej kredki z tej serii (nr 1 albo 11? nie pamiętam) i chyba z niej byłam najbardziej zadowolona w kwesti wytrzymałości makijażu. Inne kredki odbijają mi się na powiece.
Teoretycznie są mocno napigmentowane. Jednakże kolor 17L jest tragiczny: trzeba długo trzeć po powiece, by pojawił się kolor, a i tak kolor ledwo widać. Gdy pomaluje sie kredką po dłoni, kolor jest piękny i mocny, ale na powiece ta kredka zachowuje się zupełnie inaczej.
Teoretycznie konsystencja w kredkach jest taka sama. Niestety tak nie jest i wg mnie zależy to od koloru. Od początku miałam problem z kredką jasnozieloną, której tak jakby brakuje poślizgu, jest tępa. Czarna kredka przez cały czas pozostała taka sama, dobrze się nią malowało oczy. Brązowa kredka jest bardziej twarda niż srebna.
Plusem jest szeroka gama kolorystyczna.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: 4 kredki

Bardzo dobra profesjonalna kredka!

Aqua Eyes to jeden z lepszych profuktów marki MUFE.

Coż mogę napisać?
Po pierwsze nie wiem dlaczego kredka ma niske recenzje.
Po drugie oceniam kolor złoto brązowy - miałam dwa - trzy lata temu, pamiętam, że wedy to był mój hit! Naprawdę łatwo się nie malowało, utrzymywała się cały dzień i nie odbijała na górnej powiece - jest to bardzo ważne ponieważ moje powieki lubią odbijać każdą kredkę i eyeliner! Druga ważna sprawa jest taka, że jak pomaluję kredką dolną linię oka to musi ona wytrzymać w nienaruszonym stanie cały dzień nawet jak lekko pocieram oko. Tutaj też duży plus - kredka to wszystko wytrzymywała. :-) nie było problemów z temperowaniem. Wytrzymywała upał, mróz, śnieg, deszcz itp. To było 3 lata temu.

Aktualnie posiadam czarną wersję tej kredki. Właściwie niewiele jest zmian w porównaniu do wersji brązowo - złotej poza jedną! Zwróciła na to uwagę poprzednia wizażanka - czarny kolor nie jest taki mięciutki, jest twardszy co powoduje, że muszę kilka razy przeciągnąc kredką po oku aby uzyskać wymarzony efekt. Jest to czasami problematyczne kiedy bolą mnie oczy bo trzeba dość mocno dociskać kredkę do powieki. Nie byłabym sobą gdybym tego nie opatentowała i po prostu po dwóch trech użyciach raz przekręcam kredkę w temperówce i znów staje sie bardziej napigmentowana i nie jest taka twarda :-D

Poza tym drobnym minusem kredka w kolorze czarnym m same zalety - nie brudzi powieki przez uwaga 20 godzin! i trzyma sie u mnie w nienaruszonym stanie - naprawdę nie wiem jak ona to robi! Raz miałam od rana do rana i wytrzymała nie tracąc pigmentu i intensywności

Nie uczula, nie podrażnia, świetna do linii wodnej .

Za to niedbijanie się jest u mnie mistrzem! :-) za to, że czasami jest zbyt twarda odejmuję pół gwiazdki.

Bardzo trwała kredka, wydajna, nie szkoda wydać na nią pieniędzy.

U mnie konkuruje z rimmelem scandal eyes ale rimmel ma jedną wadę - zawsze po pewnym czasie odbija mi się na górnej powiece. Jest mieksza to fakt.

Jeszcze jedna sprawa - kredka dobrze się zmywa Biodermą. :)

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: dwa

Naprawdę bardzo dobra!

Nie wiem skąd te negatywne opinie pod tym produktem. Ja używam tych kredek już od paru lat, sama nie wiem jak długo (około 3-4 lata). Przez ten czas było to moje must have. Aż do czasu kiedy wpadłam na markę Urban Decay i wymieniłam je na kredki 24/7 Glide - On Eye Pencil. Jednakże przez tyle lat byłam ich wierną fanką. Jakość tych kredek jest po prostu rewelacyjna! Mój makijaż musi wytrzymać w ekstremalnych warunkach minimum 18 h. Te kredki to wytrzymują. A nawet więcej. Wielokrotnie nawet na basenie czy na plaży wytrzymały bez zarzutu. Trzymają się na powiece cały dzień, nie odbijają, nie rozmazują. Są w stanie nienaruszonym. Miałam w sumie aż 6 różnych kolorów, więc wiem o czym mówię (czarny, dwa brązowe, niebieski - jasny, fioletowy i zielony). Nie mam się do czego przyczepić oprócz jednej małej wady, za którą muszę odjąć pół gwiazdki, są stosunkowo twarde i niektóre kolory ciężko się rozprowadza na powiece. Muszę wykonać wiele powtórzeń, aby otrzymać upragnioną barwę.

Używam tego produktu od: 3-4 lat
Ilość zużytych opakowań: w sumie miałam 6 kredek, 4 jeszcze mam

nawet kredka z kiosku może być lepsza

Zachęcona dobrymi opiniami o tym produkcie i zachęcona dodatkowo rzez Panią w Sephorze - zakupiałam i stwierdzam,że jej nie znoszę. Żałuje że nie można jej dać punktów ujemnych.

Na górnej powiece:
- w wewnętrznym kąciku migruje po godzinie do góry i do tego się rozmazuje
- w zewnętnym kąciku i na środkowej części trzyma się lepiej, ale po około 6 godzinach zaczyna się kserować. Nawet niektóre kredki z kiosku za mniej niż 10 złotych używane w taki sposób się sprawdzają, a ta NIE

Na dolnej powiece:
- spływa w dół już po godzince i efekt PANDY murowany

Na linii wodnej:
- znika po kilku mrugnięciach, a to co nie zniknie - spływa i znowu mam efekt PANDY

Nie warta nawet złotówki!!!!!

(próby zrobione z bazą do cieni, bez bazy do cieni, z kremami pod oczy i bez nich - efekty zawsze takie same)

Używam tego produktu od: 6 miesiecy (usiłuje uzywać, ale nie mam więcej pomysłów do czego może się nadać)
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Wodopodporna? To kpina! Nie wytrzymuje nawet w normalnych warunkach!

Po Waszych recenzjach spodziewałam się, że wreszcie trafiłam na jakąs w miare trwałą kredkę. Niestety, już po 4h rozmazuje się i odbija nad okiem. Bazy z elfa i smashboxa nie poradziły sobie z tym dziadostwem.

Absolutnie niewarta swojej ceny! Eyeliner z Wibo za 5 zł jest o wiele, wiele lepszy, a mnie się akurat kredek zachciało <sciana>

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego i ostatniego

Kredka ideał

Kolejny produkt w mojej kosmetyczce tej marki, zaczeło się od podkładu HD, którym jestem zachwycona. Kredka również spełniła wszystkie moje oczekiwania co do trwałości, łatwości rysowania kresek oraz szerokiej gamy kolorów :)

Jednak nie tak trwala

Edytuje swoją recenzje po wyprobowaniu kilku kolorow tych kredek. Niestety tylko kolor brązowy trzyma się na powiece faktycznie prawie cały dzień i to własnie pod wpływem tej kredki dalam aż 5 gwiazdek.

Gdy kupilam inne odcienie, kredka odbija sie na powiekach i to juz po kilku godzinach. Myslalam ze znalazlam ideal, temu kupilam od razu kilka kolorow. Niestety tylko ta jedna brazowa spełnia oczekiwania.

Kredka idealna - intensywne kolory, super trwałość

Aqua Eyes to dla mnie kredki idealne.

Posiadam 6 odcieni - pięć w wersji mini (czerń, brąz, turkus, limonkowa zieleń, fiolet), zakupionych w zestawie z jakiejś limitowanej kolekcji oraz pełnowymiarową kredkę 12L - cudowny, niejednoznaczny, morsko-niebieski kolor, który niesamowicie podkreśla tęczówkę oka.
Wszystkie odcienie są mocno napigmentowane, nasycone, wyglądają po prostu przepięknie.

Kredki są niezwykle miękkie, bardzo łatwo się nimi maluje cienkie i grubsze kreski. Nie rozmazują się, są super trwałe - do momentu wieczornego demakijażu są absolutnie nie do ruszenia. Nawet nie każdy płyn sobie z nimi radzi - micelarny musi się trochę pomęczyć, łatwiej schodzi dwufazowym, gdyż są wodoodporne.

Daję im maksymalną ocenę, ponieważ są moimi zdecydowanymi faworytami, ale zauważam w nich jedną wadę - gdy są już dłuższy czas otwarte, a nieużywane zbyt często, trochę wysychają i mogą się delikatnie kruszyć przy malowaniu. Dlatego warto je po dłuższej przerwie przetrzeć chusteczką lub zatemperować.

Moim zdaniem są warte swojej ceny, a kredkę 12L będę kupować, dopóki jej nie wycofają - a wtedy zrobię zapasy. :)

Używam tego produktu od: dwóch lat
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 6 (5 mini, 1 pełnowymiarowa)

NIEZBĘDNIK

Uwielbiam tę kredkę!!! Nie wyobrażam sobie bez niej codziennego makijażu:) Co prawda posiadam tylko jeden odcień - piękny łososiowy beż, opalizujący (23L) ale jakże trafiony!

+kolor - idealny do podkreślania linii wodnej - powiększa optycznie oko - gorąco polecam ten sposób aplikacji
Również nałozony w wewnętrznym kąciku rozświetla spojrzenie, daje efekt wypoczętego spojrzenia

+ trwałość swietna!

+ Bardzo wydajna