Eva Natura, Style, Szampon tataro-chmielowy

Eva Natura, Style, Szampon tataro-chmielowy

Szampon przeznaczony do włosów tłustych i normalnych. Zawiera naturalny ekstrakt z szyszek chmielu oraz olejek tatarakowy. Dzięki tym składnikom posiada właściwości bakteriostatyczne- zmniejsza łojotok skóry głowy. Nadaje włosom puszystość i połysk.

Klasyk raz na jakiś czas

Stosuję go w przerwach od pięknie pachnących szamponów popularnych marek. Ja stosuję jako formę odżywki od czasu do czasu. Jest gęsty, dobrze się pieni, zapach ma neutralny (raczej ziołowy). Moim włosom pomaga, stają się puszyste, lśniące. Minusem jest to, że włosy trudno się po nim rozczesują, plączą.

Dla normalnych włosów-w sam raz.

Mam włosy normalne, dosyć przetłuszczające się-nie jest to jakiś duży łojotok, ale głowę codziennie myć muszę, aby czupryna wyglądała świeżo. Wybieram ziołowe szampony, bo po prostu lubię prostotę i uważam, że w pielęgnacji mi minimalizm służy.
Tataro-chmielowa Pollena pachnie przepięknie-ziołowo, ale słodko i tak zupełnie inaczej niż inne ziołowe tej firmy, Aż szkoda, że nie trzyma się na włosach.

Ten szampon po prostu myje-zostawia włosy i skórę głowy świeże i czyste, dobrze zmywa sebum, kurz, czasami użyję lakieru do włosów i też sobie z nim radzi. Zapobiega nadbudowywaniu się silikonów z używanej przeze mnie odżywki w sprayu. Włosy są lekkie i puszyste. Nie zauważyłam większej rewolucji w przetłuszczaniu się skóry głowy-wprawdzie są dłużej świeże i wieczorem przed myciem są w miarę ok, nie czuję na nich warstwy sebum, ale i tak je codziennie myć muszę. Nie podrażnia skóry głowy, nie powoduje łupieżu czy wzmożonego wypadania.
Po jego użyciu włosy są mocno poplątane(ale dodam, że ja mam okropnie plączącą technikę mycia, bo lubię wymasować skalp gdy myję głowę), nieco się elektryzują, ale nie są szorstkie i spuszone, wyglądają dobrze, a nawet da się je w miarę rozczesać bez wielkiej straty we włosach(rozczesuję na mokro, plastikowym grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami) i bez używania odżywki, choć ja i tak muszę jej użyć, aby włosy się nie elektryzowały.

Szampon jest dosyć gęsty i przezroczysty, nie leje się przez palce. Trochę go muszę wylać, aby dobrze się spienił na moich gęstych włosach(lubię dużo piany podczas mycia głowy :)), bo pieni się dosyć średnio jak na szampon ze SLeSem, więc wydajność jest mocno średnia. Łatwo się spłukuje z włosów.
Butelka prosta, przez swoje gabaryty trudna w obsłudze mokrymi rękoma, do tego zakręcana(dla mnie to akurat nie problem, bo u nas szampon jest ciągle w użyciu i nakrętki po pierwszym otwarciu szamponu wywalamy, ale dla większości pewnie nakrętka będzie problemem), ale zamiast wielkiego otworu ma zaślepkę z małą dziurką, więc łatwo jest kontrolować dozowanie.

Porządnie oczyszcza.

Szampon ten posiada dużo plusów i kilka minusów.... Nie może być aż tak różowo. Ale napewno jedno jest pewne: do włosów przetłuszczających sie jest genialny.
Plusy:
- ogranicza przetłuszczanie
- dobrze sie pieni
- łatwo sie spłukuje
- dba o skóre głowy
- tani
- wydajny
Minusy:
- zapach.... Dla mnie on pachnie piwem :]
- trochę plącze włosy
- po pewnym czasie skóra głowy sie do niego przyzwyczaja
Ogólnie jestem zadowolona z tego szamponu. Daje 4.

Prawdziwy.

W czasach, kiedy wszyscy udają kogoś innego i każdy chce być pierwszy na mecie, bez względu na to czy zrobi to uczciwie czy nie, doceniamy to, co jest prawdziwe i nieskomplikowane.
I ten szampon taki jest. Wystarczy odkręcić butelkę, wylać odrobinę płynu na rękę i zmyć z głowy cały ciężar dnia. Poczuć zwyczajny ziołowy zapach. Tarato- chmielowy. Zdjąć maskę, wysuszyć głowę i zaakceptować życie takim jakim jest.
Bardzo lubię do niego wracać.
Po prostu.

+ ładny, delikatny, ziołowy zapach
+ polski i niedrogi
+ dobrze oczyszcza
+ bardzo dobrze zmywa oleje i niechciany, np. zbyt popielaty odcień z włosów farbowanych
+ nadaje puszystość i blask
+ wzmacnia włosy
+ relaksuje.

- trochę przesusza.

Legenda.

W latach 90-tych, kiedy ten szampon dostępny był w szklanej, często tłukącej się butli, wieś niesła, że to właśnie On jest najlepszy na przerzedzające się włosy.
Każdorazowo trudno mi zauważyć działanie wzmacniające i przeciwdziałające wypadaniu, ale za to wiem, że:
- przyjemnie pachnie, moczarami, skrzypem, pokrzywami, brzozą, ziołami
- bardzo dobrze się pieni
- ma niewysoką cenę
- przydatny przy zmywaniu olejów
- dobrze oczyszcza, lecz nie maltretuje przy tym włosów
- o dość rzadkiej, lejącej konsystencji
- dosyć szybko się kończy

Lubimy się.

Ekstra

Jestem miłośniczką takich szamponow. Dzięki prostemu składowi, dbają o włosy, ni niszczac ih przy tym. Porządne mycie za niska cenę! Zapach - wiadomo - ale ja uważam ze jest odświeżający :) Odejmuje jedną gwiazdkę bo niestety nie czyni cudow.

Używam tego produktu od: 1 miesiaca
Ilość zużytych opakowań: jedno standardowe

Jest dobry w przeciwieństwie do innych;)

Szampon okazał się naprawdę dobry!! nie spodziewałam się takiego efektu.Długo szukałam szamponu ktory nie obciąża włosów i są puszyste po nim.On to robi.Przetestowałam juz wiele drogeryjnych szamponow, te reklamy to bujda....nie wierzcie w nie ze po nich osiągniecie efekt pieknych wlosow bo to tylko reklama nieprawdziwa.Ten szampon nie potrzebuje reklamy bo jest dobry , włosy są po nim lekkie, puszyste, nie obciążone aq do tego oblędnie pięknie pachną- zapach utrzymuje sie długo na głowie i wlosy wolniej sie przetłuszczają

Nie polecam wam szamponów z silikonami i innymi sztucznymi chemikaliami bo wlosy po nich nie sa ładne i wyglądają na obiążone i nie domyte.

Ten szampon jest taki jaki szukałam od wielu miesięcy.

Zalety:
-Idealnie oczyszcza włosy- aż skrzypią
-Nie obciąża włosów.
-Nadaje połysk
-Włosy wyglądają zdrowo
-Są sypkie
-Piękny zapach ahh

Wady:
-Mógłby bardziej je odżywiać

Polecam każdemu ten szampon jak i inne ziołowe które się sprawdziły.Nie zawiedziecie się, tak jak ja.

Używam tego produktu od: Miesiąca
Ilość zużytych opakowań: trzy

Jest ok.

Jak z każdej Polleny z tej serii jestem zadowolona.
Włosy są dobrze umyte, a przy tym szampon nie jest agresywny - skóra głowy nie jest po nim sucha i swędząca itp. Działa u mnie jak każdy wariant mimo, że ten jest do włosów przetłuszczających i teoretycznie mógłby być mocniejszy. Jednak z tego co zauważyłam wszystkie te szampony Polleny mają podobne składy, zmieniają się co najwyżej ekstrakty, inne różnice są dość subtelne i niewiele wpływają na użytkowanie. Ale to już takie moje obserwacje:)
Konsystencja niezbyt gęsta, ale nie bardzo lejąca się - w sam raz. W miarę wydajny - przy 2 osobach starcza na ok. miesiąc.
Lubię jego dość specyficzny zapach - trochę jak zioła, a trochę jak miętowy płyn do naczyń. Raczej nie zostaje na włosach (zwłaszcza, że po umyciu włosów zawsze nakładam odżywkę ;)).
Dobra cena, dostępność nienajgorsza, jeśli szuka się poza sieciówkami. Polecam :)

Używam tego produktu od: ostatni raz około pół roku temu - starcza średnio na miesiąc

Średniak

Szampon do włosów przetłuszczających się. Niestety z moimi włosami nic specjalnego nie robi, nie przedłuża też ich świeżości. Za to ladnie pachnie, dobrze oczyszcza i jest tani jak barszcz. Dzięki tym trzem cechom nie wykluczam ponownego zakupu.

genialny!

Kupiłam go w innym wydaniu, które możecie zobaczyć tutaj: http://nokautimg2.pl/p-5b-a5-5ba5d8129d04774394244364e3bcd31450Ox500/szampon-tatarakowo-chmielowy-1000ml.jpg
miałam go chyba z cztery miesiące, ale naprawdę był wspaniały :D
Plusy:
-przyjemny zapach, ale to kwestia gustu.
-zmniejszał przetłuszczanie moich włosów chociaż i tak myłam je co dzień, co dwa. Ale w ciągu dnia były świeże.
-dobrze oczyszcza skórę głowy
-WYDAJNOŚĆ
-cena

minusów raczej brak. Naprawdę godny polecenia.

Używam tego produktu od: czterech miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1 duże

bardzo go lubię ;)

Nie mam włosów przetłuszczających się. Są raczej suche i delikatne. Myję je co dwa dni, w porywach do trzech.

Lubię ten szampon za zapach, za prosty skład, za dobre mycie i dokładne zmycie olejów czy nafty.
Teoretycznie powinien przesuszać, gdyż zdarzało się, że z czystego lenistwa czasem nie nałożyłam żadnej odżywki, ani maski, ani oleju. Niczego. I cóż, poza lekko suchymi końcami, co u mnie jest już prawie standardem, byłam zadowolona z gładkości, łatwej rozczesywalności i połysku włosów. Po raz pierwszy też mogłam odczuć na własnych włosach, co to puszystość bez spuszenia :D.

Nie podrażnił mi skóry głowy, wypadanie się minimalnie zmniejszyło (zaskoczona byłam), przetłuszczały się zaś w normalnym tempie. Wydajność w stosunku do ceny małej butelki jest średnio opłacalna, za to do dużej (ostatnio były przeceny w Leclercu - ok. 6zł za litr), jeśli komuś przypadnie do gustu i potrzeb szampon, jest bardzo opłacalna.

Do wypróbowania choćby małej buteleczki zachęcam :)

Ilość zużytych opakowań: kilka małych, teraz w trakcie litrowego

Dobry ziołowy szampon, ale są lepsze

Przede wszystkim plusy:

+bardzo tani (zapłaciłam ok.8zł za litrową butelkę w Kauflandzie)
+skład
+zapach (mi się podobał, ale nie każdemu może przypaść do gustu)
+dobrze oczyszcza

Minusy:
-dostępność, nie widziałam go w żadnym innym sklepie niż Kaufland
-może przesuszać
-włosy są trochę sztywne, ale używam odżywki i jest ok

Myślę, że jeszcze do niego wrócę, jakiś czas temu rozpoczęłam moją "przygodę" z ziołowymi szamponami, więc chcę przetestować inne marki.