Joanna, Jedwab, Szampon wygładzający

Joanna, Jedwab, Szampon wygładzający

Szampon wygładzający Jedwab jest przeznaczony do włosów suchych, matowych, zniszczonych zabiegami fryzjerskim. Zawarte w recepturze hydrolizowane proteiny jedwabiu zapewniają odpowiedni poziom nawilżenia tworząc na powierzchni włosa ochronny film. Po zabiegu włosy są nie tylko oczyszczone, ale odzyskują utraconą miękkość i gładkość. Mają zdrowy wygląd, łatwiej się rozczesują i mniej elektryzują.

od czasu do czasu

Przez pewien czas używałam tego szamponu przy każdym myciu włosów i byłam bardzo zadowolona bo przeproteinowałam włosy i potrzebowałam wygładzenia, które ten szampon w połączeniu z odżywką naprawdę daje. Włosy mniej się puszyły, mniej elektryzowały i po prostu wyglądały lepiej. z tym że szampon dociąża włosy i nadmierne używanie moze spowodować ich oklapnięcie ale to już trzeba wiedzieć jaki szampon do jakich włosów stosować. Ten napewno wygładza, czasem aż za bardzo ale to jego zaleta :D

Nie do końca takie jedwabiste włosy

Szampon kupiłam w lokalnej drogerii, do jego zakupu zachęciło mnie opakowanie i niska cena oraz chęc wypróbowania go, bo producent zapewnia że jest to szampon wygładzający, a wiec powninien wygładzać i ujarzmiać nasze niesforne włosy.

Szampon zamknięty jest w plastikowym nieprzezroczystym opakowaniu, niestety przez to nie widać ile produktu nam zostało, ale to nie ważne. Jeśli produktu jest mało, szampon można odwrócić do góry nogami, żeby spłynał, latwiej bedzie wydobyć resztki. Samo opakowanie urocze, eleganckie. Jakoś tak ten różowy kolor pasuje mi do jedwabiu.

Zapach szamponu kremowy, przyjemny. Konsystencja nie jest wodnista co jest plusem, bo nie trzeba jednorazowo go dużo wylewać, a przez to jest wydajny.
Szampon dobrze się pieni i w miarę dobrze domywa włosy. Nie plącze ich.
Jednak po umyciu mam wrazenie, że włosy są trochę tępe i jakby oblepione czyms. Zapewne tymi całymi silikonami. I przez to mnie irytuje. DLatego skoro są oblebione, to i matowe. Nie ma tego efektu tafli jak z reklam. Wygładzić wygładza, ale aż za bardzo. No i z racji tych silikonów i oblepiaczy włosy się szybciej przetłuszczają.

Moze u kogoś innego się lepiej sprawdzi, u mnie nie do konca.

Jedwab dla włosów? Nie.

Plusy:
+ ładny zapach
+ dostępność
+ niska cena
+ wizualnie wygładza włosy
+ w miarę gęsty
+ dobrze się pieni

Minusy:
- dość szybko je obciąża
- dłuższe używanie powoduje przesuszenie włosów
- oblepia włosy silikonem
- powoduje przesusz i przetłuszczenie włosów
- klapka opakowania szybko odpada

Zdecydowane TAK

Kupiłam, ponieważ potrzebowałam szamponu, który po olejowaniu moich włosków oliwą z oliwek dobrze je oczyści i sprawi, że szybko je rozczeszę, bez szarpania. Mieszam go pół na pół z innym szamponem Joanny, a mianowicie z lnem i rumiankiem, efekt jest taki jaki oczekiwałam. Włosy są miękkie i lśniące, nie mam już problemów z rozczesywaniem.
Plusy:
+ wydajność
+dostępność
+niska cena
+skuteczność
Minusy:
- dla mnie brak

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 opakowania

Oblepia i przetłuszcza włosy

Lubię Joannę i jej produkty, ale ten szampon wybitnie mi nie podpasował, bo:

- włosy po umyciu i spłukaniu były jakby nieświeże, ciężkie, oblepione

- szybko zaczęły się elektryzować

- nie chciały się układać

- bardzo szybko się przetłuszczały

Żaden inny szampon nie dawał takich efektów na moich włosach.

Szampon ma też plusy w postaci:
- przystępnej ceny
- ładnego zapachu
- funkcjonalnego opakowania
- dostępności

Ogólnie: walory zewnętrzne na tak, pielęgnacja zdecydowanie na nie.

Używam tego produktu od: ponad miesiąc
Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

szampon, który bardzo lubię :)

Moje włosy bardzo lubią ten szampon. Nie przetłuszcza ich, nie kołtuni, wygładza i nawet delikatnie nawilża, ponieważ mniej się po nim puszą ;)
Są po nim miękkie i gładkie, polecam go osobom, które nie mają czasu na czasochłonne dbanie o włoy i chcą je "uratować" np po prostowaniu :)
Serdecznie polecam, niska cena, a produkt super !!!

Używam tego produktu od: około roku
Ilość zużytych opakowań: około 5-6

Całkiem niezły

Po użyciu włosy rzeczywiście przestały się elektryzować i mnie się puszyły. Ma ładny delikatny zapach. Jest różowy. Ma rzadką konsystencję.
Nie było widać działania szamponu, kiedy było wilgotne powietrze, np. podczas deszczu. Wtedy włosy mi się puszyły.

strasznie niszczy włosy

włosy wyglądają super, ale je osłabia, niszczy, wypadają, rozdwajają się, szarzeją, łamliwe się robią.
tani, ale mało wydajny.
nie polecam, rozdwaja końcówki, podstępnie niszczy włosy
chociaż wydaje się, ze są po nim mięciutkie, ładnie pachnące i super się rozczesują
masa silikonu

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania

Jestem na tak!

Zawsze wracam do tego szamponu, kiedy moje włosy są przesuszone i wykończone farbowaniem i prostowaniem.
Jak dla mnie jest to idealny szampon szczególnie po rozjaśnianiu, umyte nim włosy natychmiast stają się miękkie i łatwiejsze w rozczesywaniu, ma również przyjemny zapach chociaż na włosach nie utrzymuje się wcale, myje dobrze i jest wydajny,tani i ogólnie dostępny
czego więcej potrzeba? :)

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: nie pamiętam

Bardzo przyjemny

Uwielbiam szampony i odżywki Joanny.

Plusy:
+NIE TESTOWANE NA ZWIERZĘTACH!!!! (jeśli chodzi o szampony to rzadkość, bo nie testują tylko: Joanna, Ziaja, Biosilk, Radical, Alterra - to te, które da się kupić w Rossmannie)
+cena
+zapach
+opakowanie
+sprawdzona firma
+wygładza włosy
+włosy odzyskują blask
+fajnie nawilża
+nie kołtuni włosów (jak np. Garnier, który notabene testuje na zwierzętach ;/)

Minusy:
-tylko to, że w składzie jest SLS

POLECAM!!!

Używam tego produktu od: kilku miesięcy, ale na zamianę z innymi szamponami Joanny
Ilość zużytych opakowań: 3-4

świetny

Używam już od ponad roku...na jakis czas zmieniłam na inny szmapon co utwierdziło mnie w świetności Jedwabiu Joanny. Włosy miękkie, puszyste, wygładzone. Uwielbiam ten szampon. No i dodatkowo dobrze się pieni i ładnie pachnie. Myję nim włosy co 2-3 dni i nigdy nie przetłuszczał mi włosów może i kiedyś mnie z tego wyleczył tak mi się zdaje :)

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: więcej niż 5 na pewno

Jednak nie

Na pewno nie jest to szampon do codziennego stosowania. To typowy oblepiacz. Nie zauważyłam po nim też tego wygładzenia, które obiecuje producent.
- myślę, że myje włosy dość dobrze
- oblepia silikonami, czym zapewnia ochronę przed niszczącymi czynnikami
- dobrze się pieni
- nie zmiękcza włosów
- niska cena
- fajna konsystencja
- dobre opakowanie, widać ile szamponu nam zostało
- ładny zapach
- nie obciąża włosów
- nie wzmaga przetłuszczania
- konieczne jest użycie odzywki, włosy są trochę poplatane
- na pewno nie jest to szampon do włosów suchych i zniszczonych.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie