Garnier, Fructis, Aloe Hair Food, Nawilżający szampon do włosów normalnych i suchych

Pierwszy wegański*, w 98% pochodzenia naturalnego, szampon do włosów od Fructis. Jego lekka formuła delikatnie oczyszcza i nawilża włosy, bez ich obciążania.
Jak używać? Nałóż na zwilżone włosy, delikatnie masuj, następnie spłucz. Butelka w 100% podlega recyklingowi i jest wykonana w 50% z plastiku z recyklingu, aby zmniejszyć zużycie zasobów planety.

*nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego lub pochodnych

zapachowa
do włosów normalnych, do włosów suchych i zniszczonych
nawilżające, oczyszczające, regenerujące
w butelce
>250ml
Skóra głowy
normalna

dobry

Tak samo jak inne szampony z tej serii, produkt jest po prostu dobry, ale nie powoduje zachwytów. Dobrze oczyszcza, nawilża, sprawia, że włosy są miękkie i puszyste. Jest wydajny, dobrze się pieni, ma przyjemny zapach. Nie mam mu nic do zarzucenia, ale też nie mogę powiedzieć, że jest to najlepszy szampon jaki w życiu używałam.

• Zgodność z opisem producenta: 1
  • Stosunek jakości do ceny: 1

Aloes dający uczucie nieświeżości

Niestety, szampon nie jest dla mnie. Ładnie się pieni i ma neutralny zapach - to tyle z zalet. Główna wada to to, co robi z moimi włosami. Po umyciu nim są napuszone, szorstkie w dotyku, mam poczucie, że nie są świeże. Ciężko je rozczesać, a nawet przeczesać dłońmi! Na długość nakładam odżywkę z tej samej linii i niestety nie pomaga mi uniknąć tego efektu.
Nigdy więcej go nie kupię.

Nawilżający i to fakt

Szampon kupiłam jakiś czas na wyprzedaży za kilka złotych. Cena regularna waha się w okolicy 20zł a to sporo jak na Fructis.
Uwielbiam serię aloesową od Garnier - w sumie zapach jest tak samo fajny, świeży jak w całej gamie. Mam też porównanie do Hydra Bomb - szamponu od Fructis, który po prostu nie jest "Hair Food", a jakby częściowo jest z tej serii - i którego zużyłam już kilka butelek.
Hydra Bomb jest tak jak ten żelowy, przeźroczysty. Co akurat lubię. Myślę, że Hair Food Aloe jest ciut gęściejszy, ale porównywalnie się pieni. Również czuć, że nieco mocniej nawilża - ale czy przy etapie mycia szamponem jest to potrzebne? Do nawilżenia i odżywienia mam maskę, a lubię mieć poczucie, że totalnie umyłam włosy. Mamy tutaj 350ml, kiedy "zwykły" Hydra ma 400ml.
Mimo wszystko jest to fajny szampon, ale ja na moje długie włosy potrzebuję sporej ilości (nie raz też "czynność powtarzam" jeśli czuję, że skalp nie jest wystarczająco umyty), więc przy regularnym stosowaniu raczej sięgnę po tańszą opcję Hydra Bomb. Poza tym intryguje mnie ta butelka - wszędzie opis, że to nie do spożycia (to po co nazywać to Food, no i w ogóle PO CO, przecież logiczne, że tego się nie pije), tak i sama struktura butelki jak jakieś linie papilarne, do tego mocna, a i opakowana była w folię - jakoś to mało ekologicznie. Mimo wszystko spełnił oczekiwania, więc daję 5tkę.

Moje włosy go lubią

Szampon bardzo pomógł zarówno moim suchym włosom jaki i suchej skórze głowie. Włosy są nawilżone, odżywione i lśniące. Konsystencja szamponu jest dość gęsta, przezroczysta ale dobrze się pieni. Zapach jest delikatny, ładny. Bardzo duży plus za to, że kosmetyk jest wegański, bez silikonów oraz zawiera 98% składników naturalnych. Jestem bardzo zadowolona z tego produktu i polecam z czystym sumienie.

Kupiony w: Drogeria Hebe

Bardzo dobry

Szampon charakteryzuje się bardzo przyjemnym zapachem oraz wygodnym opakowaniem. Szampon ma przyjemną konsystencję, która bardzo dobrze się rozprowadza. Szampon łatwo się pieni, dobrze oczyszcza włosy, nie plącze ich podczas mycia. Szampon jest delikatny i skuteczny. Włosy po zastosowaniu są miękkie, nawilżone i gładkie. Produkt wydajny.

Wizażanki najczęściej polecają:

• Zgodność z opisem producenta: 3

Przyjemny.

Bardzo przyjemny szampon o żelowej konsystencji. Bardzo dobrze się pieni, ładnie i delikatnie pachnie. Dość wydajny. Opakowanie ładne i wygodne w użytkowaniu. Super nawilżenia nie odczułam, ale pogorszenia stanu włosów ani skóry głowy również nie. Nadal muszę myć głowę codziennie.

Mój stały zakup

Kupuję ten szampon w wersji aloesowej już od dłuższego czasu. Moje włosy szybko przetłuszczają się u nasady i są suche na końcach. Mam dużo włosów, ale cienkich.
Po umyciu (zazwyczaj myję włosy podwójnie - dwa razy myję i spłukuję) włosy są uniesione i mam uczucie lekkości. Uwielbiam zapach tego szamponu, skóra głowy w moim przypadku nie swędzi (mimo obecności mocnego detergentu). Szampon ma naturalny skład, jest wydajny i jest moim faworytem.

Lubię go:)

Ten szampon fajnie odświeża skórę głowy. Lubię go stosować latem, ale nie tylko. Ma fajną konsystencję, dobrze się pieni i równie dobrze oczyszcza skórę głowy. Jestem bardzo zadowolona z efektów jakie daje. :)

Ma przemiły zapach, idealny do codziennego stosowania. Dobry skład i działanie. Moje włosy są po nim zdecydowanie odżywione i nawilżone. Uwielbiam!

Wzmacnia włosy

Seria Garnier Hair Food jest chyba jedną z lepszych tej marki:)Do tej pory stosując kosmetyki jestem bardzo zadowolona z efektów.Szampon dobrze oczyszcza włosy nie powodując przesuszenia,ani tym bardziej obciążenia.Włosy są gładkie i lśniące na całej długości.Staram się stosować razem z odżywką.Po niektórych szamponach zaobserwowałam splątanie włosów ciężkie do rozczesania.W tym przypadku kiedy włosy są nawilżone szczotka sunie po nich gładko.Dodatkowym atutem jest przyjemny zapach.

• Opakowanie: 5

Dobry szampon średnio oczyszczający .

Po zachwycie nad maskami z tej serii postanowiłam kupić sobie szampon do uzupełnienia mojej pielęgnacji .
Zacznę od tego że mam włosy przetłuszczające się dosyć szybko więc zależało mi na utrzymywaniu jak najdłużej ich świeżości .
Powiem szczerze że szampon świetnie sobie z tym dał radę , mam poczucie po całym dniu że włosy nadal są pierwszej świeżości i nie przetłuszczają się szybko .
Szampon fajnie się pieni , co ułatwia aplikacje oraz jest bardzo wydajny . Myśle że jest to produkt do którego chętnie będę wracać .

• Zgodność z opisem producenta: 4
  • Opakowanie: 4

Używałam lepszych produktów do mycia

+ wegańska formuła, ponad 95% składników pochodzenia naturalnego;
+ bogaty emolientowo-humektantowy skład;
+ opakowanie wykonane z materiałów pozyskanych w 50% z recyklingu;
+ nie zawiera sylikonu;
+ zapach;
+ Nie obciąża włosów

- wysoko w składzie gliceryna i olej kokosowy, które u niektórych mogą powodować puszenie się włosów;
- rzadka konsystencja szamponu, co przekłada się na jego wydajność;
- szampon nie nawilża włosów.

Podsumowując:
Szampon nie zdał egzaminu - nie nawilżył moich włosów, mam nawet wrażenie, że po nim zaczęły mi się jeszcze bardziej plątać. Co prawda delikatnie i skutecznie oczyszcza, ale to koniec pozytywów.
Chętnie wypróbuję inne zestawy, bo ten stanowi dobry początek ☺️

Szampon do oczyszczania

Szampon świetnie się pieni, jest bardzo gęsty i dobrze domywa skórę głowy. Moje włosy po porządnym podwójnym umyciu następnego dnia są odbite, widocznie świeże. Nie używam tego szamponu jednak zbyt często, bo mam inne, a ten wyjątkowo spasował mojemu mężowi. Po użyciu tego produktu nie swędzi go skóra głowy i bardzo sobie chwali. Prawdopodobnie to zasługa aloesu, ale też składników naturalnych zawartych w produkcie. Mój mąż także nie używa szamponu codziennie, zdecydowanie rzadziej niż ja (codziennie). Producent chwali się składnikami naturalnymi w składzie. Być może to i ten aloes sprawiają, że dla niego to dobry wybór.

Ja skórę głowy myję codziennie, dlatego nie używam go tak często. Staram się też wprowadzać do pielęgnacji delikatniejsze szampony, a ten taki nie jest.

Reasumując, szampon jest dość mocny, ale też nie wywołuje swędzenia skóry głowy u osób z bardziej wrażliwych. Dla mnie ten szampon jest zbędny, ale będę go kupować z uwagi na potrzeby męża. :)