Depileve, Folisan (Lotion po depilacji)

Depileve, Folisan (Lotion po depilacji)

vanitysklep.pl
Średnia ocena: 4.81/5

Lotion opracowano dla potrzeb kosmetologii, jest idealny na problemy z wrastającymi włoskami, krostkami pojawiającymi się po goleniu oraz zaczerwienieniem po epilacji. Aktywne składniki tego preparatu przypominają składniki aspiryny. Folisan jest odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Mężczyźni stosują go na brodę, szyję oraz kark. Panie doceniają preparat stosując go na nogi, pachwiny, pachy i twarz. Lotion działa powierzchniowo złuszczająco, co umożliwia normalne odrastanie włosa i pomaga regenerować tkanki, w wyniku czego skóra jest zdrowa i delikatna. Folisan wykazuje również działania ściągające w przypadku skóry tłustej.

Dostępny w kilku wersjach.

regenerujące, opóźniające odrost włosków
balsam / lotion
normalna
kremy i balsamy po depilacji

Nie wiem co sądzić!

Po pozytywnych recenzjach postanowiłam i ja zakupić lotion. Przy moich wrastających włosach tego potrzebowałam. Po miesiącach aplikacji lotionu, nie wiem sama co sądzić. Owszem, zauważyłam, że włoski tak bardzo nie wrastają (peeling+szczotkowanie+lotion), jednak cały ten proces idzie powoli, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Poza tym, skóra się przesuszyła po stosowaniu (czuć alkohol, może dlatego). Poza tym, jeśli chodzi o dostępność to tylko przez internet, bo na półkach w aptece, drogerii itp., nie mogłam go znaleźć.

Spodziewałam się czegoś lepszego..

Produkt kupiłam zachęcona opiniami na jego temat, a , że problem wrastających włosków dotyczy mnie nieustannie doszłam do wniosku, że zainwestuję w niego by mieć w końcu spokój.
Nie mogę powiedzieć, że w ogóle nie zauważyłam jego działania - skóra po ponad tygodniu aplikowania go na łydki zaczęła się łuszczyć dzięki czemu włoski faktycznie się przebijały, ale problem nadal pozostał.
Z czasem uznałam, że dla takich nijakich rezultatów nie zamierzam bawić się w jego aplikację.
Ma charakterystyczny zapach i leistą konsystencję, którą po prostu wcierłam w łydki, ponieważ aplikowanie punktowo nie miało sensu.
Być może robię coś źle, ciężko stwierdzić, ale już do niego nie wrócę.

Najlepsze co może być !!!

Zakochałam się w tym płynie od pierwszego zastosowania. Miałam straszny problem z zapaleniem mieszków włosowych... tylko ten płyn sobie z nim poradził. Żadne inne kremy od dermatologa nie dawały rady.... Jestem po prostu w szoku. Aktualnie kończę 4 buteleczkę.
Warto też dodać, że jest bardzo szybki w działaniu. Już po pierwszym zastosowaniu spora różnica !

Pogromca wrastających włsów

Mam bardzi duży problem z wrastającymi włosami na nogach. I wszystko zawodziło. Ale odkryłam już kilka dobrych lat temu Folisan. No po prostu rewelacja! Oczywiśnie nie pomaga w 1 czy 2 dni. Nalezy stosowac go naprawde regularnie a przez kilka dni nawet 2-3 razy dziennie. POzniej wystarczy raz dziennie. Ja dodatkowo szczotkuje na sucho nogi i dodatkowo uzywam filisan. Dzieki takim zabiegom noje nogi w końcu przypominały nogi człowieka, a nie chodzace czerwone burchle. Folisan działa na zasadzie mikrozłuszczania. Oczywiosnie golym okiem tego nie widac. Naprawde polecam wszystkim. Stosuje również po depilacji wąsika czy bri i nigdy nie miałam porblemów choćby z zapaleniem mieszka wlosowego po depilacji

Przesusza skórę, ale pomaga

Jest to generalnie ten sam produkt, który występuje w mniejszym opakowaniu typu roll-on. Ten jest lepszy jeśli potrzebujemy zastosować Folisan na większe partie ciała np. nogi. Roll-on świetnie się sprawdza w przypadku pojedynczych włosków.
Konsystencja tego lotionu przypomina wodę, lub zwykły tonik. Można go rozprowadzić na ciele za pomocą nasączonego wacika, lub po prostu rękami. Rękami jest wygodniej i szybciej, ale produkt trochę wysusza skórę, więc możemy sobie łatwo przesuszyć ręce.
Folisan jest skuteczny na wrastające włoski. Działa przede wszystkim złuszczająco i przeciwzapalnie. Zmiękcza i delikatnie złuszcza skórę, tym samym pomagając się przebić odrastającym włoskom. Jeśli mamy tendencję do tworzenia się nieestetycznych krostek czy stanów zapalnych mieszków, preparat pomaga temu zapobiegać oraz zmniejsza te już istniejące.
Niestety na dłuższą metę lubi też przesuszyć skórę. Stosowany punktowo nie jest problemem, natomiast jeśli smarujemy nim większe powierzchnie, to przesuszenie jest automatycznie dużo bardziej widoczne.
Z tego powodu u mnie się nie sprawdził i ostatecznie stosuję rękawice do masażu oraz peeling.
Nie jest też super wydajny, a jego cena jest dość wysoka. Dostępny jest raczej tylko w internecie. Stacjonarnie znalazłam go tylko w sklepie firmowym Depileve/OPI

Likwiduje problem, ale nie na długo

U mnie produkt uporał się z problemem praktycznie całkowicie, jednak po odstawieniu go - wrastanie szybko powróciło. Na szczęście u mnie zawsze były to tylko pojedyncze włoski, więc aż tak nie narzekam. Preparat jest dobrą inwestycją jeśli komuś zależy na chwilowym pozbyciu się problemu, niestety przy codziennym długotrwałym stosowaniu może to mocno obciążyć portfel, bo produkt jakoś nie jest zbyt wydajny.

Nie zachwycił

Moim problemem były wrastające włoski oraz podrażnienia po epilacji. Robiły mi się obrzydliwe stany zapalne. Skuszona opiniami kupiłam na allegro Folisan.
Stosowałam go regularnie po każdej epilacji, a także miejscowo dwa razy dziennie.
Po zużyciu całego opakowania uważam, że cena nie jest adekwatna do rezultatów.
Nie można powiedzieć, że Folisan nie działa, ale ekekty nie są spektakularne.
Po dłuższym stosowaniu zauważyłam, że płyn delikatnie złuszcza skórę, zmniejsza stan zapalny i troszkę ułatwia wydostanie się wrośniętego włoska na powierzchnię. Jeżeli chodzi o zapobieganie wrastania włosków to, jak dla mnie, preparat okazał się zupełnie nieskuteczny. Po użyciu depilatora i naniesieniu preparatu na skórę, Folisan nie dawał żadnych rezultatów (tzn. nie zapobiegał wrastaniu włosków i pojawianiu się podrażnień).
Dużo lepsze efekty przyniosło zaprzestanie epilacji (od dwóch lat używam tylko maszynki), częste peelingi i odpowiednie nawilżanie skóry.

Podsumowując:

PLUSY:
- delikatnie złuszcza naskóreki, zmniejsza stan zapalny
- w miarę wydajny

MINUSY:
- cena
- nie likwiduje w 100% problemu

W moim przypadku podobne działanie ma spirytus salicylowy.

bardzo dobry

Bardzo dobry specyfik przeciwko wrastającym włoskom. Dzięki niemu przestałam mieć z tym tak wielkie problemy.Miałam wersję z aplikatorem(kulką), która jest mniej wydajna, ale gęstsza i bardziej skoncentrowana.Spełnia swoją rolę, kupując dużą butelkę nie wychodzi bardzo drogo. Skuteczny, polecam.

świetny!

jestem brunetką, więc – jak wiele brunetek – mam problem z dużą ilością owłosienia, w dodatku ciemnego i mocnego. Niestety, przy ciągłęj konieczności depilowania się mam również kolejny problem - wrastające włoski. Przez lata się z tym męczyłam, wypróbowałam chyba wszystkie metody depilacji i wszystkie rodzaje kosmetyków mających redukować problem wrastających włosów. Niestety, wszystko na nic.... Czego bym nie robiła, i tak wiecznie miałam problem z paskudnymi, ropnymi krostami. W efekcie zapomniałam, jak to jest nosić spódnice, bo albo miałam włosy, albo miałam krosty, więc i tak nie mogłam pokazywać nóg (że o bikini nie wspomnę - ohyyyyda!).
O folisanie usłyszałam przez przypadek i postanowiłam go wypróbować, nie mając zresztą zbytnich nadziei. Jakież było moje zaskoczenie, kiedy przekonałam się, że TO DZIAŁA!!! Preparat świetnie dezynfekuje skórę, złuszcza naskórek, leczy już istniejące krosty i zapobiega powstawaniu nowych. Po latach męczarni wreszcie przestałam mieć problem z wrastającymi włosami. Oczywiście czasem zdarzy się jakiś uparciuch, który wrośnie, ale to naprawdę sporadyczne przypadki, nie to co kiedyś...
Od tamtej pory używam folisanu po każdej depilacji (od razu po, a potem jeszcze przez kilka dni - rano i wieczorem). Jestem z niego bardzo zadowolona i z czystym sumieniem mogę go polecić każdemu :)
Dziewczyny tu piszą, że wysusza skórę. Ja u siebie tego nie zauważyłam - ale to być może dlatego, że mam z natury tłustą karnację i nie mam problemów z nadmiernym przesuszaniem się naskórka.
Co do zapachu - cóż, rzeczywiście pachnie niezbył przyjemnie (tak kwaśno, bo w końcu jest w składzie aspiryna, czyli kwas acetylosalicylowy), ale cóż się przejmować zapachem, skoro preparat jest tak świetny i skuteczny. Poza tym ten zapach bardzo szybko wietrzeje.

Używam tego produktu od: kilku lat (około 6)
Ilość zużytych opakowań: ok. 8 - 10

Działa

Jako jedyny działa, więc będę się go trzymać, mimo jego małych wad.
Folisan jest dla mnie dostępny tylko na Allegro i kupuję go tam w sumie za 60zł. Używam go teraz dwa razy dziennie i płyn kończy mi się po jakiś dwóch miesiącach. Ale używam go na całe łydki oraz strefę bikini. Na łydkach sprawdził się wspaniale - koniec z wrośniętymi włoskami, nie ma krostek po goleniu czy depilacji. U mnie nie zrobił niczego ciekawego w strefie bikini, ale wydaje mi się, że ja mam jakiś ogromny problem z tymi włoskami. Mimo smarowania się co jakieś 4h kremami z mocznikiem i codziennego peelingu, problem dalej jest.
Na samym początku używania, zeszła mi skóra z całych łydek, co odsłoniło kilkanaście wrośniętych głęboko włosów, których nie spodziewałam się tam zobaczyć. Skóra zeszła pomimo smarowania się balsamami i kremami, ale na szczęście tylko raz. Poza tym, mimo mycia rąk po każdym zastosowaniu, zeszła mi też skóra z dłoni (wyglądało jakbym pokleiła ręce jakimś SuperGlue), dlatego polecam zaopatrzyć się w rękawiczki lateksowe.
Raz zrobiłam sobie taki domowy Folisan z aspiryny, glicerolu i wody, ale u mnie nie zadziałał. Oczywiście ten płyn musi mieć w swoim składzie coś jeszcze, bo np. pachnie alkoholem (przez co szybko ulatnia się ze skóry).
No tak, na opakowaniu jest opisany skład: Isopropyl Alcohol, Aqua, Propylene Glycol, Acetylsalycilic Acid, Glycerin.

Biorąc pod uwagę, że jako jedyny działa, będę go kupowała regularnie.

Używam tego produktu od: listopada 2012
Ilość zużytych opakowań: dwa

Chyba się już z nim nie rozstane!

Kupiłam na wrastające włoski w okolicach bikini, to jedyne miejsce gdzie musze je regularnie wyrywać bo nie widze innego rozwiązania... po jakimś czasie zaczęło się niestety wrastanie i moje bikini zaczęło wyglądać koszmarnie, kroski, ślady po zagojonych już i koleje włoski pod skórą mimo peelingów i kremów zmiękczających.

Zakupiłam follisan w wersji roll on na razie i po paru dniach widać różnice! włoski mniej wrośnięte już wyszły, krostki zbladły, myslę że za jakiś tydzień będzie duuuża różnica.

Oczywiście nadal należy skutecznie zapobiegać wrastaniu ale na to nad czym zapanować się nie da działa rewelacyjnie!

Najlepszy!

Polecam! Pomoga na wrastajace wloski i slady po nich, ale trzeba uzywac systematycznie 3 razy dziennie. Najtanszy nie jest ale zdecydowanie sie oplaca.

Ilość zużytych opakowań: nie cale opakownie