Carex, Żel do rąk antybakteryjny (różne rodzaje)

Carex, Żel do rąk antybakteryjny (różne rodzaje)

Carex żel do rąk antybakteryjny to produkt na bazie alkoholu (etanolu), który skutecznie usuwa większość bakterii takich jak bakterie E. coli, gronkowca, ropy błękitnej i paciorkowca oraz wirusów. Wysoka zawartość alkoholu w żelu sprawia również, że nasze produkty błyskawicznie wysychają pozostawiając ręce odświeżone. Żele Carex zawierają także znaną ze swoich właściwości pielęgnacyjnych glicerynę, która pomaga utrzymać skórę miękką i nawilżoną.

Aloe Vera

Mam najnowszą wersję z aloesem i jest świetna!
Oprócz tego, że skutecznie dezynfekuje, a przynajmniej sprawia takie wrażenie, to nie przesusza, nawet powiedziałabym, że nawilża i wygładza skórę, a jak tylko wyparuje alkohol zostawia na dłoniach piękny aloesowy zapach.
Bardzo praktyczne nowe opakowania. W poprzednich, z pompką, zdarzyło mi się zgubić nakrętkę i wtedy żeby wrzucić żel do torebki trzeba mieć naprawdę mocne nerwy, więc musiałam kupić nowy ;)

carex

Żel antybakteryjny do rąk strawbeery candy. Dla dzieci i dorosłych. Czyści dłonie bez wody. Żel ma ładny owocowy zapach lecz można też wyczuć zapach alkoholu czy jakiejś chemii. Opakowanie zawiera 50 ml produktu. Ładna mała plastikowa buteleczka idealna do torebki. Buteleczka jest przezroczysta, a żel ma różowy kolor. Taka buteleczka ma niby wystarczyć na 100 aplikacji. Wystarczy wycisnąć odrobinę żelu i rozprowadzić go na dłonie, palce. Jest to fajna sprawa zwłaszcza gdy nie mamy możliwości umyć dłonie, a chcemy je oczyścić. Warto mieć taki produkt w torebce zwłaszcza gdy ma się dziecko.

Wersja Aloe Vera

Warto to mieć w swojej torebce. Jestem od niego uzależniona! Używam po wyjściu z toalety w centrum handlowym, przed jedzeniem na mieście i zawsze kiedy potrzebuję "zmyć" niehigieniczne uczucie z rąk. Szybko wysycha. Pompką można zaaplikować tyle żelu ile potrzeba. Ładny zapach. Mimo aloesu jednak wysusza dłonie - no ale takie uroki produktu, który jednak ma prawie sam alkohol w sobie więc się z tym liczę i nie uznaję jako wadę. Za każdym razem jak idziemy z chłopakiem do jakiegoś fast-fooda i wyciągam żel z torebki przed jedzeniem to on sam podkłada dłoń, żeby mu "psiknąć" :D Jedyna wada jaką mogę wytknąć to cena - 10 złotych to trochę sporo według mnie, ale ogólnie polecam :)

wersja Sensitive

Pierwsza sprawa, którą czuć od razu po użyciu wersji Sensitive, to zniewalający zapach! Naprawdę, jest on przepiękny! Jeżeli chodzi o sam żel - po jego użyciu dłonie są przyjemne, jednak nieco przesuszone - ale taka jest cena tego rodzaju produktów. Opakowanie jest małe, pompka nie zacina się. Warto mieć w swojej torebce taki produkt.

Polecam do torebki

Kiedy jestem poza domem to zależy mi na higienie i czystych dłoniach, zwłaszcza na działce. Dlatego w mojej torebce i schowku w samochodzie zawsze jest miejsce dla żelów antybakteryjnych. Lubię te Carex bo mają ładne opakowanie i wygodną pompkę. Może są nieco droższe, ale warto zdecydować się na ten wydatek. Podczas stosowania wyczuwam woń alkoholu, ale to normalne bo to produkt bakteriobójczy. Szybko się wchłania i co ważne już jedna kropelka wystarcza do oczyszczenia rąk, co sprawia że starcza na długo. Nie klei się. Obecnie mam wersję zieloną. Bardzo mi się przydaje, szczególnie w sezonie wiosenno-letnim.
Warto podczas stosowania używać też kremu do rąk, żeby ten alkohol nie wysuszył skóry. Ja polecam.

Must have

Antybakteryjny żel do rąk Carex to mój must have. Nie wyobrażam sobie sytuacji, gdy nie mam go ze sobą w torebce. Już nieraz okazał się pomocny podczas wyjazdów, imprez plenerowych, czy odświeżania rąk w ciągu dnia, gdy nie ma możliwość ich umycia. Na pewno nie jest w stanie zastąpić tradycyjnego mycia rąk, jednak jest bardzo pomocny, gdy jesteśmy poza domem. Żel pięknie pachnie i ma przyjemną konsystencję, chociaż minimalnie spływa z dłoni. Nie zauważyłam, aby przesuszał, czy podrażniał skórę. Bardzo podobało mi się to, że żel antybakteryjny Carex szybko wysycha na dłoniach, nie tworząc lepkiej, wyczuwalnej warstwy. Mimo małego, zgrabnego opakowania ten żel jest bardzo wydajny, a w dodatku nie zajmuje dużo miejsca. Pompka znacznie ułatwia aplikację, jednak pod koniec opakowania miałam problem z wydobyciem całego kosmetyku. Na szczęście opakowanie jest również odkręcane, więc udało mi się przezwyciężyć ten problem. Z pewnością jeszcze go kupię, ponieważ żel Carex daje mi uczucie pewności, że moje ręce są czyste, wolne od drobnoustrojów.

Fajny

Świetnie się sprawdza latem i w podróży. Czyści ręce kiedy jesteśmy daleko od kranu. Mam wersję Strawberry Candy i ma świetny zapach. Konsystencja jest taka, że trochę spływa z rąk.

Idealny do torebki

Jestem zwolenniczką dokładnego mycia rąk wodą i mydłem, ale jak wiadomo są sytuacje kiedy nie ma takiej możliwości (wizyty w szpitalu, przychodni, chęć zjedzenia czegoś na mieście, podróże itp.) i wtedy nie wyobrażam sobie nie mieć przy sobie żelu antybakteryjnego Carex. Żel ten zamknięty jest w małej, bardzo poręcznej buteleczce z pompką (zmieści się do każdej torebki, czy kieszeni). Jest banalny w użyciu, wystarczy niewielką ilość żelu wetrzeć w dłonie, żel szybko wysycha/wyparowuje na dłoniach, nie pozostawia lepkiej warstwy. Żel jest na bazie alkoholu, ale mimo tego nie wysusza skóry, za to dobrze dezynfekuje. Uważam, że żel antybakteryjny jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż np. chusteczki

Super!

Mój must have do torebki. Bardzo ładny zapach, dłonie po nim są nawilżone i czyste, nie lepi się, szybko wysycha. Jest wydajny pomimo małej pojemności.

do torebki

Ten żel zawsze kupuję na wyjazd. Jest on bardzo przydatny gdy nie ma gdzie umyć rąk. Mała pojemność nie świadczy o tym że jest mało wydajny. Dzięki pompce dostajemy odmierzoną "porcję" produktu. Mój syn go uwielbia bo pachnie truskawkami a w dotyku jest bardzo przyjemny i nagle znika :D
Mały rozmiar wszędzie się zmieści.

niezbędnik na wycieczki

Zawsze w lecie kupuję kilka opakowań żeby mieć na wyjazdy, gdy będzie problem z umyciem rąk. Jest mały, poręczny, ma gęstą konsystencję więc łatwo go nałożyć na dłonie, zapach jest ok, nie zauważyłam żeby jakoś mocno wysuszał moją skórę. Szybko wysycha, zostawia na dłoniach świeży zapach. Mimo niedużego opakowania jest całkiem wydajny, minus to niestety cena.

Super do torebki

Produkt spełnia swoje zadanie. Odświeża, oczyszcza, daje uczucie chłodzenia, nie lepi się. Czego więcej chcieć od produktu, który został stworzony właśnie do takich celów? W mojej torebce zagościł na stałe.