Timotei, Świeżość i Czystość, Szampon do włosów normalnych i przetłuszczających się

Timotei Szampon Świeżość i Czystość przeznaczony jest do włosów normalnych i przetłuszczających się. Świeża formuła szamponu zawierająca ekstrakty z pestek winogron, zielonej herbaty oraz trawy cytrynowej oczyści włosy pozostawiając uczucie świeżości na dłużej. Szampon ma działanie regenerujące, spowalnia przetłuszczanie się, tonizujące, zachowuje naturalną równowagę skóry głowy.
Ekstrakt z pestek pochodzących z Francji winogron zawiera polifenole, które działają oczyszczająco i przeciwbakteryjnie. Ekstrakt z zielonej herbaty, której dobroczynne właściwości wykorzystywane są w Chinach od 4 tys. lat, działa przeciwzapalnie i ściągająco, zapobiegając złuszczaniu i swędzeniu skóry głowy.
Trawa cytrynowa wykorzystywana jest przez Azjatki w pielęgnacji, ze względu na właściwości przeciwzapalne i tonizujące. Ekstrakt ten wpływa regulująco na pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu włosy na dłużej pozostają czyste i świeże.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate (A)/ Sodium C12-13 (B)*, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Citric Acid, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Disodium EDTA, Sodium Benzoate, Glycerin, Camellia Sinensis Lear Extract, Maltodextrin, Cymbopogon Schoenanthus Extract, Sodium Hydroxide, Vitis Vinifera Seed Extract, PPG-12, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, CI 47005. (05.07.2010)
*składnik A lub B - patrz przy kodzie produkcji.

Cena: 6,60zł / 250ml
/bw/

to był bardzo dobry szampon

Pamiętam, że bardzo lubiłam ten szampon: z jednej strony świetnie "odtłuszczał" przetłuszczające się u nasady włosy, a z drugiej strony- pielęgnował włosy po długości. Zapach świetny, cena była też bdb. Chętnie kupiłabym go znowu;)

Używam tego produktu od: dawno temu-kilka butelek
Ilość zużytych opakowań: kilka pełnych

Lubię go :)

Ale jednak mam mieszane uczucia.

+ dobrze oczyszcza
+ ślicznie pachnie, zapach utrzymuje się na włosach
+ dobrze się pieni i spłukuje
+ rzeczywiście włosy dłużej są świeże
+ bardzo ładnie błyszczą

- opakowanie - ciężko postawić go do góry nogami żeby wydobyć resztki
- włosy po nim mam splątane i szorstkie

Używam go już tylko przed nakładaniem domowej roboty masek i olei, żeby dobrze przygotować włosy - przerzuciłam się na nowszą wersję 2w1, zdecydowanie bardziej polecam.
Używam tego produktu od: kilka miesięcy, teraz już nieregularnie
Ilość zużytych opakowań: 3/4 dużego

Świetny szampon, polecam gorąco!

Naprawdę kosmetyk godny polecania. Ślicznie pachnie, nie wysusza włosów, dobrze się pieni. Jest on wydajny i dość tani. Fakt faktem, nie wydłuża efektu czystych włosów, lecz je po prostu myje. Dla mnie to strzał w dziesiątkę!

Ilość zużytych opakowań: 2 po 400 ml

Przeciętniak

Właściwie szampon robi to, co napisano na etykiecie - oczyszcza i odświeża włosy. I to by było na tyle. W sumie to dobrze - producent złotych gór nie obiecywał i dotrzymał słowa.
Mnie zapach nie przekonał. Ma w sobie jakąś drażniącą nozdrza nutę.
Za pierwszym razem musiałam użyć go w większej ilości, bo niestety słabo się pienił (ale wiadomo, że na brudnych włosach szampony trudno się pienią).

Ilość zużytych opakowań: jedno. 250 ml

Jest to mój ulubiony szampon Timotei. Mam przetłuszczające się włosy, i jest to jedyny szampon który mi pomaga mieć świerzą głowę trochę dłużej niż zazwyczaj.
Zalety:
-pięknie pachnie
-jest wydajny
- ma przystępną cenę
- dobrze myje włosy
- ładnie się pieni
- nie przesusza skóry głowy

Wady:
- jeśli nie nałożę odżywki lub czegokolwiek innego na włosy po umyciu, ciężko jest je rozczesać (i właśnie za to zabieram mu jedną gwiazdkę)

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 5 opakowania

Kiepski

Szampon Jak na produkt do wlosow przetluszcajacych Sie jest slaby, ale w porownaniu do innych szamponow z timotei dluzej utrzymuje czystosc wlosow. Jednak dla mnie 2 dni to za malo.Używam tego produktu od: ok. pol rokuIlość zużytych opakowań: jeden duzy

Zalety:
- super wydajny
- Ladnie pachnie
- cena

Wady:
- nie zmniejsza przetluszczania Sie wlosow
- trudno Sie splukuje
- w kontakcie z oczami niesamowicie piecze I szczypie !

Idealny na wiosnę i lato

Timotei jest marką której ufam i którą lubię , szampony te znam już może 3-4 lata , używałam je w wielu wersjach

plusy:
- orzeźwiający zapach idealny na lato i wiosnę
- cena
- jest łatwo dostępny
- fajnie się pieni
- dobrze oczyszcza włosy
- po użyciu włoski są mięciutkie

Używam tego produktu od: dawna
Ilość zużytych opakowań: 3 albo 4

Przesuszający włosy

Szampon świetnie się pieni jak każdy Timotei zresztą;) ślicznie, świeżo pachnie zieloną herbatą i cytryną... Po umyciu włosy można w miarę łatwo rozczesać, ale... włosy są suche, skrzypiące (jak po ziołowych- ale ziołowe dodają objętości a ten nie...), sterczące. Nie opóźnia przetłuszczania,wręcz je wzmaga włosy i tak trzeba myć codziennie...

całkiem neizły

Szampony z serii Timotei były moimi pierwszymi szamponami nie dziecięcymi- zaczęłam ich używać po odstawieniu bambiego i kolorowych schaum.

Uwielbiam jego zapach-jest orzezwiający i świeży, idealny na lato !

Skład niezbyt dobry-sls.

Od czasu do czasu lubię do niego wrócić. Ma przezroczystą konsystencję-czyli dla włosów przetłuszczających się jest bdb.

Włosy są po nim bardzo gładkie ! Kiedy głaszczę sobie pasmo włosów, jest to uczucie jakbym jezdziła palcem po talerzu w czasie mycia naczyń.

Używam tego produktu od: oj długo
Ilość zużytych opakowań: 5 dużych

dobry

Szampon dobry ale nie zachwyca, raczej nie skuszę się kiedykolwiek na kolejne opakowanie.

Plusy:
+ dobrze oczyszcza włosy
+ ładny, cytrusowy zapach
+ wydajny
+ nie obciąża włosów
+ nie plącze
+ tani

Minusy:
- nie zauważyłam mniejszenia przetłuszczania się włosów

Szampon "w sam raz" , nie obciąża, nie przetłuszcza ale ja szukam czegoś lepszego mimo to polecam

Używam tego produktu od: grudzień- styczeń
Ilość zużytych opakowań: jedno całe 250ml

Mój ulubiony

Szampony timotei, to moje ulubione, cały czas kupuję inne, ale keidy naparwde się załamię, zawsze wracam do nich.
Plusy:
wydajny
dobra cena
sprawa ze włosy są sświeższe przez dłuższy czas
nei plącze włosów
bardzo dobrze się pienie
Mizusy:Brak

Bardzo polecam:)

Używam tego produktu od: dawna
Ilość zużytych opakowań: kilka

Faktycznie odświeża

Zalety:

*oczyszcza włosy,

*w trakcie mycia ma się wrażenie odświeżenia,

*dobrze myje,

*świeży zapach,

*cena

Wady:

*przesusza włosy,

*bez odżywki ani rusz

Polecam dla włosów przetłuszczających się odświeżenie gwarantowane, jak to do końca jest z tym hamowaniem wydzielania sebum to nie wiem bo moje włosy do przetłuszczających się nie należą