Orly, Nails for Males, Matte Nail Finish for Men (Matujący top-coat dla mężczyzn)

Nails for Males to produkt, nadający efekt satynowych, zadbanych paznokci bez nadmiernego połysku. Nazwa sugeruje, że to produkt dla eleganckich panów, ale położony na kolorowy lakier daje lekko matujący efekt.

mam a co ... mistrz oszustwa

Równouprawnienie jest, a co - jeśli faceci mogą używać babskich kosmetyków to kobiety i męskich / z nazwy/ tez chyba mogą.
Moje spotkanie z tym lakierem miało miejsce u kosmetyczki, która mi go nałożyła mówiąc, że lepiej się będzie na nim trzymać lakier kolorowy - no i racja, lakier trzymał się ładnie, ja natomiast byłam zaskoczona cudnym matowym efektem po jego nałożeniu i zamarzyłam o tym by go mieć.
Jest to takie małe oszustwo, photoshop dla paznokci - jest a go nie ma przy czym paznokieć jest wyraźnie utwardzony i tak jak napisała moja poprzedniczka satynowy i nieco wybielony. Jakby świeżo po potraktowaniu paznokci polerką bez nabłyszczania. Efekt satynowego matu sprawia, że dłonie wyglądają na cudnie zadbane i " naturalnie" idealne tzn. czytaj niepomalowane - zwłaszcza, że nic nie błyszczy. Ja robię czasem tak, że nakładam jedną warstewkę, potem maluję końcówki ultracieńką warstewką na złamaną biel a potem drugą warstwę matu. Efekt jak z reklamy odżywek do paznokci.
Uwielbiam tą bazę kiedy mam odchodowane ładne paznokcie z odstającymi końcówkami, chcę je wyeksponować i poudawać że są TAKIE ZDROWE, że nosze je bez lakieru :) W rzeczywistości oczywiście nie odważyłabym się, z uwagi na ich kruchość.
Nie wysusza paznokci.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 pełnowymiarowe w trakcie

Fajny produkt

Kupiła go w zasadzie dla mojego męża, który pracuje w biurze i lubi o siebie zadbać. Jak było do przewidzenia, sama też postanowiłam wypróbować ten lakier, będąc bardzo ciekawa efektu matu.

Ten top-coat nie nadaje matu absolutnego jak np. Essie Matte About You. Jest to raczej efekt satynowego wykończenia, w dodatku efekt może się różnić w zależności od lakieru. Jedne są ładnie zmatowione, inne ledwo ledwo. Z tego powodu nie daję 5 gwiazdek - mat to mat, a nie satynowe zmatowienie. Oczekiwałam nieco innego efektu na kolorowym lakierze.

Bardzo natomiast podoba mi się efekt top-coatu Orly nałożonego na 2 warstwy wybielającego lakieru podkładowego. Paznokcie są bardzo naturalne, wyglądają na idealnie zadbane.

Top-coat przedłuża nieco trwałość lakieru i zmniejsza ścieranie się końcówek, ale pod tym względem lepszy efekt daje tradycyjny top-coat. Dlatego zazwyczaj na lakier nakładam normalny lakier nawierzchniowy, a całość dopiero matuję.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1-szego