Londa Professional, Color Blend (Odcienie czarne)

Londa Professional, Color Blend (Odcienie czarne)

Multitonalny kolor do 8 tygodni w 100% pokrywający siwe włosy - to właśnie nowa Londa z technologią Color Blend.
Nowe farby Londa z technologią Color Blend dostępne są w 25 intensywnych, lśniących, wielotonowych odcieniach, spośród których każda kobieta znajdzie coś dla siebie.
Odcienie czerni:

Trwałość
długotrwałe

100% pokrycia siwych wlosow i przepiekny, mieniacy sie kolor

Oceniam odcien 21 - czarno-niebieskawy
O niezawodnosci farb marki Londa przekonalam sie juz bez mala 30 lat temu. Wtedy byla to jedyna farba, ktorej uzywano w zakladach fryzjerskich w moim miescie - Szczecinie. Po paru latach byla juz do nabycia w drogeriach i moglam jej uzywac na przemian z Palette do domowej koloryzacji. Niezaleznie od tego czy byly to jasne odcienie blondu, czy krucza czern i niezaleznie od tego, czy kladl ja fryzjer, czy ja sama - nigdy sie na niej nie zawiodlam. Otrzymywalam zawsze zamierzony odcien na wlosach i pokrycie siwizny.
Powrocilam do niej po wieeelu latach... Uzylam jej 2 tygodnie temu, po porazce jaka okazala sie L'Oreal Excellence. Zakupilam ja w jednej ze szczecinskich drogerii podczas mojej swiateczno-noworocznej wizyty w Polsce.
Zgodnie z zaleceniem producenta w przeddzien farbowania wykonalam test paskowy, obcinajac kosmyk siwych wlosow. Test pokazal, ze farbe powinnam trzymac na wlosach 45 minut.
Nastepnego dnia przystapilam do farbowania. Najpierw pedzlem do farbowania zmieszalam w plastikowej miseczce zawartosc tubki z farba z plynem oksydacyjnym. Po uzyskaniu przez odpowiedniej konsystencji mieszanki nalozylam ja na wlosy i po uplywie 45 minut splukalam wlosy i zastosowalam odzywke oraz wysuszylam wlosy suszarka. Wlosy zafarbowaly sie na kolor przepieknej, blyszczacej kruczej czerni, ktora w sloncu mieni sie, dajac gdzieniegdzie granatowo-czarne odblaski. Wlosy byly puszyste i jedwabiscie miekkie w dotyku. Teraz po uplywie 2 tygodni kolor nie zmyl sie ani troche i wlosy nadal sa puszyste, zywe, blyszczace i jedwabiscie miekkie oraz doskonale sie ukladaja. Do farbowania uzylam dwa pelne opakowania farby, ale u mnie to norma przy tak gestych i grubych wlosach do ramion.

Używa produktu od: próbka

uwaga na uczulenia

Farbowałam ta farbą jakieś parę lat już temu i do tej pory się wystrzegam i omijam z daleka. Mój błąd, bo oczywiście nie zrobiłam próby na uczulenie, ale ku przestrodze po tej farbie dostałam bardzo mocnego uczulenia, że odchorowałam to przez następny tydzień ;/ także radze ostrożnie z ta farbą

100% pokrycia siwych włosów

Farbuję tą farbą moją mamę. Jest dość tania, na promocji w Rossmannie kosztuje nie całe 10 zł. W 100% pokrywa siwe włosy w przeciwieństwie do innych farb, nie spłukuje się z siwizny. Jedno opakowanie wystarcza nawet na dość duży odrost na całej głowie, jeśli chodzi o całe włosy do ramion polecam kupić dwa opakowania.

Okropieństwo.

Kupiłam odcień czarny bo mój ciemnobrązowy ciągle się wypłukiwał. Powiedziałam dość i postanowiłam zrobić się na czarno. Londe kupiłam bo akurat wpadła mi w oko i była na promocji. Podczas aplikacji pierwsze wrażenie było takie, że nie wali na kilometr amoniakiem. Wiadomo, czuć było ale nie w takim stopniu jak przy innych farbach. Później było wszystko w porządku, aż do płukania... Bardzo długo spłukiwałam włosy, bo ciągle woda leciała zabarwiona na czarno. W końcu woda stała się czysta, ale po myciu dostałam jakiegoś łupieżu tyle ze czarnego! O.o Podczas następnego mycia piana z szamponu robiła się czarna :/ Tak samo jak odżywka zabarwiła się na czarno. Nie mam pojęcia o co chodzi, pierwszy raz coś takiego mi się przytrafiło, a farbuję się dobre 10lat.

Używam tego produktu od: raz użyty

Średnia

Farba napewno daje efekt bardzo ładnej, kruczej czerni. Fajnie, że kolor nie zmywa się, trzyma naprawdę mocno i długo. Do farby nie jestem jednak do końca przekonana i raczej więcej jej nie kupię. Dwa tygodnie po użyciu nie mogłam rozczesać po niej włosów, były też bardzo, bardzo wysuszone. No ale dobra, huk z tym, najgorsze, że nawet przy użyciu kremu na czoło, co zawsze chroni przed uwaleniem twarzy na czarno....... Tutaj nie uchroniło. W efekcie przez trzy dni łaziłam z upierdzieloną czarną farbą skórą przy włosach :)Zmyć się tego shitu kompletnie nie dało. Farbuję włosy na czarno od X czasu, co najmniej osiem lat może z roczną przerwą, i nigdy nie zdarzyło mi się aż takie coś.

+Bardzo ładny odcień intensywnej czerni
+Kolor bardzo długo trzyma się na włosach
+Cena

-Stan włosów: nie do rozczesania, bardzo przesuszone
-Farba bardzo, bardzo brudzi
-Wydajność, jedno opakowanie ledwo starcza do połowy włosów(do ramion)

Może od czasu do czasu można jej użyć, dla utrzymania mocnego i stałego koloru, byle nie za często.

dobra do czasu

stosowałam farbę ładnych kilka lat i byłam z niej bardzo zadowolona, ponieważ cena i jakość była dobra ale później coś się stało nie wiem czy moje włosy sie do niej przyzwyczaiły ale zaczęła sie szybko spłukiwac i strasznie wypadały mi po niej włosy i niestety musiałam z niej zrezygnować a szkoda bo dawała ładny kolor i dobrze łapała odrosty..... szkoda.....

ocena kolor czarny

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: dużo

Tania i dobra

Nie spodziewałam się tak dobrego efektu po zwykłej farbie, którą można kupić w każdym kiosku i każdym osiedlowym sklepie ;)
Bardzo fajnie się ją przygotowuje, łatwo miesza, dobrze nakłada. Nie spływa z włosów, nie kapie.
Kolor długo się trzyma - nie tylko na włosach ale i na skórze ;)
Nigdy nie miałam po niej łupieżu, zniszczonych włosów, wypadających włosów, suchych włosów :)
Polecam!

Ilość zużytych opakowań: 5-6

Całkiem niezła.

Na czarno farbuję się od prawie roku, przetestowałam już kilka farb, natomiast przy ostatniej koloryzacji skusiłam się na tę oto farbę, z racji dosyć przychylnej ceny (10 zł). (Odcień 21). Użyłam jej do pokrycia ok. 3 cm odrostów, z czym poradziła sobie super. Na dodatek nie pozostawiła po sobie nieprzyjemnego zapachu, co zwykle robiły chyba wszystkie farby, z którymi dane mi było mieć do czynienia. Do tego nawet nie ubrudziła mi głowy, a jeśli już do tego doszło w niektórych miejscach, to z łatwością udało się mi ją zmyć. Minusem jest jej konsystencja. Wprawdzie nie spływała mi z włosów, ale trochę trudno się ją aplikuje. Co do trwałości koloru zbyt wiele do powiedzenia mieć nie mogę, bo stosunkowo niedawno ją aplikowałam, ale póki co kolor się trzyma ;)

Używam tego produktu od: 2 tygodnie

Okropna konsystencja!

Farbę kupiłam, ponieważ koleżanka z klasy mówiła mi, że kolor jest po niej bardzo długo trwały. Czy tak jest zapewne się nie dowiem, jednak mogę stwierdzić dwa stanowcze minusy:
-Konsystencja mieszanki jest okropna! Spływała mi z włosów, tym samym brudząc wszystko, zaczynając od uszu, szyi, a kończąc na (niestety) szafce z kosmetykami. Nawet gęsta odżywka dodana do mieszanki nie pomogła... A muszę dodać, że wcześniej kładłam na szyję, twarz, ramiona bardzo grubą warstwę tłustego kremu, co i tak nie pomogło przy zmywaniu farby z tych części ciała. Pomógł dopiero peeling z Lirene + tonik z Ziai i zmywacz do paznokci z ekstraktem z cytryny.
-Kolejnym minusem są rękawiczki dołączone do farby...nie wiem, czy tylko ja miałam jakieś beznadziejne, czy naprawdę takie są, jednak ,gdy zaczęłam nakładanie farby zauważyłam niepokojący siny kolor na paznokciach, szybko zdjęłam rękawiczki po czym okazało się, że są słabe i dziurawe (nigdy wcześniej problemu z rękawiczkami nie miałam)
oprócz tych dwóch minusów mogę dodać jeszcze jeden, mianowicie tubka. Bardzo ciężko wyciskało mi się krem koloryzujący...ale może to być uprzedzenie do takich tubek ;)

A teraz kolej na plusy:
-Farbę musiałam zmywać po 10 minutach...gdyż mama wyganiała mnie z łazienki, a wiem, że jak weszłaby do niej to wyszłaby za godzinę, na co nie mogłam pozwolić sobie przy moich bardzo zniszczonych włosach. A kolor...wyszedł całkiem nieźle :) Dziewczyny mówią, że sztucznie, a mi się podoba, włosy niesamowicie się błyszczą!
-Kolejnym plusem jest niewątpliwie to ,że farba nie podsuszyła mi włosów...choć może to zasługa dodanej do niej dodatkowej odżywki.
- I ostatni plus... Dołączona odżywka rzekomo przedłużająca kolor, odcień...przy nakładaniu miękkości włosów nie wyczuwałam, ale po zmyciu włosy były dość miękkie, średnio nawilżone. Efekt powalający co prawda nie był, ale dużo lepszy od innych odżywek ,które miałam ^^

Czy zdecyduje się na ponowny zakup? Mimo plusów, konsystencja mieszanki stanowczo odstrasza...Z pół godziny męczyłam się nad zmyciem farby z uszu, szyi... i dłoni, ponieważ przez całą rękawiczkę mieszanka ściekała...więc mimo pozytywów, nie kupię ponownie. A więc nie odradzam, nie polecam. Według mnie każdy powinien spróbować i sam zobaczyć, czy się opłaca. Co do trwałości koloru się nie wypowiem, trzymałam farbę tylko 10 minut, więc sądzę, że kolor szybko się spłuka, ale efekt od razu po zadowolił mnie wystarczająco ^^ Jeśli ktoś zamierza wypróbować farbę polecam inne rękawiczki...ja wzięłam z farby mamy i one już były ok, oraz wielką ostrożność przez konsystencję :)

Używam tego produktu od: dziś

Jestem na nie

Farba ma wiele minusów więc nie mogę dać wyższej oceny:

- włosy wypadają garściami
-szybko płowieje kolor!

-wlosy niestety staja się matowe
-podczas farbowania piekło, swędziało
-zostałam z maksymalnie przesuszonymi włosami
- śmierdzi przeokropnie i gryzie w oczy !
- bardzo barwi skórę i trudno mi było usunąć te plamy

Jedyna zaleta to chyba tylko cena...

Używam tego produktu od: miesiąc temu
Ilość zużytych opakowań: raz i na tym koniec

Mój hit!

Spośród na prawdę sporych testowań wielu farb (m.in. drogie L\'Oreale, beznadziejne Syossy, niszczące Palety, cienkie Garniery) ta farba jest najlepsza.
Jest tania, ma świetne, wyraziste kolory (ja od stycznia 2013 używam czarnego), moim zdaniem w małym stopniu niszczy włosy (bo nie ukrywając nie ma farby, która ich nie niszczy... ;))
Jest na prawdę dobra, polecam!

Używam tego produktu od: stycznia 2013
Ilość zużytych opakowań: około 5 farbowań i nie mam zamiaru jej zmieniać :)

Bardzo dobra farba, choć wypłukuje się po kilku tygodniach.

Zawsze farbuję włosy tylko na czarno. Londy używam od lat, bo jest najtrwalsza. Testowałam też inne firmy, ale kolor szybko się spłukiwał. Tylko Londa farbowała dobrze. Od kilku miesięcy mam wrażenie że kolor już nie trzyma tak, jak wcześniej. Szybciej się wypłukuje i blaknie. Zamast czerni jest ciemny brąz po kilku tygodniach, a przedtem był czarny. (Czyżby zmienili recepturę??) Pamiętam że wcześniej przy farbowaniu kolor mocno chwytał skórę głowy i ze skóry farba schodziła po ok 2 myciach, a teraz schodzi praktycznie od razu. Nie zmienia to jednak faktu, że farba nie niszczy włosów. Plusem jest również odżywka.