Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Retimax 1500 wskazany jest do miejscowego stosowania na skórę w stanach jej odwodnienia i suchości, w przypadku łagodnych podrażnień, otarć lub łuszczenia się naskórka. Działa regenerująco na naskórek po lekkich oparzeniach i odmrożeniach. Pomocny w pielęgnacji popękanych kącików ust, wspomagając naturalny proces gojenia. Używany ochronnie u dzieci, zapobiega pieluszkowym podrażnieniom skóry. Idealny do stosowania po opalaniu, korzystaniu z solarium, chemicznym usuwaniu naskórka oraz skórnych zabiegach laserowych.
- Odżywia skórę dzięki zawartości witaminy A, będącej niezbędnym regulatorem odnowy komórek.
- nawilża głęboko skórę
- chroni skórę i pozostawia uczucie naturalnej miękkości i gładkości.
Produkt przebadany dermatologicznie i mikrobiologicznie.

regenerujące, ochronne
w tubce
Struktura
bogate
krem
<50ml

Maść na prawdę nawilża. Pomaga mi gdy zaczynają się chłodniejsze dni. Nie stosuje jej za dużo ponieważ zapycha. Pomaga mi przy suchości skóry i gdy mnie piecze. Na usta działa lepiej niż nie jedna pomadka a również na dłonie jest nieczęsto sobie. Jedynym minusem jest opakowanie ponieważ jest strasznie nietrwałe ale za tą cenę, to mogę mu to wybaczyć.

Każdy z nas zna produkt, doskonale wie, ze jest to panaceum na niejedną skórną bolączkę… W pielęgnacji mojej rodziny od niepamiętnych czasów… Warto, warto i jeszcze raz warto…

Co tutaj się wiele rozwodzić jest to najzwyklejsza maść z witaminą a. Jak wiadome tego typu kosmetyki, produkty słyną ze silnych właściwości odżywczych, regeneracyjnych dla skóry. Zastosowań dosłownie tyle ile problemów skórnych. Niezawodna przy wszelkiego rodzaju podrażnieniach, przesuszeniach, stłuczeniach wielu, wielu innych dolegliwościach.

Ja zaś ze swojej perspektywy po produkt sięgam w momencie gdy np. jeżdżę na nartach i wiem, że moje stosy są w nie najlepszej kondycji po kilku dniach extremalnej jazdy, Tak właśnie jako zabezpieczenie w wieczornej pielęgnacji zawsze w ruch idzie maść na skórę stóp i dłoni na to skarpetki bez Obaw wiem, że żadne otarcia nie są straszne. To jako tzw. Program prewencji. Jednak w momencie gdy już faktycznie mam problem skórny również maść idealnie się sprawdza.

Na oczyszczoną i osuszoną skórę dłoni, kolan, łokci nakładam niewielką ilość produktu. Owszem formuła maści nie należy do najlżejszych i najszybciej wchłanianych postaci. Wiadome, że podczas użytkowania należy uzbroić się w cierpliwość. Lub zabezpieczyć skórę w taki sposób aby nie poplamić ubrań czy pościeli. Wiadome dla chcącego nic trudnego.

Ze spraw czysto technicznych. Maść zazwyczaj kupuję w aptece. Jest to aluminiowa tubka zapakowana w kartonowe pudełeczko. Cena niespełna 3zł za tubkę. Więc w przełożeniu na jakość śmiesznie niska. Dodatkowo wydajność przemawia za kolejnym dużym plusem tego produktu. Zazwyczaj jedna tubka w przypadku mojej rodziny wystarcza na miesiąc stosowania. Dodam, że ostatnimi czasy mój małżonek upodobał sobie jako krem do rąk. Idealnie się sprawdza. Więc rodzinny budżet w żadnym razie nie ucierpi.

Konsystencja maści zbita, gęsta, mocno glicerynowa. Jednak w połączeniu z ciepłem skóry bardzo łatwo się poddaje i rozsmarowuje na ciele. Wchłanianie jest długotrwałym procesem, jednak w przypadku tej maści wiem, że będąc na skórze cały czas aktywnie działa.

dobra na sytuacje awaryjne

4.5 gwiazdki
Maść bardzo mi pomogła gdy miałam pozdzieraną i wysuszoną skórę koło ust i nosa po przeziębieniu i bardzo wysuszone usta. Po jednym nałożeniu na noc praktycznie wszystkie problemy z suchością zniknęły. Niestety stosowana codziennie przestaje mieć jakikolwiek efekt, usta nadal są wysuszone. Stosuję więc tę maść tylko raz na jakiś czas gdy potrzebuję mocniejszego nawilżenia i co kilka dni jako krem pod oczy. Opakowanie jest do niczego więc wycisnęłam sobie do słoiczka po wazelinie, no i słabo z wydajnością, ale za taką cenę to nie ma co narzekać

Nie ma lepszej maści/kremu niż retimax

Napisze krótko ta maść zdetronizowala wszystkie moje kremy do buzi. Uzywam jej rano i wieczorem . Mam skórę mieszaną ale przesuszona i ta maść działa z nia cuda. Makijaż trzyma sie na niej bez problemu, nie wiem o co chodzi recenzentka ale u mnie jak dobrze ja wklepie jest naprawdę ok. Nie wolno tylko przesadzić z ilości a. Super działa na okolice oczu. Po co kupować mega drogie kremy skoro za 6 zł mamy takie cudo? Dla mnie to prawdziwy kosmetyk wszech czasów

Ideal

Masc uzywam glownie jako balsam do ust i na suche kaciki ale takze na inne suche miejsca. Sprawdza sie idealnie. Bardzo szybko regeneruje skore, nawilza i wygladza. Uzywam go rowniez czasami jako krem pod oczy glownie na noc. Dodam jeszcze ze mam atopowe zapalenie skory i używam tej maści także na zmiany skórne spowodowane tym schorzeniem. Retimax zamieszkał na stałe w mojej kosmetyczne ,torebce itd.

Bardzo fajna maść, stosuję zarówno w celu nawilżenia mocno przesuszonej skóry dłoni czy stóp, ale także wspomagająco w procesach gojenia się drobnych ran. Ma bardzo treściwą konsystencję, dzięki czemu super nawilża na długo.

Super

Bardzo przyjemna maść na wszystko! Smaruję nią zarówno usta, jak i suche pięty czy dłonie. Jedyny minus to że bardzo wolno się wchłania, ale na noc nie robi to problemu. Sprawdziła się nawet przy nawilżaniu tatuażu,

Cudi cudo cudo

Retimax 1500 z witaminą A.
Jest to moje kosnetyczne cudo, które odkryłam 3 miesiące temu. Maść zakupimy w aptece lub sklepie zielarskim. Jest bardzo tania, będzie nasza już od 3 do 6zł.
Ma wiele zastosowań, a przy tym działa cuda. Przeznaczona jest do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry. Ma działanie nawilżające, odżywcze i ochronne.
Działa rewelacyjnie na:
-popękane, szorstkie usta, szybko je regeneruje i nawilża,
-doskonale sprawdza się u mnie przy krostkach i przebarwieniach,
-czasami smaruję tą maścią całą twarz ale wyłącznie na noc. Nie zapycha, a skóra rano jest zdecydowanie gładsza, nawilżona i zregenerowana,
-przeciedziała starzeniu się skóry, powoduje jej wygładzenie i uelastycznienie,
-sprawdza się u mnie jako krem do rąk, kiedy moja skóra jest sucha, szorstka, popękana ta maść szybko przynosi jej ulgę,
-niedawno uratował także moją skórę koło nosa, która podczas kataru staje się sucha, szorstka i piekąca, dzięki niemu udało mi sie tego uniknąć,
-suche i popękane pięty odżyły po posmarowaniu maścią na noc i założeniu skarpetek
-możemy ja stosować również na otarcia i niewielkie skaleczenia,
-chroni przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych, jak promienie słoneczne, wiatr i niska temperatura,
- jest użyteczna przy lekkich oparzeniach i odmrożeniach
Jestem naprawdę zaskoczona tym, że jeden produk w tak niskiej cenie, ma tak wiele zastosowań, a przy tym działa rewelacyjnie ❤❤

Rewelacja!

Niesamowity produkt za grosze. Dowiedziałam się o tej maści od mamy (!) jakiś rok temu i od tamtej pory się z nią nie rozstaje. Używam absolutnie do wszystkiego, a przede wszystkim na przesuszoną skórę na łokciach, na skórki przy paznokciach, usta, a nawet na noc pod oczy.
Świetnie nawilża skórę j poprawia elastyczność.
„Przepakowałam” sobie nawet cześć do metalowego pojemniczka po wazelinie do ust i noszę cały czas przy sobie.
Za taką kwotę to prawdziwe cudo, nie warto przepłacać na inne wazeliny do ust czy olejki do skórek.

Masc na wszystko rewelacja

Tak ta masc znam od lat i zawszs do niej wracam, doslownie na wszystko na suche dlonie, na paznokcie, pod oczy, na sperzchniete usta, na suche lokcie i piety a nawet czesto mialam.okazje stosowac na rozne dziwne przypadlosvi u swoich dzieci. Dziala natluszcza regeneruje odzywia nie uczula i kosztuje 3 zl w kazdej aptece mozna ja kupic, zawsze mam ja pod reka.

Mój hit

Cudo za niecałe 4 zł! Idealna na spękane zimą usta, skórki wokół paznokci czy do nawilżania brwi(tak, tam też się sprawdza) :D
wracam do niej zawsze jesienią/zimą. Po co wydawać ok 10 zł na pomadki do ust? w tej cenie mam 2/3 opakowania tej maści. do tego jest wydajna i ma wiele zastosowań.

mój zamiennik Bio-oila

Kupiłam z polecenia, kosztuje grosze, a działa wspaniale. Smaruję nim buźkę na wieczór, bądź miejsca gdzie potrzebuję. Główne zastosowanie to na blizny po trądziku. Wcześniej używałam bio oil który równie dobrze działał tylko kosztował 10 razy wiecej. Retimax naprawdę pomaga i super nawilża. Działa kojąco na spierzchnięte usta czy podrażnione okolice nosa przy katarze. Jak najbardziej zgodny z opisem producenta. Jedyna uwaga, którą sprzedała mi farmaceutka to to by nie wychodzić na słońce po posmarowaniu, bo może wybielić skóre(?), nie próbowałam, ale warto mieć to na uwadze.