Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Cena PLN 4.99

Maść ochronna Retimax 1500 to apteczna maść, na bazie wazeliny, skutecznie odżywiająca skórę dzięki zawartości witaminy A (w postaci najłagodniejszej z form retinolu - palmitynianu retinylu,1500 j.m./g), będącej niezbędnym regulatorem odnowy komórek. Nawilża (przez tworzenie warstwy okluzyjnej) i chroni skórę, pozostawiając uczucie naturalnej miękkości i gładkości.
Przeznaczona jest do pielęgnacji podrażnionej i przesuszonej skóry. Dzięki swoim właściwościom wpływa regenerująco na warstwę rogową naskórka. Działa kojąco na szorstką, piekącą skórę, jest pomocny w pielęgnacji popękanych kącików ust. Idealna do stosowania po opalaniu, chemicznym usuwaniu naskórka oraz skórnych zabiegach laserowych. Nie zawiera substancji zapachowych.

regenerujące, ochronne
w tubce
bogate
alergiczna / atopowa, sucha
bez parabenów, bez alkoholu, bezzapachowa, hipoalergiczna, bez silikonów
preparaty punktowe

Cudo na wiele sposobów

W moim domu od dziecka, na suchą skórę, na brwi/rzęsy, na stopy, dłonie, do gojenia tatuaży - sprawdzone wielokrotnie (pomimo może kontrowersyjnego składu).

Mam cerę probnlematyczną, łatwo się zapycha. Jednak czasami zdarzało mi się przesmarować tą maścią twarz na noc i rano buzia była pięknie zadbana - podobno w koreańskiej pielęgnacji domyka się nawilżenie cienką warstwą wazeliny, więc może nie taki diabeł straszny jak go malują.

Stosuję głównie na dłonie i stopy.

Cena już nie jest tak niska jak w opisie na wizażu, zamiast 5 zł kosztuje już około 10 zł.

Tubka niewielka, ale wydajna bardzo.

Dla mnie must have

Maść muszę mieć w domu zawsze. Opakowanie to tubka nie duża miękka więc nie ma problemu z wyciśnięciem do końca produktu.

Maść nie posiada zapachu, łatwo się rozsmarowuje. Maść bardzo dobrze nawilża szczególnie używam do ust i goi gdy są podrażnione.

Maść chroni przed wysuszaniem ust. Jest wydajna i tania.

Ratunek dla suchych ust, popękanych dłoni i szorstkich łokci

Świetna regenerująca maść. Bardzo dobrze radzi sobie z suchymi ustami po zajadach, opryszczkach i spierzchniętych po mrozie. Dobrze natłuszcza i pozostawia na powierzchni skóry tłusty, ochronny film.

Produkt do zadań specjalnych

Chciałbym podzielić się swoją pozytywną opinią na temat maści ochronnej Farmina, Retimax 1500 z witaminą A. Ten produkt okazał się być niezastąpiony w mojej pielęgnacji skóry, szczególnie w przypadku suchych i problematycznych obszarów.
Maść ma doskonałą konsystencję, która łatwo się rozprowadza i wchłania. Już po pierwszym zastosowaniu zauważyłam różnicę - moja skóra stała się bardziej miękka, nawilżona i wyglądała zdrowiej. Dzięki zawartości witaminy A, maść przyczynia się do regeneracji skóry i redukcji widoczności drobnych zmarszczek.
Jestem pod wrażeniem trwałości działania tego produktu. Nawet po wielu godzinach od zastosowania, skóra nadal jest dobrze nawilżona i chroniona. Dodatkowo, maść doskonale sprawdza się w przypadku oparzeń, otarć i podrażnień skóry.
Opakowanie maści jest praktyczne i higieniczne. Aczkolwiek z czasem metalowa tubka zaczęła być nie szczelna, co prowadziło do wycieku maści.
Podsumowując, Farmina, Retimax 1500 to maść ochronna, która spełnia moje oczekiwania w zakresie pielęgnacji skóry. Działa skutecznie, nawilża i regeneruje skórę, a także chroni ją przed podrażnieniami. Polecam ten produkt wszystkim, którzy poszukują skutecznego rozwiązania dla suchych i problematycznych obszarów skóry.

Warto mieć

Warto zapoznać się z tym cudeńkiem. Mam cerę mieszaną, używam tej maści od lat. Zazwyczaj stosuję ją zimą na noc na twarz raz na dwa tygodnie lub po różnego rodzaju zabiegach. Pomaga też przy popękanych ustach, suchych łokciach, kolanach przy otarciach. Odżywia, nawilża, chroni przesuszoną skórę. Ma bardzo gęstą tłustą konsystencję ale nie zapycha, tutaj duży plus. Wygodne małe opakowanie które mieści się do każdej kosmetyczki.

fajna maść za małe pieniądze

używam jej od lat
używam tak raz w tygodniu jak skóra jest już zmęczona po całym tygodniu makijażów.
zregeneruje wszystkie podrażnienia i odżywi skórę
niestety długo się wchłania, dlatego stosuję na noc
trochę ciężko się rozprowadza na twarzy /gęsta maść/
ale w sumie to b. dobry kosmetyk za grosze z apteki

Świetna! Produkt wielofunkcyjny. ❤️

Świetna maść, której używam od dawna.

Najlepiej sprawdza się jak krem pod oczy, rano skóra jest wygładzona, napięta i rozświetlona. Również jakby bardziej wypełniona.

Idealnie sprawdza się też na spierzchnięte usta. Po nałożeniu grubej warstwy na noc, rano nie ma śladu po zaczerwienionych i podrażnionych ustach.

Polecam!

Doskonałe nawilżenie na bardzo długi czas

Moja ulubiona maść sama nie wiem ile tubek użyłam ale musi być zawsze w domu doskonale nawilża skórę twarzy jest wszechstronna doskonale radzi sobie z suchym ustami czy pietami a czasem zastępuje mi krem do oczu czy okaże się że kupiłam jakiś bubel jest to naprawdę dobry produkt i tani zapach jest piękny bardzo go lubię jest długo tłusta na skórze wygodna tubka i bardzo wydajna kupiłam w aptece

CUDO!

Skarb za niewielką cenę i powszechnie dostępny. Maść jest tak dobra, że w aptece kupuję ją na zapas, od razu 3 opakowania.

Jest niezastąpiona jeśli chodzi o wszechstronną pielęgnację skóry i cery.
Za pierwszym razem kupiłam ją po obejrzeniu zachwalającego filmiku na YT i stosowałam od czasu do czasu jako mój pierwszy krem z retinolem. Nie powodowała u mnie podrażnień ani nie zapychała. Czy działa przeciwzmarszczkowo? Raczej tak, ale by mieć całkowitą pewność, musi jeszcze upłynąć trochę czasu :)

Skarbem okazała się jednak, gdy zostałam pogryziona przez agresywnego psa. Miałam ciężko poranioną lewą rękę. Skóra w strzępach. Maść stosowałam tak sama od siebie, bez niczyjej rady, jako uzupełnienie i dodatkowe nawilżenie, bo inne medykamenty bardzo wysuszały skórę. Myślę, że głównie dzięki niej mam pięknie wygojoną rękę, bez blizn.

Poza tym używam jej, gdy mam spierzchnięte usta - tutaj pomaga, ale nie tak rewelacyjnie jak w przypadku okolic oczu. Ostatnio mam problem z mocno przesuszoną skórą wokół oczu. Jest jak pergamin i zmarszczki są bardziej widoczne. Dlatego nakładam maść, nie za dużo i nie codziennie, tak 2 lub 3 razy w tygodniu i efekt jest widoczny już następnego dnia. Skóra wygładzona, a spojrzenie rozświetlone.

U mnie MUST HAVE. Jeśli kiedykolwiek (broń losie!) wycofają tę maść z rynku, to się załamię.

Najlepsza!!

Ten kremik używam głównie w okresie zimowym kiedy to moje usta, kąciki ust i sucha skóra pod oczami wołają o pomstę do nieba!
No ale może nie aż tak tragicznie :))
Żadna pomadka do ust nie poradzi sobie z moimi suchymi ustami tak jak ten kremik także mega polecam spróbować :)
Czasami używam jej też na dłonie. Nie lubię chodzić w rękawiczkach więc mała warstwa na zewnętrzną stronę dłoni i nie muszę się martwić, że wrócę z podrażnioną skórą na dłoniach :)
Brak wad, cena niska a produkt bardzo wydajny.

Tania skuteczna must have

Bardzo dobra masc z witaminą A na wszystko niezbędnik w każdym domu zarówno na problemy skórne przebarwienia po trądzikowe pękające usta nawet skórę pięt sprawdza się w każdej sytuacji bardzo tania dostępna w każdej aptece

przydatna w sytuacji podbramkowej

W sytuacjach kryzysowych takich jak przesuszenie skóry, odmrożenia, łuszczenie skóry, otarcia jest niezastąpiona
Nawilża, koi.
Jej zapach nie przypadł mi do gustu.
Konsystencja gęsta, tłusta.
Po aplikacji skóra mocno się świeci.