Zobacz oferty

• Szybkość realizacji zamówienia

• Poziom obsługi klienta

• Jakość zapakowania przesyłki

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

Maść ochronna Retimax 1500 to apteczna maść, na bazie wazeliny, skutecznie odżywiająca skórę dzięki zawartości witaminy A (w postaci najłagodniejszej z form retinolu - palmitynianu retinylu,1500 j.m./g), będącej niezbędnym regulatorem odnowy komórek. Nawilża (przez tworzenie warstwy okluzyjnej) i chroni skórę, pozostawiając uczucie naturalnej miękkości i gładkości.
Przeznaczona jest do pielęgnacji podrażnionej i przesuszonej skóry. Dzięki swoim właściwościom wpływa regenerująco na warstwę rogową naskórka. Działa kojąco na szorstką, piekącą skórę, jest pomocny w pielęgnacji popękanych kącików ust. Idealna do stosowania po opalaniu, chemicznym usuwaniu naskórka oraz skórnych zabiegach laserowych. Nie zawiera substancji zapachowych.

Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Najtańszy retinol na rynku! Maść jest bardzo tłusta i ciężka, jednak sprawdzi się do skóry dojrzałej albo do nakładania miejscowo. Działanie maści jest bardzo dobre

ŚWIETNA MAŚĆ

Maść Retimax 1500 z vit A
ma wszechstronne zastosowanie, jest doskonała na różne podrażnienia, otarcia, poparzenia sloneczne, dłonie, na suche pękające pięty a także świetnie działa na rany.
Masc jest bazbarwna, ma gęsta konsystencję i jest tłusta. Czytałam że niektóre dziewczyny kładą ja na twarz czy pod oczy, ja raczej nie próbowalabym że względu na jej skład.

Żałuję, że tak późno na niego trafiłam

CUDO! Myślę, że to powinien być podstawowy kosmetyk w każdej kosmetyczce. Stosuję głównie na usta- nawilża najlepiej spośród wszystkich pomadek, które kiedykolwiek miałam. Czasem borykam się z problemem pękajacych kącików ust i tu również przychodzi z odsieczą.
Oprócz ust od czasu do czasu stosuję go na noc na całą twarz. Jest bardzo tłusty i raczej się nie wchłania na twarzy. Wiem, że zawiera parafinę, ale w moim przypadku stosowana raz na jakiś czas nie robi krzywdy i nie zapycha skóry. Po takiej całonocnej kuracji twarz jest rozjaśniona, nawilżona, gładka. Najbardziej zwraca moją uwagę widoczne rozjaśnienie. Dosłownie z dnia na dzień widać różnicę, zwłaszcza w obrębie różnych pozostałości po wypryskach, które szybciej się goją a plamy po nich są jaśniejsze. Jest to moje pierwsze zetknięcie z retinolem z kosmetykach do twarzy i jest to wielka miłość. W dodatku bardzo tania, bo krem kosztuje w granicach kilku-kilkunastu złotych.
Jeśli chodzi o inne zalecenia producenta to niestety nie próbowałam stosować maści w innych sytuacjach, ale jestem prawie pewna, że poradzi sobie świetnie i spełni zadanie.
Jeśli jeszcze nie macie tego cuda u siebie to niezwłocznie się w nie zaopatrzcie!

Super maść za grosze

Retimax to maść ochronna z witaminą A (1500j). Większość maści z witaminą A zawierają mniejszą ilość witaminy A (800j). Maść jest dość tłusta i bardzo dobrze nawilża i regeneruje przesuszoną skórę pięt, dłoni i ust. Sprawdzi się świetnie też przy zajadach. Ogromną zaletą jest niska cena (ok 7zł)

Tak niewiele za tak wiele !

Nie zliczę ile opakowań już zużyłam, jest to dla mnie produkt doskonały. Gdybym miała na wakacje zabrać tylko jedną rzecz byłby to retimax ;D Można go użyć do twarzy, do rąk do stóp...na usta ... I w każdym z tych miejscu zrobi świetną robotę! Kosztuje tylko kilka złotych a w moim wypadku czyni cuda ;)

Ostatnia deska ratunku

Maść Retimax kupiłam żeby ratować moje suche spierzchnięte i popękane usta. Żaden znany mi kosmetyk czy pomadka kompletnie nie dawały sobie z tym rady. Dzięki ten maści pozbyłam się problemu w parę dni a już pierwsza aplikacja przyniosła ogromna ulgę. Sprawdza się również idealnie jako maść na suche popękane pięty pięty oraz jako kuracja nocna na przesuszone dłonie.
Dla mnie to produkt wszechstronny i uważam że powinien się znaleźć u każdego w domu.

Maść ochronna, nie krem do twarzy.

Produkt sprawdza się jako maść ochronna, która odżywia i nawilża skórę. Ja stosuję ją na przesuszone stopy na noc, a mój chłopak na dłonie i faktycznie rano zauważalne jest uczucie zregenerowanej i miękkiej skóry.
Jednak zafascynowana opiniami na temat jej zbawiennego działania na skórę twarzy odważyłam się posmarować nią twarz podczas wieczornej pielęgnacji - i to był mój błąd. Po jednym zastosowaniu, rano obudziłam się z zapchaną skórą jak nigdy w życiu. Całą twarz pokryła drobna wysypka ("kaszka") koloru skóry. Podkreślam, że nie mam cery trądzikowej i nie łatwo ją zapchać. Przez cały następny tydzień walczyłam by unormować sytuację.
Podsumowując, proponuję stosować maść zgonie z przeznaczeniem i uczyć się na moich błędach i nie stosować jej na skórę twarzy, wyjątkiem są popękane usta ;)

Nie traktujmy go jako kosmetyk

Retimax to produkt bardzo znany, wszechstronny i wychwalany przez wielu. Posiada wiele właściwości i naprawdę mnóstwo zastosowań, ale ja od zawsze traktuję go tylko i wyłącznie jako produkt leczniczy do krótkotrwałego lub sporadycznego stosowania. Absolutnie nie jest to kosmetyk do długotrwałej, codziennej pielęgnacji.

Świetnie sprawdzi się tam gdzie pojawiają się problemy skórne, takie jak: mocno przesuszona i popękana skóra oraz podrażnienia i pieczenia z tym związane; zajady, spierzchnięte usta czy łokcie.

Ma wiele zastosowań, ale wszystko w granicach rozsądku. Jest to bardzo tłusta maść, musimy pamiętać o tym, że tworzy na naszej skórze warstwę, która zmniejsza odparowywanie wody (dzięki czemu nasza skóra staje się bardziej nawilżona), ale jednocześnie zaburza prawidłową wymianę cieplną. W związku z tym długotrwałe stosowanie może zrobić nam AŁA - zwłaszcza w obrębie twarzy. Ta maść się nie wchłonie, a zatkanie porów gwarantowane. Więc nie przesadzajmy z jej nadużywaniem, już tym bardziej przy cerze tradzikowej, która wymaga porządnego oczyszczania twarzy i regulacji pracy gruczołów łojowych (a wiem, że osób kupujących tą maść "na trądzik", bo gdzieś tak wyczytali, nie brakuje).

Ja przyjemność z Retimaxem miałam kilka razy, zawsze w okresie zimowym. Używałam go przy bardzo spierzchniętych i popękanych dłoniach, zawsze no noc i pod cienkie,bawełniane rękawiczki. Efekty były bardzo zadowalające i po kilku dniach znaczna poprawa. Stosowałam go również przy zajadach (oprócz leczenia doustnego), szybko łagodził i regenerował popękane kąciki.

Maść jak to maść - jest bardzo tłusta, więc trzeba uważać żeby nie ubrudzić wszystkiego dookoła. Niektórzy stosują ją przy gojeniu tatuaży, ja nie polecam (spróbowałam).

Hit

Zakupiłam go początkowo gdy moja twarz potrzebowała nawilżenia i ochrony po kuracji i okazał się hitem ,teraz używam go na wszystko suchość skóry rąk, alergiczne suche zmiany dla mnie jest niezastąpiony

Niezwodny

Moja skóra jest bardzo wymagająca. Bardzo często po stosowaniu różnych kuracji trądzikowych zostają mi na buzi niechciane strupy. Wtedy nakładam na noc tę maść i rano budzę się z pięknie wygojoną buzią. Bardzo często stosuje również ten produkt do nawliżania spierzchniętych ust. Mojemu chłopakowi pomaga przy zajadach.

Mój faworyt dla pielęgnacji stóp!

Retimax i ja jesteśmy nierozłącznym duetem od dawna, z uwagi na to, że mam problemy z suchymi stopami i to właśnie Retimax ze swoją dawką witaminy A nawilża i ujędrnia moje ciało, pozostawiając je gładkie i jędrne. Stosuję krem zamiennie z innymi. Retimax używam średnio 2 razy w tygodniu. Posiada on również inne właściwości - można stosować go po oparzeniach słonecznych, bądź natłuszczać popękane kąciki ust. Możliwości jest mnóstwo, a cena jest naprawdę niewielka. Krem jest dostępny w każdej aptece. Z upływem lat producent zmienił tubkę, ta nie pęka tak szybko i jest solidniejsza :)

Tłusta maść

Maść kupiłam po dobrych opiniach na jej temat, niektórzy nie mogą się jej nachwalić. U mnie sprawdza się jedynie w przypadku suchych ust, często nakładam na noc żeby były nawilżone. Przez ten olej mineralny w składzie nie mogę nakładać jej na twarz. Próbowałam nakładać na okolice oczu, ale jest tak tłusta, że wchodzi do oczu i mam mgłę na oczach. Podobno przez retinol w składzie przy używaniu jej podczas ekspozycji na słońce trzeba pamiętać o filtrach lub ewentualnie zrezygnować z jej stosowania. Maść jest bardzo tłusta, dobrze nawilża i natłuszcza, umieszczona w wygodniej tubce. Bezzapachowa, ale w przypadku produktu leczniczego to nawet zaleta. Ja nie jestem jej fanką, ale myślę, że jeśli ktoś ma problemy skórne dedykowane do tej maści to ona się sprawdzi. Jest na konkretne problemy skórne, u niektórych sprawdza się do wszystkiego, u mnie akurat nie okazała się uniwersalna. Ale do moich ust, które były suche sprawdziła się świetnie. Bardzo niska cena to kolejna jej zaleta. Niestety po użyciu na twarz zapchała mi pory i nabawiłam się wyprysków. Nie polecam!