Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

REKLAMA

Maść ochronna Retimax 1500 to apteczna maść, na bazie wazeliny, skutecznie odżywiająca skórę dzięki zawartości witaminy A (w postaci najłagodniejszej z form retinolu - palmitynianu retinylu,1500 j.m./g), będącej niezbędnym regulatorem odnowy komórek. Nawilża (przez tworzenie warstwy okluzyjnej) i chroni skórę, pozostawiając uczucie naturalnej miękkości i gładkości.
Przeznaczona jest do pielęgnacji podrażnionej i przesuszonej skóry. Dzięki swoim właściwościom wpływa regenerująco na warstwę rogową naskórka. Działa kojąco na szorstką, piekącą skórę, jest pomocny w pielęgnacji popękanych kącików ust. Idealna do stosowania po opalaniu, chemicznym usuwaniu naskórka oraz skórnych zabiegach laserowych. Nie zawiera substancji zapachowych.

bez silikonów, bez parabenów, bez alkoholu, bezzapachowa, hipoalergiczna
preparaty punktowe
krem
<50ml

• Zapach: 4
  • Opakowanie: 5

fajna maść za małe pieniądze

używam jej od lat
używam tak raz w tygodniu jak skóra jest już zmęczona po całym tygodniu makijażów.
zregeneruje wszystkie podrażnienia i odżywi skórę
niestety długo się wchłania, dlatego stosuję na noc
trochę ciężko się rozprowadza na twarzy /gęsta maść/
ale w sumie to b. dobry kosmetyk za grosze z apteki

Świetna! Produkt wielofunkcyjny. ❤️

Świetna maść, której używam od dawna.

Najlepiej sprawdza się jak krem pod oczy, rano skóra jest wygładzona, napięta i rozświetlona. Również jakby bardziej wypełniona.

Idealnie sprawdza się też na spierzchnięte usta. Po nałożeniu grubej warstwy na noc, rano nie ma śladu po zaczerwienionych i podrażnionych ustach.

Polecam!

• Opakowanie: 5

Doskonałe nawilżenie na bardzo długi czas

Moja ulubiona maść sama nie wiem ile tubek użyłam ale musi być zawsze w domu doskonale nawilża skórę twarzy jest wszechstronna doskonale radzi sobie z suchym ustami czy pietami a czasem zastępuje mi krem do oczu czy okaże się że kupiłam jakiś bubel jest to naprawdę dobry produkt i tani zapach jest piękny bardzo go lubię jest długo tłusta na skórze wygodna tubka i bardzo wydajna kupiłam w aptece

CUDO!

Skarb za niewielką cenę i powszechnie dostępny. Maść jest tak dobra, że w aptece kupuję ją na zapas, od razu 3 opakowania.

Jest niezastąpiona jeśli chodzi o wszechstronną pielęgnację skóry i cery.
Za pierwszym razem kupiłam ją po obejrzeniu zachwalającego filmiku na YT i stosowałam od czasu do czasu jako mój pierwszy krem z retinolem. Nie powodowała u mnie podrażnień ani nie zapychała. Czy działa przeciwzmarszczkowo? Raczej tak, ale by mieć całkowitą pewność, musi jeszcze upłynąć trochę czasu :)

Skarbem okazała się jednak, gdy zostałam pogryziona przez agresywnego psa. Miałam ciężko poranioną lewą rękę. Skóra w strzępach. Maść stosowałam tak sama od siebie, bez niczyjej rady, jako uzupełnienie i dodatkowe nawilżenie, bo inne medykamenty bardzo wysuszały skórę. Myślę, że głównie dzięki niej mam pięknie wygojoną rękę, bez blizn.

Poza tym używam jej, gdy mam spierzchnięte usta - tutaj pomaga, ale nie tak rewelacyjnie jak w przypadku okolic oczu. Ostatnio mam problem z mocno przesuszoną skórą wokół oczu. Jest jak pergamin i zmarszczki są bardziej widoczne. Dlatego nakładam maść, nie za dużo i nie codziennie, tak 2 lub 3 razy w tygodniu i efekt jest widoczny już następnego dnia. Skóra wygładzona, a spojrzenie rozświetlone.

U mnie MUST HAVE. Jeśli kiedykolwiek (broń losie!) wycofają tę maść z rynku, to się załamię.

Kupiony w: Drogeria internetowa

Najlepsza!!

Ten kremik używam głównie w okresie zimowym kiedy to moje usta, kąciki ust i sucha skóra pod oczami wołają o pomstę do nieba!
No ale może nie aż tak tragicznie :))
Żadna pomadka do ust nie poradzi sobie z moimi suchymi ustami tak jak ten kremik także mega polecam spróbować :)
Czasami używam jej też na dłonie. Nie lubię chodzić w rękawiczkach więc mała warstwa na zewnętrzną stronę dłoni i nie muszę się martwić, że wrócę z podrażnioną skórą na dłoniach :)
Brak wad, cena niska a produkt bardzo wydajny.

Wizażanki najczęściej polecają:

* ceny przekreślone to najniższe ceny w okresie 30 dni przed obniżką

Tania skuteczna must have

Bardzo dobra masc z witaminą A na wszystko niezbędnik w każdym domu zarówno na problemy skórne przebarwienia po trądzikowe pękające usta nawet skórę pięt sprawdza się w każdej sytuacji bardzo tania dostępna w każdej aptece

przydatna w sytuacji podbramkowej

W sytuacjach kryzysowych takich jak przesuszenie skóry, odmrożenia, łuszczenie skóry, otarcia jest niezastąpiona
Nawilża, koi.
Jej zapach nie przypadł mi do gustu.
Konsystencja gęsta, tłusta.
Po aplikacji skóra mocno się świeci.

Kupiony w: Drogeria internetowa

Spełnia oczekiwania

Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A) spełnia moje oczekiwania, chroni skórę, wart stosować szczególnie wtedy, gdy są ku temu wskazania. Opakowanie wystarczy na długo.

Dobra

Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A) Jestem zadowolona z jej działania. Chroni tak jak powinna. Łatwo się nakłada. Opakowanie jest wygodne.

Mój must have

Uwielbiam tę maść na wszystko. Nie nakładam jej na twarz bo ma w składzie parafinę ale pod oczy gdy mam bardziej przesuszoną skórę, na usta czy kąciki ust . Przez trzy lata męczyłam się z okropnym łuszczeniem wokół ust ???? i dopiero ta maść mi pomogła. Łuszczenie dopadało mnie w okresie jesienno zimowym i nie dawało za wygraną ale ta maść sprawiła że nie tylko problem zniknął ale i nie wrócił w okresie w którym mnie to dopadało ???? polecam każdemu chyba że akurat planujesz ciążę bądź jesteś w ciąży ????

• Zapach: 4

Kupię ponownie

O tej maści dowiedziałam się od mamy. W zimę moja skóra twarzy bardzo cierpi. Staję się wrażliwa, skłonna do podrażnień jak i również czerwona i sucha. Jest to jedyna maść, która radzi sobie z tym wszystkim na raz. Po kilku nałożeniach na skórę twarzy jak i na ręcę na noc działa cuda. Skóra wraca do swojej stabilności. Cienka warstwa pod makijaż na mróz również u mnie sprawdza się idealnie. Będę ją polecać każdemu kto ma problem z suchą skórą lub małymi skórkami widocznymi pod podkładem.

• Opakowanie: 5

Lepszej maści z witaminą A nie ma

Najlepsza z najlepszych. Na suche skórki, pękające usta, drobne ranki i inne problemy skórne idealna. Brak wad, cena dobra, opakowanie starcza na długo.