Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Zobacz oferty

Apteka Cefarm24.pl
zamknij×
Szczegółowa ocena
Średnia ocena: 4.76/5
  • Szybkość realizacji zamówienia

• Poziom obsługi klienta

• Jakość zapakowania przesyłki

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

REKLAMA

Maść ochronna Retimax 1500 to apteczna maść, na bazie wazeliny, skutecznie odżywiająca skórę dzięki zawartości witaminy A (w postaci najłagodniejszej z form retinolu - palmitynianu retinylu,1500 j.m./g), będącej niezbędnym regulatorem odnowy komórek. Nawilża (przez tworzenie warstwy okluzyjnej) i chroni skórę, pozostawiając uczucie naturalnej miękkości i gładkości.
Przeznaczona jest do pielęgnacji podrażnionej i przesuszonej skóry. Dzięki swoim właściwościom wpływa regenerująco na warstwę rogową naskórka. Działa kojąco na szorstką, piekącą skórę, jest pomocny w pielęgnacji popękanych kącików ust. Idealna do stosowania po opalaniu, chemicznym usuwaniu naskórka oraz skórnych zabiegach laserowych. Nie zawiera substancji zapachowych.

polecam

Maść stosuję na usta, ja nie mam wielkiego problemu z suchością ust, ale mój chłopak już tak, dlatego mu ją poleciłam i jest jedną z niewielu produktów, które mu pomagają ( nie działał carmex, pomadki nivea) .

Na ratunek

Maść, która nie raz ratowała mnie po innym kosmetyku. Szczerze ją polecam!
Są pierwsze plusy, czas na względne minusy.
Do zapachu najlepiej się przyzwyczaić. Jest dość oleisty z gatunku tych mało przyjemnych. Konsystencja „na sztywno” nie jest zbyt wygodna, ale rozpracowana w ciepłych dłoniach jest znacznie łatwiejsza do aplikacji.
Używam na noc jak potrzebuje unormować skórę. Maść polecam nakładać z wyprzedzeniem - dość długo pozostaje na skórze przed wchłonięciem. Rano skóra jest ładnie napięta i zdecydowanie w lepszej kondycji. Używam na całym ciele, gdzie zachodzi potrzeba. Uwaga, trzeba robić przerwy w dłuższym stosowaniu - obecnie używam raz/dwa razy w tygodniu i jest Ok. Po skończeniu opakowania kolejne kupuje po około 3 tygodniach przerwy i zaczynam proces od nowa. Dobry kosmetyk od zadań specjalnych.

Wiele zastosowań

W tej maści fajne jest to, że można jej użyć do wszystkiego.
Ja generalnie używałam pod oczy, na spierzchnięte wargi, w miejsca bardzo wysuszone i kiedy miałam mocno zniszczone i przesuszone skórki.
Dla mnie maść była jak nawilżający krem.

Jako preparat pod oczy fajnie się sprawdził. Dobrze nawilżał, a sama aplikacja na delikatnej skórze była prosta. Konsystencja płynnie się rozsmarowała, a samego preparatu nie trzeba wyciskać w wielkich ilościach.

Efekt jeśli chodzi o wysuszone miejsca, nie był natychmiastowy. Działa powoli.

Nie przypadł mi do gustu jeśli chodzi o usta. Tutaj efektów brak. Sama maź jakoś opornie się wchłaniała. Czuć było natłuszczenie, ale sama maść była widoczna. Trochę jak wazelina. Ostatecznie i tak po czasie to wycierałam.

Design jak to apteczny preparat.

Kocham go! <3

Moja ulubiona maść do stosowania na usta! Nic nie nawilża moich ust tak jak ten kosmetyk. Zawsze muszę go mieć przy łóżku, smaruję usta kilka razy dziennie. Nie stosuję na twarz, bo podejrzewam, że nieźle by ją zapchał, ale zdarza się użyć na jakieś suche miejsca jak pięty czy łokcie i rownież sprawdza się bardzo dobrze.

Bardzo dobra

Maść jest tłusta, idealnie odżywia i nawilża.
Używam go czasami pod oczami, gdy skończy mi się mój krem lub jestem w podróży i zapomnę swojego.
Jest bardzo dobry również do nawilżenia ust, ale oczywiście świetnie sprawdzi się do suchych rąk, pięt czy kolan.
Świetny produkt za świetną cenę.

Maść ratunkowa!

Maść w witaminą A nie jest przeze mnie używana codziennie ze względu na dużą zawartość wazeliny która nałożona na skórę twarzy potrafi totalnie zatkać pory.
Za to w wyjątkowych sytuacjach, tych najbardziej ratunkowych, kiedy skóra jest bardzo przesuszona, zaczerwieniona czy uszkodzona (nie tylko na skórę twarzy!) np. zadrapaniem czy oparzeniem, to ta maść ratuje mi życie. Zazwyczaj stosuję ją 2-3 dni a potem robię przerwę - jesli chodzi o twarz.
Jest tania, zmiękcza i regeneruje skórę, nie podrażnia. Opakowanie jest metalowe, niby mocne ale lubi się rozwalać na zgrzewie.

Wiele razy mnie uratował!

Na tą maść skusiłam się w aptece kiedy to poszłam szukać czegoś ma pękające kąciki ust, które nagminnie mi dokuczają.To był strzał w dziesiątkę.Już po kilku aplikacjach problem odszedł w zapomnienie.Postanowiłam wypróbować jej przy moich,suchych i szorstkich dłoniach.Ze względu na to, że maść pozostawia tłusty film,aplikowałam ją tylko na noc.Tu również się nie zawiodłam.Doskonale sprawdza się przy spierzchniętych ustach.Jestem przekonana , iż super by się sprawdzila do suchej twarzy,jednak ze względu na parafinę w składzie, osobiście nie wypróbowałam.Daję plusa za to, że łatwo się rozprowadza i jest bezzapachowa.Jest też bardzo wydajna,a wygodna forma tubki sprawia, że możemy ją zabierać wszędzie ze sobą.Jest niedroga i łatwo dostępna.Polecam

Tani, uniwesralny produkt. Polecam do każdej kosmetyczki.

Wraz z wiekiem, zauważam coraz większą liczbę problemów skóry. Ostatnio walczyłam 2 miesiące ze skutkami niedoleczonej opryszczki na ustach. Moje usta wiecznie pękały, łuszczyły się i piekły. Maść z witaminą A bardzo pomogła mi w trzymaniu ust na zdrowym poziomie. Maść jest koloru białego, jest gęsta i z łatwością utrzymuje się długi czas na skórze bez konieczności wielokrotnych ponownych aplikacji.

Ideał

Ojj dziewczyny ile ja mialam problemow z moja sucha, atopowa cera.. Na mojej buzi niekiedy w okolicach policzkow wychodzily takie suche, czerwone placki.. Wygladalo to strasznie, do tego nawet nie dalam rady zakryc tego pudrem jednym slowem tragedia!

W koncu wyczytalam na jakiejs reklamie o cudownej masci na baaardzo sucha skore no i zaskoczenie..

Juz od pierwszego uzycia masc zmiekczyla i bardzo dobrze nawilzyla moja skore.

Wprawdzie pod makijaz sie nie nadaje poniewaz jest za tlusta, ale na noc lub jak sie siedzi w domu przed jakims wiekszym wyjsciem sprawdza sie.

Dla mnie najwazniejsze bylo by pozbyc sie tych suchych plackow oraz wogole nawilzyc skore twarzy jestem zadowolona!

+ swietnie nawilza
+odzywia skore
+jest dobra na spierzchmiete usta
+ na jakiekolwiek otarcia, oparzenia,
+idealna na mrozy
+stosuje ja rowniez na koncowki wlosow i... Mam nawilzone i mniej rozdwajajace sie
+jest bezzapachowa
+ ma super konsystencje
+ dziala szybko i co najwazniejsze jest skuteczna!

Minusow nie zauwazylam;)

Bardzo dobra

Trafiłam na tą maść przypadkiem i od tamtej pory jest cały czas ze mną , jest bardzo tłusta i ciężka ale świetnie sprawdza się do nakładania miejscowego bardzo przesuszonych miejsc na skórze jak i otarć czy poparzeń ,łagodzi ,natłuszcza.

Polecam z czystym sercem

Uwielbiam ten produkt od wielu lat! Używam go do ust, pod oczy i do podrażnionej/suchej skóry. Świetnie również sprawdza się po poparzeniach słonecznych, szybko łagodzi ból i zaczerwienienie.
Nie wyobrażam sobie wieczoru bez nałożenia tej maści na usta, UWIELBIAM

Bo najlepsze kosmetyki są z polecenia babci ;)

I tytuł recenzji mówi prawdę. Ja nie wiem jak moja babcia to robi, ale jak już coś mi poleca to ZAWSZE - zawsze na mnie dobrze działa.

U tu bylo podobnie - pierwsze zetkniecie z ta mascia mialam gdy dostałam reakcji alergicznej na nowy krem do twarzy a wszyscy dermatolodzy byli zamknieci bo weekend a ja bylam na weekendzie u rodzicow. I moja babcia mnie uratowała - miałam spierzchnieta, cala czerowna i piekaca skore na twarzy. I nie wiedzialam jak to ogarnac, jak jej nie skrzywdzic a w sumie to jak jej pomoc. I tu pojawila sie babcia z Retimaxem ;)

PLUSY:
+ zmniejsza podrażnienia
+ nawilża bardzo mocno
+ koi spierchnieta, przesuszona skóre
+ wspomaga gojenie ranek
+ po uzyciu skora na drugi dzien jest mieciutka, gladka, nawilzona
+ nie zapycha - mimo ze ja stosuje dosc ostroznie, ale nigdy jeszcze mnie nie zapchal mimo bardzo tresciwej konsystencji
+niska cen
+dostepnosc
+sklad

MINUSY-
brak

Dla suchej podraznionej skory - idealny kosmetyk który dosc szybko ja doprowadzi do porzadku nie zapychajac.