Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Maść ochronna Retimax 1500 to apteczna maść, na bazie wazeliny, skutecznie odżywiająca skórę dzięki zawartości witaminy A (w postaci najłagodniejszej z form retinolu - palmitynianu retinylu,1500 j.m./g), będącej niezbędnym regulatorem odnowy komórek. Nawilża (przez tworzenie warstwy okluzyjnej) i chroni skórę, pozostawiając uczucie naturalnej miękkości i gładkości.
Przeznaczona jest do pielęgnacji podrażnionej i przesuszonej skóry. Dzięki swoim właściwościom wpływa regenerująco na warstwę rogową naskórka. Działa kojąco na szorstką, piekącą skórę, jest pomocny w pielęgnacji popękanych kącików ust. Idealna do stosowania po opalaniu, chemicznym usuwaniu naskórka oraz skórnych zabiegach laserowych. Nie zawiera substancji zapachowych.

Super rozwiązanie na suche usta

Maść ma wiele zastosowań, ale ja stosuję ją na suche usta. Jest lepsza (i tańsza) niż wszystkie drogeryjne pomadki. Służy mi najlepiej od wielu miesięcy.

Lekarstwo na wszystko <3

Moja przykra przypadłość na okres jesienno - zimowy to bardzo suche dłonie. Zawsze mam wtedy popękaną skórę i suche zaczerwienienia pomiędzy palcami :(

Niestety, w ciągu dnia nie lubię używać kremu do rąk, dlatego jedyny czas na regenerację moje dłonie miały w nocy, kiedy bez umiaru nakładałam na nie jakieś nawilżające smarowidło.

Na szczęście, moja koleżanka poleciła mi tą maść gdy kilka lat temu zobaczyła moje suche dłonie. W aptece kosztuje grosze więc bez zastanowienia kupiłam - to było dobre kilka lat temu i cóż, Retimax 1500 jest ze mną do dziś! :)

Maść jest gęsta i tłusta, więc głównie z uwagi na konsystencję nie nadaje się do stosowania w ciągu dnia (jeśli chodzi o widoczne miejsca).
Zapach jest dosyć specyficzny, jakby trochę silikonowy, ale mnie osobiście nie przeszkadza - kwestia przyzwyczajenia.

Po użyciu maści na noc, rano suche miejsca są zdecydowanie mniej podrażnione i co mnie bardzo cieszy to fakt, że maść w dalszym ciągu jest na pokremowanych miejscach - częściowo się wchłania a częściowo chroni.
Uratował moje dłonie, szybko doprowadził je do zdrowego stanu.

Maść sprawdza się u mnie też przy drobnym niespodziankach na twarzy. Uspokaja zaczerwienienia a zmiany po wypryskach szybciej się goją.

Jedyny problem, z którym się spotykam przy każdym opakowaniu maści to pęknięte miejsceu u nasady tubki. Sytuacja powtaża się zawsze gdy maść się kończy i próbuję wycisnąć jej resztę - wtedy tubka pęka i nie nadaje się już do noszenia w kosmetyczce bo wszystko brudzi :(
Ale z uwagi na działanie jest to kwestia, którą wybaczam i na pocieszenie kupuję po prostu nową sztukę :)

Z czystym sumieniem polecam!! <3

Maść ochronna z witaminą A

+ regeneruje skórę
+ posiada nawilżające właściwości
+ niska cena
+ prosty, naturalny skład
+ uniwersalny kosmetyk
+ maść z witaminą A jest wydajna
+ dostępność w aptekach

Tanie cudo

Słyszałam bardzo dużo dobrego o tej maści dlatego postanowiłam ją kupić. Mam cerę problematyczną z tendencją do powstawania niedoskonałości i od pewnej osoby usłyszałam że dzięki tej maści pozbyła się trądziku uznałam czemu nie, dlaczego by nie spróbować. Krem łatwo się nakłada pozostawia taki tłusty film jak to maść, ale po zastosowaniu zauważyłam że moje stany zapalne są mniej widoczne i szybciej się goją, skóra także po zmyciu tłustej warstwy była nawilżona i miła w dotyku. Stosowałam ją tak mniej więcej 3 razy w tygodniu żeby nie przesuszyć zbytnio mojej buzi.Także stosuje ją na moje bardzo suche dłonie i także działa cuda. Po użyciu moje ręce są gładkie i miłe w dotyku. Ta maść na pewno zawsze będzie stałym elementem mojej kosmetyczki.

apogeum na całe zło

Fantastyczna maść na wszystko! Borykam się z bardzo suchymi ustami, na które ratunkiem jest tylko dana maść. Od niedawna odkryłam także, że jest zbawieniem na pękające kąciki ust. Pare dni i po sprawie. Przez niedoczynność tarczycy mam też często suche łokcie i kolana, na tę przypadłość znowu z pomocą przychodzi Retimax. Niewiarygodne, że za tak niską cenę można nabyć tak wielofunkcyjny, świetnie działający produkt.

uwielbiam

smaruję nią wszystkie miejsca na moim ciele, które są przesuszone. Nałożona na usta na noc sprawia, że rano mam piękne, zadbane i pełne usta. Mam taki nawyk że gdy siedze przy komputerze i się np ucze lub oglądam film to staram się wsmarowywać krem do rąk w dłonie a ostatnio właśnie używam tej maści i jest wspaniały efekt. Dłonie mięciutkie. Pozostawia tłusty film jak to maść

Mój hit!

Polecony przez dermatologa. Stwierdziłam, że za taką cenę spróbuję, najwyżej będzie do stóp. Konsystencja gęstej maści nie jest zbyt zachęcająca, ale na drugi dzień WOW efekty są naprawdę widoczne.
Pamiętajcie tylko o filtrach przeciwsłonecznych!

moje małe odkrycie!

super maść za kilka złotych, tak z pewnoscia jeden z moich ulubionych kosmetyków, jest gesty tlusty ale dzięki temu idealny na skorki wokol paznokci, czy na suchą skore na lokciach, kolanach, czasem nawet uzywalam na suche miejsca na twarzy np kolo nosa, nawet zostalo zmienione opakowanie ktore nie peka jak poprzednie :)

na wszystko!

Zalet tego produktu nie potrafię zliczyć. Uratował moje popękane dłonie po pracy w jednorazowych rękawiczkach latem, przesuszone plamy po uczuleniu na brzuchu i na żebrach, spękane usta zimą, poradził sobie nawet z moimi wiecznie przesuszonymi stopami! Na plus również cena i wydajność, bo pomimo zastosowań na wiele sposobów nadal nie zużyłam jednego opakowania.

Uniwersalny produkt

+regeneracja
+ nawilżenie
+ ukojenie skóry
+ uniwersalność
+ właściwości pielęgnacyjne oraz ochronne
+ hipoalergiczna
+ nie zawiera silikonu
+ kompres na usta
+ kompres na stopy
+ naturalny skład
+ dostępność
+ niska cena

Na pękające kącicki ust - idealna!

Od czasu do czasu miewam pęknięcia i małe ranki w kącikach ust. Ta maść wygoiła wszystko w trzy dni.

Kilka słów o maści:
- jest zamknięta w miękkiej, plastikowej tubce;
- jest bezzapachowa;
- nie ma żadnego smaku, o czym przekonałam się mając ją na ustach;
- jest bardzo tania, kosztuje kilka złotych;
- dostępna bez recepty w każdej aptece;
- doskonale działa na małe ranki, otarcia skóry itp.
- można ją stosować zamiast pomadki ochronnej na usta.

Moje stosowanie: odrobinką maści smarowałam kąciki ust na noc, po trzech dniach po pęknięciach i bolących rankach nie było śladu. Już wiem, że z tą maścią się nie rozstanę i będę kupować kolejne tubki.

Niezbędny w mojej kosmetyczce!

Dość późno dowiedziałam się o istnieniu tej maści, ale wystarczyło dosłownie kilka użyć, abym się przekonała, że to prawdziwy hit!

Zalety:
-dostępność
- cena, najtaniej już za około 5 zł!
- cudownie odżywia i regeneruje, twarz jest widocznie bardziej zregenerowana
- stosując odpowiednio dobraną pielęgnację przeciwtrądzikową i przeciw przebarwieniom ta maść świetnie koi i przywraca równowagę skórze, która jest poddawana mocniejszym składnikom jak kwasy, witamina C czy retinol
- zmiany trądzikowe i ślady po niedoskonałościach szybciej się goją
- świetna do pielęgnacji rąk i ust, zwłaszcza na noc

Wady:
- dość wolno się wchłania

Dla mnie to prawdziwy strzał w 10! Wiem, że będzie już na zawsze w mojej kosmetyczce :D