Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Maść ochronna Retimax 1500 to apteczna maść, na bazie wazeliny, skutecznie odżywiająca skórę dzięki zawartości witaminy A (w postaci najłagodniejszej z form retinolu - palmitynianu retinylu,1500 j.m./g), będącej niezbędnym regulatorem odnowy komórek. Nawilża (przez tworzenie warstwy okluzyjnej) i chroni skórę, pozostawiając uczucie naturalnej miękkości i gładkości.
Przeznaczona jest do pielęgnacji podrażnionej i przesuszonej skóry. Dzięki swoim właściwościom wpływa regenerująco na warstwę rogową naskórka. Działa kojąco na szorstką, piekącą skórę, jest pomocny w pielęgnacji popękanych kącików ust. Idealna do stosowania po opalaniu, chemicznym usuwaniu naskórka oraz skórnych zabiegach laserowych. Nie zawiera substancji zapachowych.

Mój must have!

Jestem bardzo zadowolona, że dowiedziałam się o tej maści. Za tak niską cenę dostajemy jeden, wielofunkcyjny produkt. Stosuję codziennie i efekty są zadowalające.

Odkąd ją poznałam zawsze mam jakieś opakowanie w zapasie!

Maść z apteki za grosze? Tak, Retimax to maleńkie cudeńko, które potrafi uporać się z wieloma problemami :)
Osobiście używam jej na:
a) przesuszone, wręcz poranione dłonie
b) popękane stopy

Co prawda jest tłusta, nie wchłania się całkowicie, ale w przypadku stóp wystarczą skarpetki założone na noc i rano skóra wygląda o niebo lepiej, a od zawsze mam problem z popękanymi piętami.
Co do dłoni to jest to mój jedyny ratunek. Retimax radzi sobie z wszelkimi ranami, goi je, nawilża, natłuszcza, tworzy taki ochronny film... Nic nie działa tak dobrze!
Wiem, że świetnie radzi sobie również w przypadku ust, czy chropowatych łokci i kolan.
Zastosowań ma całe mnóstwo i warto mieć ją w domu!

świetny produkt za niską cenę

bardzo uniwersalny produkt, można używać na twarz, ręce, piety, jak tylko mamy potrzebę, ja maść używałam na twarz w celu złagodzenia podrażnień, zadziałało super, nie zapchało, skóra była nawilżona, ale nie przetłuszczona- używałam na noc.

Bardzo lubię!

Retimax to maść o wszechstronnym zastosowaniu. Super sprawdza się przy suchych ustach (na noc nakładam na wargi grubą warstwę). Kilkakrotnie nałożyłam na twarz w celu jej regeneracji i głębokiego nawilżenia. Nie spowodowała zapchania porów i wysypu, czego mocno się obawiałam. Ogromnym plusem jest śmiesznie niska cena. Konsystencja produktu jest mocno zbita, ale nie ma trudności przy aplikacji. Duża zawartość witaminy A jak na taką cenę. Polecam!

Kocham

Najlepszy produkt jaki ostatnio udało mi się kupić. Kosztuje parę złotych i jest dostępny w prawie każdej aptece. Uratowała moje usta w niejedno zimno, ale stosowałam ją też na suche łokcie, kolana i pięty. Jedyne co mi przeszkadza to specyficzny zapach witaminy A

Genialna maść

Ta maść uratowała mnie w niejedną zimę. Kosztuje grosze, jest dostępna w każdej aptece i czyni cuda. Doskonale radzi sobie z wysuszonymi miejscami na ciele, nawet wtedy kiedy zaczynają już się robić rany. Jednak przy regularnym stosowaniu nie ma mowy o ranach. Maść świetnie nawilża, szybko się wchłania.

Lek na całe zło

Zaczęło się od zwykłego swędzenia skóry, znajoma poleciła to kupić. Byłam zaskoczona, że po kilku smarowaniach przeszło! Od tamtej pory zaczęłam jej próbować do wszystkiego. Gdy zacięłam sobie skórkę przy paznokciach, gdy miałam problemy skórne - po tej maści wszystko szybciej się goiło. Nawet jak miałam na barkach krostki niewiadomego pochodzenia, Retimax pomógł. Miód na suchą skórę na przykład dłoni, gdy w zimie robiła mi się skorupa, dopóki nie zaczęłam tego stosować. Pomaga skórze w różnych problemach. A 5 zł za takie cudo to wręcz szok. Polecam w beznadziejnych przypadkach.

Cud miód na spękane usta

Niby nic niezwykłego po prostu maść z witaminą a. Dla mnie jest niezwykłym wybawieniem na spękane usta czy suche dłonie. Nigdy nie odważyła bym się zastosować ją na twarz ponieważ w składzie jest parafina, ale na suche spierzchnięte usta jest niczym plaster miodu. Wieczorem smaruje i rano wszystko wygląda cudnie. Polecam zwłaszcza dla osób które lubią matowe trwałe szminki.

Niezbędnik w kosmetyczce!

Tę maść powinien każdy posiadać w swoim domu.
Przesuszone ręce, spierzchnięte usta, suche kolana/łokcie? To właśnie ona da sobie z nimi radę. Kiedy po katarze mamy obolały nos działa kojąco i łagodząco. Sprawdzi się na wszystkie suche partie ciała.
Warto ją posiadać, kosztuje grosze, dostępna jest w każdej aptece, a może uratować nam naszą skórę. Polecam!

Mój nie odłączny partner

Maść która jest ze mną zawsze i wszędzie. Używam jej praktycznie do wszystkiego. Jest rewelacyjna zimą na przesuszone usta oraz jest genialna na do przesuszonej skóry rąk. Jest super zabezpieczeniem przed wiatrem i mrozem. Szczerze powiedziawszy ta maść jest lepsza niż nie jeden krem czy balsam ochronny.
Nie ma co tu dużo mówić warto ją wypróbować samemu :D

MÓJ HIT

Używam tej maści od bardzo dawna z polecenia siostry. Praktycznie może być stosowana do wszystkiego, jako krem do rąk i do ust itd,
Moje usta czują się dobrze tylko wtedy, gdy posmaruję je właśnie retimaxem. Są po nim miękkie i na długo nawilżone.Świetnie sprawdza się też jako ukojenie po mocniejszych peelingach. Szczerze polecam

uwielbiam

Ta maść zagościła w moim domu dwa lata temu. I od tego czasu już go nie opuszcza nawet mąż ma swoją tubkę :) . maść stosuje na suche dłonie skórki , na usta też bardzo dobrze działa, oraz kąciki. W tamtym roku nawet pomogła na oparzenia słoneczne . A co jakiś czas delikatnie na opuszku palca wklepuje ją pod oczy na noc