Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Sprawdź ceny produktu

Retimax 1500 wskazany jest do miejscowego stosowania na skórę w stanach jej odwodnienia i suchości, w przypadku łagodnych podrażnień, otarć lub łuszczenia się naskórka. Działa regenerująco na naskórek po lekkich oparzeniach i odmrożeniach. Pomocny w pielęgnacji popękanych kącików ust, wspomagając naturalny proces gojenia. Używany ochronnie u dzieci, zapobiega pieluszkowym podrażnieniom skóry. Idealny do stosowania po opalaniu, korzystaniu z solarium, chemicznym usuwaniu naskórka oraz skórnych zabiegach laserowych.
- Odżywia skórę dzięki zawartości witaminy A, będącej niezbędnym regulatorem odnowy komórek.
- nawilża głęboko skórę
- chroni skórę i pozostawia uczucie naturalnej miękkości i gładkości.
Produkt przebadany dermatologicznie i mikrobiologicznie.

krem
<50ml
regenerujące, ochronne
w tubce
Struktura
bogate

Palmitynian retinylu w dużej dawce

Pochodna retinolu w składzie. Typowa tania maść apteczna. Największa dawka.

Nakładam na całą twarz po kremie nawilżającym (Cetaphil/Hada Labo).
Skóra rano jest nawilżona i przyjemna w dotyku.
Ta maść ochronna to podobno sekret młodości matki mojego znajomego.

Numer 1

Produkt jest ze mną od lat używam go na twarz co 2/3 dni w celu nawilżenia, odżywienia i odświeżenia skóry twarzy. Idealnie się sprawuje. Zawsze miałam problem z suchymi skórkami do tego stopnia że kiedy nakładałam podkład na twarz wyglądało to bardzo nie estetycznie - nie mogłam mieć naturalnego efektu makijażu ponieważ te suche skórki strasznie się podkreślały. To cudo sprawiło że moja twarz może wyglądać świetnie z podkładem i bez. Moja buzia jest wygładzona, delikatna, nawilżona. Idealna. Konsystencja jest dość zbita ale wystarczy rozetrzeć w dłoniach i nałożyć na twarz. Moje usta wręcz kochają tą maść. Nakładam również na pięty, łokcie i dłonie i również świetnie sobie z tym radzi i spełnia swoje działanie. Zdecydowanie polecam za 5 zł warto sprawdzić na sobie ten produkt.

Odkrycie roku!

Mój must have i odkrycie tego roku. Na tę maść wpadłam przypadkiem, została mi polecona przez znajmową. Z racji bardzo niskiej ceny, nie zastanawiałam się nawet nad kupne i rozpoczęłam testowanie. I tu wielkie zaskoczenie. Maść śuper nawilża, koi podrażnioną skórę, świetnie sobie radzi z tak suchymi partiami jak łokcie. Używam jej codziennie pod oczy, wygładza i odżywia. Jestem w nniej absolutnie zakochana.

Na wielki plus

Sprawdza się Bardzo dobrze do cery suchej, w gorsze dni mieszam z ,,normalnym,, kremem. Nie zapycha, czasem wręcz przyspiesza gojenie małych ranek po pryszczach.

Bez efektu wow

Jak dla mnie szału nie było.. nałożona pod oczy bardzo piecze, na całą twarz - zapycha, ust też jakoś specjalnie nie nawilżyla w końcu zużyłam na stopy ale super efektów również nie zauważyłam. Krzywdy nie robi można wypróbować zwłaszcza że jest bardzo tania :)

Ratownik

Mam i od dawna stosuję. W zasadzie wszędzie gdzie skóra jest bardziej sucha. Pod oczy, na usta, w zmarszczki przynosowe, na sórki, podrażnienia itp. Dla mnie must have. Najlepszy z dostępnych kremów z wit. A.

Warto posiadać

Tania, w okresie zimowym dość często używam, w letnim też się przydaje.
Maść na wszelkie przesuszenia.
Głównie smaruję nią dłonie, gdy zimą mocno spierzchną. Twarzy bym nie posmarowała - to ciężka, gęsta maść.

Maść do wszystkiego

Maść na przesuszenia wszelkiego rodzaju. Uratuje spierzchnięte usta, zniweluje suchość na łokciach, wygładzi wysuszone pięty i nawilży suchą skórę na twarzy i dłoniach. Nadaje się także jako maść ochronna do twarzy w okresie zimowym.

Opakowanie charakterystyczne dla maści aptecznych, koszt ok. 6zł.

Lubię i kupuję od lat.

Najlepszy produkt

Najlepsza maść z jaką miałam do czynienia! poradzi sobie ze wszystkim. Świetnie nawilża. Pomaga na trądzik, suchą skórę, otarcia i zadrapania oraz jako zwykły krem nawilżający. Jest gęsty i tłusty więc najlepiej używać go na noc. Niestety opakowanie sprawia trudności, gdyż często pęka i ciężko wycisnąć zawartość. Mimo wszystko to mój kosmetyk numer 1 i nigdy nie może go u mnie zabraknąć.

Na suche partie skóry

Maść jest skuteczna na przesuszone partie skóry: dłonie, łokcie, kolana, stopy. Stosowałam ją także pod oczy, ale jak dla mnie jest strasznie tłusta. Nie nakładałabym jej też na twarz, bo może zapychać , ale jak wiadomo, to indywidualna sprawa. Ogólnie ratunek dla skóry szczególnie zima, ale i nie tylko.

Na pewno kupię ponownie

Może zacznę od tego, że maść nie wywołała u mnie jakiegoś efektu WOW (bo ja jestem z tych niecierpliwych), ale z pewnością będę wracać do tego produktu. U mnie tak z dnia na dzień ulgi niestety nie przynosi, ale z pewnością warto mieć ten produkt u siebie w kosmetyczce. Stosuję maść na miejscowe przesuszenia. Przy regularnym stosowaniu skutecznie je niweluje i co najważniejsze, nie piecze przy stosowaniu. Nie za bardzo lubię ten produkt stosować na przesuszone usta. Maść pod wpływem ciepła robi się dość rzadka i niestety nie jest przyjemna w smaku, taka dość muląca. A kurczę nie lubię i to bardzo nie lubię zjadać produktów, które mam na ustach... Za to mały minusik. Ale jak za taką cenę warto ją kupić. To jest taki mój ratunek. Jak mam jakieś podrażnienie na skórze i nie mam w domu nic innego to zawsze z chęcią sięgnę po tę maść. Niestety minusik za metalową tubkę. A to wiadomo jak z nimi bywa, pękają... Ale uroki maści aptecznych. Dzięki temu produktowi przekonałam się do maści z witaminą A i z chęcią wypróbuję dla porównania inne maści z tym właśnie składnikiem w celu porównania ich, ale też wiem, że do tej też prędzej czy później wrócę.

Pomocna maść

Pomaga mi przy suchych skórkach, gdy jakiś podkład zbyt mocno mnie wysuszy lub podrażni. Używam tylko na noc w razie potrzeby i rano widzę ogromna różnicę. Bardzo tania maść a działa bardzo dobrze i szybko.