Alterra, Feuchtigkeits - Shampoo Granatapfel & Aloe Vera (Szampon nawilżający do włosów suchych i zniszczonych `Granat i aloes`)

Do produkcji szamponu nawilżającego zastosowano specjalnie dobrane składniki najwyższej jakości: wartościowa kompozycja pielęgnacyjna z wyciągami z aloesu, granatu i kwiatów akacji pielęgnuje włosy, nawilża je i dostarcza włosom zniszczonym nowej energii.

Nie jest zły.

Ten szampon nie wprawił mnie w zachwyt ani nie zniechęcił, nie wiem co mam w sumie o nim myśleć.

Plusy:
- ładny zapach
- nie przetłuszcza włosów
- włosy po nim są puszyste
- bardzo długo pachną
- świetnie się pieni

Minusy:
- strasznie kołtuni włosy, nie da się ich na sucho rozczesać i to chyba największa wada

Nie do suchych włosów.

Być może to dobry szampon dla innego rodzaju włosów, natomiast nie sprawdza się na moich suchych, kręconych włosach, wysusza i powoduje puszenie. Mam długie i gęste włosy, umycie ich tym szamponem było ciężkie, zajmowało dużo czasu i według mnie jest niewydajny. Gdyby był to szampon z naturalnymi składnikami który rzeczywiście działa mogłabym przymknąć oko na te wady. Z tego co widzę w recenzjach sprawdza się na włosach przetłuszczających, natomiast opis produktu to " do włosów suchych i zniszczonych" więc nie spełnia obietnic producenta.

Świetny!

To tani i bardzo dobry szampon dla osób, które mają problem z przetłuszczaniem się skóry głowy, a jednocześnie zmagają się z suchymi włosami. Stosowanie tego produktu pozwala zredukować mycie głowy z 24 do 48 godzin - to ważne dla mnie. Jednocześnie włosy zyskały blask, są dobrze nawilżone i sprężyste. Dodatkowo - jak każdy szampon tej firmy - ma piękny zapach.

Sprawdził się

Do zakupu szamponu zachęciła mnie promocyjna cena, która była jeszcze niższa niż normalnie. Produkt szeroko polecany ze względu na naturalny skład, bez SLS. Ostatnio także coraz częściej kupuje produkty provege, a on do nich należy. Zapach na początku nie był jakoś super zachęcający, wolę prawdę mówiąc bardziej słodkawe zapachy-połączenie granatu z aloesem nie daje takich odczuć zapachowych. Buteleczka nie jest duża, ma 200 ml. Przyda się na pewno osobom, które mają zamiar wyjechać gdzieś w czasie urlopu. Nie trzeba użyć go dużo, ponieważ łatwo się pieni i myje włosy. Po tym gagatku mam wrażenie, że stan moich poprawił się i stały się lekko odżywione i nawilżone.

Wcale nie bez SLS!

Cały czas myślałam, że to łagodny szampon bez SLS. Dopiero niedawno doszły mnie słuchy, że to nie lekki szampon, a konkretny rypacz. I jako rypacz sprawdza się dobrze.
Jeśli ktoś szuka czegoś bez SLS i pochodnych to zdecydowanie omijać!

Bardzo dobry, wydajny szampon w naprawdę niskiej cenie.

Bardzo dobry, wydajny szampon w naprawdę niskiej cenie. Myję nim włosy od kilku miesięcy i zauważyłam, że mniej się przetłuszczają, są nawilżone i lśniące. Nie mam problemów ze splątywaniem się włosów, dobrze się rozczesują, nie muszę używać dodatkowo odżywki. Szampon ma dobry skład i dostaniemy go w każdym Rossmanie. Fajna alternatywa dla droższych i gorszych marek.

Wykorzystała: kilka próbek

Szampon Alterra Granat & Aloes

Hmm... mam mieszane uczucia jeśli chodzi o ten produkt. Mialam dwie miniaturki. Jadąc jesienią do Bułgarii zuzylam tylko jedną, a druga została - i teraz nadeszła jej pora na zużycie. Ale jak dla mnie bez rewelacji. Umówmy się - szampon do włosów jest po to aby włosy myć, nie oczekuję od niego cudów. Ten jest bez SLS, ma naprawdę dobry skład, niską ceną, jest dostępny w każdym rossmanie - wydawałoby się, że szampon idealny. Mnie natomiast przeszkadza trochę jego zapach, no i... moje włosy są po nim obciążone (skalp głowy). Fakt, faktem - ostatnim czasem mało który szampon mi go nie obciąża. Ciąża rządzi się swoimi prawami, no i ok... ale nie tego się spodziewałam. Cieszę się, że to już koniec tego opakowania. Może za jakiś czas po ciąży wrócę do niego, żeby sprawdzić czy to hormony, czy to ten szampon. Na chwile obecna jestem na nie

totalny niewypał

Zachęcona przychylnymi recenzjami w całym internecie i skuszona niską ceną kupiłam od razu szampon i odżywkę. Mam włosy kręcone z natury suche, więc nawilżające duo jak znalazł. Niestety po tym szamponie i odżywce moje włosy były jeszcze bardziej suche i jałowe niż wcześniej!

Numer 1 wśród szamponów

Skusiłam się na ten szampon po czytaniu wielu tak dobrych recenzji na jego temat.
Wcześniej używałam szamponu o podobnym składzie i takim samym działaniu działaniu za cenę 4-krotnie większą.

Szampon bardzo dobrze sprawdza się na suchych, zniszczonych czy porowatych włosach.
Nie wysusza ich a wręcz delikatnie nawilża, niweluje szorstkość i puszenie.
Konsystencja typowa dla szamponów, łatwo się rozprowadza i dobrze pieni, nie sprawia trudności przy zmywaniu.
Włosy są od razu odświeżone i świetnym stanie.

Co jest dla mnie najważniejszą kwestią- nie powoduje żadnego swędzenia skóry głowy ani podrażnień, a zwykłe drogeryjne, reklamowane szampony prędzej czy później sprawiały takie problemy i dodatkowo powodowały powstawanie łupieżu.
Alterra bardzo dobrze oczyszcza skórę i włosy bez żadnych efektów ubocznych.
Włosy po nim się tak mocno nie plączą, są miękkie i zdyscyplinowane.

Wszystko mi w tym szamponie odpowiada, wydajność jest w porządku, przy myciu włosów co 2-3 dni starcza mi na miesiąc-dwa.
Za taką cenę- rewelacja.
Cieszę się że w końcu go wypróbowałam, bo po co przepłacać, a tu znalazłam wszystko czego potrzebuję.

Do suchych i delikatnych

Szampon testowałam na mojej ośmioletniej córce. Szampony dziecięce nie zdają egzaminu na jej suchych włosach więc szukam dla niej w miarę naturalnych, delikatnych "dorosłych" produktów.
Szampon w typowej dla Alterry butelce, którą można postawić do góry nogami aby wykorzystać produkt do końca. Ma charakterystyczny kwaskowaty zapach granata. Nieźle się pieni i łatwo spłukuje. Dobrze oczyszcza włosy i skórę głowy. Włosy mojej córki są jasne, suche i delikatne jak pajeczynka, nawet czyste chętnie zbijają się w strąki. Trudno je dobrze pielęgnować, ponieważ potrzebują nawilżenia, ale bardzo łatwo je przeciążyć i wtedy przetłuszczają się zaraz po umyciu. Ten szampon dobrze im robił- były świeże i lekkie"jak chmurka"- to określenie mojej córki, i wytrzymywały tak dość długo. Nie plątały się mocno. Odżywkę z tej samej linii mogła używać co drugie mycie. Dla porównania też go użyłam parę razy, ale ja mam włosy bez objętości i z tendencją do przetłuszczania i u mnie szału nie robił- były oklapnięte nawet po myciu. Jednak dla suchych włosów ten szampon to według mnie strzał w dziesiątkę.

Jeden z najlepszych!

Prawdę mówiąc, to dopiero teraz zorientowałam się, że jest to szampon bez SLS, bo działa dokładnie tak samo jak te z SLS. Jest naprawdę świetny. Konsystencja żelowa genialnie oczyszcza włosy bez obciążania, a jednocześnie nie ma problemów z pienieniem się. Zapach oszałamiający, intensywnie granatowy. Pod względem składu to jestem naprawdę ukontentowana. Łagodne substancje myjące + ekstrakty nawilżające np. z aloesu. Prosty skład, ale świetnie oczyszczający i nawilżający. W dodatku za niską cenę i dostępny wszędzie. Kolejny plus za dostępne wersje podróżne, bo można włosomaniaczyć nawet na wyjazdach.

Wykorzystała: kilka próbek

Szampon wart uwagi i to bez SLS-u

Jestem zwolenniczką szamponów bez sztucznych silikonów i SLS-u, dlatego sięgnęłam po produkt Alterry i to całkiem przypadkiem

Skusiła mnie niska cena produktu - niosąc go do domu myślałam, że to kolejny marnej jakości kosmetyk.

Szampon sprawił mi miłą niespodziankę - dość przyjemnie pachnie i ładnie się pieni. Dzięki temu, że nie zawiera on SLS-u łagodnie oczyszcza skórę głowy, nie podrażnia jej, nie wysusza i nie powoduje łupieżu (jak to maja w zwyczaju niektóre szampony nawilżające)

W sumie do codziennej pielęgnacji za te pieniądze - jak znalazł !
Pop wysuszeniu włosy są puszyste, nieco uniesione od nasady, czuć świeżość i przede wszystkim szampon nie obciążył włosów!
Po miesiącu stosowania dodatkowo zauważyłam, że przywraca włosom blask

Jeśli macie bardzo zniszczone włosy polecam stosować razem z odżywka odbudowującą
Podsumowując: niepozornie wygląda, niewiele kosztuje - a działa!