Alterra, Sensitiv - Shampoo Mandel & Jojoba (Łagodny szampon dla wrażliwej i podrażnionej skóry głowy `Migdały i jojoba`)

Odprężenie i łagodna pielęgnacja. Łagodny szampon Alterra zawiera kombinację składników odżywczych z wyciągiem z migdałów i jojoby nadaje się do łagodnego mycia włosów, otacza je delikatnym filtrem ochronnym i koi skórę głowy.

Alterra świetny produkt

Jestem w szoku że ma tak słaba ocenę ten produkt. U mnie się świetnie sprawdzają wszystkie szampony Alterra. Naturalny skład dlatego trzeba bardziej się przyłożyć do mycia głowy ponieważ nie pieni się tak dobrze jak wszystkie produkty z SLSami. Świetnie pachnie. Super myje włosy, po czym są odżywione. Od czasu gdy używam produktów do włosów firmy Alterra moje włosy błyskawicznie rosną.

Porażka

Nie domywa włosów i skóry głowy. Następnego dnia po zastosowaniu czułam się jakbym w ogóle nie myła włosów, bo były oklapnięte i lekko przetłuszczone. Byłam szczerze zawiedziona, zwłaszcza po zadowoleniu z używania innych produktów tej marki.

Dobry

Szampon ma fajny skład a przy tym ładnie pachnie. Konsystencja jest galaretkowa i dobrze się pieni. Produkt nie podrażnia skóry głowy i świetnie oczyszcza ją z wszelkich zanieczyszczeń. Włosy po nim są miękkie i przyjemne w dotyku. Polecam

pan wysuszacz

Preferuję szampony z PetalFresh, bo są bardziej wydajne i cenowo lepiej wychodzą a ja mam długie włosy, które przeważnie codziennie myję (więc szamponu zużywam sporo). Jednak skorzystałam z promocji 6,99 zł i wzięłam ten i jeszcze inny wariant.

Szampon ma być łagodny dla skóry głowy, więc dla włosów tym bardziej powinien być, jednak tak nie jest. Włosy po jego użyciu są bardzo tępe i suche w dotyku. Jak po umyciu typowym "rypaczem". I maska do włosów wiele nie pomogła. Włosy po jego użyciu były bardzo splątane (co przy moich długich, do tego falowanych a czasem nawet lekko kręconych włosach jest dramatem nie do ogarnięcia). Włosy są po nim jak siano. Nie jestem w stanie ich nawet ułożyć a zwykle same się dobrze układają.

Sam szampon ma przeźroczystą, gęstą, taką żelkową konsystencję. Za czym nie przepadam, ale właśnie niektóre warianty szamponów z Alterra takie są.
Ma przepiękny, migdałowy zapach, chociaż na włosach nie zostaje.
Muszę do trochę nałożyć, więcej niż tych kremowych szamponów z Alterry czy tych z PetalFresh. Taka buteleczka 250 ml przy codziennym myciu wystarcza mi na 2 tygodnie a przeważnie szampon nakładam przy nasadzie a resztę włosów myję pianą.

Ta wersja do dramat. Nie polecam. Przynajmniej nie do włosów suchych.

Dziwny

Kupiłam go z czystej ciekawości, chcąc wypróbować kolejny produkt z tej serii.
Mam mieszane uczucia co do tego szamponu. Więcej jest minusów niż plusów.
Konsystencja, to pierwsza rzecz, która przykuła moją uwagę, dość lejąca. Gdy wymieszałam z szamponem z tej serii(Papaya..coś tam xD) to miał idealną konsystencję. Zapach był łagodny i szybko ulatniający się.
Szampon był aż za bardzo łagodny, gdyż nie mył do końca moich włosów. Dopiero w duecie z szamponem Papaya , mył włosy.
Dodatkowym autem jest naturalny skład produktu, przez co nie podrażnia skórę głowy i nie przyczynia się do powstawania łupierzu

chyba nie dla mnie..

Kupiłam go ponieważ ma przekonujący skład.. Po pierwszymuzyciu niemogłam doczesać włosów. Moje włosy są tłuste i bardzo porowate więc sie baaardzo puszą ale po tym szamponie puszyły sie jeszcze bardziej. Wole wersje z papają :))

największy błąd mojego życia!

Mam wrażliwą i skłonną do łupieżu skórę głowy, więc kupiłam ten szampon. Miałam nadzieję, że będzie to rozwiązanie moich problemów. Bardziej pomylić się nie mogłam. Szampon podrażnił skalp i spowodował taki wysyp łupieżu jakiego sobie nie mogłam wyobrazić. Włosy po użyciu tego cuda były najpierw suche i sianowate, a jednocześnie szybciej się przetłuszczały. Naprawdę poza korzystną, zwłaszcza na promocji ceną oraz zgrabnym, małym opakowaniem nie znajduję żadnych zalet w tym szamponie. Jednocześnie radzę wszystkim żeby omijali ten produkt szerokim łukiem.

super

Jest to mój pierwszy szampon z Alterry i z pewnością nie ostatni.
Ta wersja jest idealna do suchej i podrażnionej skóry głowy, zwłaszcza w zimie. Szampon ma bardzo dobry skład, a przy tym pięknie pachnie (choć zapach nie utrzymuje się zbyt długo na włosach).
Produkt ma postać galaretki, która świetnie pieni się na moich średnich włosach. Wystarczy niewielka ilość szamponu, żeby porządnie umyć włosy, jest bardzo wydajny.
Po umyciu włosy są widocznie czyste, lekkie i świeże, nie przetłuszczają się zbyt szybko. Skóra głowy nie jest podrażniona i nie swędzi.

Dobry

Dobry szampon do skóry wrazliwej. Dobrze łagodzi podraznienia na skórze.Sład też bardzo dobry. Wydajny nie trzeba go dużo aplikowac na włosy. Włosy pozostają miękkie.

Może być

Szampon kupiłam w Rossmanie z ciekawości, ale i też miałam akurat trochę podrażnioną skórę głowy przez inne szampony, próbowałam już wersję z granatem, teraz padło na migdały i jojoba. Do kupna zachęciła mnie cena promocyjna bo jakieś 6 zł.

Plusy:
*poręczne i wygodne opakowanie, które można postawic do góry nogami,
*delikatny zapach, wyczuwalne migdały, na włosach zapach się utrzymuje po wysuczeniu oraz w trakcie mycia głowy
* dobry skład - bez sls,
*dobrze się pieni, ale wtedy gdy wycisniemy odpowiednią ilosc szamponu i rozcienczymy go wodą, w czasie mycia głowy jest wystarczająca ilosc piany aby poczuc ze dobrze oczyszczamy skórę głowy
*nie plącze włosów
*niska cena
*dostępnosc - wkazdym rossmanie
*nie podrażnił mi skóry głowy ani nie wysuszył jej

Minusy:
*galaretkowata konsystencja, przez co może być niewydajny z racji tego że jednorazowo trzeba go więcej uzyc,
*niska wydajnosc z racji konsystencji szamponu

Szampon polecam dla niewymagających i dla tych, którzy mają krótsze włosy, myślę że z krótkimi wlosami bedzie lepiej współpracował z racji konsystencji szamponu. Mnie szampon nie zaszkodził ale też nie zauwazyłam wielkiego efektu aby mi pomógł, ale co najwazniejsze, nie podraznił mi skóry głowy, więc mozna powiedziec że jednak cos zadziałał.

Pomógł mi :)

Kupiłam ten szampon w momencie kiedy przesuszyłam sobie skórę głowy innym drogeryjnym specyfikiem do włosów przetłuszczających się. Szukałam czegoś łagodnego do regularnego oczyszczania skóry głowy i czegoś co pomoże mi zahamować początki łuszczenia się suchych skórek na głowie...

Nie tym razem

Alterre uwielbiam i mam mnóstwo produktów z tej firmy, jednak ten szampon mnie nie usatysfakcjonował. Na plus z pewnością cena i skład szamponu, oczywiście nie podrażnia ani nie robi żadnej szkody włosom czy skalpowi. Pod tym względem super. Ale jednak mnie zawiódł, ponieważ nie domywał moich włosów. Musiałam "wylać" go bardzo dużo żeby udało mi się doprowadzić włosy do ładu. Ponadto ma dziwną lejąca konsystencje, która nie jest komfortowa w użyciu, przez co ciężko się myje nim włosy. Więcej minusów w nim nie widzę, ale to nie jest to do czego przyzwyczaiła mnie ta firma. Raczej nie kupię tego produktu ponownie.