Polfarmex, Novoxidyl, Szampon przeciw wypadaniu włosów

Polfarmex, Novoxidyl, Szampon przeciw wypadaniu włosów

Szampon posiada wyjątkowo kremową konsystencję oraz pH neutralne dla skóry (pH 5,5). Łączy w sobie doskonałe własności myjące i kosmetyczne również o działaniu kondycjonującym, co pozwala na częste stosowanie. Czyni włosy podatnymi na układanie, przez co nie są narażone na stres mechaniczny. Po umyciu włosy stają się miękkie, błyszczące i nie elektryzują się.
Zawiera TRIAMINODIL, opatentowaną i przebadaną klinicznie substancję o właściwościach silnie normalizujących funkcje cebulki włosowej, m.in. ogranicza nadmierne wydzielanie łoju, dzięki czemu przyczynia się do zmniejszenia procesu wypadania włosów, a także stymuluje ich wzrost.
Szampon posiada działanie dwufunkcyjnie: zastosowany w szamponie NOVOXIDYL pirytionian cynku posiada wysoką skuteczność przeciwłupieżową, co dodatkowo wzmacnia pozytywne działanie substancji aktywnej Triaminodil, przeciwdziałając wypadaniu włosów.

Całkiem przyzwoity szampon

Szampon zakupiłam wraz z tonikiem z tej samej serii. Od jakiegoś czasu borykam się z problemem wypadających włosów. Zauważyłam różnicę po jego zastosowaniu. Po około miesiącu stosowania włosy mniej wypadały. Do tego szampon oczyszcza włosy, nie plącze ich i wyraźnie wzmacnia. Niestety nie jest wydajny, ale być może to wina moich długich włosów, oraz bardzo słabo się pieni. Niemniej jednak jest wart zakupienia kolejnej buteleczki. Polecam!

Hm.

Oceniam go bardzo dobrze, chociaż przez dwa miesiące stosowania nie zauważyłam żadnej poprawy w wypadaniu włosów. Tak jak wypadały, niestety tak wypadają nadal.

Szampon poleciła mi farmaceutka w aptece, więc kupiłam.
Cena to 30zł, jednak przy stosowaniu co trzy dni wystarczył mi na dwa miesiące. Włosy mam bardzo długie, więc tym bardziej cieszył mnie fakt, że szampon jest tak wydajny.

Tak więc jeśli chodzi o plusy:
+szampon świetnie się pieni, dobrze rozprowadza, nie potrzeba go wiele
+nie podrażnia skóry głowy
+nie przesusza
+co najdziwniejsze i najlepsze w tym szamponie (właśnie za to m.in. daję mu 4 gwiazdki) to NAWILŻENIE. Szampony apteczce zazwyczaj lekko przesuszają, a tu? Szok! Włosy już przy spłukiwaniu cudownie miękkie i śliskie.
+włosy stały się bardziej miękkie
+błyszczące
+nawilżone
+świetnie się układają
+zauważyłam lekką poprawę stanu końcówek włosów
+dość wygodne opakowanie
+cena w stosunku do wydajności

Szkoda, że nie pomógł mi powstrzymać wypadania. Jednak w moim przypadku włosy wypadają po ciąży, więc liczę, że niedługo sytuacja się ustabilizuje.

Ode mnie 4 gwiazdki, mimo, że nie pomógł. Kupię z pewnością raz jeszcze, bo naprawdę jest to pierwszy szampon, po którym tak cudownie układają się włosy i dla tego efektu niebawem znów zawita w mojej łazience.

Używam tego produktu od: Dwa miesiące
Ilość zużytych opakowań: Jedno

rewelacja

ideal. pomogl mi. po 1,5 miesiaca sa juz rezultaty, wiecej wlosow, gestsze, ale trzeba codziennie wcierac, troche przesusza skore glowy ale naprawde warto sprobowac, u mnie zadzialal a wlosy mialam koszmarne, wypadaly, rzadkie, teraz mam "grzyweczke" , wlosy lsnia i nie wypadaja tak bardzo.

Używam tego produktu od: pol roku
Ilość zużytych opakowań: dwa

Mój lek na wypadanie włosów

Po ciąży zaczęły mi wypadać włosy i kupiłam w aptece to cudo. Używałam do każdego mycia włosów i pomogło, po kilku myciach zauważyłam dużą różnice w ilosci włosów na szczotcze czy podczas mycia.Zawsze do niego wracam jeśli widzę że włosy znowu zaczynają wypadać. Dla mnie super. Warto przetestować i sprawdzić może dla Was też będzie pomocny.

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Nie dla mnie

Do szamponu robiłam dwa podejścia w postaci miesięcznej kuracji. Niestety wszystko na nic.

Szampon jest produktem z kategorii specyfików sprecyzowanych na jakieś konkretne problemy. Tutaj: wypadanie włosów i pobudzenie ich do wzrostu.

Moje włosy co jakis czas przechodzą fazę nagminnego wypadania, przez co przerzedzają się, a to nie sprzyja w ich zapuszczaniu.
Dlatego postanowiłam walczć wszelkimi metodami. Zlekceważyłam skład i uwierzyłam w słowa producenta.

Włosy mam farbowane na ciemno, proste, zdrowe do połowy długośći, końce bywają przesuszone. Nie mam problemów z skalpem, a same włosy nie sprawiają wiekszych problemów. Dlatego nie obawiałam się że szampon z SLS wyrządzi jakąś poważną krzywdę.

W zasadzie ten szampon nie ograniczył mi wypadania włosów. Wypadało ich troszeczkę mniej, ale być może to efekt placebo:P Dobrze się zapowiadał, po 1 myciu włosy były sypkie i lekkie, dobrze sie rozczesały. I to by było na tyle dobrego. Po kilkunastu myciach włosy jak leciałay tak leciały dalej. Co do przyspieszenia, pobudzenia wzrostu: efektów zero.
Mineło lato, włosy podniszczyło słonce i znowu wzmożyło się wypadanie. No to w ruch: Novoxidyl, aby dać mu 2 szansę.
Po kilku myciach stało się najgorsze-miałam wrażenie, że przesuszył mi większość włosów... były kompletnie pozbawione wartwy ochronnej. Zmniejszył się połysk, znalazłam sporo rozdwojonych koncówek. To juz było za wiele dobrego.

Zalety:
-mocno się pieni
-przyjemny zapach
-mocno oczyszcza
-wydajny
-wygodne opakownanie
-gęsta kremowa formuła

Wady:
-nie ogranicza wypadania, choć minimalne efekty dało się zauważyć
-nie pobudza wzrostu i odnowy włosów
-przesusza po dłuższym stosowaniu
-chemikalia w składzie!!!
-może podrażniac skalp
-zmywa dosłownie \'wszystko\' z włosów:/

To co obiecuje producent, to w moim przypadku, niestety słowa rzucone na wiatr.

Niestety...szampon ma naprawdę mocno chemiczny skład, może zrobić z wrażliwym skalpem i włosami maskarę, a ja satram się unikać wszelkiem złej maści specyfików w kosmetykach do włosów i go wiecej nie kupię. Może miałabym zupełnie inne zdanie o nim pomimo strasznego składu, jakby naprawdę zahamował mi wypadanie włosów. Może wtedy byłby wyjatkiem od reguły.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe opakowanie i jedno w 3/4.

zawód na całej linii

Od kilku miesięcy wypadają mi włosy dosłownie garściami. Przez miesiąc stosowałam pirolam, ponieważ pojawił się łupież - efekt był zadowalający. Przy myciu wypadało mi mniej włosów. Później zaczęłam go stosować naprzemiennie z novoxidylem. Jedna wielka masakra! Po umyciu novoxidylem włosów wypadało o wiele więcej niż po pirolamie. Poza tym wysusza i plącze włosy. Podrażnia mi skóre, która potem swędzi. Nie dość, że nie hamuje wypadania to jeszcze je nasila!

Ilość zużytych opakowań: pół opakowania

Najlepszy!

Nie pamiętam ilu już szamponów używałam aby włosy przestały mi wypadać.
Ten produkt jest dla mnie.
Plusy:
-Włosy przestały mi wypadać "garściami"
-Są mocniejsze nie rozdwojone końcówki ładniejsze.
-Cena jest ok (w przeciwieństwie innych szamponów droższych i nic nie dających)

Minusy:
-Mała butelka

Jestem na tak nie zmienię go na żaden inny! :)

Ilość zużytych opakowań: 1 całe ale na tym się nie skończy

warto spróbować

7 m-cy temu zauważyłam zwiększone wypadanie włosów
Myślę że było to przesilenie wiosenne, stres w pracy. Badania wszystkie ok

Zaczęłam od vichy czerwonego, ale lepszy był nawet ten zielony do włosów z łupierzem tłustym
(mam raczej przetłuszczające się włosy i chyba codzienne mycie głowy też włosom nie pomagało, tylko je osłabiło; łupieżu widocznego nie mam)

Potem kupiłam przypadkiem szampon dermena (polecam, recenzję napisałam)

Przypadkiem czekając na promocję dermeny kupiłam też w promocji za 19zl w Rossmanie novoxidyl szampon, nie kupiłam żelu czy toniku bo wiem że nie dałabym rady systematycznie go stosować

teraz nawet zauważyłam małe odrastające włosy
czy to efekt jeszcze dermeny? czy ciąży?

Ważne! Szampon novoxidyl bardzo wysusza skórę i wlosy. Na początku bardzo się dziwiłam i cieszyłąm że 2-go dnia włosy tak dobrze wyglądają, grzywka nie jest tłusta i przyklepana. Udało mi się wydłużyć czas między myciami głowy bo po novoxidylu na pewno nie muszę myć głowy po 24h, spokojnie po 48h wystarczy, a nawet zdarzyło mi się dłużej a głowa nie wyglądała tragicznie jak po zwykłym szamponie.
Ale teraz włosy są przesuszone, puszą się i kiepsko układają takie siano się zrobiło, pomaga nałożenie odżywki. Bez odżywki nawet dobrze się rozczesują.
Z odżywką (dermena) są ok nawet wydają się być takie grubsze (wiem, wiem to niemożliwe) więc może twarsze, mięsiste.

Ogólnie polecam ten szampon szczególnie na zimę osobom z łojotokiem. Ten szampon nie jest dla osób o wrażliwej skórze głowy i tych z wysuszonymi włosami które chcą wygładzenia.

Aha, szamponu używam max 2x w tyg na zmianę z vichy czerwonym aktualnie, planują zakup dermeny, zamówiłam też biovax-zobaczę bardziej naturalny kosmetyk jak działa

Używam tego produktu od: 2 m-ce nieregularnie
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie standardowe

ZŁO w ładnym opakowaniu!

Nie wiem jak mam zacząć recenzję, na samą myśl o tym szamponie dostaję białej gorączki.

ZNISZCZYŁ MOJĄ SKÓRĘ :(

Kupiłam dla swojego mężczyzny, który narzeka na wypadanie włosów. Panie w aptece oraz lekarze bardzo chętnie polecają teraz ten produkt, że nowość, że taki super bla bla... muszą mieć chyba niezły procent od firmy :/

Stwierdziłam, że skoro mi również włosy wychodzą ostatnio bardziej, mogę pokorzystać z niego i ja.
Po 3 tygodniach moja skóra zaczęła boleśnie piec i swędzieć. Z czasem zauważyłam, że w niektorych miejscach na glowie potworzyły się dziwne podskorne zgrubienia, ktore strasznie bolaly.
Bylo to nie do wytrzymania.
Odstawilam szampon, i rozpoczęlam regenerację naturalnymi ziolowymi szamponami, maseczkami z jajek oraz emulsjami regeneracyjnymi innej, znanej marki aptecznej. Jest lepiej, ale moja skora nadal wola o pomoc.

Aby nie być stronniczą, powiem, iż mój luby z kolei zauważył silniejsze przetłuszczanie włosów. Nie wspomniał jednak, by jego skóra cierpiała w podobny sposob co moja.

Czyżby zatem szampon skierowany byl do osob z "odporną" na chemikalia skórą głowy?
Pojawia się zatem paradoks, poniewaz zazwyczaj SILNA I ODPORNA skora glowy jest dosc zdrowa, i nie wypadają jej włosy, w związku z czym takiego szamponu nie bedzie potrzebowala.

ostrzegam przed tym produktem, nie wiadomo, komu tak naprawdę pomoze, a komu zaszkodzi.

Używam tego produktu od: miesiac
Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka

myje i nic poza tym

szampon spełnia swoja funkcje jako srodek myjacy i na tym koniec jego działania.
włosy dalej lecą, wysusza je, nie hamuje prztłuszczania. no nie robi nic czego nie robia inne tanie szampony...

Używam tego produktu od: 2 miesiecy

Spełnia oczekiwania

Włosy wychodziły mi garściami, dosłownie. Wszędzie było ich mnóstwo, po ratunek poszłam do dermatologa który przepisał mi właśnie ten specyfik. Po powrocie do domu naczytałam się o nim przeróżnych opinii i stwierdziłam, że szkoda mi kasy na coś co w wielu przypadkach nie zadziałało. Poszłam do apteki i proszę Panią farmaceutkę o polecenie mi jakiegoś preparatu. I co? Wychodzę z apteki z zakupionym Novoxidylem! Po przetestowaniu na sobie samej mogę stwierdzić że jest godny polecenia! Włosy na prawdę przestały mi tak nadmiernie wypadać.

Plusy:
-całkiem przyjemny zapach
-hamuje wypadanie włosów!
-powoduje, że włosy są milsze w dotyku i \'piękniejsze\'

Minusy:
- cena (chociaż daje duży efekt więc jest jej warty)
- wydajność (szybko się zużywa)

Jeśli ktoś się waha czy zakupić czy nie: polecam. Warto wypróbować.
I należy pamiętać żeby nie spłukiwać Novoxidylu jak zwykłego szamponu od razu tylko kilka minut potrzymać na włosach. Inaczej efektu nie osiągniecie.

Ilość zużytych opakowań: 1, drugie w połowie

Dobry

Stosuję ten szampon razem z tonikiem od 2 mies. i są efekty. Włosów wypada trochę mniej i odrastają nowe- taki meszek. Ale pani farmaceutka powiedziała,że trzeba do pół roku taką kurację przeciągnąć żeby efekt był super.... jak narazie jest dobrze. Są widoczne efekty.
Tylko faktycznie trochę plącze włosy i bez odzywki ani rusz! Jednak to mała cena za faktycznie gęstsze włosy.....