Schwarzkopf Gliss Kur, Ultimate Volume, Szampon regenerujący i nadający objętość

Czy Twoje włosy są cienkie, płaskie i zniszczone? Szampon Ultimate Volume z upłynnionym kolagenem morskim unosi włosy i regeneruje je bez obciążania. Dla zauważalnie większej objętości i odporności. Zawiera kompleks z płynną keratyną. Bez silikonów.

oczyszczające, regenerujące, dodające objętości
do włosów suchych i zniszczonych, do włosów bez objętości
bez silikonów
Skóra głowy
normalna

OK

Tani duży szampon do włosów. Bardzo dobrze oczyszcza włosy oraz skórę głowy. Niestety nie zauważyłam ani zwiększonej objętości ani gęstości moich włosów. Nie jest to produkt ani rewelacyjny ani zły, jest po prostu poprawny.

totalna porażka

Szampon obciąża włosy, wyglądają jak przetłuszczone. Jedynym plusem jest zapach, konsystencja, wydajność. Nie polecam, nazwa jest kompletnym przeciwieństwem działania.

U mnie się sprawdził

Szampon ma przezroczysty kolor i właśnie takie szampony lubię, gdyż nie obciążają moich włosów. Ma bardzo ładny zapach. Bardzo dobrze się pieni. Szampon starcza na bardzo długo. Używałam go z przyjemnością. Włosy po jego umyciu są delikatne, sypkie. Nie obciąża włosów. Jak dla mnie bardzo dobry szampon.

Nadaje objętości

Szampon ma fajną gęstą konsystencje, którą dobrze rozprowadza się na włosach. Po umyciu i wysuszeniu włosy zyskują na objętości, są uniesione i bardziej podatne na układanie. Nie obciąża, ani nie wysusza włosów. Ma ładny zapach. Nie zauważyłam jednak by poprawił moją kondycję włosów

Dobry szampon

Szampon, to tylko szampon i jest od tego, aby oczyścić skórę głowy jak i same włosy z sebum, kurzu, martwego naskórka itd. Ten sprawdza się całkiem nieźle, włosy po nim dobrze się układają, są lekko dociążone i nie przetłuszczają się tak szybko. Duży plus za estetyczną butelkę i piękny zapach.

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Raczej obciążający

Pamiętam szampony Gliss Kur kiedy pojawily się na polskim rynku i była bodajże tylko jedna lub dwie ich wersje. Bardzo je wtedy zachwalała fryzjerka mojej mamy, a po latach sama przyznała, że te produkty to już nie to co kiedyś. No cóż mnie one nigdy nie pasowały. Przede wszystkim są przeładowane keratyną, a jak wiemy używając glisskurowych szamponów, masek, odżywek, sprajów naraz przeproteinowanie mamy murowane. Dlatego radzę na to uważać. Wracając jednak do tego szamponu to tu też znalazł się on na mojej półce zupełnie przypadkowo jako produkt do testów,a skończył w koszu. Jest perłowo liliowy i mocno perfumowany, pieni się oczywiście jak szalony i zamiast dodawać objętości to moje włosy szybciej się po nim przetłuszczały, były smętne i nie wyglądały za ciekawie. Pewnie dlatego, że na codzień nie używam produktów z silikonami i wszelakimi SLSami, więc ten szampon zafundował im niezły terror. Nie polecam, bo ten szampon naprawdę nie jest fajny. Silikonów w nim niby nie ma, a i tak moje włosy po wieczornym myciu już w godzinach wczesnopopołudniowych były płaskie i wymagały mycia co nigdy mi się nie zdarza. Dlatego jeśli macie cienkie włosy jak ja i ciężko nadać fryzurze objętości to ten szampon tylko pogorszy sprawę.

Przeciętny

Szampon spełniał swoją podstawową funkcję, czyli dobrze oczyszczał włosy i nie podrażniał skóry głowy.
Jeśli chodzi o dodanie objętości to u mnie wyglądało to wręcz odwrotnie, włosy były dość ciężkie i lejące i przyklapnięte.
Dużym plusem jest przedłużenie świeżości i zapach.

Nie obciąża

Bardzo lubię ten szampon, ma idealną konsystencję, nie podrażnia,nie jest zbyt rzadki,łatwo nim pokryć całe włosy,dobrze się pieni i spłukuje. Bardzo ładnie pachnie i ma poręczne opakowanie. Nie plącze włosów i nie sprawia, że są oklapnięte i ulizane. Może nawet nieco unosi je od nasady. Jeszcze do niego wrócę.

;) Super!:)

Faktycznie nadaje włosom objętości i odbija u nasady:) Nie obciąża włosów;) Często po niego sięgam, bo rewelacyjnie też regeneruje, odżywia moje włosy;) No i przy tym przyjemnie pachnie ;)

Objętość, ale też puchowość :(

Moje włosy: zniszczone, cienkie, jest ich mało. Szampon działa na nie całkiem dobrze, tzn. faktycznie dodaje objętości, za co ogromny plus, bo w przypadku innych podobnych produktów drogeryjnych to jedna wielka ściema. Włosy są tez wyraźnie wygładzone. Niestety jest też jedna mała wada - włosy puszą się po tym szamponie. Brakuje takiego zdrowego dociążenia.

Całkiem ok

Plusem tego szamponu z pewnością jest efekt dociążonych i miękkich włosów. Wystarczyła mi po nim lekka odżywka w sprayu i mogłam spokojnie wychodzić z domu. A co do objętości - jest ona wyczuwalna pod palcami, kiedy dotykam włosów, bo wydają się być grubsze, ale na pewno nie unosi włosów u nasady, co powoduje, że wcale nie widać, jakobym miała tą objętość większą. Szampon zachęcił mnie do wypróbowania innych produktów tej firmy, a do niego samego może też kiedyś wrócę.

Kiedyś ulubieniec, obecnie używany okazjonalnie

Używałam go kiedyś codziennie nie mając jeszcze zbyt dużej wiedzy jak działają tego typu szampony.
Oczywiście na początku włosy były puszyste, objętościowo zdawały się większe, ale po kilku stosowaniach efekt zanikał a włosy robiły się takie jakieś liche.
Teraz wiem, że to kwestia keratyny, która jednorazowo włosy odżywia, pogrubia ale stosowana nadmiernie wysusza i może przyczyniać się do ich obciążania.
Także ten szampon stosuje już rzadko, ale jako keratynowy/proteinowy szampon jest jak dla mnie jednym z lepszych.