Paul & Joe, Protective Foundation Primer (Baza pod podkład ujednolicająca SPF 30)

Baza pod podkład ujednolica koloryt cery i jednocześnie przedłuża trwałość makijażu. Wzbogacona została w kompleks składników o właściwościach nawilżających i zmiękczających, takich jak woda z kwiatu pomarańczy, olejek jojoba oraz ekstrakt z białej lilii. Zmniejsza widoczność porów, wygładza i nawilża skórę. Filtr słoneczny SPF 30 chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.
Dostępna w dwóch odcieniach: 01 Dragee oraz 02 Miel.

Fajna baza, ale bez szału

Bardzo lubię markę Paul & Joe z racji pięknych opakowań (*_*) i w większości dobrej jakości ich kosmetyków. Ta baza to stosunkowo nowy produkt w ofercie. Gdy tylko zobaczyłam jej zapowiedź, od razu wiedziałam, że muszę na nią zapolować. :P
Jako bladolica zakupiłam odcień 01. Produkt otrzymałam, opakowany w ładne tekturowe pudełeczko. Ogólnie pierwsze wrażenie- bardzo pozytywne.
Baza wyposażona jest w pompkę. Po wyciśnięciu pierwszej porcji nieco spanikowałam ponieważ baza miała dość różowy kolor, zaś moja cera jest bardziej żółtawa niż różowa. Jednak baza bardzo ładnie stopiła się ze skórą.
ZAPACH- jest obłędny, jak perfumy! To pewnie zasługa obecności ekstraktów roślinnych. Jednak nie jest długotrwały.

Krótko więc wyliczę plusy:

- delikatnie wyrównuje koloryt cery
- pięknie pachnie
- ładne opakowanie
- dobrze stapia się ze skórą
- bardzo delikatnie nawilża

Minusy- niestety są i co za tym idzie ten produkt niezbyt dobrze sprawdza się jako baza :(

- nie minimalizuje porów
- nie matuje
- nie przedłuża trwałości podkładu

Wszystkie te trzy zalety powinna mieć każda porządna, 5-gwiazdkowa baza pod podkład. I za to daję tylko 3,5 gwiazdki.
Zastanawiałam się, czy nie dać 3 *, ale używam jej od 3 tygodni i nawet ją polubiłam oraz mam zamiar zużyć do końca, nie kupując jak na razie żadnej nowej. To jeden z tych kosmetyków, które choć mnie nie zachwyciły, to mimo wszystko nawet je lubię.
Chociaż nie jestem pewna, czy polecałabym ją każdemu... Jeśli ktoś się zastanawia nad jej kupnem, to jako alternatywę bardzo polecam bazę Majolica Majorca Skin Lingerie Pore Cover. Jest naprawdę świetna.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1-go