Flormar, Loose Powder (Puder sypki)

Flormar, Loose Powder (Puder sypki)

Flormar Loose Powder - puder sypki na bazie wody. Innowacyjna technologia, dzięki której woda zostaje zatrzymana w kulistych drobinkach pudru, zapewnia utrzymanie właściwej wilgotności skóry oraz naturalne, nieskazitelne i doskonałe wykończenie. Technologia mikronizacji pigmentu zapewnia bardzo cienką i lekką warstwę o wysokiej trwałości.

utrwalające
Krycie
lekkie
sypki

Ulubieniec!

Jako "stara tapeciara" ze skórą skłonną do wyświecania się, pudrów zuzyłam już około mnóstwo.
Po tego sięgam najczęściej nawet gdy w kosmetyczce ma wysokopółkową konkurencję. Nie jest to produkt typowo matujący, raczej utrwalający z bonusem w postaci dodatkowego krycia, kiedy podkład do końca nie daje rady. Wciskany w skórę gąbeczką (najlepsza do tego jest lateksowa gąbeczka również z Flormar) robi na twarzy blur, pięknie wypełnia pory, wygładza i utrwala na cały dzień. Nie znika przy odciskaniu sebum w ciągu dnia.
Dla mnie niezastąpiony, szczególnie za taką cenę.
Martwi mnie bardzo, że jest coraz słabiej dostępny, nawet ostatnie drogerie internetowe wyprzedają markę Flormar ze swojej oferty.
Wielka szkoda....

Godny polecenia

Opisuję puder transparentny.
Produkt bardzo wydajny. W środku plastikowa nakładka z dziurkami oraz puszek do nakładania produktu. Plastikowa nakładka mnie trochę rozczarowała, ale nie jest tragedią (wcześniej używałam pudru Make Up Forever, który posiadał siateczkę, która świetnie przesiewała puder, ale zrezygnowałam, ze względu na cenę ).
Generalnie mnie zadowala, dobrze matowi na ok 5 godzin (cera mieszana).
Nie robi ciastka, oczywiście przy odpowiedniej technice nałożenia.
Mogę z czystym sumieneiem polecić.

taki sobie

No więc mam cerę mieszaną do tłustej, na początku używania go byłam w niebo wzięta po prostu w końcu puder który nie robi ciasta na mojej twarzy(wcześniej używałam tylko pudry prasowane) lekka mgiełka piękne wykończenie cud miód malina po prostu jego jedyną wadą, a jednocześnie wystarczającą dla mnie jest brak matowienia ZUPEŁNY BRAK MATOWIENIA 2h i buźka cała się świeci, pewnie dla osób z normalną i suchą cerą będzie okej, ja niestety muszę szukać dalej...jestem natomiast pewna,że dzięki temu pudrowi nigdy nie wrócę do pudrów prasowanych. + zapomniałabym używam go z jakieś pół roku codziennie i nawet połowy mi go ubyło jest niesamowicie wydajny

Nadaje blasku skorze

PLUSY:

- wygodne opakowanie
- puszek w srodku, nie musimy go dokupywac :)
- pieknie rozswietlajace, delikadne drobinki
- lekki
- dobrze fiksuje makijaz
- niska cena
- lliczne substancje odzywcze
- na bazie wody
- wydajny

MINUSY:

- talk bodaj na 1 lub 2 miejscu w skladzie (cena)

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego opakowania

jak na razie ulubiony puder sypki

Mój pierwszy i jak na razie ulubiony puder sypki.
Kupiłam z polecenia Maxineczki i to był świetny wybór!

Cena - około 20 złotych, a wystarczył mi na rok codziennego używania.
Duży wybór kolorów - jest wersja transparentna oraz wersje kolorowe, ja miałam kolor bodajże 3, a jestem dość blada, wydaje mi się, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Jest miałki, świetnie wygląda na twarzy, zmiękcza rysy, nie daje matowego wykończenia (nie jest to puder matujący i nie tego od niego oczekiwałam), dobrze utrwala podkład.

Do tego, co najlepsze w tym pudrze moim zdaniem, sam w sobie ma wysokie krycie! Jeśli mamy cerę wolą od niedoskonałości, możemy używać go na krem, bez podkładu i uzyskamy niezłe krycie. Używając go z podkładem, zakryjemy naprawdę bardzo dużo.

Cena jest bardzo opłacalna w stosunku do wydajności, opakowanie jest bardzo porządne, nie zapycha, nie uczula. Naprawdę dobry produkt.

Jedyną wadą może być to, że zawiera minerały (chyba mikę głównie), które sprawiają, że przy zdjęciach z flashem odbija światło i twarz wydaje się być biała. Za to odejmuję pół gwiazdki.

Na pewno do niego wrócę niebawem.

Używam tego produktu od: używałam przez rok 2014
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

świetny

Najlepszy puder sypki jaki przyszło mi używać. Do każdego zawsze miałam jakieś "ale" zazwyczaj z uwagi to , że zbytnio wysuszały skórę. Ten ani troche nie wysusza, matuje ale nie jest to "płaski" mat tylko efekt gładkiej, zdrowej, matowej buzi :) sprawdza się zarówno do całej twarzy jak i do utrwalania korektora pod oczami. Jest bardzo wydajny, używam juz kilka dobrych miesięcy, a nie wykorzystałam nawet połowy. Polecam :)

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1/3

świetny do wykończenia.

+ duży słoik
+ wydajny, mam już ponad rok a nie ubyło nawet połowy
+ nie wysusza skóry, a wręcz zatrzymuje w niej wilgoć (przez co używam go w okresie jesienno-zimowym)
+ aksamitny efekt
+ idealnie stapia ze sobą makijaż

- niestety, słabo albo wręcz w ogóle nie matuje. jeśli chodzi o \'zmiękczenie\' makijażu, nadanie mu aksamitności to jest super, ale w ciągu dnia niestety muszę używać pudru prasowanego

Używam tego produktu od: ponad rok

bardzo fajny

Bardzo fajny puder.
lekki, dobrze się nosi, matowi tak jak trzeba, ale nie wysusza, nie tworzy maski.
Jest bardzo wydajny.

Wada-skład.
Poczytałam trochę, fakt substacja która się w nim znjduje może odbijać światło. Nie tak bardzo jak sobie to wyobrażamy ale jednak.
Ja używam bardzo cienkiem warstwy, trestowafałam zaraz po nałożeniu na fotach z pampą, nic sie nie działo, ale mam obawy czy jednak nie skończy się to białymi plamami na fotach z inna lepszą lampą.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

świetny efekt za niską cenę

Kupiłam kilka lat temu przez przypadek - spieszyło mi się na autobus i przy wyjściu z centrum handlowego przypomniało mi się że nie kupiłam pudru. Tuż przy wyjściu było stoisko flormara i postanowiłam zaryzykować. I tak kupuję go do dzisiaj:)

Zalety:

- super cena, wcześniej kupowałam dużo droższe, wydawało mi się że całkiem niezłe, ale żaden nie był tak dobry jak ten;

- lekki, nie podkreśla skórek (chyba że przesadzi się z ilością to wtedy staje się widoczny);

- buzia wygląda gładko, naturalnie i przez długi czas nie świeci się;

- wydajny.

Wady:

- jak dla mnie nie ma.

Puder nakładam pędzlem, żeby nie przesadzić z ilością.

Gąbeczka dołączona do pudru nie jest taka zła pod warunkiem że chce się nałożyć dużą ilość pudru (uzyskać jeszcze lepszy efekt kryjący). Na wieczór może być ok, ale w dzień twarz może wyglądać jak obsypana mąką;]

Używam odcienia 03, w lato kiedy jestem opalona 04.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie trzeciego lub czwartego

Świetny

Jakoś nigdy nie mogłam przekonać się do produktów firm "no name" czyli tych mniej znanych o których usłyszeć można jedynie przypadkiem. Jednak puder sypki z Flormaru jest według mnie lepszy o stokroć od innych drogeryjnych produktów. Ma mnóstwo zalet, jest miałki, dobrze utrwala podkład. Matowi na dość długo oraz nie podkreśla suchych skórek, jednakże komuś z suchą skórą bez odpowiedniego i dobrego nawilżenia może sprawiać problemy. Minusy są dwa: odcień 01, który posiadam jest jednak ciemniejszy od odcienia 02, także przy zakupie radzę dobrze sprawdzić próbkę na okolicach szyji, bo puder musi odpowiadać kolorowi szyji a nie twarzy(tak jest w przypadku osób, którym twarz blednie szybciej niż reszta ciała :)), następnym jest mica, która tak jak krzemionka powoduje nasz niekorzystny wygląd na zdjęciach z flash\'em(do utrwalenia korektora przy tym odradzam). Cena również jest konkurencyjna, 24 złote to bardzo mało za 18g produktu, którego szybko raczej nie zużyjemy.

Świetny! ale z minusem

Idealnie rozjaśnia zaczerwienienia i utrwala korektor pod oczami. Ratuje gdy podkład się utleni i ciemnieje.
Ma też swoje minusy, ale uważam, że więcej jest plusów.
Bardzo ładnie wygładza skórę, jest bardzo delikatny oraz jedwabisty w konsystencji.

Minusem niestety jest to, że na drugiej pozycji w składzie występuje mika, która odbija światło flesza w niechciany sposób; ) Myślę, że lepiej go niestosować na różnego typu imprezy, ponieważ chyba nikt nie chce mieć na zdjęciu białych placków pod oczami ; )

Używam tego produktu od: około miesiąca
Ilość zużytych opakowań: połowa pierwszego

Flormar... dusiciel ;__;

Naprawdę mi szkoda, że nie będę mogła do tego pudru wracać, bo pod względem właściwości jest naprawdę idealny. Odcień 01 idealnie mi pasuje, nie ciemnieje, nie ściera się, przyzwoicie utrwala podkład i nie odcina się od suchych skórek. Bardzo wydajny, mam go już kilka miesięcy i przy użytkowaniu codziennie, ubyło mi może 1/3 słoika... Stosunek ceny do wydajności też na plus.

Więc gdzie problem? Err... jak długo używam sypańców [nigdy nie miałam prasowanego pudru], nie zdarzyło mi się, by jakikolwiek mnie tak masakrycznie dusił przy aplikacji. A ten jakby oblepiał mi drogi oddechowe. Kaszlę, prycham, łzawią mi oczy, i nie cierpię przez to momentu pudrowania. Pewnie to kwestia indywidualna, ale u mnie niestety ten produkt dyskwalifikuje.

Używam tego produktu od: lipca 2013
Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno