Orientana, Olejek do twarzy `Drzewo sandałowe i kurkuma`

topestetic
Średnia ocena: 4.99/5

wasserman.eu
Średnia ocena: 0.00/5

Ajuwerdyjskie połączenie naturalnych olejków służy do pielęgnacji każdej cery, a szczególnie problematycznej, zanieczyszczonej i zmęczonej. Bogaty w fosfolipidy, witaminę E, kwas linolowy Omega 6 charakteryzuje się wysokim działaniem przeciwrodnikowym i przeciwzapalnym, a więc działa zarówno odmładzająco jak i uspokajająco na skórę.
Olejek doskonale zastępuje kremy do twarzy, działa odżywczo i odmładzająco. Może być również stosowany jako naturalny kosmetyk do demakijażu i oczyszczania skóry.
Olejek z kurkumy spowalnia procesy starzenia, chroni skórę przed wpływem szkodliwych czynników atmosferycznych (w tym promieni UV), jest jednym z najsilniejszych antyutleniaczy, działa przeciwzapalnie, bakteriobójczo i odżywczo.
Olejek sandałowy odżywia i wzmacnia skórę, zwiększa jej naturalną elastyczność, utrzymuje optymalne nawilżenie dzięki ochronie przed utratą wody. Działa ochronnie i przeciwzapalnie.

na zaczerwienienia, przeciwzapalne, antybakteryjne, regenerujące, przeciwtrądzikowe
bogate
olejek
mieszana, trądzikowa, tłusta, z przebarwieniami / defektami
bez alkoholu, bez parabenów, bez silikonów, bezzapachowa
olejki

Do ciała tak do twarzy nie!

Kupiłam ten olejek gdyż kocham miłością bez warunkowa krem z tej serii. Olejek pachnie tak samo bardzo orientalnie lubie ten zapach, ale nie wszystkim przypadnie do gustu. Olejek jest kupiłam z myślą o masażu twarzy oraz odżywieniu. Niestety po kilku użyciach mocno mnie zapchał. Stosuje do do ciała i sprawdza mi się świetnie. Mocno natłuszcza i odżywia skore.

Bez szału

Jakoś nie widziałam różnicy jak dawałam na twarz. Zużyłam do ciała. Jednak tutaj także nic nie zauważyłam. W przeciwieństwie do twarzy gdzie go szybko odstawiłam to jednak do ciała długo używałam. I to regularnie. Zapach taki sobie. Nie przypadł mi za bardzo do gustu. Najważniejsze, że mnie nie drażnił ani nie zniechęcił do produktu. Jak szampon z jaśminem z tej firmy.

W zimę może się skuszę na krem z tej serii, bo jednak jest popularny. I nawet w Ross się pojawił. Będę już do niego podchodzić sceptycznie.

Cudo

Jako posiadaczka cery mieszanej do kosmetyków do twarzy w postaci olejów podchodzę raczej sceptycznie, jednak nie unikam tego typu pielęgnacji.
Markę Orientana znam i lubię, stąd nie miałam oporów,żeby "zaryzykować"zakupu,tym bardziej że za dobrą jakością zachęcająca jest również cena produktu.
Pierwszy plus to fajne opakowanie z pipetą, dołączoną osobno w kartoniku,oraz szklana buteleczka. Pipeta pozwala nabrać odpowiednią ilość kosmetyku,który jest niesamowicie wydajny. Prawdziwa magia zaczyna się po otwarciu, gdyż kosmetyk pachnie niesamowicie pięknie. Sam kosmetyk,jak to olej jest tłusty , wobec czego nadaje się do zarówno do masażu twarzy jak i idealnego wsparcia w przypadku potrzeby nawilżenia. Ja używam kosmetyku 2-3 razy w tygodniu, wyłącznie na noc, stosując jako bazę pod krem (ale daję mu czas,żeby najpierw odrobinę się wchłonąć). Ja używam kremu w celu wzmocnienia nawilżenia,ale myślę,że wersja solo też da radę. Muszę przyznać,że kosmetyk poprawił stan mojej skóry, zarówno pod kątem nawilżenia jak i pomocy z niechcianymi niespodziankami.
Jest to niezwykły uprzyjemniacz i myślę, że będę po niego sięgać w przyszłości. Z racji wieku potrzebuję też pielęgnacji przeciwzmarszczkowej używam go naprzemiennie z kosmetykami dedykowanymi .dla mnie odkrycie tego roku:)

Najlepszy do masażu twarzy!

Olejek poleciła mi moja przyjaciółka i przyznam nie żałuje że go kupiłam. Olejek ładnie pachnie i często używam go do masażu twarzy. Opakowanie jest wygodne. Mój ulubiony jest on najlepszy. Na pewno zostanie że mną na dłużej. Polecam każdemu! U mnie jest na twarzy przez jakieś 45 min. Również łatwo go kupić.

Uwielbiam go używać do masażu twarzy

Bardzo lubię ten olejek ma mocny zapach ale go lubię relaksuje mnie olejek jest dość tłusty potrzebuje sporo czasu na wchloniecie się polecam do wieczornej pielęgnacji ja używam wykonując masaż co potęguje jego działanie pod makijaż się nie nadaje olejek na długi czas nawilża skórę a skóra nawilżona wygląda młodziej cena jest niska ja w to idę produkt starcza naprawdę na długo nie zapycha porów jak dla mnie nie ma wad zamknięty w szklanej butelce design jest ok polecam

Uprzyjemnia wieczorną pielęgnację.

Posiadam cerę mieszaną, dlatego miałam wiele wątpliwości, czy olejek nie okaże się komedogenny, na szczęście nic bardziej mylnego. Olejek już przy pierwszym użyciu zachwycił mnie swoim zapachem. Po jego użyciu skóra jest miękka i ukojona. Wszelkie zaczerwienia szybciej znikają.
Stosuję go przy wieczornej pielęgnacji. Nakładam na niego krem - w zależności od tego co potrzebuje moja skóra - albo krem z ceramidami albo treściwy krem z tej samej serii "drzewo sandałowe i kurkuma".
Olejek jest bardzo wydajny.
Na pewno kupię kolejną buteleczkę, bo u mnie to idealny produkt w pielęgnacji jesienno zimowej.

Osobiście zmieniłabym nazwę

Olejek zupełnie mi się nie sprawdził do twarzy, może też dlatego, że mam cerę mieszaną i łatwo zapychające się pory. W tym przypadku nie zawsze takie oleje będą skuteczne. Ale kiedy mi nie wyszło z pierwotnym przeznaczeniem tego produktu, uznałam, że spróbuję go wykorzystać do ciała, bo jestem osobą, która nie lubi marnować. No i to był strzał w 10! Ten olejek pomógł mi z wrastającymi włoskami, stanami zapalnymi i przesuszeniem skóry po depilacji. Tutaj jego działanie antyseptyczne czy przeciwzapalne było naprawdę odczuwalne. Do tego bardzo podobał mi się zapach, szata graficzna czy opakowanie są dla mnie dość neutralne.
Osobiście to odejmuję gwiazdkę za minięcie się etykiety z powołaniem, bo w moim przypadku było o krok od sporego problemu skórnego. Jeśli chodzi o inne przeznaczenie tego olejku to z ręką na sercu polecam.

Słaby

Zachęcona pozytywnymi doświadczeniami z olejkami innych marek oraz kremem z kurkumą tej marki, spodziewałam się, że połączenie tych cech będzie sztosem. Niestety nie było. Nie polubiłam się z tym produktem, mam wrażenie, że nic nie robił, a używanie było nieprzyjemne, leżał jakby na skórze. Do tego konsystencja dość wodnista jak na olejek. Zużyłam do twarzy jakąś część, resztę do włosów.

Do twarzy za tłusty ale do ciała cudowny

Niestety ja i olejki to przeważnie źle połączenie . I niestety tym razem ,też tak było bo olejek nie zdał u mnie egzaminu. Ale jako olejek do ciała jest super . Skład jest prosty ,olejek fajnie się wchłania w skórę ciała . Nie uczula mnie . Skóra jest pachnąca ,gładka i lśniąca po używaniu tego olejku .polecam go szczególnie rano

Olejek - cud

Uwielbiam ten olejek! Idealny do domykania wieczornej pielęgnacji. Nakładam go co wieczór, a rano budzę się z miękką, nawilżoną buzią. Dodatkowym plusem jest dla mnie zapach - dla niektórych może być zbyt mocny, jednak mi kojarzy się z relaksem. Wystarczy kilka kropli, więc jedna buteleczka wystarcza na długo. Bardzo podoba mi się także nowy aplikator - pipeta sprawia, że trudniej jest przedawkować wyłożoną ilość.

Gdyby nie zapach…

… dałabym 5 gwiazdek. Niestety dla mnie jest zbyt intensywny. Używam olejku po wieczornym oczyszczeniu twarzy, na lekkie serum, kiedy chcę wykonać masaż kamieniem gua sha. Dla mnie to część „rytuału”, kiedy mogę się zrelaksować. Zapach olejku w tym przeszkadza, gdyby nie to… byłby niemal idealny.

Pozostawiony na noc świetnie łagodzi i przyspiesza gojenie wszelkich niedoskonałości skóry. Rano skóra jest ukojona, nawilżona, ma wyrównany koloryt. Nie ma mowy o zapychaniu. Trzeba uważać na aplikację w okolicy oczu, i omijać ten obszar, być może to przez intensywny zapach, ale olejek potrafi podrażnić oczy.

Opakowanie jest proste i solidne, bardzo łatwo dozuje dokładnie tyle olejku, ile potrzebujemy.

Podsumowując, olejek działa bardzo dobrze na cerę, ale nie kupię go ponownie ze względu na zbyt intensywny zapach, który odbiera mi „radość” z jego korzystania.

Świetny, wielofunkcyjny produkt

Na olejek marki Orientana trafiłam po raz pierwszy w internecie, później już w drogerii podczas stacjonarnych zakupów, gdzie wpadł w moje ręce i został ze mną po dziś dzień.

Zapakowany jest w małą, plastikową buteleczkę z korkiem. Korzystanie z niej nie należy do najwygodniejszych, ale jest do zniesienia.
(EDIT: widzę w recencjach, że produkt występuje w dwóch typach opakowań -mojej ocenie podlega to bez pipetki)
Konsystencja oleista, nie jest to jednak mocno zbity, gęsty olejek. Jest dość wodnisty i fajnie się rozprowadza. Zapach typowo orientalny, mi przypadł do gustu.

Jestem posiadaczką cery mieszanej z tendencją do przetłuszczania się w strefie T. Olejek używam głównie wieczorem lub za dnia gdy nie nakładam makijażu (czyli bardzo rzadko).
Nakładam olejek na oczyszczoną twarz i wykonuję delikatny masaż lub mieszam go z kremem i tak wklepuję w skórę. Nie stosuję go codziennie, a około 2 razy w tygodniu.

Skóra po nocy spędzonej z olejkiem, rano wygląda promieniście, ma piękny koloryt. Jest nawilżona, miękka, a ewentualne zmiany skórne są wyciszone. Co więcej, olejek powoduje szybsze gojenie się powstałych już zmian. Kosmetyk działa więc z całą pewnością zarówno odżywczo, jak i antybakteryjnie. Nie zapycha, nie przeciąża skóry, nie działa także przesuszająco, co wbrew pozorom często się olejkom zdarza.
Fajną opcją stosowania olejku jest także dodanie kilku kropli do balsamu do ciała. Skóra jest widocznie mocniej odżywiona, wzmacnia się nawilżenie.

Z racji tego, że nie stosuję olejku codziennie, jedna buteleczka wystarcza na długo. Cena jest adekwatna biorąc pod uwagę wydajność i działanie produktu.

Polecam ten kosmetyk głównie osobom posiadającym mieszaną, tłustą lub problematyczną cerę jako wyciszacz drobnych zmian skórnych, który jednocześnie odżywia cerę dając jej zdrowy koloryt.