KWC LogobyWIZAŻ logo

4,1 na 5180 opinii
flame49 hitów!
64% kupi ponownie

Porównaj ceny

Catrice Catrice Shine Control Powder! All Matt Plus Puder Matujący 025 Sand Beige 10g
15,29  zł

Odcień 001 - uniwersalny, niebielący skóry i dobrze matujący
    Kupi ponownie:Tak
    Używa od:miesiąc
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie
    Ostatnimi czasu pudry w formie sypkiej wyparły nie tylko u mnie, ale i u wielu osób te we wszelakiej formie stałej - prasowane, w kamieniu, w kompakcie czy mozaikowe. Mimo to lubię sobie od czasu do czasu powrócić do tego typu tradycyjnych form, jednak chętnie zostając przy tej namiastce nowoczesności i dlatego właśnie zdecydowałam się na odcień 001 Universal, który jest po prostu pudrem transparentnym. Szczerze mówiąc, to nigdy nawet nie zwracałam większej uwagi na ten konkretny kosmetyk od marki Catrice. Zawsze miałam jakieś wydające mi się ciekawsze propozycje innych marek, ale ostatnio z braku laku i niezbyt interesującego wyboru w jednej ze stacjonarnych drogerii w mojej okolicy padło właśnie na niego. Jest to produkt zamknięty w małym, płaskim, wykonanym z plastiku opakowaniu w kształcie koła. Jest ono przeźroczyste, na opakowaniu umieszczono jedynie logo marki oraz nazwę produktu, która o dziwo nie ściera się aż tak szybko podczas użytkowania pudru jak się spodziewałam. Sam kosmetyk jest w formie prasowanej i ma na sobie wytłoczoną, powtarzającą się nazwę. Wygląda to całkiem ładnie, jednak tutaj, wiadomo, szybko to znika. Z tyłu jedynie znajdziemy opis produktu, nazwę numerku konkretnej wersji oraz skład. Produkt jest w białym kolorze, jak na puder transparentny oczywiście przystało, ale na szczęści absolutnie nie bieli i nie rozjaśnia cery, co najczęściej się zdarza przy sypkich wersjach właśnie tego typu kosmetyku. Najłatwiej aplikuje się go za pomocą dużego, puchatego pędzla. Gąbeczka czy puszek raczej nie zdadzą tutaj egzaminu, ja zaobserwowałam przy takim nakładaniu mniejszą trwałość i ostatecznie słabszy efekt zmatowienia cery. Dodatkowo najpewniej nie uda nam się wykonać tym pudrem bakingu. Wynika to z tego, że kosmetyk naprawdę sprawnie wprasowuje się i dopasowuje w skórę. Bardzo dobrze matuje podkład na długie godziny, chodź po dłuższym czasie dobrze jest go dołożyć albo chociaż użyć bibułek matujących, jeżeli oczekujemy takiego efektu przez cały czas. Mnie się nawet podobało, że po kilku godzinach naturalny blask skóry zaczyna się przebijać, bo podkład mimo to naprawdę zostawał na swoim miejscu przez cały czas, po prostu lekko się wyświecał, co zdecydowanie nie wyglądało na nadmiar sebum. Dodatkowo kosmetyk bardzo ładnie się fotografuje i nadaje się spokojnie na większe wyjścia. Podsumowując, produkt bardzo dobrze mi się sprawdził. Nie spodziewałam się takiego efektu, a jednak. Nie będzie on mimo to moim ulubionym drogeryjnym pudrem, ale myślę, że swoje miejsce przynajmniej w pierwszej piątce odnajdzie. Szczerze polecam, bo działa całkiem nieźle, myślę, że wielu osobą się sprawdzi, chodź nie jest zbyt wydajny, starczył mi na niecały miesiąc.
    Zalety:
    • Cena
    • Dostępność
    • Możliwość zakupu zarówno wersji transparentnej, jak i koloryzującej
    • Nie bieli skóry
    • Ładnie wygląda na zdjęciach
    • Nie wysusza cery
    • Ładnie matuje na kilka godzin
    • Utrzymuje podkład na skórze przez cały dzień
    • Nie da się nim wykonać bakingu
    • Nie jest zbyt wydajny
    Wady:
    • Brak
    Drogeria Natura
    44 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 26 marca 2021 o 18:43
    Spodziewałam się lepszego efektu matujacego
    Kupi ponownie:Nie wiem
    Wykorzystał/a:kilka opakowań
    Kupiłam ten puder 2 razy i nie wiem czy jeszcze do niego wrócę, ponieważ spodziewałam się lepszego efektu matującego. Puder ten ma swoje plusy i minusy. Bardzo ładnie współgra z podkładem ale tylko jeśli nie dokładam kolejnej warstwy. Latem gdy skóra się jeszcze mocniej przetłuszcza przez co muszę częściej poprawiać makijaż, podkład w strefie T w połączeniu z tym pudrem przypomina jasne błoto. Bardzo brzydko i nieestetycznie to wtedy wygląda. Puder jest wydajny i nie podkreśla suchych skórek. Nie wiem czy jeszcze do niego wrócę, może jeśli będzie w jakiejś dużej promocji.
    29 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 5 kwietnia 2023 o 9:26
    Trwałość to pięta achillesowa tego pudru
    Kupi ponownie:Nie
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Przez długi czas stosowałam pudry prasowane w celu zmatowienia strefy T po nałożeniu podkładu. Później przerzuciłam się na pudry sypkie, by znów zapragnąć odmiany i wrócić do pudru prasowanego. Wybór padł na All Matt Plus Shine Control w odcieniu 010 Transparent od Catrice ze względu na to, że lubię markę, a i cena dodatkowo zachęciła :) Kosmetyk znajduje się w okrągłym, przezroczystym i plastikowym opakowaniu, które łatwo otworzyć i zamknąć. Nie dodano do niego żadnego lusterka czy aplikatora, ale też nie wymagam tego, tym bardziej za tę cenę. Sam puder ma (jak już jedna z Wizażanek wspomniała) zbitą, mocno sprasowaną, wręcz kredową formułę. Typowy mat w odcieniu piaskowym. Tak, jak obiecuje producent - kosmetyk jest bardzo lekki. Matowi cerę nadając jej zdrowy, estetyczny wygląd zamiast sucho wyglądającego efektu maski. Wyrównuje koloryt twarzy, nie bieli, nie uczula i ma całkiem niezły skład, jak na kosmetyk kolorowy. Nie zgodzę się natomiast z tym, że jest trwały i utrzymuje się na twarzy przez - uwaga!!! - 12 godzin :D Mam cerę mieszaną i zazwyczaj po nałożeniu matującego pudru na twarz daje on radę przez 4-5h. Po tym czasie konieczna jest reaplikacja. Szczerze? Nie wymagam więcej. Byłabym, co prawda mile zaskoczona, gdyby stosowany puder okazał się ponadprzeciętnie trwały, ale nie jest to konieczność. Śmieszą mnie jednak obietnice producentów, które są duuuużo na wyrost i z tego będę ich rozliczać, bo wprowadzają konsumentów w błąd, a to mi się już nie podoba. Skoro już jesteśmy przy trwałości to porozmawiajmy o opakowaniu... Po dwóch miesiącach się po prostu rozpadło. Sam puder również jest w kawałkach (dołączam zdjęcia). Zaznaczę od razu, że noszę go w kosmetyczce, a ją w torebce, ale przysięgam, że nie rzucam nimi, chociaż wygląd kosmetyku może sugerować co innego :D No cóż, jeszcze żaden puder prasowany nie był w tak opłakanym stanie, żebym nie mogła go zużyć do końca... Jestem zawiedziona. Nie kupię go ponownie nawet za złotówkę.
    Zalety:
    • naturalny efekt matu na twarzy
    • nie bieli
    • nie podrażnia i nie uczula
    • nie zapycha porów
    • niezły skład
    • cena
    Wady:
    • trwałość matowienia przeciętna - na mojej mieszanej cerze utrzymuje się 4/5 godzin, czyli standardowo - nie ma mowy o macie przez 12h!
    • trwałość opakowania - dramat! (rozpadło się po dwóch miesiącach, a sam puder popękał uniemożliwiając zużycie go do końca)
    28 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 3 lipca 2024 o 17:00
    Jak dla mnie porażka
    Kupi ponownie:Nie
    Używa od:miesiąc
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Puder zakupiłam po tym, jak opakowanie pudru "All About Matt" mi pękło. Niestety w przypadku tego pudru wydarzyło się to jeszcze szybciej - jakieś 2/3 tygodnie i plastik się pokruszył na tyle, że wieczko odleciało. Jednak i tak od początku puder nie był zbyt zadowalający. Jestem z osób, które czesto nie nakładają podkładu, a jedynie matują spf, aby nie spłynął z twarzy. Od nałożenia oczekuję oczywiście 15 minut, po czym biorę puder i gotowe. Zdarza mi się jednak matować zarówno spf, jak i podkład. Puder z Catrice nie sprawdził się w żadnej z opcji. Jest on strasznie twardy. Strasznie ciężko go nabrać i ani pędzel, ani puszek sobie z nim nie poradziły. Nabieranie go trwa w nieskończoność, a ostatecznie nałożonego produktu i tak jest na tyle mało, że cera nadal się świeci. Póki co jest to najgorszy puder, jaki miałam. PS Dodam, że posiadam odcień 010 transparent.
    Zalety:
    • w miarę dopasowany odcień (chociaż przy ilości, jaką udaje mi się nałożyć, trudno to stwierdzić)
    • niska cena
    Wady:
    • słaba jakość opakowania
    • trudność w nałożeniu
    • zbyt twarda konsystencja
    • nie matuje
    0 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 31 marca 2023 o 15:41
    Poprawny
    Kupi ponownie:Tak
    Wykorzystał/a:kilka opakowań
    Taki na 4. Matuje na kilka godzin, na pewno nie na cały dzień. Wykończenie satynowe, nie jest wysuszający. Ładnie wygląda na cerze. Szybko się kończy. Opakowanie niezbyt drogie, ale cóż nie to jest najważniejsze w produkcie. Po prostu fajny dzienniaczek przedłużający trwałość podkładu i tyle. :)
    3 osób  uznało tę opinię za pomocną

Produkty podobne