Omia Laboratoires, Maschera Capelli Olio di Macadamia (Maska do włosów z olejem z orzechów makadamia)

Linia z olejem z orzecha makadamia, pochodzącym z certyfikowanych upraw biologicznych, nadaje włosom zestresowanym i matowym nowy połysk. Bogaty w witaminę E, kwas oleinowy, kwas palmitynowy jest doskonałym środkiem przywracającym zdrowy wygląd włosów.
Olej makadamia (Macadamia Ternifolia) jest pozyskiwany poprzez tłoczenie na zimno orzechów makadamia. Olej ma barwę jasnożółtą i neutralny zapach. Roślina pochodzi z lasów deszczowych Australii. Makadamia to drzewo, które może osiągać do 12 metrów wysokości, jest wiecznie zieloną rośliną. Poza Australią, jest szczególnie popularny na Hawajach, w Brazylii, w Kalifornii i w Malawi. Orzechy makadamia pochodzące z Australii posiadają najwyższą koncentrację jednonienasyconych kwasów tłuszczowych wśród roślin oleistych. Kwasy te są cennym składnikiem, dzięki czemu poza zastosowaniem w żywności, olej z orzechów makadamia jest powszechnie wykorzystywany w kosmetyce. Wykazuje właściwości odżywcze, regenerujące i nawilżające. Orzechy makadamia są bardzo pożywne i dostarczają wielu cennych składników. Są bogate w minerały, pierwiastki, mikro i makroelementy, zwłaszcza wapń i fosfor oraz witaminy A, E, B1, B2. Zawierają również cenne flawonoidy - naturalne przeciwutleniacze. Odznaczają się wysoką zawartością kwasu oleopalmitynowego, dzięki któremu olej wykazuje duże powinowactwo do lipidowego filmu ochronnego skóry - sebum i dobrze się wchłania
Olej z orzechów makadamia uznany powszechnie za eliksir życia jest przedmiotem ciągłych badań laboratoryjnych. Otrzymywany jest poprzez tłoczenie na zimno owoców makadamia. Coraz częściej stosowany w preparatach kosmetycznych jest cennym surowcem w pielęgnacji skóry i włosów. Wysoka zawartość jednonienasyconych kwasów tłuszczowych sprawia, że olej z orzechów makadamia jest niezastąpionym środkiem nawilżającym skórę suchą oraz włosy. Ponadto zapobiega uszkodzeniu oraz efektywnie przeciwdziała starzeniu komórek. Zabezpiecza skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, chroni przed wiatrem i ma zdolność do utrzymania stałego poziomu nawilżenia. Zapobiega transepidermalnej ucieczce wody z organizmu (TEWL – Trans Epidermal Water Lost). Wykazuje właściwości odżywcze i zmiękczające, łatwo się wchłania dzięki obecności kwasu oleopalmitynowego. Łatwość z jaką migruje przez bariery skórne jest szczególnie istotna z uwagi na fakt, iż dostarcza wysokiej zawartości składników aktywnych głębszym warstwom skóry, dzięki czemu regeneracja odbywa się na poziomie wnętrza włókien i tkanki. Bogaty w witaminę E olej makadamia wspomaga również regenerację komórek ściany naczyń włosowatych, wzmacnia je. Włosy regularnie traktowane olejem makadamia stają się bardziej miękkie, lśniące i zdrowe
Olej z orzechów makadamia użyty do produkcji kosmetyku jest tłoczony na zimno i ekstrahowany mechanicznie, bez użycia rozpuszczalników chemicznych, zgodnie z certyfikatem Eco-Cert dla kosmetyków organicznych i naturalnych.

do włosów farbowanych, do włosów kręconych, do włosów suchych i zniszczonych
Skóra głowy
sucha i wrażliwa, normalna
wzmacniające, nawilżające, regenerujące
bez alkoholu, bez parabenów, bez silikonów, bez SLS i SLES, zapachowa
bogate

Jedna z lepszych które używałam.

Używałam dawno, ale była dobra.

Zalety:
– dobre nawilżenie i natłuszczenie
– delikatny zapach

Wady:
– zapach budyniowy (nie lubię takich zapachów, wolałabym lekko owocowy, brzoskwiniowy, winogronowy, troppikalny itp.)
– trudno dostępna
– ja lubię maski bez spłukiwania

Ogólnie: kupiłabym ponownie, ale jest trudno dostępna, a tego nie lubię. Dobrze byłoby gdyby producent wprowadził ją do Rossmanna.

dobry kosmetyk

Maseczkę kupiłam jakiś czas temu w jednej z drogerii internetowych. Zachwyciła mnie swoim składem. ;)

Maska posiada delikatny zapach, ładne opakowanie ;) Ma kremową konsystencję, którą dobrze nakłada się na włosy ;)

Niestety nie zachwyciła mnie. Mam wrażenie, że niewiele zrobiła z moimi włosami. Nie czuję, aby były bardziej nawilżone i zregenerowane. Będę szukać dalej ;)

Sypkie, wygladzone wlosy

+certyfikat bio, 0 sylikonow, peg, olejow mineralnych, parabenow
+zawiera wysoko w skladzie aloes i olej z orzechu makadamia z certyfikowanych upraw biologicznych
+wlosy staja sie nawilzone, miekkie, sypkie i gladkie
+maska ma wygodne opakowanie, bialy kolor i delikatny dosc swiezy zapach ktory nie przeszkadza ale tez nie zachwyca
+firma nie testuje na zwierzetach
+nie obciaza, jest dosc lekka
+bije na glowe dobre skladowo Biovaxy L\\\'Biotica ktore na moich wlosach zupelnie sie nie sprawdzily

malutki minus za to ze nie jest zbyt wydajna mimo swojej gestosci i nie slizga sie po wlosach , dosc ciezko ja rozprowadzic

Używam tego produktu od: miesiaca
Ilość zużytych opakowań: 250 ml w uzyciu

Nawilżenie na życzenie!

ŻADNA maska... nie nawilżyła moich włosów aż tak! Używana często sprawiała, że włosy były niemal mokre w dotyku, przenawilżone. Uwielbiam ją za blask i to właśnie nawilżenie :) dzięki niej bardzo łatwo mogę doprowadzić włosy do porządku po każdym mini przesuszu, a i takie w lutym się zdarzyły (ahoj ogrzewanie i kaloryfery). Podejrzewam, że z każdym większym przesuszem też dałaby radę, ale na szczęście aż takich wielkich problemów w lutym nie miałam z włosami. Maskę nakładałam od ucha w dół, niewiele produktów trafia u mnie na skalp. Jest bardzo treściwa, gęsta, chyba bałabym się ją nakładać na skalp ze względu na potencjalne obciążenie. Przez swoją gęstość jest bardzo wydajna. Włosy po jej użyciu są przyjemne w dotyku i bardzo gładkie :) stosuję ją zawsze w emolientowym towarzystwie, zazwyczaj jako drugie O po uprzednim zmyciu oleju oraz umyciu włosów delikatnym szamponem.

Moje włosy nie przepadają za aloesem, ale w tym towarzystwie sprawdził się świetnie, muszę przyznać, że jestem bardzo zaskoczona. Lubią za to olej makadamia w maskach i to właśnie on skłonił mnie do zakupu, chociaż od początku byłam świadoma, że maska zawiera glicerynę (którą moje włosy lubią) oraz ten nieszczęsny sok z aloesu w dosyć dużych ilościach. W działaniu przebiła Bioetikę, jest to jeden z tych produktów, które chciałabym mieć zawsze w swojej kolekcji :) zapach nic mi nie mówi, jest po prostu drogeryjny, chemiczny. Do najładniejszych nie należy, ale nie uprzykrza życia podczas aplikowania produktu.

Używam tego produktu od: koniec stycznia 2014
Ilość zużytych opakowań: połowa pierwszego