Ziaja, Sopot Sun, Chłodzące mleczko po opalaniu z wapniem

Ziaja, Sopot Sun, Chłodzące mleczko po opalaniu z wapniem

Mleczko do pielęgnacji każdego rodzaju skóry po opalaniu, również w solarium. Zapewnia uczucie chłodzenia wyraźnie obniżając temperaturę ciała. Likwiduje skutki nadmiernego przebywania na słońcu oraz niedostatecznej ochrony skóry. Stymuluje mechanizmy obronne, działa łagodząco i osłaniająco na naskórek. Odżywia oraz przyspiesza procesy regeneracji skóry.

łagodzące, nawilżające, regenerujące
kosmetyki po opalaniu
balsam

Niezbędny element na wakacje

Produkt zakupiłam w drogerii za ok. 10 zł.
Zamknięty jest w ładnej, niebieskiej butelce.
Moja skóra ciężko znosi duża ilość słońca i opalanie, dlatego tym razem przygotowałam się w 100% na wyjazd na urlop.

Mleczko ma lekką konsystencje, szybko się rozprowadza i dość łatwo wchłania.
Czuć leciutki efekt chłodzenia, ale przede wszystkim daje on ulgę skórze i nawilża.
Nadaje się nawet na lekko poparzona słońcem skórę.
Niweluje zaczerwienienie spowodowane opalaniem oraz łuszczenie się skóry.

Nie powoduje podrażnienia nawet alergicznej skóry. Wystarcza na cały sezon wakacyjny dla całej rodziny więc jest wydajny .
Napewno co roku będzie gościł w mojej wakacyjnej kosmetyczce.

Natłuszcza skórę, ale nie chłodzi. Słabo regeneruje

Kupiłam ten produkt jako ratunek po poparzeniu słonecznym. Był to jedyny dostępny kosmetyk jako ratunek po opalaniu więc go kupiłam.
Za opakowanie 200ml zapłaciłam około 13 zł. Opakowanie całkiem solidne, ma mocne zamknięcie.

Zapach bardzo przypomina mi klasyczny krem Nivea.
Konsystencja to połączenie kremu i emulsji, dobrze się rozprowadza po skórze. Jest trochę tłusty dlatego trzeba chwilę poczekać by się wchłonął.
Dobrze nawilża skórę jednak ja nie czuję żadnego efektu chłodzenia. Skóra trochę mniej piecze ale dalej jest boląca i czerwona. Po kilku dniach schodzi płatami.
Stosowałam produkty po opalaniu innych marek i zdecydowanie lepiej się sprawdzały przynosząc ulgę.
Produkt zużyję jako balsam bo dobrze natłuszcza, ale jako ratunek po opalaniu zaopatrzę się w coś innego.

Co lato

Mleczko to kupuje zawsze gdy tylko poczuje ciepły promień słońca.
Niezliczone ilości opakowań.
Co lato w mojej kosmetyczce.
Niezwykle tani produkt i ogólnodostępny (od popularnych drogerii po markety).

Lekkie szybko się wchłania.
Opalona skóra jest nawilżona i lekko się błyszczy ale co bardzo ważne nie na uczucia lepkości. Nie pozostawia też plam na ubraniach.
Obłędnie pachnie - jednak ta opinia może być bardzo subiektywna bo zapach kojarzy mi się z wakacjami ☺️

Nawet mój mąż polubił ten produkt.

Nie zauważyłam też żeby mleczko zapychało skórę.

Nie wiem jak radzi sobie z mocnymi poparzeniami, ja unikam takowych. Raczej do nawilżenia skóry po opalaniu.

WOW!

Kiedy spiekłam się jak rak i szukałam pomocy w naturalnych sposobach i kosmetykach to właśnie ten produkt zdziałał cuda. Pieczenie ustało, a dzięki regularnemu stosowaniu nie musiałam martwić się o schodzącą skórę. Trzeba go mieć!

Cudo na pieczenie po opalaniu

Ziaja Sopot sun jest to jedyny kosmetyk jaki używam mój mąż po opalaniu. Mleczko ma konsystencję gęstego kremu. Ładnie pachnie i nawilża. Bardzo dobrze koi skórę po opalaniu. Przynosi jej ulgę i ochłodzenie. Stosuje go od kilku lat i nie znalazłam lepszego zamiennika.

Tania regeneracja i szybki ratunek

Mleczko to uratowało nogi mojego partnera i moje spalone ramiona w tym roku. W zeszłym roku również to samo opakowanie nas ratowało. Niezależnie jak się smaruję to zawsze jakiś fragment w każde wakacje sobie spalę ciałko - jestem bladziuchem.
Jest to łagodzenie na pierwsze spalenie, po dwóch nałożeniach trzeba przejść do innego specyfiku mocno nawilżającego. Ten jedynie zwalcza spalenie, ale mało nawilża. Ja go stosuję w duecie z innym produktem Ziaja. Przez co widzę jak moja skóra się zmienia. Produkt polecam, ale przypominam że nie spełni on późniejszego nawilżenia, jest jak koło ratunkowe na odkryte spalenie, aby można w ogóle było to później dotknąć innym kremem nawilżającym.

Nawilża, ale nie koi ani nie chłodzi

Nie ukrywam, że kupiłam ten kosmetyk ze względu na niewygórowaną cenę. Zawsze opalam się na czerwono, więc miałam nadzieję, że sprawdzi się pod względem chłodzenia i kojenia po opalaniu. Niestety nie. Mleczko jest treściwe, tłustawe i dobrze nawilża, ładnie pachnie, ale niestety nie zauważyłam, żeby działało chłodząco albo kojąco. Kupiłam w ubiegłym sezonie, a że nie zużyłam dużo, to stosowałam jako zwykły balsam, najczęściej na nogi i w tym celu mleczko się sprawdziło.

Ratunek po zbyt mocnym opalaniu

Odkryłam ten kosmetyk całkiem przypadkiem, po tym jak za długo siedziałam na słońcu i poparzyłam lekko skórę. Bardzo pomogło mi złagodzić skutki mocnego opalania oraz nawilżyć skórę, stosowane jako balsam do ciała. I po tym całym opalaniu pomogło mi przesypiać noce w normalnej pozycji bez obaw,że pieczenie skóry będzie nieznośne. Jeśli więc odczuwacie tego lata nieprzyjemne skutki opalania w postaci podrażnienia i piekącej skóry polecam wam serdecznie to mleczko.

Jest ok. Koi poparzoną skórę, ale nie wyczuwam efektu chłodzenia

Matka Natura obdarzyła mnie jaśniutką karnacją, która co prawda bardzo mi się podoba, ale jest niezwykle podatna na poparzenia słoneczne. Niestety co jakiś czas zdarza mi się tego doświadczyć – a to gdzieś nie dojadę kremem z filtrem, a to wydaje mi się, że słoneczko świeci przecież tak słabo, innym razem złapie mnie gdzieś, gdzie nie mogę się przed nim schować. W takich wypadkach wspomagam się produktami łagodzącymi, które są dedykowane po opalaniu.

Produkt znajduje się w bardzo poręcznym opakowaniu o pojemności 200 ml. Dobrze leży w dłoni, nie wyślizguje się. Plastik nie jest jakiś super twardy, więc dozowanie jest łatwe. Dozownik to cieniutkie ujście, które nie brudzi się produktem. Łatwo całość utrzymać w czystości. Bardzo lubię formę otwierania na klik, samo z siebie się nie otwiera, a jednocześnie nie ma ryzyka, że połamię sobie o nie moje kruche paznokcie. Pod koniec opakowania możemy je odwrócić do góry dnem, żeby resztki produktu spłynęły. Jest też opcja odkręcenia wieczka, także super. Jedyna moja uwaga – szkoda, że nie ma przezroczystej, chociażby niewielkiej przestrzeni, przez którą byłoby widać zużycie produktu.

Produkt ma postać gęstego, białego mleczka, czyli zgodnie z opisem producenta. Zapach jest typowy dla produktów Ziaji do i po opalaniu. Mnie się podoba. Pozostaje też na skórze przez jakiś czas, nie ulatnia się od razu. Konsystencja mleczka bardzo mi odpowiada, bo gładko sunie po skórze, pięknie się na niej rozkłada. Aplikacja dzięki temu jest szybka i przyjemna, co jest super ważne, kiedy skóra piecze i boli. Nie mam zarzutu co o wchłaniania się produktu. Wiadomo, im więcej go nałożymy, tym dłużej będzie się wchłaniał. Wydajność jest ok., chociaż przy poparzeniach trzeba często powtarzać aplikację produktu na skórę. Dostępność wiadomo, w większości drogerii. Cena zasadniczo bardzo przyjemna dla portfela.

Jak już wspominałam, dobrze mi się sprawdza. Kiedy zdarzy mi się przesadzić ze słońcem, od razu wjeżdżał ten produkt. Smarowałam nim newralgiczne miejsca kilka, kilkanaście razy dziennie. Od razu daje delikatną ulgę. Mam też wrażenie, że moja skóra wtedy go niemal „pije”. Przy dodatkowym nawadnianiu od środka w większości przypadków udaje mi się uniknąć zejścia skóry. Nie podrażnia ani nie uczula. Niestety efekt chłodzenia jest praktycznie niewyczuwalny. Zdecydowanie lepszy daje wersja żelowa tej samej marki, która ogólnie wypada ciutkę lepiej. Sama więc nie wiem, czy sięgnę kiedyś po niego ponownie, niby jest w porządku, ale troszkę bardziej przypada mi do gustu wersja żelowa.

Chłodzące mleczko po opalaniu

Mleczko działa jak kompres kojący zawierający kompleks wapniowy,substancję chłodzącą, masło shea, witaminę E i D-panthenol. Przeznaczone jest do stosowania po opalaniu również w solarium. Likwiduje skudki nadmiernego przebywania na słońcu oraz niedostatecznej ochrony skóry. Stymuluje mechanizmy obronne, działa łagodząco i osłaniająco na naskórek. Mleczko daje efekt doskonałego nawilżenia, ustępują podrażnienia wywołane opalaniem

Szału nie ma

Kupiłam ten produkt ze względu na obietnice producenta. Mleczko jest bardzo wydajne i ładnie pachnie ale efektu chłodzenia nie zauważyłam. Jakby oprócz nawilżenia nic nie robiło. Owszem jest wydajne i tanie ale nic poza tym. Trochę się zawiodłam ponieważ bardzo lubię kosmetyki Ziaja a tu takie rozczarowanie.

Delikatnie chłodzi

Pakując kosmetyczkę na wakacje, wrzuciłam do niej trzy kosmetyki łagodzące skórę po opalaniu. Jednym z nich było chłodzące mleczko z wapnem- z kompresem kojącym SOPOT SUN. Po drugim dniu kąpieli słonecznych, mimo stosowanych filtrów, moje plecy i ramiona mocno się opaliły, zaczerwieniły i pomoc była potrzebna. Użyłam właśnie mleczka. Niewielką ilość białego, lekkiego mleczka rozprowadziłam po opalonej skórze i czekałam na rezultaty. Pierwsza oznaka , to delikatne, przyjemne uczucie chłodzenia, obniżenie temperatury ciała, druga- to nawilżenie. Po użyciu mleczka trzeba troszkę poczekać z założeniem garderoby. Jeśli chodzi o inne walory tego produktu to: poręczna butelka, zapach- przyjemny, konsystencja- lekka, dobrze się rozprowadza. Produkt przeznaczony jest do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Polecam.