Fitomed, Mój krem nr 10 - przeciwzmarszczkowy pod oczy

Fitomed, Mój krem nr 10 - przeciwzmarszczkowy pod oczy

Odpowiednio dobrane składniki tłuszczowe działają przeciwzmarszczkowo, odżywczo i regenerująco na delikatny naskórek w okolicach oczu. Absolutną nowością jest zastosowanie naparu z herbaty białej, parzonego według oryginalnego chińskiego przepisu. Powszechnie wiadomo, iż na zmęczone oczy najlepiej pomagają okłady z ciepłego naparu herbacianego. Biała herbata jest najcenniejszym gatunkiem wśród różnych rodzajów herbat. Właściwie jest to zielona herbata, która nie ma jeszcze dojrzałych liści, lecz tylko młode pączki. Dla wielu ludzi ten gatunek herbaty wydaje się mało atrakcyjny, gdyż ma zbyt jasny kolor, natomiast pod względem zawartości witamin, soli mineralnych i antyoksydantów herbata biała jest numerem jeden wśród wszystkich herbat. Do każdej partii kremu przygotowywany jest świeży napar i nigdy go nie przechowujemy.

krem
w słoiczku, z pompką
10 – 50ml

Średniak

Mam drugą tubkę tego kremu. Jest bezzapachowy, koloru białego, dosyć tłustawy. Po nałożeniu na skórę pod oczami zostawia tłusty film, po aplikacji wieczorem, rano mam lekko spuchnięte powieki, czasami pojawia się też jakaś niedoskonałość. Ogólnie nawilża, natłuszcza ale właściwie nic poza tym. Na zmarszczki polecam mocniejsze specyfiki.

Delikatny krem i delikatne działanie:)

Krem kupiłam w związku z pierwszymi oznakami starzenia skóry ( przede wszystkim zmarszczkami mimicznymi). Szukałam czegoś przeciwzmarszczkowego i delikatnego. Za kremem przemówił też fakt, że można nakładać go również na inne części twarzy- zdarza mi się używać go również wokół ust lub między oczami ( na mimiczną, lwią zmarszczkę;)). Krem widocznie nawilża skórę, pozostawia ją promienną. Dobrze współpracuje z korektorem pod oczy, który trzyma się na nim bardzo dobrze;) Opakowanie z pompką sprawia, że produkt jest bardzo wydajny. Zapach mało wyczuwalne. Działanie przeciwzmarszczkowe jest delikatne, co na ten moment mi odpowiada, ale myślę że dla osób które szukają czegoś intensywniejszego może być nie wystarczający.

Mieszane uczucia

Na początku miałam bardzo pozytywne odczucia co do tego kremu, w połowie opakowania odstawiłam go i obecnie mam mieszane uczucia co do niego.

Bardzo lubię kosmetyki Fitokosmetik ze względu na dobre składy i dobre ceny. Z perspektywy czasu myślę jednak, że kosmetyki tej marki do włosów mogę kupować w ciemno, zaś do twarzy - powinnam bardziej analizować.

Krem pod oczy przede wszystkim bardzo dobrze nawilża skórę. Jest po nim cudownie miękka, miła w dotyku, gładka, no i oczywiście nawilżona. Dodatkowo nie podrażnia ani skóry, ani oczu - lubię dojeżdżać kremem pod oczy dość wysoko, a jeśli mogę, to kładę go także na powieki, stąd zawsze szukam kremów, które z dużym prawdopodobieństwem nie będą podrażniały, szczypały i powodowały alergii. Ten sprawdził się w tej roli.

Z drugiej strony ostatnio miałam duży problem z niedoskonałościami. Do tej pory nie jestem pewna, co go powodowało - podejrzewam albo ten krem, albo jeden tonik albo nietolerancje pokarmowe (jestem w trakcie diagnostyki). Ze względu na moją niepewność nie chcę oceniać tego kremu negatywnie, ale muszę zaznaczyć, że generalnie jest bardzo tłusty, bardzo mocno się świeci, a moje niedoskonałości były umieszczone przede wszystkim na policzkach (bardziej na górze niż na dole) i między brwiami (jak zaznaczyłam wcześniej, używam kremu także na powieki i na łuk brwiowy). A jak wiadomo, krem pod oczy pod wpływem ciepła skóry migruje w różne miejsca, np. z okolicy pod oczami na szczyt policzków właśnie.

Ogólnie oceniam pozytywnie, ale z niepewnością - jeśli kiedyś dowiem się, co spowodowało moje nagłe problemy, to postaram się pamiętać o edytowaniu tej opinii :).

Ulubieniec od lat

Używam tego kremu już chyba z 3-4 lata i jak dotąd nie znalazłam godnego zastępcy. Krem świetnie nawilża skórę pod oczami - stosuję go rano i wieczorem, czasem na noc dodaję do niego kropelkę kwasu hialuronowego, kiedy moja skóra jest dość przesuszona po całodziennym "noszeniu" korektora i sprawdza się doskonale. Stosowany pod makijaż nie powoduje ważenia się korektora. Dla mnie od lat niezastąpiony hit!
Plusy:
+fajnie nawilża
+nie obciąża skóry
+ledwo wyczuwalny zapach
+sprawdza się pod makijaż
+zapobiega powstawaniu pierwszych zmarszczek
+naturalny skład
Minusy:
-mimo przeciwzmarszczkowych właściwości, krem może być "za słaby" w walce z większymi zmarszczkami. Dlatego polecam go raczej młodym osobom, do 30 roku życia, ale warto wypróbować, by to sprawdzić, dla mnie jest świetny ;).

Dobry, skuteczny i tani.... ale nie na wszystko

Jako mój pierwszy krem pod oczy, fitomed skradł moje serce. Naturalna, bezpieczna formuła radzi sobie doskonale z nawilżeniem w okolicach oczu. Daje uczucie komfortu, skóra staje się miękka i przyjemna w dotyku. Sprawdzi się na pierwsze zabiegi pielęgnacyjne dla młodej skóry w okolicach oczu. Jest to dobry krem dla kobiet w przedziale 18 - 25 lat. Dla kobiet o cerze dojrzałej może być niewystarczający. Nie zauważyłam działania mocno liftugującego, owszem, posiada w składzie kwas hialuronowy ale moim zdaniem krem jest w stanie zapobiec tylko w powstawaniu pierwszych zmarszczek. Nie niweluje tych już powstałych, dlatego dla kogoś kto oczekuje po tym kremie mocnych i widocznych efektów, może się rozczarować. Niestety, nie wpływa również na kolor skóry wokół oczu, nie zauważyłam żeby miał właściwości rozjaśniające np w przypadku sińców pod oczami. Jest za to poręczny i bardzo wydajny, jedna buteleczka 30 ml przy codziennym użytku starczyła mi na cały rok a wygodna pompka sprawdza się bez zarzutu. Stosuję go codziennie pod makijaż i również tutaj się sprawdza, bardzo szybko się wchłania. Bez wątpienia jestem w stanie polecić ten krem dla kogoś kto szuka taniego i skutecznego nawilżacza. Jednakowoż teraz, im bardziej moja skóra narażona jest na powstawanie zmarszczek zachowam go tylko na użytek poranny, pod makijaż a na zdecydowanie mocniejszy specyfik zastosuję przy kuracji nocnej.

Dobry kremik pod oczy.

Krem ten kupiłam z polecenia Pani pracującej w Pigmencie. Szukałam czegoś o lekkiej formule, co będzie się nadawać pod korektor i przy okazji pozwoli dłużej utrzymać młodość :) Kremik ten okazał się spełniać moje oczekiwania. Zamknięty jest w opakowaniu z wygodną pompką, ma dość lekką konsystencję, która szybko się wchłania. Korektor dobrze na nim się rozprowadza i nie roluje. Co bardzo istotne, kosmetyk ten nie podrażnia oczu, a po jego zastosowaniu delikatna skóra pod oczami jest dobrze nawilżona i promienna. Z pewnością chętnie sięgnę po ten produkt ponownie!

Jest nieźle

Producent cudów nie obiecuje i ich nie dostajemy. Jednak produkt stosowany prewencyjniejako nawilżający krem pod oczy spełnia swoją rolę. Skóra jest nawilżona i świeża, cena produktu nii jest wygórowana. Krem dobrze sprawdza się pod makijaż. Pewnie kupię ponownie.

Czy ja wiem...

Ten krem w sumie nie zrobił nic. Może trochę pielęgnował, może trochę nawilżał. Krzywdy nie zrobił. Ale żadnego efektu również nie zauważyłam.

+nie podrażnia, nawet jak krem dostanie się niechcący do oczu - nie piecze
+estetyczne opakowanie z pompka
+dobry, naturalny skład
+lekko nawilża, przynosi ulgę skórze wokół oczu po demakijażu
+dość wydajny, stosowany dwa razy dziennie starczył na 2 miesiące

-brak jakiegokolwiek działania przeciwzmarszczkowego, przeciw cieniom, cokolwiek, oprócz ulgi dla skory po zastosowaniu, krem na dłuższa metę nie robi kompletnie nic
-tuż po nałożeniu skóra się błyszczy, pozostawia tlustawy film na skórze -
Na noc nie przeszkadzało, ale rano miałam wrażenie ze korektor gorzej się nakłada
-bezzapachowy - taka sobie przyjemność stosowania
-opakowanie jest białe, nie widać ile kremu zostało, można być niemile zaskoczoną gdy nagle się skończy
-mógłby być tańszy, tym bardziej ze nic nie robi

Polecam - znakomicie nawilża

Produkt jest bardzo przyjemny w uzyciu, a jego nawiększą zaletą jest to, że bardzo dobrze nawilża . Nawilżenie utrzymuje się przez kilka godzin od nałożenia preparatu. Poza tym:
+ bardzo dobrze się rozsmarowuje i dobrze się wchłania
+ jest wydajny
+ ma dobrą cenę
+ jest to polska marka
+ posiada higieniczne opakowanie

Minusy:
- dostępność

Polecam, ja kupię jeszcze nie raz.

Wystarczający

Właśnie skończyłam opakowanie i jestem zadowolona z tego kremu. Absolutnie nie uczula, nie szczypie, ma przyjemną konsystencję, szybko się rozsmarowuje. Nawilża odpowiednio. Jest bezzapachowy. Opakowanie bardzo wygodne.

średni

Krem jest bardzo lekki, nie szkodzi i zbytnio nie pomaga. Nie zauważyłam nawilżenia czy działania przeciwzmarszczkowego. Plusem jest dobry skład i cena. Raczej więcej nie kupię

Bez rewelacji

Nie podbił mojego serca, nie zauważyłam żadnych szczególnych zmian podczas jego kadencji w mojej kosmetyczce. Ma przyjemną masełkową konsystencję, ale... Często po jego zastosowaniu pojawia się szczypanie posmarowanych okolic. Nie zdarzało mi się to przy innych kremach, nie jestem na to szczególnie wrażliwa, ciężko powiedzieć czym jest to spowodowane, ale więcej do niego nie wrócę bo szukam raczej czegoś co przyjemnie ukoi oczy po całym dniu pracy.