Bourjois, 1 Seconde Gel (Trwały lakier do paznokci)

Bourjois, 1 Seconde Gel (Trwały lakier do paznokci)

Nowa formuła, nowe kolory i niesamowicie szybki czas schnięcia. To wszystko pozwala na uzyskanie profesjonalnych rezultatów w swoim własnym domu w zaledwie kilka chwil.
Dzięki nowej żelowej wzbogaconej strukturze, lakiery "1 Seconde" doskonale się rozprowadzają, zapewniając świetne pokrycie i błyszczące wykończenie w rekordowo krótkim czasie!
Paznokcie są perfekcyjnie wyprofilowane i wygładzone. W rezultacie otrzymujesz efekt bardzo zadbanych paznokci, jak po wyjściu z salonu manicure. Nowy, transparentny pędzelek sprawia, że kolor lśni na nim całą swoją mocą, a jego ergonomiczny kształt gwarantuje precyzyjną aplikację.
Dostępne 12 kolorów.

Bardzo dobry lakier..

Bardzo fajny lakier, zakupiłam go w promocyjnej cenie, aktualnie używam odcień 008 Cherry.
Łatwa aplikacja i dobra pigmentacja, właściwie już po jednej aplikacji paznokcie wyglądają bardzo elegancko, nie trzeba nakładać dodatkowej drugiej warstwy.
Ma świetny płaski i dość szeroki pędzelek, który idealnie rozprowadza lakier po płytce paznokcia.
Kolejny plus to szybkie schnięcie lakieru.
Jest też trwały, gdyż śmiało wytrzymuje mi na paznokciach 7 dni bez odpryskiwania.
Na pewno kupię jeszcze inne kolory.
Polecam! :)

Świetny pędzelek, ładna gama kolorystyczna, ale jakość zupełnie mnie rozczarowała

Lakier zakupiłam na portalu aukcyjnym w niewielkiej cenie 5 zł. W oko wpadł mi nietypowy kształt buteleczki i ładna gama kolorystyczna.

Opakowanie zawiera 9ml lakieru jest przeźroczyste z widocznym kolorem i ilością zawartości Szklana buteleczka ma trójkątny kształt i długą zwężającą się zakrętkę w kolorze odpowiadającym lakierowi, w której osadzony jest pędzelek.
Pędzelek dla mnie jest idealny . gęsty, szeroki i elastyczny. Bardzo wygodny w nakładaniu lakiery wystarcza dwa pociągnięcia i paznokieć jest całkowicie pokryty.

Lakier ma odpowiednia konsystencję, delikatnie lejącą, dobrze rozprowadza się na płytce i nie ścieka na skórki. Posiadam go kilka miesięcy i nic się w tej kwestii nie zmieniło, nie zgęstniał i nadal jest komfortowy w nakładaniu.
Zapach jak w większości tego typu produktów, mocno wyczuwalny w buteleczce, znika natychmiast po pomalowaniu paznokci.

Posiadam odcień 10-Rouge poppy, nasycony czerwony kolor z domieszka pomarańczowych tonów. Lakier bardzo dobrze się rozprowadza i już po jednej warstwie paznokieć jest odpowiednio pokryty bez smug i prześwitów. Jednak aby odcień wyglądał ładnie i intensywnie zawsze stosuje dwie warstwy.
Użyte w nazwie " 1 Seconde Gel " niestety nie ma pokrycia w praktyce.
Po pomalowaniu obu dłoni lakier jest nadal wilgotny, a przy zastosowaniu drugiej warstwy , bazy lub podkładu ten proces się wydłuża. Potrzeba mu dać kilka, kilkanaście minut by go nie pozdzierać. Na paznokciach tworzy elastyczną warstwę, która mam wrażenie że do końca nie zasycha nigdy. Mimo że lakier nakładałam w dzień i później wykonywała różne czynności bez uszczerbku w jego wyglądzie , to kiedy wieczorem kładłam się spać , rano odkrywałam na nim różnorakie odgniecione wzorki od poduszki. Rozumiem że lakier powinien być elastyczny ale tu tego za dużo.
Efekt kolorystyczny jest ładny, choć w małym stopniu przypomina manicure żelowy. Trwałość kiepska. W ten sam dzień potrafi ścierać się na końcach paznokci, choć nie pęka, nie odpryskuje i nie schodzi płatami.
Nie działa agresywnie na płytkę paznokcia, nie powoduje jej przebarwień i łatwo można go usunąć zwykłym zmywaczem.

Cena 30 zł jest bardzo wygórowana biorąc pod uwagę jakość i trwałość lakieru. Prócz szerokiego pędzelka, dobrego krycia i ładnej gamy kolorystycznej ciężko mi się dopatrzeć więcej plusów, więc z pewnością nie zakupię ponownie.

Nie dla mnie..

Musiałam tymczasowo zrezygnować z hybryd, a jednak zawsze podobały mi się kolorki na paznokciach więc zakupiłam ten lakier do paznokci.
Skusiłam się obietnicami pięknych paznokci, no i były piękne w trakcie malowania..
Fajny szeroki pędzelek, którym naprawdę dobrze nakładało się produkt. Efekt po nałożeniu też był świetny, do pierwszego dotknięcia czego kolwiek, odbijało się na nim dosłownie wszystko, wystarczyło, że tylko delikatnie czymś zawadzilam, albo był odprysk albo odbicie. Po nocy miałam na paznokciach odbita poduszkę, a nawet poprzyklejały się do nich jakieś drobinki.. Skończyło się na tym, że wszystko zmywałam, bo po prostu wyglądało te nie estetycznie.

Nie tego się spodziewałam

Po lakierze o tak wygórowanej cenie spodziewałam się świetnego efektu. Przeliczyłam się. Zachwycił mnie szeroki pędzelek, którym bardzo łatwo się malowało. Niestety na tym plusy się kończą. Ponalowałam sobie tym lakierem paznokcie dzień przed weselem. Użyłam 2 warstw, gdyż jedna była niewystarczająca. Pierwsza warstwa rzeczywiście szybko zasychała, gorzej było z drugą, która w końcu zaschła, a tak naprawdę tylko mi się tak wydawało. Gdy obudziłam się na następny dzień miałam odbite na paznokciach po prostu wszystko czego musiały dotknąć przez noc. Załamana kolejny raz pomalowalam paznokcie. Tym razem jednak użyłam lakieru przyspieszającego wysychanie i efekt był lepszy, aczkolwiek wciąż pozostawiający wiele do życzenia.

Nie, dziękuję.

Lakier nie skradł mojego serca.
Fajny aplikator, dobrze się trzyma zakrętkę. Pędzelek też niczego sobie.
Gama kolorów naprawdę rozbudowana. Krycie po jednej warstwie całkiem fajne, po dwóch idealne. Wysychanie w normie. Niestety trwałość mierna. Totalnie słaba. Po 2 dniach lakier jest już starty i nieestetycznie wygląda na paznokciach. Nie pomaga nawet najlepszy top. A szkoda, bo produkt zapowiadał się naprawdę dobrze.
Zupełnie nieadekwatna cena w stosunku do jakości produktu.
Uważam, ze jest wiele lepszych produktów na tej półce cenowej.

Mnie odpowiada

To był chyba ostatni tradycyjny lakier, w jaki się zaopatrzyłam, nim całkowicie przerzuciłam się na hybrydy. Moim zdaniem jest to udany produkt i przyznam, że nieco zdziwiła mnie tak niska jego ocena na Wizażu.

Posiadam odcień różowy z domieszką fuksji. Bardzo ładny, wyrazisty, naprawdę kobiecy. Cała buteleczka utrzymana jest właśnie w tym kolorze. Wydłużony "uchwyt" pędzelka dobrze leży w dłoni. Sam pędzel jest szeroki i spłaszczony, pozwala na pokrycie płytki paznokcie za jednym pociągnięciem.

Lakier ładnie się rozkłada, nie tworzy smug, warstwa jest równomierna. Przy umiejętnym stosowaniu naprawdę wystarczy jedna warstwa, ponieważ produkt nie tworzy prześwitów. Ja mimo wszystko zawsze dodawałam drugą dla jeszcze lepszego efektu.

Lakier nie wysycha w minutę, jak obiecuje producent, ale który zwykły lakier tak robi? Moim zdaniem propozycja od Bourjois potrzebuje standardowego czasu na wyschnięcie, choć wiadomo - im dłużej, tym lepiej, żeby nie przyprawić naszego manicure o nieestetyczne wgniecenia i odbicia.

Co więcej, jest to lakier o naprawdę sporej trwałości. Na moich paznokciach, z których absolutnie zawsze coś odpryśnie czy odejdzie, potrafił wytrzymać nawet około tygodnia, czasem jedynie wymagając minimalnych poprawek. Było to spore dla mnie zaskoczenie. Być może jest to zasługa faktu, że przed nałożeniem tradycyjnego lakieru przygotowuję płytkę jak pod hybrydę (zmatowienie, odtłuszczenie), ale i tak jest to rekord wśród zwykłych lakierów, gdyż zazwyczaj nie wytrzymują one u mnie nawet trzech dni.

Jedyna rzecz, jaka mi wadzi w tym lakierze, to jego cena. Uważam, że 30zł za tradycyjny lakier to jednak dość sporo, zwłaszcza, że za tę cenę mogę już spokojnie kupić lakier hybrydowy, którego wydajność i trwałość jest znacznie większa. Ucinam za tę kwotę jedną gwiazdkę oraz zaznaczam, iż nie wiem, czy zdecyduję się na ponowny zakup, gdyż - tak jak pisałam - obecnie preferuję raczej hybrydy.

Tak dla łatwości malowania,. Nie dla trwałości.

Lakier ma dwa wielkie plusy, piękne kolory i łatwość malowania. Już jedna warstwa idealnie pokrywa cały paznokieć. Lakier szybko schnie, a malowanie to czysta przyjemność, pędzelek ma idealną szerokość i mówiąc szczerze, myślałam,że znalazłam lakier idealny.
Niestety, wielkim minusem tego lakieru, jest całkowity brak trwałości. Już następnego dnia rano ( po wieczornym malowaniu), widać białe ślady na brzegu paznokci. Lakier błyskawicznie się ściera, po dwóch dniach albo trzeba poprawić każdy paznokieć, albo zmywać i malować od nowa. Niestety, nawet nanoszenie na wierzch utwardzacza nic nie dało.
Jestem rozczarowana, bo malowało mi się nim super i gdyby nie trwałość byłabym mu wierna do końca życia. Jeżeli ktoś na szybko chce pomalować paznokcie na jeden wieczór to polecam. Jeżeli chcecie cieszyć się lakierem dłużej niż 24 godziny to nie polecam.

Piękny ale nietrwały lakier

Lakier zapowiadał się bardzo ciekawie. Ładna oprawa, boski delikatny odcień, z delikatnie połyskującymi drobinkami. Miał szybko schnąć i można mu to przyznać. Jakosc pędzelka do malowania jest rewelacyjny. Szybko kryje się nim płytkę paznokcia. Niestety trwałość lakieru pozostawia wiele do życzenia. Szybko odpryskuje i na tym zachwyt mój się kończy.

Najgorszy!

Na wstępie powiem, że uwielbiałam produkty tej marki, aż tu nagle miałam "przyjemność" mieć styczność z tym lakierem, nie miałam chyba gorszego, nawet najtańszego z najtańszych, za ten zapłaciłam 30 złotych, więc oczekiwałam po nim bardzo wiele i spotkało mnie niemałe rozczarowanie, wręcz katastrofa, kolor bardzo mi się spodobał, zachwycona nim z zadowoleniem pomalowałam paznokcie, lakier pomimo zastosowania "wspomagaczy" schnięcia, za nic wyschnąć nie chciał, a kiedy w końcu to się stało, to z nieuwagi gdzieś dotknęłam i od razu odbicie się pojawiło, nie zrażając się, zmyłam, pomalowałam ponownie, po paru godzinach położyłam się spać, budzę się rano a tam na każdym z paznokci odciśnięcia, nawet na tych pomalowanych o wiele wcześniej, niestety podsumować ten produkt mogę jednym słowem - TRAGEDIA.

Myślałam, że będzie lepszy

Lakier kupiłam na wyprzedaży (na szczęście). Kolor bardzo mi się spodobał, lubię takie delikatne, naturalne paznokcie.

Duży plus za świetny pędzelek. Lubię szerokie i płaskie pędzelki bo łatwo i ładnie się nimi maluje. Ponadto, lakier ładnie kryje i szybko zasycha. Jednak do intensywniejszego efektu trzeba położyć dwie warstwy.
Generalnie, to byłby świetny lakier,gdyby nie jego marna trwałość. Pomaluję nim paznokcie popołudniu, wieczorem potrafi już odprysnąć.... Przez to właśnie wystawiam mu tylko 3 gwiazdki, bo często bardziej denerwuje, niż cieszy i nie nadaje się na ważne imprezy, ponieważ odpryski są wręcz gwarantowane...

Taki sobie

Jestem posiadaczką lakieru do paznokci o numerze 05. Jest to kolor wg.brzoskwiniowy, ładny, idealne teraz na lato. Lakier ma średniej wielkości pędzelek, który jest bardzo wygodny w nabieraniu lakieru, jak i później nakładaniu na płytkę paznokcia. Jeżeli chodzi o sam lakier to nie jestem z niego zadowolona. Jego konsystencja jest taka, że strasznie rozmazuje się na paznokciu. Po pierwszej warstwie lakier nie pokrywa całej płytki paznokcia, są takie przecieki. Po drugiej warstwie jest troszkę lepiej. Lakier jest bardzo nie trwały, utrzymuje się maksymalnie 1 dzień. Jak za taką cenę i markę to spodziewałam się lepszego efektu , a napewno trwalszego.

10 Rouge poppy - makowa czerwień

Skuszona fajnym kolorem (akurat szukałam takiej makowej, przełamanej pomarańczem, czerwieni) kupiłam ten lakier w zasadzie bez dokładniejszego przyglądnięcia się buteleczce i nie miałam pojęcia, że ma on taki pędzelek. Dla mnie takie szerokie, płaskie pędzelki nie są za wygodne - tym bardziej, że mam wąskie płytki i np. przy malowaniu paznokci małych palców nie ma opcji, żebym nie pomalowała skóry. Ogólnie lakier jest w porządku - już jedna warstwa daje całkiem dobre krycie, szybko schnie, ładnie się prezentuje. Nie wiem, czy to kwestia mojego egzemplarza, ale czasem podczas malowania w niektórych miejscach pojawiają się grudki, tak jakby była jakaś kropka wyschniętego lakieru, albo jakiś drobny paproszek. Nie wiem z czego to wynika. Trwałość jest taka sobie, ale plusem jest to, że raczej nie odpryskuje, tylko równomiernie ściera się na końcach i na początku jest to mało widoczne. Miałam już lepsze lakiery w takiej cenie, ale i gorsze się trafiały, więc w sumie jest przeciętny.