Korres, Black Pine, Antiwrinkle & Firming Day Cream (Krem na dzień do cery suchej i bardzo suchej)

Grecka marka Korres przedstawia linię Black Pine dedykowaną skórze dojrzałej 50+.
Black Pine, czyli czarna sosna jest kolejnym wielkim krokiem marki Korres w ciągłym dążeniu do naturalnego zaspakajania potrzeb skóry. To zrównoważona i kompleksowa pielęgnacja przeciwzmarszczkowa z zawartością naturalnych składników do 97,7%. Została ona opracowana z myślą o wzmocnieniu połączeń skóry właściwej, które są odpowiedzialne za jędrność i elastyczność. Dodatkowo pozwala zachować właściwy owal twarzy oraz chroni przed powstawaniem zmarszczek i zwiotczeniem skóry.
Wyciąg z czarnej sosny, bogaty w polifenole, w połączeniu z Epigallokatechiną (organicznie pozyskiwany polifenol z czarnej sosny) zabezpiecza i wzmacnia tkankę łączną zwiększając elastyczność oraz jędrność skóry. Epigallokatechina działa przeciwzapalnie, ujędrnia skórę, chroni przed wolnymi rodnikami oraz kolagenazą.
Linia Black Pine zawiera ponad dziewięć naturalnych składników, które aktywują kompleksową walkę ze starzeniem się skóry dojrzałej. Pięć z nich zostało opatentowanych przez markę Korres, w tym pierwszy naturalny polipeptyd o udowodnionym działaniu ujędrniającym - Hexapeptyd 11.
Oprócz składników podstawowych opisanych powyżej, każdy produkt został dodatkowo wzbogacony o specjalnie wybrane substancje czynne, które ukierunkowują jego działanie. Na przykład krem pod oczy zawiera wyciąg z różeńca górskiego, który zmniejsza odkładanie się tłuszczu wokół oczu i przeciwdziała opuchnięciom oraz polisacharydy z owsa, które zapewniają efekt natychmiastowego liftingu oraz zapobiegają wiotczeniu skóry.

krem
na dzień
w słoiczku
<50ml
Wiek
50+

Za drogi jak na to, co robi

Kupiłam go w aptece, w której marka Korres była wycofywana, więc zapłaciłam o połowę taniej niż normalnie kosztuje. Dałam za niego 100zł. Ale jak na to co robi, to i tak uważam, że zapłaciłam za dużo. Nie mam 50lat. Jednak kiedyś wyczytałam,że młodsza osoba raz na kilka lat powinna sobie kupić krem dla cery dojrzałej i zużyć 1 opakowanie. I tej zasady od lat się trzymam. Jednak krem mi się nie do końca sprawdził. Nie jest zły, ale szału też nie robi. Zapach według mnie okropny, ale to kwestia gustu. Nadaje się pod podkład. Dobrze nawilża buzię. Jednak poza tym nie zauważyłam, by jakoś korzystnie wpływał na moją cerę. Po dłuższym jego stosowaniu trochę mnie zapchał. I niestety pojawiły mi się niechciane niespodzianki na twarzy. Konsystencja taka pomiędzy. Ani nie lekka, ani nie ciężka. Krem jest bardzo wydajny. Niby ma tylko 40ml, ale starczał mi na 3 miesiące. Ja już go nigdy nie kupię, bo jest nie do mojej cery.

Wykorzystała: kilka próbek

Kojacy i delikatny

Super krem, lekki, głęboko nawilżający, nie zostawiał skóry tłustej, mega wydajny. Jestem z niego bardzo zadowolona z tego względu, że ciężko dogodzić mojej skórze, niestety nawet największe KWC potrafił mnie "zapchać", sprawić że miałam podrażnioną lub świecącą się skórę. Ten krem ma mało opini, a mimo to sprawdził się ;)