La Roche Posay, Lipikar, Baume AP+ (Balsam przeciw podrażnieniu i swędzeniu skóry (nowa wersja))

Lipikar Balsam AP+ pomaga łagodzić zaostrzone stany skrajnej suchości skóry, przynosi ukojenie i przywraca poziom lipidów. Dzięki innowacyjnemu składnikowi aktywnemu Aqua Posae Filiformis działa na dwa czynniki determinujące atopowe zapalenie skóry:
- odbudowuje i chroni barierę skórną,
- pomaga przywrócić równowagę mikrobiomu.
W formule Lipikar Balsam AP+ znajdują się również dwa składniki aktywne o wysokim stężeniu:
- 4% Niacynamid - dla natychmiastowego ukojenia. Łagodzi i pomaga wzmocnić syntezę lipidów, wspiera odtworzenie bariery ochronnej skóry,
- 20% masło karite dla intensywnego odżywienia. W sposób naturalny uzupełnia poziom lipidów, koi, wpływa na odbudowanie powłoki hydrolipidowej.
Lipikar Balsam AP+ zawiera także 50% wody termalnej La Roche-Posay, olej canola i glicerynę.
Właściwości:
- dla niemowląt, dzieci i dorosłych,
- bezzapachowy, bez parabenów, do twarzy i ciała,
- nowa konsystencja: szybko się wchłania, nie pozostawia tłustego filmu na skórze, umożliwia natychmiastowe założenie ubrań.

Wykorzystała: kilka próbek

Bardzo dobry produkt

Balsam jest rewelacyjny, zapobiega podrażnieniu skóry i swędzeniu jej. Nawilża i przynosi natychmiastowe ukojenie..
Dla mnie extra, szczerze polecam!

Krem do zadań specjalnych

Krem nadaje się do AZS oraz od pierwszego dnia dla dzieci. Krem ma fajną konsystencję . Zdecydowanie nawilża, dba o warstwę lipidową. Efekt nawilżenia utrzymuje się bardzo długo. Minusem jest to, że skóra się klei po aplikacji. Krem mimo, że jest malutki wystarcza na długo. Także jest bardzo wydajny.
Ogólne wrażenie bardzo pozytywne, na pewno nie podrażni skóry. Sprawdzałam na swojej skórze i na dzieciach.

złudna ulga

Produkt ma dla mnie nieprzyjemny zapach i sie lepi troche, co utrudnia stosowanie go na dzien, najlepiej na noc. Zużylam kilka opakowan, teraz stosuje juz mniej regularnie poniewaz nie przepadam miec go na sobie. Mam skore sucha z podraznieniami okolomieszkowymi, i mam wrazenie ze produkt zostawia powlokę imitujaca nawlizenie, lecz nie jestem pewna czy faktycznie na dluzsza mete jest skuteczny, raczeh nie.

Zluszczajaca sie skora

Dostalam probki tego kremu który rozwiazal problem po doslownie kilku uzyciach. Od razu bylo widac I czuc roznice. Zaczelam kupowac go regularnie i uzywac za kazdym razem gdy cos bylo nie tak I nigdy sie nie zawiodlam. Magiczny krem I napewno jest warty swojej ceny.

Nie pomógł na suchą skórę mojego dziecka

Moje dziecko nie ma wrażliwej skóry, rzadko zdarza nam się problem z wysuszeniem. Kupiłam mineralny filtr przeciwsłoneczny dla mojego maluszka z myślą o jak najmniejszej szkodliwości i się okazało, że strasznie wysuszył skórę. Sięgnęłam po krem La Roche, z myślą że jest on do zadań specjalnych i pomoże mojemu maluchowi. Dostałam próbkę tego kremu, 15 ml i trzymałam go właśnie na takie specjalne okazje. Niestety złużyłam całą i nic nie pomógł, wróciłam do codziennego balsamu Penaten i okazało się, że to on właśnie pomógł. Krem na skórze mojego maluszka nie sprawdził się, dobrze że miałam próbkę.
Krem jest bezzapachowy i łatwo i szybko się go rozprowadza tutaj nie mam nic do zarzucenia. Może sprawdza się przy innych dolegliwościach.

Cudowny do skóry Atopowej

To najlepszy balsam do suchej skóry a przerobilismy już naprawdę sporo dermo balsamow, ale zawsze po nich skora maluszka nadal była szorstka i w suchych plamach. Natomiast po La Roche od razu wszystkie te objawy zniknęły a smarujemy ciało synka tylko raz po kąpieli. Następnym razem od razu kupimy większą pojemność. W końcu skóra syna wygląda jak gladziutkie ciałko niemowlaka :)

Genialny!

Balsam kupiłam w celu zminimalizowania swędzenia i podrażnienia skóry nóg - po goleniu zawsze mam suchą jak papier skóra. Balsam ma świetną, łatwo rozprowadzającą się konsystencję. Jest bezzapachowy, wchłania się bardzo szybko bez efektu filmu czy lepienia się. Działa praktycznie natychmiastowo, przynosząc dużą ulgę suchej skórze. Dodatkowo napina skórę, nawilża, uelastycznia. Opakowanie bardzo fajne, łatwe w użyciu i higieniczne. Nie podrażnia, nie uczula. Jedyna wada - dość wysoka cena, ale można go często dostać w promocji. Na pewno do niego wrócę, świetnie regeneruje skórę, pomaga zminimalizować podrażnienia i dobrze nawilża.

Recenzja w imieniu dziecka :)

Tego balsamu używamy odkąd urodziło się nasze maleństwo i mogę go polecić z czystym sumieniem. Jest bezzapachowy więc nawet osoby ze skłonnością do alergii i podrażnień mogą go spokojnie używać. Zdarza się, że po spacerze na chłodnym powietrzu dziecko ma zaróżowione policzki i ten balsam momentalnie je koi. Bardzo szybko się wchłania, naprawdę świetnie nawilża i nie pozostawia tłustej warstwy. Balsam jest bardzo lekki w konsystencji, wystarczy niewiele wycisnąć z tubki, jest bardzo wydajny. Jeśli chodzi o opakowanie to zdecydowanie na plus działa dobre zamknięcie tubki - na pewno nie otworzy się gdzieś przypadkiem w kosmetyczce czy torbie. Stacjonarnie dość wysoka cena, ale polecam zakupić w aptekach internetowych - zdecydowanie taniej.

Naprawdę polecam!

mimo wszytsko lubie ten produkt

balsam dosyć tłusty ale sucha skóra taki lubi,
długo się wchłania, jednak nałożony na noc rano pozostawia skórę nawilżoną i przyjemną w dotyku,
u mnie łagodził swędzenie,
bezzapachowy,
ciężko mi oceniać czy nadaje się dla atopowców, ale może okazać się niewystarczający,
koił moją skórę,

nakładałam go wyłącznie na twarz i szyję

Idealny dla całej rodziny

Kosmetyk jest na tyle delikatny, że mogę stosować go zarówno ja jak i mój mąż czy roczny synek. Bardzo dobry skład, wygodne w codziennym użytkowaniu opakowanie z pompką to tylko kilka z jego zalet. Lubię go również za brak zapachu i przede wszystkim za skuteczność. Doskonale nawilża nawet bardzo przesuszoną skórę ( co jesienią jest u mnie nagminne ). Ma treściwą i gęstą konsystencję przez co jest niezwykle wydajny.

Skuteczny i bezpieczny nawet dla niemowląt

Balsam ten chwalę i polecam , ponieważ pomógł przywrócić komfort skóry niemowlęcia z alergią i atopia, poprawiła skórę małego dziecka z pokrzywka, pomogła dorosłemu z łuszczycą ( zmniejszył świąd, zmniejszyło sięłuszczenie). Krem jest wydajny, już po pierwszym użyciu bardzo wyraznie czuć różnice w nawilżeniu skóry, szybko się wchłania, nie lepi i nie roluje. Bezpieczny dla niemowląt, formuła bezzapachowa. Cena adekwatna do jakości i skuteczności. Uwielbiamy go i bardzo często polecamy znajomym, którzy również chwalą za szybką skuteczność. Polecam.

Całkiem całkiem ale nie za tę cenę

Całkiem niezły. Używam go czasem gdy moja skóra zaczyna wariować i bardzo się przesuszać. Rzadko, bo rzadko, ale czasem na nodze pojawia mi się suchy placek całkowicie wysuszonej skóry. Radzi sobie też z suchymi łokciami, choć są lepsi specjalisci.
Balsam La Roche daje radę, choć nie jest w tej dziedzinie czempionem. Mimo wszystko trochę za mało nawilża i ma za mało treściwą konsystencję