Aveeno, Skin Relief, Moisturising Lotion with Shea Butter (Nawilżający balsam do ciała z masłem shea)

`Skin Relief Moisturising Lotion` to wyjątkowy balsam do ciała zawierający unikalny kompleks trzech składników aktywnych (drobno zmielone płatki owsiane, olej z owsa oraz wyciąg z owsa) oraz masło shea, które przynoszą natychmiastową ulgę i zapewniają długotrwałe nawilżenie bardzo suchej, podrażnionej i wrażliwej skórze. Produkt bezzapachowy i pozbawiony parabenów. Przebadany dermatologicznie pod kątem przeznaczenia dla osób o wrażliwej skórze.
Produkt dostępny w opakowaniach o pojemności 200 ml i 300 ml.
Zalety:
- idealny do skóry bardzo suchej,
- produkt bezzapachowy,
- łagodzi podrażnienia skóry,
- długotrwale nawilża.

lotion
w butelce, z pompką
Struktura
bogate
100 – 250ml
balsamy

Bardzo dobry produkt

Dostałam kiedyś od rodziny zza granicy ogromną ilość próbek tego balsamu (gdyby zsumować ilość kosmetyku z wszystkich tych próbek, wyszłoby na to, że zużyłam już chyba kilka opakowań) i kilka całych opakowań. Używam go od dawna. Ogólnie jest to bardzo dobry produkt, świetnie działa na wszelkie przesuszenia czy podrażnienia na skórze. Lubię używać go po depilacji nóg, jeszcze nigdy nie miałam po nim czerwonych krostek czy uczucia szczypania. Po wchłonięciu rzeczywiście czuć, że skóra jest nawilżona, odżywiona i idealnie gładka.
Balsamu używałam też po kąpieli u mojego dziecka, jest bardzo delikatny i nie wywołuje podrażnień.
Niestety, nie wiem czy jest dostępny w Polsce, przynajmniej ja go nigdzie nie widziałam i muszę liczyć na to, że od czasu do czasu ktoś z rodziny mi go przywiezie.

Prawdziwa ulga

Do produktów marki Aveeno przymierzałam się od dłuższego czasu i dobrze, że w końcu się zdecydowałam na zakup, bo balsam \'Skin Relief\' okazał się jednym z najlepszych produktów do pielęgnacji skóry, jaki miałam przyjemność stosować. Zdarza się bowiem, że pomimo mojej systematyczności w pielęgnowaniu ciała, nie udaje mi się uniknąć okresowego przesuszenia, czy nawet podrażnienia naskórka, zwłaszcza na łydkach. Tymczasem balsam Aveeno już po pierwszym użyciu uporał się z nieprzyjemnym uczuciem napięcia i suchością, przynosząc mojej skórze prawdziwą i co bardzo ważne trwałą ulgę. Nałożony na ciało po wieczornym prysznicu, aż do następnego dnia utrzymuje skórę nawilżoną, elastyczną i miękką, znacząco poprawiając jej kondycję i wygląd. Dzięki niemu moją zmorą przestało być podrażnienie skóry po depilacji przejawiające się w formie drobnych czerwonych krostek, co więcej ślad po oparzeniu uda (jakie 2 miesiące temu mi się nieszczęśliwie przydarzyło) lekko zbladł. Nie zniknął - ale stał się mniej wyraźny, a to już coś.
Balsam mimo gęstej formy, wchłania się w skórę błyskawicznie, nie pozostawiając na niej lepkiego filmu. Łatwo jest go również wydobyć z miękkiej, estetycznej tuby, którą pod koniec użytkowania bez trudu da się przeciąć.
Co do ceny - zwłaszcza promocyjnej (kupiłam go za 3 funty) nie mam żadnych zastrzeżeń. Bardziej do dostępności w Polsce, z którą, o ile mi wiadomo jest już gorzej:/
Jedyne, co może trochę rozczarowywać w tym balsamie, to zapach. Z pewnością nie jest to aromat zbożowych ciasteczek, zdecydowanie bliżej mu do owsianki, a mnie w ogóle najbardziej przypomina szare mydło. Tak tak, lekko mdły aromat legendarnego \'Białego Jelenia\', który kojarzę z czasów dzieciństwa;) Na szczęście ta woń nie jest ani zbyt silna, ani trwała i już po paru minutach od aplikacji staje się niewyczuwalna, więc osoby, którym mogłoby to przeszkadzać, nie muszą rezygnować z zakupu tego znakomitego produktu tylko przez wzgląd na jego zapach.
Reasumując, uważam, że balsam \'Skin Relief\' jest produktem godnym polecenia i wartym wypróbowania, zwłaszcza przez osoby borykające się z problemem suchej i skłonnej do podrażnień skóry. W tym przypadku nazwa produktu jest trafiona w punkt i spełnia daną nabywcy obietnicę.
Polecam.

Używam tego produktu od: Miesiąca