Orientana, Orientalne bogate masło do ciała `Róża japońska i liczi`

Orientana, Orientalne bogate masło do ciała `Róża japońska i liczi`

Bogate w substancje odżywcze, jedwabiste masło do ciała stworzone na bazie ajurwedyjskich receptur. Skutecznie nawilża i regeneruje skórę. Bazą jest masło kokum i olejek słonecznikowy wzbogacone olejkiem z róży i ekstraktem z owocu liczi. Dodatkowo zawarliśmy w nim miód i olej z oliwek by jeszcze delikatniej dbać o skórę. Masło wspaniale rozprowadza się po skórze, a przyjemny naturalny zapach daje efekty prawdziwej aromaterapii kusząc pięknym różanym naturalnym aromatem.

Dobre, bogate masło, ale zapach potrafi zmęczyć

To kolejne masło do ciała marki Orientana, które miałam przyjemność używać. Kosztowało w granicach 30zł za pojemność 100g, więc nie uważam, aby był to bardzo tani zakup. Niemniej mam świadomość, że marka Orientana ponad wszystko ceni sobie wartościowe składy i unika w nich chemii. Jeśli więc chcemy mieć dobry jakościowo kosmetyk - w dzisiejszych czasach trzeba więcej za niego zapłacić.

Orientalne masło do ciała zostało zapakowane w mały, zgrabny słoiczek, który o ile na wyjazdy sprawdzi się super, to jednak w tej cenie pojemność 100g wydaje się być trochę za mała.. Poza tym opakowanie jest minimalistyczne, w orientalnym stylu, odkręcane, zabezpieczone sreberkiem i po prostu ładne - podoba mi się.

Jeśli chodzi o konsystencję to jak to masło - jest gęste i czuć to w dłoniach. Niemniej zaskakująco sprawnie rozprowadza się na skórze i nie zostawia uporczywej, lepkiej warstwy tłuszczowej. Dla mnie to coś na pograniczu masła a gęstego balsamu, który nawilża i odżywia skórę, ale nie powoduje, że ubranie do mnie przywiera. Warstwa, którą czuć na skórze jest bardziej mokra i odżywcza niż tłusta i przy mojej atopowej skórze bardzo mi to odpowiada :) Masło ma też ciekawy, głęboki kolor różu, ale jak wiadomo na skórze robi się transparentne, nie barwi skóry. Takie mocniejsze kolory to po prostu miła odmiana dla mnie.

Zapach.. Nie wiem jak go do końca go ocenić.`Róża japońska i liczi' wyrażają wszystko (czytaj dalej zapach jest słodki). Ale powiem Wam tak.. jak otworzyłam słoiczek i powąchałam to masło to zapach mnie urzekł: słodziutki, różano-owocowy. Pierwsze użycie - rewelacja, drugie i trzecie - no fajne to masło, ale później ta słodycz zaczęła mnie już męczyć, szczególnie przy zastosowaniu na całe ciało, bo smarując wybrane partie (dłonie, łokcie, kolana) tak tego nie odczuwam. Zapach jest bardzo intensywny i długo utrzymuje się na skórze, będąc u koleżanki na noc jak się nim wysmarowałam to nie mogła koło mnie wysiedzieć tak jej słodko było:D To pierwszy produkt nawilżający, który czułam na skórze nawet następnego dnia (a smarowałam się wieczorem). Nic więc w tym dziwnego, że za którymś już użyciem miałam go po prostu dosyć i musiałam zrobić od niego przerwę. Potem sięgałam po ten produkt już tylko raz w tygodniu, żeby nie przesycić się zapachem. To nie jest też tak, że zapach przestał mi się podobać i z fajnego zrobił się beznadziejny.. Po prostu chodził za mną wszędzie i czułam przesyt, na mój gust jest nieco za mocny i tyle w temacie. Działania natomiast nie można mu odmówić, bo robi robotę.

Podobnie jak wersja cytrynowa to masło jest dobrą opcją dla osób ze skórą bardzo suchą, nawet odwodnioną, wrażliwą, atopową i odporną na słodkie aromaty:D W tej sytuacji z powodzeniem można je stosować nawet codziennie, ale trzeba liczyć się z tym, że 100g masła szybko się skończy. Można więc stosować je zamiennie z innymi jak ja to robiłam, bez obaw o uczulenie. Na pewno wypróbować warto i cieszę się, że miałam okazję spróbować tego masła, ale nie jest to produkt, po którym było mi smutno, że się skończył.

Orientalnie różano.

Kosmetyki Orientany przyciągają mnie swoim składem.
To kosmetyki naturalne ,bez konserwantów i parabenów.
Mało róża i liczi ukryte zostało w plastikowym pojemniku o
pojemności 100 ml ,jak dla mnie to zbyt mało bo przy codziennym stosowaniu
nie wystarczy na zbyt długo .Po za tym cena 34 zł z 100 ml jest
bardzo wysoka.
Konsystencja masła jest gęsta ,bogata i kremowa ,kolo jasno różowy.
Zapach różany ale wyczuwalne są nuty orientalne ,mocne ,trochę
przypominające indyjskie kadzidełka,nie każdemu przypadną do gustu.
Samo masełko bardzo łatwo się rozsmarowuje ,szybko wchłania,
nie pozostawia tłustego czy lepkiego filmu.
Jego aplikacja to czysta przyjemność.
Skóra ,a szczególnie ta sucha po prostu je chłonie.
Staje się nawilżona ,sprężysta , odżywiona i gładka w dotyku ,
zapach utrzymuje się dość długo na ciele.

rozpływam się w zachwycie!

Najlepszy balsam do ciała jaki miałam.

Ten jest dość drogi i rzadko go kupuję ze względu na cenę bo zazwyczaj mam balsamy do 15 zł. Szkoda mi na drogą pielęgnacje ciała, skórę mam nieproblematyczną i mało wymagającą.

Balsam Orientana ma małą pojemność, ale jest wyjątkowo wydajny. Niesamowicie dobrze nawilża skórę i ma cudowny, różano-orientalny zapach, który dobrze kompnuje się z moimi perfumami i jest dość trwały. Pomimo dość wysokiej ceny ma zapach kosmetyku z najwyższej półki, nie zdziwiłabym się jakby tak pachniał produkt za 150 zł. Właściwości pielęgnacyjne i zapachowe dorównują jakością np. kosmetyką z Pat&Rub a cena jest dużo niższa.

Mimo wysokiej ceny polecam, jakość jest naprawdę najwyższa i to dobry zakup na poprawę humoru np. na zimową handrę.

Używam tego produktu od: nie pamiętam
Ilość zużytych opakowań: dwa

Działanie - tak, zapach - nie.

Masło Orientany faktycznie ma bogaty skład, bardzo naturalny na bazie naturalnych skladnikow. Dość gęsty, dobrze się rozsmarowuje i wchłania, pozostawia skórę miękką i nawilžoną z lekkim filmem na powierzchni. Uniwersalny, stosowalam go na twarz i na cialo.
Byłby to kosmetyk doskonały, gdyby nie zapach. Dla mnie po pewnym czasie stał się nie do zniesienia. Spodziwałam się czegos bardziej rożanego, delikatnego, a masło pachnie, trudno powiedziec ... tanią pastą do zębòw dla dzieci? Jest silny, intensywny, czuje go jak tylko otworzę szafkę, dla mnie nieprzyjemny. Na pewno nie jest to elegancki zapach. I dlatego, niestety, ponownie go nie kupię.

Używam tego produktu od: miesiaca