Floslek, Żel ze świetlikiem lekarskim do powiek i pod oczy (nowa wersja)

Floslek, Żel ze świetlikiem lekarskim do powiek i pod oczy (nowa wersja)

Żel ze świetlikiem lekarskim to ziołowy kompres na okolice oczu. Zawarty w żelu świetlik lekarski działa kojąco, usuwa zmęczenie, ból oczu, łzawienie. Żel ze świetlikiem nawilża i wygładza skórę, przywraca jej jędrność i elastyczność.
Osoby używające świetlik lekarski w żelu, mogą stosować go pod makijaż.

Lekki

Żel dobrze nawilża okolice oczu, szybko się wchłania i łagodzi ból w tych miejscach. Jeżeli chodzi o zmniejszanie objawów zmęczenia to nie ma wielkiej różnicy, ale troszeczkę je niweluje. Osobiście używam go na co dzień, ale gdy ostatnio spuchła mi powieka też spisał się świetnie. Do tego cena jest bardzo przystępna.

Przyjemny

Żel zakupiłam z myślą o choć częściowym zniwelowaniu cieni pod oczami, gdyż mam je dość mocno widoczne. Produkt jest zamknięty w małym, poręcznym opakowaniu. Z konsystencji przypomina galaretkę, dobrze się rozsmarowuje oraz wchłania. Jest bezzapachowy. Nakładam go na noc i rano pod makijaż oka. Wydaje mi się, że trochę przedłuża jego trwałość, dzięki nawilżeniu tej strefy pod okiem, nie wysusza. Jeśli chodzi o najważniejszą kwestię, czyli zniwelowanie cieni to niewiele zdziałał, choć widzę delikatną różnicę, cienie nieco zjaśniały, są mniej widoczne. Jak na produkt w tak niskiej cenie to jestem zadowolona, nie oczekiwałam cudów. Żel kupiłam w Kontigo na promocji za niecałe 8 zł.

Dobry stosunek jakości i ceny.

Żel ma atrakcyjną cenę, około 8 zł.
Jest w małym, praktycznym słoiczku, dzięki czemu łatwo dostać się do zawartości i bez problemu można zużyć kosmetyk do samego końca.
Konsystencja żelowej galaretki, która przyjemnie chłodzi (najlepiej wtedy, gdy przechowywana jest w lodówce) dając odczucie ulgi.
Dobrze się wchłania, delikatnie nawilża, lekko rozjaśnia cienie.
Nie jest to preparat odżywczy czy ujędrniający więc nie będę go stosować na stałe, gdyż jestem osobą w wieku dojrzałym, ale jako lekki preparat nawilżający i odświeżający całkiem się sprawdza.
Jestem zadowolona i myślę, że od czasu do czasu jako odmiana czy uzupełnienie docelowej pielęgnacji będę go jeszcze używać.
Wydajność - stosując go dwa razy dziennie pod oczy i na całe powieki zużyłam całe opakowanie w ciągu dwóch tygodni.

działania brak

Zacznę od pozytywów. Żel nie podrażnia delikatnej skóry pod oczami i na powiekach. Ma wygodne opakowanie pozwalające zużyć go do końca, choć każdorazowe ładowanie palca w słoiczek przy aplikacji jest mało higieniczne. Produkt nie sprawdza się pod makijaż, ponieważ słabo się wchłania i zostawia na skórze lepką warstwę. Przede wszystkim jednak, niestety nie zauważam dosłownie żadnych efektów stosowania żelu. Jego działanie jest tak słabe, że pielęgnację trzeba byłoby uzupełniać innymi produktami, a jaki sens ma aplikowanie na skórę jednocześnie żelu i np. jakiegoś dobrego kremu pod oczy? Oczywiście jest to bez sensu, więc żel leży sobie teraz spokojnie w szufladzie, bo nie mam żadnego pomysłu jak go wykorzystać, a ja używam innych produktów. Dodam, że długo próbowałam i dawałam żelowi wielokrotnie szansę, ale zawsze bez efektu. Na szczęście produkt jest tani, więc nie wyrzuciłam dużej sumy w błoto.

Lubię w codziennej pielęgnacji

Zawsze oceniam produkt pod względem obietnic producenta. Dlatego ten żel ma ode mnie 5. Producent pisze, że żel usuwa łzawienie i zmęczenie oczu, ale oprócz tego przynosi ulgę samym oczom, łagodzi obrzęk i zasinienia spowodowane przemęczeniem, nawilża okolicę oczu i zapobiega wysychaniu oczu, a z tym mam spory problem i od kąt zaczęłam używać tego typu żelów, kropli używam raz dziennie. Produkt ma wygodne opakowanie, jest niedrogi i tani. Myślę, żę wart wypróbowania.

Żel ze świetlikiem pod oczy

Zużyłam całe opakowanie i nie zauważyłam żadnej zmiany jeśli chodzi o okolice oczu. Żel nie robi kompletnie nic, jest to tani bubel z tragicznym składem. Nie nawilża, nie wygładza okolic oczu, nie robi kompletnie nic, nie polecam u mnie się kompletnie nie sprawdził ;) jedyne plusy jakie można wymienić to cena produktu i wygodne opakowanie w firmie słoiczka, również dobrze sprawdza się stosowany pod makijaż

Bez rewelacji

Produkt otrzymałam do przetestowania od znajomej i jest to mój pierwszy produkt do pielęgnacji okolic oczu. Ma fajną konsystencję żelu, bezzapachowy, dobrze się wchłania. Jednak nie dostrzegłam żadnych efektów jego stosowania. Skóra pod oczami jest tak samo nawilzona jak po stosowaniu zwykłego kremu. Jedyne co, to może przez konsystencję żelu odczuwam delikatne ukojenie zmęczonych powiek.

Klasyka nawilżania oka

Dla mnie to podstawowy produkt, którego nie może zabraknąć na mojej półce.- od lat. Cena raczej symboliczna. Stosuję do do nawilżania w przypadku kiedy mam wyschnięte , podrażnione oczy. A zatem niekoniecznie do skóry pod oczami ale na całe oczy. Nie zawsze można wkroplić krople a ten żel, w przeciwieństwie do wielu innych kremów pod oczy nie drażni a wręcz nawilża oczy. Oczywiście nie wcieram go ani nie wprowadzam specjalnie do oka, a na powieki ale jeśli nieco się tam dostanie to nic złego u mnie się nie dzieje ( nie muszę zachowywać odstępu od spojówek tak, jak to się dzieje w przypadku innych produktów) Daje szybką ulgę np przy pracy przy komputerze, Spokojnie po wchłonięciu można nanieść inne, mocniejsze kremy do skóry pod oczami.

Słabo

Żel ma mało przyjemną konsystencję, lepi się pod okiem.
Może odrobinę umniejsza opuchliznę, ale generalnie efekt znikomy.

fajny ale nie stosowany solo

Okolice oczu są newralgiczną partią w pielęgnacji twarzy. Aby wyglądały świeżo, promiennie, bez widocznych zmarszczek z przesuszenia trzeba zapewnić im kompleksową pielęgnacje.
Ja nie polegam na jednym produkcie 0 gdybym używała tego żelu solo, zyskałby pewnie ode mnie 2 gwiazdki.
Na początek stosuję serum Dior One Essential, następnie oceniany Żel ze Świetlikiem, na to idzie lekka esencja kolagenowa, Ives Rocher Riche Creme i na to finalnie krem zimowy Iwostin z SPF 15 lub Lancaster SPF 30 ( latem). Wszystko po 1 kropli.
Dzięki tak wszechstronnej pielęgnacji i nawilżeniu cieszę się ładną, gładką skórą pod oczami, bez zmarszczek.

Żel ze świetlikiem ma mi zapewniać odświeżenie oraz zapobieganie opuchnięciom jeśli takowe się pojawią ( a mogą po średnio przespanej nocy, czy zatrzymaniu wody w organizmie po odwodnieniu ). I w tej roli sprawdza się nieźle. Sam w sobie nawilża dobrze tylko do momentu wchłonięcia warstwy - gdy się wchłonie nie ma już nawilżenia jest matowe odświeżenie. Nawilżenie zapewniają mi kolejne kosmetyki, które nakładam na niego.

Żel ma przyjemną, chłodną konsystencje, skóra wchłonie każdą ilość, w zależności ile możemy odczekać do momentu wykonania makijażu - makijaż trzyma się dobrze, nic się nie wałkuje.

Wersja żelu w słoiczku średnio mi się podoba, wcześniej korzystałam z opcji tubki - konsystencja jest lekko glutkowata i lepiej wydobywała się z tubki niż ze słoiczka.

Polecam, jako jedną z formuł stosowania pod oczy, solo się nie sprawdzi, ale w połączeniu z innymi kremami./serami zapewni świeże, nawilżone spojrzenie

Ilość zużytych opakowań: 2x 15 ml