Floslek, Żel pod oczy, na sińce, obrzmienia z arniką (nowa wersja)

Floslek, Żel pod oczy, na sińce, obrzmienia z arniką (nowa wersja)

Zawarty w żelu ekstrakt z arniki obkurcza drobne naczynka i zmniejsza ich widoczność. Arnika delikatnie chłodzi, działa kojąco i łagodząco. Dodatkowo arnika przyspiesza gojenie mikrourazów i wchłanianie siniaków. Krem, w składzie którego występuje arnika, stosowany pod oczy zapobiega sińcom, podpuchnięciom i workom. Dobrze się wchłania. Skóra pod oczami bez sińców, podpuchnięć i worków, o ładnym kolorycie.
Sposób użycia: Nałożyć na skórę w miejscu występowania zmian, pozostawić do całkowitego wchłonięcia. Następnie 3-4 razy dziennie smarować zmienione miejsca.

w tubce
żel
10 – 50ml

Bez rewelacji

Żel mi nie zaszkodził ale też nie pomógł. Nie zauważyłam likwidacji żadnych cieni czy też opuchnięcia oczu. Sposób aplikacji ok. Zapach nie wyczuwalny.

Rozczarowanie

Po wykończeniu żelu ze świetlikiem lekarskim i aloesem producenta Flos-lek postanowiłam przetestować inne produkty do powiek i pod oczy. Wybrałam Żel do powiek i pod oczy z arniką. Wybór podyktowany był prostą obserwacją, że spośród wszystkich żeli z tej firmy ten był najdroższy (kupowałam w Super-pharm). Żel w tubce cechuje się dłuższą trwałością, niż te ze słoiczka co dla mnie jest niewątpliwą zaletą. Podobało mi się również bardzo przyjemne dozowanie żelu z tubki. Pod względem konsystencji i zapachu nie mam żadnych uwag. Niestety po kilku użyciach żelu (używany rano i wieczorem). Zauważyłam, że mały fragment skóry w otoczeniu jednego oka (na przedłużeniu powieki ruchomej) jest niezwykle szorstki, czerwony i wysuszony. Kontynuowałam używanie żelu przez kilka dni, a kiedy w końcu postanowiłam go wykluczyć z pielęgnacji skóra powróciła do stanu sprzed jego użycia.
Nie chciałam wyrzucać tego produktu i dałam mu drugą szansę, żeby upewnić się czy to na pewno on spowodował tą masakrę. Z przykrością po dwóch dniach stwierdzam, że produkt musi wylądować w śmietniku.
Wrażliwym osobom zdecydowanie odradzam ten zakup. Muszę przyznać, że żel delikatnie wygładza skórę pod oczami, jednak to co dzieje się po jego użyciu na przedłużeniu powieki ruchomej jednego z moich oczu to istna masakra.

Nic specjalnego

Zazwyczaj nie mam problemu z sińcami czy obrzmieniami pod oczami. Żelu używałam w okresie, gdy ze względu na okropne i długotrwałe przemęczenie tymczasowo stan mojej skóry pogorszył się i chciałam jakoś zatuszować te oznaki zmęczenia. Żel nie jest zbyt skuteczny, nie zauważyłam praktycznie żadnego działania poza tym, że daje przyjemne uczucie podczas wchłaniania i lekko wygładza skórę pod oczami. Wizualnie nie poprawił stanu mojej skóry pod oczami, jednak nieco zlikwidował uczucie zmęczenia w okolicach powiek. Jest rzeczywiście delikatny i nie podrażnił mnie. Nadaje się pod makijaż, trzeba tylko trochę odczekać aż całkowicie się wchłonie.

Nie zmniejsza cieni

Kupując żel liczyłam na rozjaśnienie sińców pod oczami, niestety mimo regularnego stosowania efektów brak. Trzymany w lodówce przy nakładaniu koi zmęczoną skórę pod oczami. Nie zauważyłam poprawy, ale też nie pogorszył stanu skóry.

Podrażnia

Jestem wierna wersji ze świetlikiem i babką lancetowatą. Tamten żel działał na mnie dobrze, ale nie dawał rady mega sińcom pod oczami kiedy urodził się mój synek i co chwila domagał się nocnego karmienia. Wtedy sięgnęłam po coś stricte na sińce- żel z arniką. Niestety jedyne co uzyskałam to wysuszona, łuszcząca się, czerwona i swędząca skóra pod oczami więc szybko musiałam go odstawić. Ogólnie ta część mojej twarzy jest bardzo wrażliwa i prawie wszystkie drogeryjne kremy pod oczy ją podrażniają. Jednak biorąc pod uwagę jak dobrze działał na mnie żel ze świetlikiem Floslek nie spodziewałam się po tym takiej masakry. Wróciłam do starego ulubieńca, a tego żelu nie polecam osobom o wrażliwej skórze.

Sięgam po niego codziennie

Mam większą wersję tego kremu, gdyż stosuję go codziennie. Dla mnie to bardzo dobry krem pod oczy, który spełnia swoją robotę. Miałam kiedyś lepsze, ale wydaje mi się, że w tej półce cenowej ten zdecydowanie wygrywa. Polecam.

Dobrze mieć go w lodówce

Żel stosowałam na opuchliznę oka. Z tego powodu trzymałam go w lodówce, aby nieco schłodzić opuchniętą okolicę- plus było to bardzo przyjemne doświadczenie od rana. Żel wchłania się ekspresowo i w moim przypadku łagodził temperaturę opuchlizny. Trudno mi powiedzieć na ile wpływał na samo obrzmienie, gdyż stosowałam go równolegle z innymi środkami. Jedyne sińce jakie mam pod oczami to te pochodzenia naturalnego, których usunięcia na pewno nie spodziewam się po żadnym kremie- bo jak niby ma on wpłynąć na pigmentację? :) Niemniej jednak wygładza skórę w okolicy oczu. Na pewno sięgnę ponownie, jeżeli ponownie pojawi mi się podobna przypadłość.

Delikatny

Żel z flos leku jest idealny dla osób z wrażliwą skórą wokół oczu, ponieważ do takich należę bardzo mi odpowiada. Ma świetną, żelową konsystencję, szybko się wchłania. Dobrze jest go trzymać w lodówce, dzięki temu rano jeszcze lepiej radzi sobie z opuchniętą skórą. Jest to produkt bardzo delikatny, którym nie zrobimy sobie krzywdy, nie podrażnia, nie wysusza. Skóra pod oczami jest dzięki niemu jaśniejsza, nawilżona, można śmiało nakładać na niego makijaż i nie bać się, że coś się zważy :). Ma bardzo przystępną cenę i higieniczne opakowanie.

Żel do oczu arnika

Stosuje go dopiero pierwszy dzień, ale na konkretne schorzenie i kupiony w aptece, więc nie mogę się odnieść, czy dobrze działa na dłużej.
Mnie się przytrafiła alergia po cieniach do powiek, które użyłam po raz pierwszy. Opuchlizna była tak duża, że nie mogłam otworzyć oka. W tej chwili, po kilku godzinach i trzech aplikacji, mam już gładką skórę.
Myślę, że on ma typowo zastosowanie doraźne, apteczne. Nie nadaje się chyba na dłużej, ale warto mieć go w domu.

Ratunek po nieprzespanej nocy

Żel pierwszy raz kupiłam w aptece za namową farmaceuty. Przez warunki pracy ( klimatyzacja, nienaturalne światło) moje oczy często są podkrążone. Dopiero żel Floslek przyniósł mi ulgę. Można stosować go pod makijaż, ponieważ dobrze się wchłania. Dodatkowo daje uczucie chłodzenia i przy regularnym stosowaniu obrzęki są dużo mniejsze.

Fajny

Żel stosuję najczęściej po zarwanych nocach świetnie chłodzi i regeneruje skórę pod oczami,delikatnie zmniejsza sińce i opuchliznę .Jest lekki i szybko się wchłania nie piecze nawet po dostaniu się do oka .Przystępna cena i dobra dostępność kosmetyku ,jestem na tak.

rewelacji nie ma

Kupiłam go z polecenia znajomej. Ma konsystencję, która mi sie podoba. szybko sie wchłania, chłodzi, nawilża. Nie podrażnia oczu. I tyle. Nie zauważyłam, żeby zmniejszał widoczność sińców. Ale koi podrażnienia, więc jest na plus.