Ministerstwo Dobrego Mydła, Półkula kąpielowa (różne rodzaje)

Ministerstwo Dobrego Mydła, Półkula kąpielowa (różne rodzaje)

Receptura półkuli kąpielowej gwarantuje odżywienie i nawilżenie skóry. Pod wpływem ciepłej wody kula rozpuszcza się i musując uwalnia mleko oraz oleje. Po kąpieli skóra staje się gładka i odżywiona, wystarczy spłukać ciało ciepłą wodą i delikatnie osuszyć ręcznikiem, dodatkowe nakładanie balsamu jest całkowicie zbędne.
Wersje: Róza z glinką francuską. Miód - owies. Czekolada. Lawenda.

nawilżające, oczyszczające
zapachowa
50 - 100ml
Skóra
normalna, sucha, wrażliwa
sole do kąpieli

• Wydajność: 2
  • Opakowanie: 5

Rozkoszne ukojenie zmysłów i pielęgnacja w jednym

Dostałam półkulę lawendową w prezencie. Czekałam z jej użyciem na gorszy dzień, aż nadszedł ten czas i poczułam, że bardzo potrzebuję chwili dla siebie. To idealny pretekst.

Jedyne moje zastrzeżenie jest takie, że półkula bardzo szybko się rozpuszcza, niczym musująca tabletka w wodzie. Jednak zapach i pielęgnujące właściwości pozostają do końca kąpieli.

Kiedy kula rozpuszcza się po całej łazience rozchodzi się kojący zapach lawendy, woda przybiera bardziej niebieski odcień i uwalniają się płatki suszonej lawendy. Woda robi się miękka, miesza się z olejkami zawartymi w kuli. Po wyjściu z kąpieli skóra jest mięciutka, nawilżona i odżywiona. Nie potrzebuje już żadnego balsamu czy kremu, a to dla mojej suchej i wrażliwej skóry oznacza ogromny komfort i naprawdę silnie pielęgnujące właściwości produktu. Jednocześnie na skórze nie pozostaje irytująca tłusta warstwa, która do wszystkiego się lepi.

Kula lekko ,,liftinguje” kolor wody, jednak nie zabarwia samej wanny. Natomiast wiadomo, trzeba uważać na tłustą warstwę, która się na nich osadzi i spowoduje, że można się poślizgnąć. To dosyć oczywisty mankament wszelakich olejowych produktów do kąpieli, natomiast bardzo łatwo jest tę warstwę zmyć po prostu przecierając gąbką, więc dla mnie to nie minus, a spostrzeżenie.
No i oczywiście nie każdemu spodobają się zawarte w kuli ususzone części lawendy. Mi się to podoba, czyni kąpiel jeszcze bardziej wyjątkową.

Podsumowując super produkt, świetny pomysł na prezent, domowy luksus, namiastka SPA ???? Przyjemnie jest się czasem tak porozpieszczać i ukoić zmysły. To dosyć droga zabawa, biorąc pod uwagę, że jedna półkula wystarczy na jedną kąpiel, choć można też próbować ją przekroić na pół.

Ten prezent zachęcił mnie do przetestowania innych wariantów tych półkul. Wybrałam czekoladową, tę z owsem i różaną. Każda z nich, niezmiennie, ma cudowne właściwości pielęgnujące i przepiękny, a jednocześnie naturalny zapach.
To są najlepsze kule do kąpieli, jakie kiedykolwiek miałam.

Używa produktu od: próbka

• Wydajność: 3
  • Zgodność z opisem producenta: 3
  • Zapach: 1
  • Stosunek jakości do ceny: 2
  • Opakowanie: 5

Nie do końca jestem zadowolona z tego produktu

Kupiłam do przetestowania kulę o zapachu czekolady. Do tej pory byłam zadowolona z produktów Ministerstwa. Niestety kula bardzo mnie zawiodła. Cena jest dość wysoka, biorąc pod uwagę gramaturę. Największym minusem jest to, że nie pachnie - a już na pewno nie pachnie czekoladą. Ma bardzo dobry skład - za co zostawiam duży plus, jednak nie kupię ponownie.

Kupiony w: Otrzymałam w prezencie

Mała półkula - wielka moc

Bardzo lubię kule do kąpieli ale powiem szczerze, że na palcach jednej ręki policzę te, które spełniają w 100 % moje oczekiwania. Ten produkt to w zasadzie pół-kula, dostałam takie dwie w prezencie od pewnej kochanej duszyczki - różaną i lawendową. Obie napakowane są suszem, olejkami eterycznymi, nierafinowanym masłem shea, olejem ze słodkich migdałów, olejem z pestek winogron, pełnym mlekiem i olejem ryżowym. Opakowanie jest papierowe, a nie foliowe - to też na plus.

Czego zatem oczekuje po mojej idealnej kuli (lub półkuli) kąpielowej? Pięknego zapachu i widocznych właściwości nawilżających. Idealna to taka po której wychodzę z wanny i nie muszę używać balsamu do ciała. Czy te takie są? TAK! To na prawdę porządnie napakowane olejkami i masłami produkty, tutaj niczego nie żałowali ;) Pięknie pachną, nawilżają, pielęgnują skórę i pozostawiają na niej delikatny olejkowy film. Dla mnie to jedne z lepszych produktów tego typu jakie używałam, obok półkul z Nacomi lądują w moich ulubieńcach. Jeśli oczekujecie od tego typu produktów czegoś więcej niż tylko zapachu to warto się nimi zainteresować. Dla mnie super! Wad nie znalazłam.

Kupiony w: Otrzymałam w prezencie

• Opakowanie: 5

pełne zadowolenie. mam ochotę na więcej wariantów.

Jako że pora zimowa, korzystam jak najczęściej z możliwości kąpieli, Kiedy tylko mam na to chwilę, zapuszczam wodę, wrzucam jakieś dodatki (których trochę mi się przez lato uzbierało) i relaksuję się (choć bywa, że i cierpię, kiedy produkt okazuje się bubelkiem). Moim odkryciem są kąpielowe kule, do których wcześniej mnie nigdy nie ciągnęło a teraz.... Niektóre to miłość :) Bardzo podobają mi się te od Sisi & Me Cosmetics, te z Ministerstwa Dobrego Mydła też są niczego sobie :)

To kąpielowa półkula, będąc precyzyjną. Ale absolutnie wystarczy na pół wanny wypełnionej wodą. Co znaczy `wystarczy`. Pozwala otrzymać satysfakcjonująco miłą wodę kąpielową. Miłą? Miękką, delikatnie otulającą, lekko tłustą, mleczną, pięknie pachnącą. Sama byłam zaskoczona aż takim efektem! Coś niesamowitego! Kula rozpuszcza się szybko, nie mamy tu efektu pienienia. Woda natychmiast zaczyna pachnieć, zapach jest intensywny przez całą kąpiel, a potem również wyczuwalny w łazience.
Miałam przyjemność użyć wersji MLEKO-MIÓD-OWIES. I o ile owies w kosmetykach kocham, tak miodu się nieco obawiałam....Choć oczywiście dodaję do herbatki, to w kosmetykach zapach miodu nieco mi przeszkadza. Jest albo chemicznie podrasowany, albo ultrasłodki... A tu? Niespodzianka. To takie autentyczne, subtelne nuty- istna przyjemność dla nosa. Te nuty się tu wybijają i wiodą prym, ale jest bardzo przyjemnie i relaksująco.

Co daje skórze taka kąpiel?
Zdecydowanie rozluźnia ciało, sprawia, że i umysł nieco odpoczywa:) Skóra natomiast absolutnie nie jest przesuszona, bezpośrednio po kąpieli jest mięciuktka i przyjemna w dotyku. Zastosowanie nawilżacza nie jest nawet wskazane, bo nie czuć natychmiast takiej potrzeby. Pięknie pachnie kąpielową wodą, a wspomniałam przecież, ż eto zapach przyjemny. Stąd wspomnienia kąpieli trwają dłuższy czas :)

Skład jest miły, i dla oka i dla skóry: oprócz bazy mamy tu mleko w proszku, olej ze słodkich migdałów, mało she, olej winogronowy, olej ryżowy, miód, owies.... No super, nie może być lepiej: zapach na ostatniej pozycji składu...

Mam bardzo miłe wspomnienia tej kąpieli i zdecydowanie chęć na przetestowanie innych rodzajów kul od MDM. Chętnie będę ich wypartrywać na zakupach, oj chętnie. Tym bardziej, że do zapakowania MDM nie używa ani grama plastiku: to owinięcie najzwyklejszym papierem, zaklejonym również papierową etykietą.

• Wydajność: 1
  • Zgodność z opisem producenta: 3
  • Zapach: 3
  • Stosunek jakości do ceny: 1
  • Opakowanie: 3

niestety nie dla mnie

Przetestowałam wszystkie warianty tych kul i niestety nie jest to produkt dla mnie. Większość wariantów powoduje u mnie alergie i straszne swędzenie skóry, które muszę potem leczyć kąpielami w siemieniu lnianym. Mam dość wytrzymałą skórę i raczej nie mam skłonności do alergii, ale to co się dzieje po kąpieli z tymi kulami to jakieś nieporozumienie. Także odpuszczam i zostaję przy kulach z Lusha. A szkoda, bo inne produkty Ministerstwa sprawdzają się u mnie bardzo dobrze.

Wizażanki najczęściej polecają:

• Opakowanie: 5

Lawendowe i różane - ukochane!

Jeśli myślicie, że to zwykła musująca kula do kąpieli to bardzo się mylicie! To cudowna kula, w której ukryte są same dobroci, a kąpiel z nią jest niczym rytuał w spa! Miałam półkule lawendowe i różane - oba zapachy wspaniałe, niczym kąpiel w gałązkach świeżo ściętej lawendy lub w świeżo ściętych pakach róż! Zapachy cudowne, woda w wannie po wrzuceniu kuli staje się miękka, jakby olejkowa, jakby z mlekiem, ciało po kąpieli jakby wynurzone z balsamu. Kule mają niesamowite właściwości nawilżające, zapach utrzymuje się długo po kąpieli, skóra jest tak mięciutka, nawilżona i delikatna, właśnie jak po wyjściu ze spa. Całe ciało jest pokryte jakby olejkiem - i niestety wanna później również.. Polecam zafundować sobie taki relaks, lub kupić komuś kogo lubicie, a gwarantuje, że będzie zadowolony z takiego prezentu. Kule przychodzą zapakowane w szary papier - mi taka forma podania bardzo się podoba - podkreśla to tylko to, jak naturalny nie tylko z nazwy jest to produkt. Z takiego prezentu ucieszą się również mężczyźni, którzy przepadają za długimi kąpielami. Polecam bo cóż jest przyjemniejszego po męczącym lub stresującym dniu niż gorąca kąpiel w cudownym zapachu róży lub lawendy, które koją zmysły i dają się odprężyć - a w ręce już tak niekosmetycznie lampka ulubionego wina i muzyka w tle - cieszmy się z małych rzeczy :)
Jedyna wada to tłusta wanna, jaka zostaje po takiej kąpieli i trzeba ją naprawdę dokładnie umyć.

• Stosunek jakości do ceny: 4

Super produkt

Bardzo dobry produkt, u mnie był częścią większego zestawu urodzinowego składającego się z kosmetyków różnych firm.
Wspaniały zapach i konsystencja.

• Opakowanie: 5

super zapach i nawilżenie skóry

Posiadam półkulę o zapachu/ składzie- miód, mleko i owies. Wymieniłam punkty na stronie cosibella.pl na tę półkulę i na pewno zrobię to ponownie. Sama półkula przepięknie pachnie i ma bardzo dobry skład. Ja lubię kąpiele, ale nie wypełniam całej wanny więc taka półkula starczy mi na 3/4 razy. Skóra po takiej kąpieli jest natłuszczona, nawilżona, zmiękczona i odżywiona- same plusy. Trzeba jedynie dobrze umyć po niej wannę, ponieważ pozostawia tłusty osad. Polecam.

• Opakowanie: 5

Glinka cudotwórca o miłym zapachu róży

Jestem absolutna zwolenniczka prysznica. Wanna to dla mnie zbędny twór. A jednak skusiłam sie na półkole kąpielowa róża. Przedsięwzięcie było spore. Kula nie była problemem, wydatek raptem 7,50 zł. Problemem był brak wanny w moim mieszkaniu! Spakowałam wiec siebie I kule do auta i pojechałam do domu rodzinnego na kąpiel (odwiedziny tez)! Wanna pełna wody, mozna wrzucać półkole. Pięknie pachnie, aczkolwiek domownicy uważali ze zapach był mdły( roznosił sie po całym domu, jednocześnie wiec pełni funkcje zapachu do łazienki). Kula szybko zaczęła sie rozpuszczać. Była pełna glinki i płatków róży. Woda nabrała białego koloru, ale takiego delikatnego i nienachalnego. Zamoczylam sie w niej cała, włosy i skore głowy także. Była to bardzo dobra decyzja bo Glinka biała uspokoiła skalp. Włosy przyjęły ten zapach i rozwiewały go za soba. Były miękkie i fajnie ułożone ( delikatne usztywnienie). Ciało nawilżone, miękkie i pachnące. Jedynie wanna delikatnie tłusta i do mycia z płatków, ale było warto!

• Zapach: 4
  • Opakowanie: 5

Mieszane uczucia w kierunku na tak

Kupiłam dwie półkule na targach eko kosmetycznych, z myślą o wypróbowaniu czegoś z tej firmy, na dobry początek. Cena jak dla mnie jest dobra, mamy tu o dobrym składzie półkulę. Czekolada mnie zawiodła, niewyczuwalny zapach po wrzuceniu do wanny, nic taka naprawdę nie odczułam po jej wrzuceniu.Natomiast róża pomimo obaw mnie uwiodła (chciałam cynamon, Pani przez przypadek wrzuciła różę). Intrygujący zapach róży, nawilżone, gładkie ciało po kąpieli. Chętnie wypróbuję pozostałe zapachy, zważywszy na skład i możliwości kuli, wolę zakupić z Ministerstwa niż te przepełnione chemią z drogerii. Do tego opakowanie z papieru a nie owinięte folią. Super :)

Prawidziwe domowe SPA

Moja ulubiona to czekoladowa - pachnie obłędnie! Lubię te półkule ze względu na to, że mają bardzo odżywcze działanie. Większość kąpielowych produktów tak naprawdę wysusza skórę. Ten produkt wręcz ją otula taką warstewką - nie każdemu to będzie odpowiadać, ale na pewno zmniejsza dyskomfort i faktycznie można sobie nawet odpuścić balsam! no i te zapachy... 100% relaksu!
Jedynym minusem jest fakt, że wanna po kąpieli z półkulą wygląda jak pobojowisko i od razu trzeba ją umyć.

• Wydajność: 2
  • Zgodność z opisem producenta: 4
  • Zapach: 4
  • Stosunek jakości do ceny: 4
  • Opakowanie: 4

Kule to ja lubię, ale nie za dychę za małą połówkę :/

Kule kąpielowe, a raczej półkule kosztują 6.50 i nie jest to najniższa cena jak za jedną kąpiel, ale chociaż kąpiel jest królewska.

Kule ładnie pachną, latem zastąpią balsam. Zasadniczo, aby skorzystać w pełni z właściwości kuli należałoby wrzucić całą kulę.

Fakt, że można zrobić samemu w domu, ale kto robi? :)

Produkt wart polecenia. Lekko natłuszcza, musuje, pozostawia miły zapach. Raz na jakiś czas można się rozpieścić.

Wszystkie kule dotarły do mnie w postaci pudru, ale nie jest to dla mnie duży problem.

Edit: kule kosztują obecnie 10 zł. Niestety cena za takie maleństwo jest przesadzona i nie mogę ich polecić. Przy 6.5 zł jeszcze przeszło, dycha absolutnie nie.