Essence, Mineral Compact Powder (Mineralny puder w kompakcie)

Essence, Mineral Compact Powder (Mineralny puder w kompakcie)

Miękki puder prasowany wzbogacony dodatkowo o cenne minerały. Zapewnia skórze naturalne, matowe wykończenie oraz subtelne wygładzenie. Nadaje się do każdego rodzaju skóry. Testowany dermatologicznie. Dostępny w czterech odcieniach.

nie dla mnie

Puder słaby. Średnio matowił, ciemniał na twarzy i dość szybko cera się po nim świeciła. Na plus można zaliczyć cenę i wydajność. Opakowanie brzydkie - plastik

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Średni

Posiadam odcień 01

Plusy:
- cena
- delikatnie kryje
- duży wybór odcieni

Minusy:
- kruszy się w opakowaniu
- brudzi
- zatyka pory
- słabo matuje, efekt matu jest krótki
- nieładnie pachnie
- wysusza

Używam tego produktu od: Dwóch lat

Za bardzo go widać

Kupiłam pierwsze opakowanie i mi pasował. Po zakupie drugiego coś się zmieniło. Za bardzo go widać, szybko trzeba poprawiać, jest mało wydajny, pod koniec kruszy się. Nie tego się spodziewałam

Używam tego produktu od: 7 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: końcówka 2

średnio...

Posiadam odcień 07 translucent - jasny, jednak "widać" go na twarzy. Puder nie jest najgorszy, ale daje mu tylko 3 gwiazdki ponieważ mnie zapchał - a to jest duży minus. Matuje na krótko, nie tworzy nieestetycznych plam, pod koniec opakowania łatwo się kruszy.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1 skończone

całkiem niezły.

Nie mam jakichś specjalnych problemów z cerą, ale po jakimś czasie jak większości moja cera zaczyna się nieładnie świecić.
Fajnie się rozprowadza, nie zatyka porów, nie zmienia koloru cery, nie odznacza się na twarzy a ładnie kryje i matuje. Dla osób nie mających zbytnich problemów z twarzą, ten puder będzie bardzo fajnym, drogeryjnym, niedrogim kosmetykiem. Lubię go, gwiazdki odjęłam za mimo wszystko podkreślanie skórek no i za to że już drugi raz w połowie mi się pokruszył, mimo delikatnego używania, a taki pokruszony nieestetycznie wygląda i źle się go nabiera. Poza tym całkiem w porządku.

Ilość zużytych opakowań: jedno i drugie w trakcie

Mogło być lepiej.

Kupiłam odcień perfect beige.
*Łatwo było nim przesadzić.
*Ładnie matował, ale znikał po 5 godzinach.
* Delikatnie krył.
* Nie uczulił, raczej nie zapychał.
*Dobrze nakładał się pędzlem, ale pod koniec używania jak większość pudrów w kamieniu rozsypał się na kawałki.
*Tani.

Nie używałam go z podkładem, nakładałam na krem.

Używam tego produktu od: skończyłam używać

dobry kompakt.

puder bardzo dobrze matował cerę - używałam go na podkład mineralny z tej samej serii. był idealny jako wykończenie makijażu, nie kruszył się, nie sypał, nie zmieniał odcienia podkładu. nie uczulał mnie tez ani nie podkreślał niedoskonałości. Nie zapychał. Nie widziałam go już od dawna, więc zapewne został wycofany, jak większość dobrych kosmetyków tej marki.

Używam tego produktu od: używałam jakiś rok temu
Ilość zużytych opakowań: około 3 opakowań

super . nie zatyka porów jest delikaty
daje naturalny mat
utrwala
ma minerały
zapach :*
nakładam go pędzlem
obojętnie jaki kolor wezmiemy na naszej buzi będzie transparentny . ja posiadam kolor 04 perfect beige
kocham go i naPEWNO ZAKUPIE DRUGi

Używam tego produktu od: 3 tyg
Ilość zużytych opakowań: dotknełam ciut denka w pierwszym ale mysle ze jeszcze mi na 1 msc wystarczy

okropny

Zacznę od plusów..

+ odcienie - ja posiadałam odcień 06 - idealny na lato
+ cena

Minusy:

- zero matu! po kilkunastu minutach znów zaczęłam się świecić
- wchodzi w pory przez co nieładnie wygląda na twarzy
- robi plamy i daje efekt maski nawet przy małej ilości nałożonej na twarz
- opakowanie, które jest bardzo nie poręczne i brak w nim gąbeczki o lusterku już nie wspominając
- okropny zapach
- moją skórę wysuszał i zapychał

Jak dla mnie jest to najgorszy produkt Essence jaki do tej pory używałam

Używam tego produktu od: nie pamiętam
Ilość zużytych opakowań: jedno nie całe

Uwielbiam :)

Plusy:
- bardzo dobrze matuje, miałam po nim idealnie aksamitną skórę
- bardzo wydajny
- porządne opakowanie
- kolor w sam raz dla mnie (używam bardzo jasnych)
- cena

Minusy:
- chwilę po nałożeniu wyraźnie widać, że twarz jest umalowana, "obsypana" - efekt po chwili znika

Ilość zużytych opakowań: dwa

Polubiliśmy się.

Przyznam, że kupiłam go z czystej ciekawości. Pudru w kompakcie używam rzadko, na co dzień wystrarczy mi sam podkład i korektor na ewentulane niespodzianki.
Mam cerę bardzo jasną, wybrałam odcień 004, który wydawał mi się najjaśniejszy, poza tym "przemiła" pani ekspedientka stwierdziła, że jaśniejszego już nie ma. Ot, dziwna numeracja, zazwyczaj odcień pasujący do mojej cery to 001 bądź 002.

Nie jest to puder matujący, jednak twarz lekko jakby matuje. Nie jest to jednak efekt długotrwały, ale mnie osobiście to w ogóle nie przeszkadza, bo nie posiadam cery tłustej, która wymaga ciągłego matu.

Puder nie podrażnia mojej dość wrażliwej cery, nie przesusza a także nie zapycha porów - za to OGROMNY plus. Są to najważniejsze funkcje, które powinien spełniać dobry puder.

Puder świetnie nadaje się do wykańczania makijażu. Buźka wygląda ładnie, naturalnie, jest delikatna i przyjemna w dotyku. Gdy nałożę go rano na podkład, nie wymaga żadnych poprawek w ciągu dnia. Daje satynowe wykończenie. Na twarzy jest prawie niewidoczny.
Nie kryje, ale - NIE JEST to produkt, który ma za zadanie kryć, więc takiego efektu radzę się nie spodziewać.

Nie waży się, nie tworzy plam i smug.

Puder posiada "zbitą" konsystencję, dzięki czemu w ogóle się nie kruszy, za to także bardzo go cenię. Po otwarciu nic się nie wysypuje.

Jest tani - około 12złotych.

Jedynie do czego mogłabym się przyczepić to... opakowanie. Napisy znajdujące się na wieczku bardzo szybko się ścierają i generalnie opakowanie wygląda wtedy niezbyt estetycznie... Ale, da się przeżyć.

...oraz wydajność.
Używam go jakoś od ponad dwóch miesięcy. Jak wspomniałam, nie zawsze używam pudru do wykończenia makijażu, nakładam go naprawdę bardzo niewiele - przejadę dwa razy pędzlem i to wszytko, jednak dno niemal natychmiast zaczęło się pojawiać, z reguły taki puderek powinien wystraczyć mi na całe 4 m/ce.

Reasumując, jest to naprawdę dobry produkt i szczerze mogę go polecić. Teraz zaczynam testować puder firmy Bell, ale do tego z Essence na pewno jeszcze wrócę.

Używam tego produktu od: Lekko ponad dwa m/ce
Ilość zużytych opakowań: Jedno

fajny

Dobrze matuje, nie podrażnia cery (często mam problemy z doborem odpowiednich kosmetyków przez wrażliwą cerę), cena też ok. Mam bardzo jasną karnację i nie miałam problemu z doborem odcienia. Nie ukrywa niedoskonałości ale na szczęście nie mam za bardzo z nimi problemów :)