Issey Miyake, L'eau Bleue D'issey EDT

Średnia ocena: 4.88/5
  • Szybkość realizacji zamówienia

• Poziom obsługi klienta

• Jakość zapakowania przesyłki

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

L'Eau Bleue d'Issey Pour Homme marki Issey Miyake to drzewno - aromatyczne perfumy dla mężczyzn. L'Eau Bleue d'Issey Pour Homme został wydany w 2004 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jacques Cavallier. Nutami głowy są rozmaryn, lima, mandarynka i drzewo pomarańczowe; nutami serca są cyprys, imbir, jagody jałowca, różowy pieprz i lawenda; nutami bazy są drzewo sandałowe, żywica bursztynowa, paczula, cedr atlaski i mech dębowy.

Rekomendacja
na dzień, na wieczór
50 - 100ml
Nuty
drzewne

Cyprysy, jałowiec, rozmaryn....

Po pierwsze - Issey Miyake chyba upadł na głowę, żeby wycofywać najlepszy zapach męski z dotychczasowej oferty.

Perfumy mające blue/bleue/bleu w nazwie zwykle kojarzą mi się w mniejszym bądź w większym stopniu z morzem/otwartą wodą. L\'Eau Bleue stanowi wyjątek.

Ten zapach jest bardzo charakterystyczny i nie do pomylenia z żadnym innym. Otwarcie jest ziołowe, podobno są tu cytrusy (w składzie doliczyłem się trzech) - ja ich nie czuję, czuję za to rozmaryn (kiedyś ucierałem rozmaryn z oliwą do jakiejś sałatki, więc tego zapachu nie pomylę z niczym innym). Właściwie już w otwarciu z rozmarynem "współpracują" cyprys, pieprz, mech i paczula. Paczula jako taka nie jest bardzo wyczuwalna, ale dociąża kompozycję, nadaje jej gęstości. Tyle zdołał wyłapać mój nos.

Parametry są doskonałe - ponad 12 h trwałość z bardzo dobrą projekcją.

Niestety, z niezrozumiałych dla mnie powodów zapach ten jest wycofany z produkcji. Może to i lepiej, że zamiast go okroić z projekcji i trwałości, Issey Miyake zdecydował się go wycofać. Ceny rosną, niestety...

Używam tego produktu od: Rok
Ilość zużytych opakowań: Próbki

oryginalne....

- trwalosc doskonala
- trudno dostepny /rzadko spotykany
- albo pokochasz albo znienawidzisz
- dobry na wiosna / lato
- swiezak ale nietypowy ( taki jakby troche wodno-drzewny )

świezak ale nietypowy , inny niz wiekszosc spotykanych , dla niektorych pachnie troche jakby medykamentami - nie wiem skad maja takie skojarzenia,na mnie b.trwały , nawet po kilku godzinach czasami sie poczuje jego obecnosc....no i nie wiem czemu ale wyczuwam w ogole we wszyskich meskich zapachach Issey\'a jakas wspolna nute ...maja one cos co je łaczy...

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: 125 ml

wyjatkowy

Jak dla mnie KOBIETY, najlepszy.
Przypadkiem psiuknelam nadgarstek zainteresowana butelką i zamurowało mnie.
Zarośnięty ogródek na wsi, trawa, dwa tysiące chwastów, piołun i Bóg jeden wie co jeszcze (pewnie to siano).
Trochę gorzko, trochę słodko, trochę cytrynowo i trochę korzennie.
Trwały ale delikatny, nie ma mowy o przedawkowaniu.

Podobny w swojej kontrowersyjności do Guerlain Aqua Allegoria Pamplelune - dla jednych kocie siki, dla drugich wyjątkowy.

Dodatkowy plus to przystępna cena.

Używam tego produktu od:roku

niepodoba mi sie wcale

Zapach wylansowany calkiem niedawno ale sadze ze nie ma zadnych szans powtorzyc losu poprzednika.
Flakon tak jak w poprzdnim miyake nieporeczny. Wielgachny, niepotrzebnie tak plaski, ciekzo nawet go uzyc. Pozatym kolorystyka taka sobie. Zero oryginalnosci.

Odnosnie samego zapachu to naprawde nic ale to nic szczegolnego. Niby troche w stylu deep water, mialem wrazenie ze pachnie sardynkami czy tunczykiem, jak wystygna pierwsze nuty robi sie troche drzewny, sosnowy - jak pierwowzor, ale znacznie bardziej ponury.

Poki co japonskie zapachy (oprocz kenzoair- ktore jest raczej typowo europejskie) nie ciesza sie moim uznaniem

Jest tysiac ciekawszych, nie poelcam

unikalny

właściwie wszystko co chciałem powiedzieć zawarłem w opisie wprowadzającym zapach do niniejszego katalogu. Teraz jedynie wystawiam ocenkę. Autopilot tej strony zarzuca mi lakoniczność wypowiedzi, więc silę się na dłużynę. Ech ta automatyka