Bourjois, Volume Reveal Mascara (Tusz do rzęs pogrubiający)

Bourjois, Volume Reveal Mascara (Tusz do rzęs pogrubiający)

Zobacz oferty

Natura

douglas.pl
Średnia ocena: 3.18/5

zobacz więcej ofertzwiń

Nowa maskara Bourjois Volume Reveal ze zintegrowanym lusterkiem z 3-krotnym zoomem, dzięki któremu dostrzec można nawet te rzęsy, które zwykle są niewidoczne dla oka. Silikonowa szczoteczka z podwójnym rzędem włosków o 2 długościach pozwala pomalować każdą rzęsę od nasady aż do końca. Delikatna, elastyczna formuła pokrywa wszystkie rzęsy, nawet te najkrótsze. Ergonomiczny kształt maskary o podstawie trójkąta sprawia, że łatwo i stabilnie się nią trzyma w ręce. Dostępna w kolorze czarnym.
Maskara dostępna jest również w wersji wodoodpornej.

Szczoteczka
z włosia

Lusterko w tuszu to największy plus!

Nie słyszałam o tym tuszu ani nie widziałam go nigdzie do czasu aż wyszperałam go w toaletce mojej siostry. Zachwyciło mnie lustereczko wbudowane w opakowanie tuszu. No rewelacyjne rozwiązanie! Lustereczko jest genialne! I to naprawdę największy plus tego tuszu! Opakowanie zgrabne, eleganckie, dobrze trzyma się w dłoni. Szczoteczka silikonowa jak w większości tuszów tej marki. Sam tusz jest rzeczywiście mocno czarny, co ja bardzo lubię. Jeśli chodzi o efekt - nie zauważyłam efektu pogrubienia rzęs wcale. Za to delikatnie wydłuża nadając naturalny nie przerysowany efekt. Ten tusz będzie idealny dla osób, które lubią naturalny look i chcą podkreślić oprawę oczu w sposób naprawdę delikatny. Tusz nie skleja rzęs, nie odbija się na powiece, nie kruszy się. Rzęsy nie są obciążone i pomimo dwóch warstw tuszu rzęsy nie są twarde i sztywne. Jeśli chodzi o cenę to w internecie można go dostać za ciut powyżej 20 zł także jak na markę Bourjois nie jest to wygórowana cena. Polecam dla osób, które lubią naturalne podkreślenie oprawy oczu.

Bardzo delikatny

Tusz daje bardzo naturalny efekt na rzęsach i ciężko go budować. Minimalnie wydłuża i raczej nie pogrubia. Nie kruszy się w ciągu dnia ale potrafi odbić się na powiece. Lusterko na opakowaniu jest fajną opcją ale w moim przypadku zbędną jak na razie z bazą pod tusz wygląda już całkiem fajnie i super miesza się z innymi maskarami a dodatkowo szczoteczka fajnie wyczesuje rzęsy z innych tuszy. Solo może się fajnie sprawdzić co bardzo naturalnego makijażu

Dramat!

Kupilam ten tusz jakis czas temu i szczerze mówiąc jedyne co jest w nim ok to lusterko które naprawdę sie przydaje. Noc więcej do tego o tym tuszu nie moge powiedzieć okropnie skleja moje rzesy . Strasznie się odbija robiąc brzydkie plamy. Dla mnie okropny.

Najlepsze, co jest w tym tuszu to lusterko...

Lubię markę Bourjois i w mojej toaletce znajduje się naprawdę sporo kosmetyków spod jej szyldu. I o ile większość z nich mniej lub bardziej lubię, o tyle z tuszami do rzęs jest mi jakoś nie po drodze... To zaskakujące, ponieważ pada pod ich adresem dużo pozytywnych słów. Recenzowany tusz kupiłam podczas jednej z promocji w Rossmannie, skuszona właśnie dobrymi opiniami i licząc po cichu, że będzie to właśnie ten, który spełni moje oczekiwania. No i cóż mogę powiedzieć, niestety ich nie spełnił, a wręcz rozczarował mnie.

Jeżeli o mnie chodzi, to mam dość liche rzęsy. W związku z tym, nie wyobrażam sobie makijażu bez maskary. Oczekuję od niej przede wszystkim wydłużenia rzęs. Pogrubienie również mile widziane, ale jeśli go nie ma, to nie cierpię - mam sprawdzony tusz z Wibo, który rewelacyjnie współpracuje z większością wydłużających maskar. Ale że gagatek od Bourjois został określony jako "pogrubiający", to właśnie tego efektu się spodziewałam.

Volume Reveal Mascara jest w kolorze czarnym, który nie powala intensywnością, ale powiedzmy, że jest do zaakceptowania. Dostępna jest wersja "Ultra Black" i może ona charakteryzuje się większą intensywnością? Ja w każdym razie mam "Radiant Black" i tu szału nie było. Szczoteczka jest prosta, bez udziwnień, ale akurat tego nie uznaję za wadę. Lubię takie i łatwo mi się nimi pracuje. Również z tą nie miałam żadnych kłopotów - dobrze się nią malowało nawet dolną linię rzęs, nie bałam się o oczy. Zapach tuszu jest niezbyt przyjemny, ale też nieszczególnie intensywny, więc da się przeżyć. Za największą zaletę maskary uznaję jej opakowanie, które zostało wyposażone w lusterko. Choć tusz zużyłam już jakiś czas temu, wciąż go mam, ponieważ korzystam właśnie z lusterka. Świetnie się przy nim maluje rzęsy, a i sprawdza się podczas wyjazdów, których akurat ostatnio nie było zbyt wiele, ale okej. Ma 3-krotne powiększenie, więc da się przy nim zrobić precyzyjny makijaż nie tylko oczu, ale chociażby brwi.

Przy jednej warstwie tuszu uzyskiwałam efekt, który w zasadzie wstyd opisywać. Tak po prawdzie, to go praktycznie nie było... Ani wydłużenia, ani pogrubienia, a o zwiększeniu objętości mogłam jedynie pomarzyć. Fakt faktem, tusz nie sklejał rzęs, nie tworzył na nich grudek. Próbowałam zatem nakładać kilka warstw, ale dalej było słabiutko. Co prawda rzęsy nadal nie były sklejone, a wręcz powiedziałabym, że rozdzielone, ale z wydłużeniem czy pogrubieniem było tak samo marnie. Nie tego oczekiwałam, zwłaszcza po tylu pozytywnych recenzjach. Próbowałam łączyć go z odżywką do rzęs (czarną Eveline, która jest ze mną od długiego czasu), ale niespecjalnie podbijała jego działanie. Wyciągnęłam najcięższą broń, czyli wspomniany wyżej ulubiony pogrubiający tusz z Wibo i on faktycznie ratował sytuację. Ale akurat to nie jest zasługą recenzowanej maskary. Jeśli chodzi o demakijaż to nie stwarzała problemów, choć to chyba nie jest zaskakujące, skoro efekty dawała marne. Nie podrażniała również oczu.

Jeśli chodzi o trwałość, to nie było ani szału, ani tragedii. Tusz po kilku godzinach delikatnie się osypywał, ale na szczęście nie tworzył efektu pandy, nie odbijał się na powiekach. Mam lub miałam tańsze maskary, które były bardziej trwałe. A jak już o cenie mowa, to - jak wspomniałam na początku - tusz kupiłam podczas promocji typu -49%/-55% w Rossmannie. I uważam, że nawet tej ceny nie jest wart. Co prawda w drogeriach internetowych ma chyba nawet niższą cenę niż ta promocyjna z Rossmanna, ale w mojej opinii nie jest wart nawet 20 złotych.

Przez 2 miesiące próbowałam go używać, licząc, że w końcu mnie pozytywnie zaskoczy, ale się przeliczyłam. Po tym czasie zaczął wysychać i nawet nie było mi żal. Opakowanie zatrzymałam tylko ze względu na lusterko.

Podsumowując, nie jest to dobry tusz. Ma niby jakieś zalety, ale dla mnie najważniejsze są efekty, a pod tym względem jest gorzej niż słabo. Wolę o nim szybko zapomnieć, aby nie pogorszyła się moja opinia o marce Bourjois. Kolejnego opakowania oczywiście nie kupię. Miałam przyznać mu dwie gwiazdki, ale dorzucę jedną za lusterko.

Kultowy tusz

Prosta silikonowa szczoteczka z drobnymi włoskami świetnie rozdziela i rozczesuje rzęsy. Daje bardziej efekt pięknego wydłużenia rzęs niż pogrbienia. Nawet przy nałożeniu kolejnej warstwy produktu rzesy nie są sklejone a tusz nie pozostawia grudek.
Nie zauważyłam, żeby tusz się osypywał przez cały dzień wygląda idealnie.
Opakowanie produktu zawiera powiększające lusterko, które ułatwia precyzyjne pomalowane rzęs nawet tych najkrótszych

duży plus za lusterko

Niby tak niewielka rzecz jak małe lusterko wkomponowane w opakowanie a tak może ułatwić życie. Za sam ten pomysł już na starcie duży plus ponieważ na szybko możemy dokonać poprawek lub nawet od podstaw pomalować rzęsy ale nie tylko. Lusterko idealnie sprawdza się również jako pomocnik podczas malowania ust. Opakowanie ma ciekawy, nieco inny kształt, który jest wygodny w użytkowaniu. Szczoteczka ma włoski średniej długości dlatego sprawdzi się też na krótkich rzęsach takie jak moje. Warto usunąć nadmiar produktu ze szczoteczki przy pierwszej aplikacji żeby nie zafundować sobie pajęczych nóżek. Za pomocą tego tuszu nie uzyskamy efektu mocno podkreślonego oka ponieważ każda kolejna warstwa bardzo psuje nam makijaż i zaczyna brzydko sklejać rzęsy właśnie w okropne pajęcze nóżki. Na krótkich rzęsach trzeba chwilę spędzić przed lustrem żeby coś ładnego wyczarować ale jeżeli to nam się uda to produkt rzeczywiście unosi rzęsy, rozdziela i wygląda to bardzo naturalnie. Niestety w moim przypadku częściej sklejał rzęsy i tak jakby je obciążał do tego stopnia, że zmywałam tusz i nakładałam go ponownie. Być może jest to tusz , który będzie sobie radził z długimi rzęsami ale z krótkimi nie do końca wychodzi mu współpraca. Podsumowując produkt ma swoje plusy ale u mnie nie do końca się sprawdził ponieważ od tuszu oczekuję, że za każdym razem ładnie podkreśli oko a nie od czasu do czasu. Nie można mu jednak odmówić trwałości ponieważ trzyma się na rzęsach cały dzień i nie kruszy się.

Przeciętny plus

Kupiłam na promce w Rossmanie. Tusz podkreśla oko dosyć miękko bez owadzich nóżek, można go lekko budować. Trzeba się trochę natrudzić żeby uzyskać dobry efekt. Zbyt dużo warstw jednak nie zniesie. (buu) Nie wzbudził moich zachwytów i nie zostanie wpisany na moją listę, bo tam trafiają tylko tusze woow jakie firany przy 16 warstwach, ale nie jest też zły. Przeciętniak drogeryjny. Ładny czarny kolorek, na opakowaniu gadżet w postaci lusterka powiększającego. Może w podróży by się sprawdziło? Albo w sytuacji awaryjnej typu byłam u okulisty i nie pomalowałam oka. Cena z promocji adekwatna ale regularnej bym nie zapłaciła.

Świetny!

Byłam bardzo sceptyczna co do tego tuszu. Wcześniej miałam złe doświadczenia z tuszem Bourjois takim z różową zakrętką (niestety nie pamiętam nazwy), ale tyle osób go polecało, że w końcu postanowiłam spróbować, zwłaszcza, że był w Rossmannie w promocji za dwadzieścia kilka złotych.

Tusz zamknięty jest w porządnym opakowaniu z lusterkiem, którego ani razu nie użyłam :D więc to w moim akurat przypadku zbędny gadżet. Byłam na początku przerażona trochę szczoteczką, która wyciągała bardzo dużo produktu i obawiałam się efektu posklejanych rzęs i grudek. Na szczęście to nie miało miejsca, a jak tusz troszkę podsechł, to produkt mi się dozowało idealnie. Bardzo ładnie rozdzielał i wydłużał rzęsy, bez efektu pająka. Mam naturalnie bardzo długie rzęsy, ale ten produkt podkreślił to w taki wysublimowany i niewulgarny sposób ;) Podczas użytkowania zaczynał się osypywać dopiero koło 10h noszenia.

Noszę również soczewki kontaktowe i niestety część tuszy potrafi podrażnić mi oko, zwłaszcza podczas zmywania. Na szczęście tutaj tego nie zauważyłam. Produkt na pewno kupię ponownie, chociaż cena 60 zł wydaje mi się jednak ciut zawyżona jak na produkt ze zwykłej drogerii ;) Jest to jednak dla mnie jednak jeden z lepszych tuszy dostępnych w Rossmannie czy Hebe.

Fajny tusz

????Opakowanie zawiera powiększające lusterko, przy którym można precyzyjnie pomalować rzęsy.
????Ma prostą, silikonową szczoteczkę, która umożliwia dotarcie do każdej rzęsy.
????Ten tusz zdecydowanie bardziej wydłuża niż pogrubia rzęsy, dając przy tym ładny efekt, który możemy budować.
????Produkt nawet przy trzech warstwach nie skleja rzęs.
????Nie zauważyłam, żeby się kruszył i osypywał - przez cały dzień wygląda tak samo, więc trwałość jest jak najbardziej na plus.
????Moim zdaniem jest to bardzo fajny tusz, zwłaszcza jeżeli komuś zależy na mocnym wydłużeniu rzęs.

Przeciętny produkt w nieprzeciętnym opakowaniu

W tym tuszu najlepsze jest jego opakowanie. Ładne, ciekawe, z lusterkiem. Przykuwa uwagę. Natomiast wszystko inne jest... meh. Nie za tą cenę. Tusz owszem, pogrubia rzęsy, ale poza tym to się grudkuje, potrafi skleić rzęsy, osypuje w ciągu dnia, a szczoteczka jest za sztywna i twarda. Nie jest to must have.

Taki gadżet

Elegancki i w sumie prosty design tego tuszu jest na pewno plusem.
Lusterko tylko dodaje uroku . Nie korzystam z niego:) Wy korzystacie...? Strasznie jestem ciekawa bo jak dla mnie jest to udziwinienie w przypadku akurat mascary niekoniecznie praktyczne:) Nie zrozumcie mnie źle , ale..Maluję się w domu i idąc gdzieś rzęsy mam zrobione:) Więc dla mnie to gadżet zupełnie niepotrzebny , ale...zastanawiam się w jakich sytuacjach może się przydać..? Może w podróży..jak jedziemy bez makijażu np w pociągu czy samolocie (no dla mnie to niemożliwe haha:)..?
W samochodzie chyba mamy lusterko..:)
To tyle jeśli chodzi o lusterko:)
Mascara jest na pewno czarna i rzęsy po nałożeniu wyglądają przyzwoicie. Chwila pracy i jest to efekt jak dla mnie poprawny, ale tylko tyle. To znaczy lubię mocno pogrubione i wydłużone rzęsy graniczące z efektem sztucznych:)
Uważam,że za tę cenę mogę dostać mascarę, która daje lepszy efekt przy mniejszym nakładzie pracy.
Mimo to jednak to cudo bez wstydu można wyjąc z kosmetyczki..:)
Kupiłam na promce w Ross. Pierwszy raz w życiu na tej ostatniej co była..dlatego nie żałuję bo musiałam się przekonać na własnej skórze.
Nie osypuje się i trzyma do końca dnia formę na górnych i dolnych.
Szczoteczka jest silikonowa .
W promocji czemu nie..?

Nie dla mnie

Tusz kupiłam w promocji, więc nie żal mi aż tak bardzo.
Niestety żeby pomalować rzęsy musiałam się mocno natrudzić, zajmowało to dużo czasu. Nie pogrubiał, ani nie wydłużał rzęs. Raczej miałam efekt sklejonych rzęs. Opakowanie z lusterkiem może ok, dla kogoś kto nosi go ze sobą i poprawia w ciągu dnia. Wg mnie opakowanie mało zgrabne, przesadzone. Demakijaż trudny. Czerń ładna.