Eludril, Płyn do płukania jamy ustnej (stara wersja)

Eludril, Płyn do płukania jamy ustnej (stara wersja)

e-ZikoApteka.pl
Średnia ocena: 4.84/5

Płyn do płukania jamy ustnej o zawarości 0,10% stężenia dwuglokonianu chlorheksydyny. Wskazania:
- zapalenie dziąseł i choroby przyzębia,
- infekcje jamy ustnej, gardła, poprotezowe odczyny zapalne,
- przed i po zabiegach chirurgicznych w gabinecie stomatologicznym (usuwanie złogów nazębnych, ekstrakcja zębów, wszczepianie implantów, chirurgiczne leczenia chorób przyzębia).
To produkt leczniczy. Zaleca się stosowanie płynu przez okres 2 tygodni. Płyn przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 14 roku życia. W okresie ciąży i karmienia przed użyciem preparatu skonsultować się z lekarzem.
Płyn nie powinien być stosowany przez ososby uczulone na chlorheksydynę lub chlorbutanol.
Skład (100ml roztworu): dwuglokonian chlorheksydyny (roztwór 20%) 0,5ml, chlorobutanol 0,5g, etanol, gliceryna, docusat sodu, czerwień koszenilowa, naturalny miętowy środek smakowy, aromat miętowy, woda oczyszczona. Zawartość alkoholu: 42,8%v/v.

świetny po zabiegach

Faktycznie ten płyn jest świetny po poważniejszych zabiegach stomatologicznych. Używałam go po wyrwaniu ósemek czy leczeniu kanałowym. Trzeba tylko pamiętać, że nie jest to płyn do stosowania codziennego. Ja na codzień kilka razy dziennie używam Dento Fresh i jest to kolejny produkt, który warto polecić.

Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Stosowałam go po chirurgicznym usunięciu ósemek dwa miesiące temu i teraz znowu go używam.

Płyn dobrze oczyszcza, ale co ważniejsze lekko znieczula i przyspiesza gojenie się ran.
Mi przynosi wielką ulgę.
Używam go parę razy dziennie, zaczęłam 1,5 dnia po zabiegu.
Jedyną wadą jest cena, ponieważ płyn jest dosyć drogi. Jego wydajność zależy od tego ile razy w ciągu dnia się go używa.

bardzo dobry

Idealny po zabiegach stomatologicznych, kiedy np nie można myć zębów, lub gdy dziąsła są podrażnione. Poleciła mi go moja dentystka, gdy czekałam na usuniecie ósemki.
Polecam! Wart swojej ceny.
Plus za miarkę, łatwo można odmierzyć ilość płynu.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Od czasu do czasu leczniczo

Naprawdę warto mieć go w swojej domowej apteczce i stosować np. po zabiegach stomatologicznych (polecił mi stomatolog po chirurgicznym usunięciu ósemki), w przypadku jakichś zapaleń jamy ustnej lub / i gardła (ostatnio, gdy bolało mnie gardło wypłukałam je Eludrilem i problem zniknął). Swoje kosztuje, ale jest bardzo skuteczny.

Używam tego produktu od: Kilku miesięcy w razie potrzeby
Ilość zużytych opakowań: Jedno

Leczy

Płynu używam z tak zwanego doskoku. Jak tylko pojawiają sie dolegliwości związane z uszkodzeniem blony śluzowej jamy ustnej, dziąsła.
Jako lekarstwo jest rewelacyjny. Warto jednak skonsultować z stomatologiem dłuższe stosowanie Eludrilu.
Zdecydowany i charakterystyczny smak.

Używam tego produktu od: 2008
Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Leczy

To prawda, Eludril mimo że zarejestrowany jako kosmetyk, nie powinien być używany, jako codzienny, stały preparat pielęgnacyjny. Producent nie zaleca stosowania dłuższego, niż 2 tygodnie.
Ja używałam go "z przepisu" lekarza-dentysty, miał wyleczyć zapalenie błony śluzowej i krwawiące dziąsła. Poradził sobie znakomicie i dość szybko (w duecie z Meridolem w ciągu 2 dni).
Muszę przyznać, że jako płyn do płukania byłby znakomity - ma świetny smak: miętowy, nie za mocny, nie za słaby, uczucie odświeżenia jest długotrwałe, a możliwość rozcieńczania, to dodatkowy atut. Niestety chlorhexydyna przebarwia zęby i język na żółto-brązowo, na tyle trwale, że usunąć je może tylko piaskowanie w gabinecie oraz wzmaga osadzanie specyficznego dla siebie kamienia nazębnego. Ja używałam Eludrilu dłużej (przez 2 tygodnie 2 razy dziennie, potem tylko na noc), ponieważ mój dentysta przewidział to i specjalnie wyznaczył termin piaskowania po zakończeniu kuracji. Teraz szukam dla siebie płynu do płukania o tym smaku.

Używam tego produktu od: 200 + 500 ml
Ilość zużytych opakowań: 6 tygodni

Eludril polecił mi chirurg po ekstrakcji zęba. Dużym plusem tego płynu jest to, że naprawdę dokładnie oczyszcza jamę ustną. Ma bardzo intensywny smak, przez co można odczuwać delikatne pieczenie. Dobrze odświeża. Zgadzam się z tym, że może zaburzać czucie, mnie się to zdarzyło kilka razy, ale szybko przeszło. Dlatego lepiej podchodzić do niego z ostrożnością i nie stosować na własną rękę, ale z polecenia lekarza. Daję 4*, bo ze swoich zadań wywiązuje się bardzo dobrze.
Jeśli będzie potrzeba, kupię go ponownie.

Czas używania produktu: 1,5 miesiąca

super

Używałam go po operacji wycięcia torbiela pod językiem. Wszystko się pięknie zrosło, pod szwami nie było żadnego stanu zapalnego ani ropy. Na oddziale wszyscy używali tego płynu po operacjach. POLECAM

Używam tego produktu od: 2miesięcy

dla mnie majlepszy

w zasadzie to bardziej lek niz kosmetyk ale jak juz zostal zamieszczony na wizazu do dodam recenzje zwlaszcza ze mam bardzo dobre zdanie o tym produkcie.
po pierwsze to jedyny plyn do plukania ust ktorego smak toleruje, jest swiezy, nie za slodki i pozostawia uczucie czystosci i odswiezenia (po innych mam w ustach "kapcia")
plyn rozciencza sie woda dzieki czemu jest wydajniejszy, mozna regulowac stezenie oraz temperature (a to wazne gdy zeby bola od zimna)

wiem ze to lek ale ja go uzywam praktycznie na stale bo nie znalazlam zadnego ktory moglby go zastapic

EDYCJA: zaprzestalam stalego uzywania bo dowiedzialam sie ze moze przebarwiac zeby i zaburzac czucie ale nadal stoi w mojej lazience i uzywam go od czasu do czasu

Używam tego produktu od: 2 lat w zprzerwami
Ilość zużytych opakowań: kilka