Eludril, Płyn do płukania jamy ustnej (stara wersja)

Eludril, Płyn do płukania jamy ustnej (stara wersja)

Płyn do płukania jamy ustnej o zawarości 0,10% stężenia dwuglokonianu chlorheksydyny. Wskazania:
- zapalenie dziąseł i choroby przyzębia,
- infekcje jamy ustnej, gardła, poprotezowe odczyny zapalne,
- przed i po zabiegach chirurgicznych w gabinecie stomatologicznym (usuwanie złogów nazębnych, ekstrakcja zębów, wszczepianie implantów, chirurgiczne leczenia chorób przyzębia).
To produkt leczniczy. Zaleca się stosowanie płynu przez okres 2 tygodni. Płyn przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 14 roku życia. W okresie ciąży i karmienia przed użyciem preparatu skonsultować się z lekarzem.
Płyn nie powinien być stosowany przez ososby uczulone na chlorheksydynę lub chlorbutanol.
Skład (100ml roztworu): dwuglokonian chlorheksydyny (roztwór 20%) 0,5ml, chlorobutanol 0,5g, etanol, gliceryna, docusat sodu, czerwień koszenilowa, naturalny miętowy środek smakowy, aromat miętowy, woda oczyszczona. Zawartość alkoholu: 42,8%v/v.

Jedyny tak delikatny po usunieciu zęba

Płyn mpolecił mi chirurg po usunięciu ósemki (swoją drogą - paskudnej). Plyn stosuje się czesto własnie po ekstrakcji zebow, gdy niemozliwe jest umycie zębów.
Zalety:
+delikatny - nie piecze, nie pali, nie zaognia ran
+usuwa bakterie, które się gromadza
+jest tez abrdzo dobry na 'uspokojenie' krwawiących dziąseł
+dość wydajny
+całkiem rpzyjemny w smaku, nie jest to cos co chcialoby sie wypluc
+przy problemach z jama ustna niezastapiony

Niezbędny w moim domu

Ból zębów, dziąseł czy innych narządów znajdujących się w jamie ustnej potrafi być naprawdę dokuczliwy i zmniejszający komfort życia – takie problemy jak bolący ząb wymagający wypełnienia, leczenia kanałowego czy wyrwania lub zapalenie dziąseł, skutecznie odbierają wiele radości i dobrego samopoczucia. Bardzo bolesne (i równie niekomfortowe) bywa ich leczenie, a często także wszystko, co następuje potem, szczególnie że rany czasem goją się bardzo długo. Z pomocą przychodzą specjalistyczne preparaty, które długofalowo pomagają w tym procesie gojenia, wspierają krwawiące dziąsła, a także koją i delikatnie znieczulają – jednym słowem, przynoszą tak bardzo wyczekiwaną w takich sytuacjach ulgę.

Ten produkt został polecony przez lekarza dentystę, kiedy rana po ciężkim zabiegu chirurga szczękowego goiła się z dużym trudem, powodując dużo bólu i obrzęk. Wcześniej nie interesowałam się tego rodzaju produktami (tak samo jak moi bliscy), również z uwagi na fakt, że nie potrzebowałam tego rodzaju wyrobu i, co więcej, recenzowany produkt, jako wyrób bardziej medyczny niż stricte pielęgnacyjny, dostępny jest jedynie w aptekach i reklamowany w gabinetach stomatologicznych (a zazwyczaj wtedy nie zwracam uwagi na ulotki czy plakaty reklamowe w takich miejscach). Jak okazało się z czasem, używanie wyrobu nie skończyło się tylko na łagodzeniu rany pozabiegowej.

Produkt znajduje się pękatej buteleczce wykonanej z prześwitującego plastiku, przez który można zobaczyć płyn, co też pozwala na bardzo łatwe kontrolowanie ilości wyrobu. Szata graficzna opakowania jest bardzo skromna – z przodu tworzy ją jedynie podzielona kolorystycznie na część białą i niebieską, z małym zielonym akcentem, etykieta, na której znajduje się logo marki, krótki opis produktu, a także rysunek, na którym pokazano jego stosowanie. Więcej tekstu zostało wydrukowane białą czcionką po drugiej stronie buteleczki – tam przeczytamy o właściwościach wyrobu, przeznaczeniu, a także stosowaniu. Buteleczka jest zakręcana na zwykły, biały korek. Do opakowania został dołączony specjalny kubeczek z miarką, który oryginalnie został nałożony do góry dnem na korek butelki – opakowanie zostało tak wyprofilowane, że kubeczek idealnie wpasowuje się w kształt opakowania i nie spada, kiedy zdejmujemy opakowanie z półki – co dla mnie jest ogromny plusem, ponieważ bardzo łatwo odmierzyć im ilość potrzebnego płynu i wody, a także nie trzeba kombinować z innymi pojemnikami, które nie zawsze są wystarczająco czyste, by wlać tam produkt do dezynfekcji jamy ustnej. Całość jest sprzedawana ciasno owinięta specjalną folią, co jest również bardzo wygodnym, higienicznym rozwiązaniem.

Płyn ma czerwony kolor i charakterystyczny, alkoholowy, mocny, nieco cierpki zapach. Wyrób jest bardzo wydajny, ponieważ przed użyciem produkt rozcieńczamy z wodą (proporcje można znaleźć na opakowaniu, ale też często wskazuje je, tak samo jak częstotliwość stosowania wyrobu, stomatolog) i potrzeba go naprawdę niewiele.

Produkt zawiera między innymi delikatną substancję myjącą, Chlorhexidine Digluconate o działaniu bakteriostatycznym, a także Chlorobutanol, środek przeciwgrzybiczy i przeciwbakteryjny, który również łagodzi podrażnienia i wpływa lekko przeciwbólowo. W wyrobie znalazł się również alkohol oraz mentol.

Działanie tego ostatniego jest chyba najszybciej zauważalne po użyciu produktu: wyrób użyty po umyciu zębów pastą daje uczucie jeszcze większego, niezwykle przyjemnego odświeżenia i czystości. Drugim dominującym uczuciem jest, poza wrażeniem, że boli o wiele mniej, lekkie mrowienie, podobne do lekkiego znieczulenia w gabinecie dentystycznym, które utrzymuje się dość długo. Całość daje wrażenie odświeżenia, ukojenia, zmniejszenia dokuczliwego czasami bólu. Długofalowe skutki są jeszcze lepsze i są tym, za co ten produkt uwielbiam: rany goją się o wiele szybciej w sposób czysty, bardziej bezpieczny i mniej bolesny, afty szybko znikają, nie mówiąc o pomocy w czasie początków zapalenia dziąseł, kiedy pierwsze, niepokojące objawy znikają o wiele szybciej. Z pewnością każdy, kto w życiu doświadczył któregoś z wymienionych schorzeń albo objawów, doskonale rozumie, jak ważne i jak potrzebne jest takie szybsze gojenie się czy zahamowanie procesów chorobowych i natychmiastowa ulga w bólu.

Tutaj też warto zaznaczyć, że recenzowany produkt jest przeznaczenia specjalistycznego – do codziennej pielęgnacji dziąseł polecałabym wersję Care ze znacznie mniejszymi stężeniami substancji aktywnych.

Wyrób jest już niezbędnikiem w moim domu i przyznam, że obecnie nie wyobrażam sobie, żeby nie mogło go zabraknąć na półce – gdy pojawia się afta lub gdy ja, bądź ktoś z pozostałych domowników, przychodzi od dentysty z po poważniejszym zabiegu, wiemy już, po co mamy sięgnąć i Eludril ratuje nas z opresji, przywraca komfort, koi i pomaga w gojeniu tych kłopotliwych problemów. Można na nim zawsze polegać.

Płyn do płukania jamy ustnej, Eludril Classic

Płyn do płukania Eludril poleciła mi moja Pani dentystka używam go w duecie z pastą Elmex Sensitive. Ten płyn i ta pasta to świetny duet już po 4-5 dniach zauważalna była lekka poprawa po dłuższym stosowaniu nadwrażliwość się zdecydowanie zmniejszyła a zęby są bielsze.
Płyn jest odświeżający ale nie jest zbyt ostry osobiście nie lubię mocnych ostrych środków do pielęgnacji jamy ustnej.
Płyn daje miłe uczucie czystości i odświeżenia jednocześnie pielęgnuje dziąsła i działa antybakteryjnie na pewno jeszcze do niego wrócę.

Najlepszy

Już mam od jakiegoś roku i jestem bardzo zadowolona. Kupiłam teraz sobie dużą butelkę ale mam pewność że będę miała go zawsze pod dostatkiem. Łagodzi zapalenia, wspomaga regenracje dziąseł. Ma odświeżający posmak. Wystarczy rozrobić z wodą i gotowe. Jest bardzo wydajny.

ulga po usunięciu zęba

Płyn był dla mnie zbawieniem, gdy musiałam usunąć zęba - ukojenie dla dziąseł. polecam wszystkim, którzy mają problemy z dziąsłami bądź są świeżo po wyrwaniu zęba.

Z polecenia stomatologa

Jest to płyn który bardzo pomaga w wszelkich problemach z jama ustna jak np krwawiące dziąsła ,wszelkie stany zapalne oraz stan po ekstrakcji zębów. Po dość długiej przerwie w stosowaniu planuje jego kolejny zakup ponieważ żaden drogeryjny/reklamowany produkt do higieny jamy ustnej z tym równać się nie moze. Ma dosyć specyficzny posmak jednak można się z nim zaprzyjaźnić i go zaakceptować . Proste opakowanie o nie specjalnie dużej pojemności jest poręczne i funkcjonalne.

Fajna rzecz do profilaktyki

Fajny płyn do profilaktyki, przydaje się też przy stanach zapalnych dziąseł. Smak ma nietypowy ale da się do niego przyzwyczaić. Polecił mi go stomatolog i od tamtej pory często do niego wracam. Zaczęłam go regularnie stosować i skończyły się moje problemy z dziąsłami.

Mocny i skuteczny

Jest to płyn polecany przez stomatologów, do odkażania jamy ustnej po resekcji zębów, w przypadku stanów zapalnych i po zabiegach chirurgicznych uzębienia. By uniknąć zakażenia i wszelkich komplikacji i w tym celu sprawdzil się u mnie znakomicie. Mialam usuwanego zęba, wiec siegnelam po ten płyn i jestem zadowolona. Nie szczypie i nie jest taki straszny, nie powoduje bólu w miejscu uszkodzenia dziąsła. Jest neutralny dla ran a jednocześnie bardzo dobrze dezynfekuje jamę ustną. Uczucie czystości i odświeżenia utrzymuje się w ustach jakiś czas po połukaniu. Smak intensywny, niezbyt smaczny, ale do wytrzymania. Płyn jest wydajny. Polecam!

Świeży produkt

Stomatolog polecił mi ten płyn do płukania jamy ustnej po usunięciu zęba mądrości i używałem go przez 2 tygodnie. Po użyciu moje problemy ustąpiły, krwawienie dziąseł i stany zapalne ustąpiły i do tej pory nie wróciły. Godne polecenia jest również stężenie preparatu, można go w razie potrzeby rozcieńczyć, na początku używałam wyższego stężenia, a następnie obniżyłam do niższego dla utrzymania efektu, co zwiększa skuteczność.

Najlepszy na problemy

Najlepszy płyn na problemy w obrębie jamy ustnej. Polecił mi go stomatolog, warto. Problemy z dziąsłami, aftami w końcu mi się skończyły. Płyn może nie jest tani i czasami ciężko go dostać ale warto jeśli się ma takie problemy.

Świetny

Ten płyn to wisienka na torcie. Pomaga w bólu, ostrych stanach zapalnych dziąseł, przy wszczepieniu implantów. Koi. Tylko trzeba go dobrze rozcieńczyć, aby nie popalić sobie dziąseł i można co używać 2 tyg. Przy dłuższym stosowaniu może zostawiać brązowy osad. Do codziennego stosowania polecam eludril care.

Kupiłam płyn do płukania jamy ustnej z polecenia mojego dentysty bo miałam duży problem z dziąsłami. Dentysta mi polecił razem z pastom do zębów innej marki. Miałam dość duży problem z krwawiącymi dziąsłami i były bardzo wrażliwe za wszystko. Po ok swych tygodniach zauważyłam dużą poprawę dziąsła mniej krwawiły . Miałam lekki stan zapalny dziąsła na który nie trzeba było antybiotyku bardzo pomógł ten płyn do płukania jamy ustnej. To jest płyn specjalistyczny bardzo go polecam z osobą które mają problem z dziąsłami
Płyn jest bardzo intensywny nawet po rozróżnieniu go z wodą jak należy robić cały czas się czuje ja intensywność. Teraz go używam sporadycznie jak zauważe krwawienie. Polecam