Elmex, Żel z aminofluorkiem 1,25% F

• Poziom obsługi klienta

• Jakość zapakowania przesyłki

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

REKLAMA

Koncentrat do miejscowej fluoryzacji szkliwa zębów celem zwiększenia ich odporności na próchnicę. Zawiera aminofluorki hamujące procesy próchnicze. Fluoryzuje, remineralizuje i trwale wzmacnia szkliwo zębów. Żel zalecany jest:
- w profilaktyce próchnicy
- przy dużej aktywności próchnicy
- przy nadwrażliwości szyjek zębowych
- w przypadku odwapnień szkliwa, występujących pod wyjmowanymi szynami, częściowymi protezami i aparatami ortodontycznymi.
Żel stosuje się raz tygodniowo. Należy nałożyć 1 cm żelu na szczoteczkę i gruntownie czyścić zęby przez 1-2 min, następnie wypluć, nie płukać jamy ustnej.
Dostępny w aptekach bez recepty.
Zawiera: Fluor 12,5 mg (Olaflur 30 mg, Dectaflur 2,9 mg, fluorek sodu 22 mg), glikol propylenowy, aromat, sacharyna na 1 g.

z fluorem
ochronne
<50

Moja broń w walce o zdrowe zęby

Elmex żel do fluoryzacji zębów poleciła mi moja dawna pani stomatolog już wiele lat temu. Korzystam z niego systematycznie od ok. 7 lat i choć moi stomatolodzy zmieniali się przez ten czas, to Elmex żel ze mną pozostał. I tak już będzie zawsze, bo znacznie polepszył kondycję i zdrowie moich zębów.

Każdy pamięta pewnie zabiegi fluoryzacji w szkole podstawowej. Higienistka wywoływała uczniów z lekcji i każdy dostawał na swoją szczoteczkę porcję płynu do fluoryzacji zębów. A płyn ten był tal obrzydliwy, gorzki i cierpki, że do dziś mam dreszcze, gdy go wspominam. Z Elmexem jest inaczej- owszem, nie smakuje jak lody waniliowe, ale producent zrobił chyba wszystko co mógł, by poprawić cierpko-gorzki smak fluoru. Żel ma delikatnie żółty kolor i wyczuwalną w smaku nutkę bananową. Stosowanie go nie jest udręką i nie przypomnia mi tego, co pamiętam ze szkoły.

Podeszłam wiele lat temu do jego stosowania bardzo systematycznie. Raz w tygodniu, przez wszystkie te lata (poza okresem dwóch ciąż) stosowałam go i polepszenie kondycji moich zębów to właśnie jego efekt. Dla mnie to must have w walce przeciwpróchniczej, o zdrowy i piękny uśmiech.

Stomatolodzy przestrzegali mnie, by nie stosować produkt w okresie ciąży, ponieważ fluor może zaszkodzić dziecku. Tak też czyniłam, zarówno przy pierwszym, jak i drugim dziecku odstawiłam żel.

Polecam wszystkim, którzy chcą mieć zdrowe zęby, mniej ubytków i odwiedzać stomatologa tylko na przelgądy. Jest to produkt wart każdej ceny, a przy tym bardzo wydajny. Mój must have!

Aparat ortodontyczny bez nadwrażliwości

Raz w roku robię skaling zębów pod mikroskopem i akurat opowiadałam higienistce, że na dniach zakładam aparat ortodontyczny i poleciła mi ona używanie tego żelu podczas noszenia aparatu. Żel okazał się fonomenem w pielęgnacji jamy ustnej. Jego najważniejszy i najbardziej odczuwalny efekt to całkowite zniesienie nadwrażliwości zębów. Na co dzień używam pasty wybielającej do zębów nadwrażliwych, ale w zależności od diety czasami wciąż odczuwałam dyskomfort. Przy systematycznym stosowaniu tego żelu raz w tygodniu w ogóle nie mam już tego problemu. Co więcej teraz jednocześnie mogę jeść zimne lody i popijać gorącą kawą (niewskazany deser dla gardła) i nic mnie nie boli ani nie szczypie w zębach. Produkt to typowy transparentny żel o specyficznym smaku, do którego się przyzwyczaiłam. Nie jest miętowy, ale też nie jest śmierdziuchem. Cena jest dość wysoka jak na taką małą tubkę, ale żel jest bardzo wydajny i starcza na długo. Czasami ciężko było mi otworzyć tubkę, zakrętka bardzo mocno się trzyma, ale z czasem nabrałam wprawy. Higienistka i ortodontka bardzo chwalą moje zęby i perfekcyjną higienę w trakcie leczenia ortodontycznego. Produkt bardzo mi w tym pomaga. Nie mam żadnych problemów z zębami. Żel odkryłam teraz, ale zamierzam go stosować również po zakończeniu leczenia ortodontycznego. Żelu stosuję jedną kropelę ziarenka groszku raz na tydzień, ale jak zastosuję raz na dwa tygodnie to też jest w porządku. Na początku miałam wrażenie, że słabo się pieni, ale po chwili, gdy szczoteczka pójdzie w ruch to i piana pojawia się. Przed jego użyciem szczotkuję zęby codzienną pastą, a następnie tym żelem. Tylko wtedy nie używam płynu o płukania jamy ustnej. Żel stosuję tylko na noc. Kiedyś koleżanka po założeniu aparatu ortodontycznego cierpiała na nadwrażliwość zębów, więc przyniosłam jej żel do wypróbowania i była zachwycona, że już po jednym zastosowaniu problem ten ustąpił. Żel kupiłam w aptece w większym mieście. Jest fenomenalny, a nadwrażliwość zębów znika i wciąż można stosować swoją ulubioną pastę wybielającą. Polecam!

Powrót do czasów podstawówki

Elmex żel z aminofluorkami używamy raz w tygodniu dla profilaktyki. Nawyk mam z domu rodzinnego. Mama zawsze nas ganiała do używania tego żelu.
W smaku przypomina mi te płyny, którymi w szkole kazali nam szorować zęby. Żel stosuje się do profilaktyki przeciw próchnicy. Pomaga w nadwrażliwości zębów oraz wzmacnia szkliwo. Tubka jest bardzo mała, ale przy używaniu raz w tygodniu jest bardzo wydajna.
Produkt nie jest drogi. Ja zazwyczaj kupuje go w aptece lub zamawiam przez internet.

Kocham!

Jest to najlepszy produkt do profilaktycznej ochrony szkliwa zębów. Cena może wydawać się droga ale jedno opakowanie starcza prawie na rok. Stosuję go raz na dwa tygodnie . Żel ma przyjemny smak oraz zapach, nie jest on miętowy. Konsystencja jego jest jak bardzo gęsty żel. Poleciła mi go do stosowania dentystka parę late temu i od tego czasu się z nim nie rozstaje. Doskonale chroni zęby przed próchnicą.

Skuteczny żel do walki z próchnicą

Żel elmex to skuteczny żel do walki z próchnicą, którego używam od ok. roku. Zaletą jest łatwość w stosowaniu. Żel pozwolił mi na poprawę kondycji moich zębów, które po ciąży były w średnim stanie.

Niezbędny nie tylko w szkołach !

Fluoryzacja... chyba każdemu z nas kojarzy się to z nieprzyjemnym smakiem żelu, którego dawano nam hurtowo po kolei. Trochę zresztą jak za czasów PRL, trzeba było czekać w kolejce. Jednakże porzucając niezbyt miłe wspomnienia przejdźmy do produktu Elmex. Mimo, że jestem osobą dorosłą moja dentystka poleciła mi ten żel, gdyż fluor poprostu mi się nie przyswajał tak jak powinien. Chcąc zareagować jak najszybciej kupiłam produkt w pobliskiej aptece za cenę 28 złotych. Przeraziła mnie ta cena za tak niewielką ilość produktu, ale o upewnieniu się że starczy aż na 40 użyć (!) stwierdziłam, że jednak jakoś przeboleję. Zresztą używa się go raz w tygodniu, więc starczy on na trochę ponad 9 miesięcy.

Stosuję sporadycznie

+bardzo dobrze, że producent zadbał o to, żeby kompleksowo można było zadbać o jamę ustną stosując jedną serię,
+żel jest ultra wydajny, jedno opakowanie wystarcza na bardzo długo, zwłaszcza, że używa się go tylko na noc i tylko od czasu do czasu,
+jest to typowy gęsty żel,
+nawet się pieni,
+ma przyjemny smak, ale to kwestia gustu, jest on zupełnie inny niż smak pasty, niemniej jednak mnie smakuje, trochę jak cytrusy połączone z herbatą i czymś chemicznym,
+nie wiem tak naprawdę jaki ma wpływ na zęby, ale wierzę, że pomaga utrzymać jamę ustną zadbaną,

-drogi,
-słaba dostępność, udaje mi się go kupić od czasu do czasu w jakiejś aptece,
-ciężko chodzi jego zakrętka, domyślam się, że to po to, żeby składniki aktywne pozostały szczelnie zamknięte, jednak oceniając z pozycji użytkownika: jest to dla mnie uciążliwe,
-nie można już niczego po nim jeść, bo nie zadziała, nie ma zmiłuj się

Dochodzę do wniosku, że nie będę kupowała tego żelu, ponieważ nie zauważyłam jakiejś znaczącej poprawy, moje zęby są zdrowe, nie mam próchnicy, więc szkoda wydawać pieniądze na produkt, który "być może" działa i "być może" jest potrzebny.

skuteczny!

Moi domownicy i ja żelu używamy w tandemie z pastą z tej samej serii. Kilka lat temu zarekomendowała go nam nasza zaufana dentystka, zalecając stosowanie raz w tygodniu i od tej pory się tego trzymamy, robiąc tylko co jakiś czas przerwy (też za radą stomatologa).

Smak żelu nie jest zbyt przyjemny, uczucie, które pozostawia w ustach także, ale czego się nie robi dla zdrowych zębów i pięknego uśmiechu?!

Nie wiem czy to działanie żelu, czy pasty Elmex, czy obu produktów razem, ale faktem jest, że odkąd je stosujemy, rzadziej mamy problemy z zębami. Wizyty u stomatologa kończą się zazwyczaj tylko zabiegami pielęgnacyjnymi lub leczeniem malutkich ubytków. O poważniejszych problemach już prawie zapomnieliśmy. Na tej podstawie wnoszę, że żel jest skuteczny i tego sie trzymam.

Daje efekty

Żel poleciła mi ortodontka jako antidotum na moje osłabione zęby. Jego cena, biorąc pod uwagę jego wielkość troszeczkę zwaliła mnie z nóg ale na zdrowiu się nie oszczędza :D
Konsystencję ma fajną, taki półprzezroczysty żel, smak ma podły ale on ma działać a nie smakować. Po kilku tygodniach stosowania muszę przyznać, że działa. "Szary zjadacz chleba" raczej tego nie zauważy, ale jak byłam u dentysty na wizycie kontrolnej, to usłyszałam że mam zęby w dobrej kondycji jak na osobę, która dopiero co zdjęła aparat. Odkąd go używam nie pojawia się na moich zębach próchnica, ta to już widoczna dla użytkownika zaleta.

Dobry!

Mając na uwadze zdrowie i piękny wygląd zębów warto sięgnąć głębiej do kieszeni i zakupić ten żel do fluoryzacji. Szczególnie polecany jest dla osób z problemami takimi jak ubytki czy próchnica. Żel jest w wygodnej tubce do postawienia. Dobrze się pieni, starcza na długo bo wystarczy nałożyć niewielką ilość . Bardzo dobrze chroni zęby i zapobiega próchnicy. Gorąco polecam ten produkt wszystkim, którym zależy na ładnych i zdrowych zębach :)

Jestem na tak

Żel dostałam od siostry, która z kolei dostała go z polecenia dentystki. Profilaktycznie używam go raz w tygodniu, tak jak napisane jest na ulotce. Myślę, że jest to produkt, który przyczynia się do braku większych problemów z zębami czy nadwrażliwością. Do tego mi osobiście odpowiada ten smak i zapach.

Musi być!

+dentysta zalecił mi go używać jakieś 20 lat temu i tak już zostało,
+pyszny smak, dosyć słodki, osobiście bardzo go lubię,
+wydajny produkt,
+przyjemna konsystencja, takiego lekkiego żelu,
+kompletnie nie przeszkadza mi to, że nie należy go wypłukiwać, nie jest to uciążliwe,
+wydaje mi się, że działa, bo z zębami nie mam żadnych problemów,
+odpowiedni do wrażliwych zębów, nie podrażnia,

-problem z dostępnością, zdarza mi się zawędrować do kilku aptek w jego poszukiwaniu,
-drogi produkt,
-małe opakowanie

Jest to produkt, który dobrze jest stosować profilaktycznie raz na jakiś czas, ciężko tak bezpośrednio zauważyć jego działanie, po prostu ufam dentyście.