Dermo Pharma, Argan [4] Therapy, Maska termoaktywna do włosów

Dermo Pharma, Argan [4] Therapy, Maska termoaktywna do włosów

Maska do włosów uzupełniająca ubytki w ich strukturze i zapobiegająca zniszczeniom łusek włosa. Składniki aktywne, takie jak olej arganowy, keratyna, wyciąg z aloesu i rozmarynu chronią także przed niekorzystnym oddziaływaniem zabiegów fryzjerskich.

regenerujące, termoochronne, nawilżające, nabłyszczające
bez SLS i SLES
w słoiku
bogate
Skóra głowy
normalna
do włosów suchych i zniszczonych

Ładny zapach

To już mój czwarty produkt z tej serii. Mam wrażenie, że w porównaniu do reszty był mocno średni. Maskę stosowałam przy każdym lub przy co drugim myciu włosów. Skład pozostawia wiele do życzenia. Nie pamiętam dokładnej ceny, ale zapłaciłam za tę maskę około 25 zł i myślę, że przepłaciłam. Delikatnie wygładza, a włosy mniej się puszą i są nieco bardziej podatne na stylizację. Czasem miałam wrażenie, że obciąża moje włosy. Mimo wszystko nie widziałam dużej różnicy w kondycji mojego włosa, a stosowałam ją według zaleceń producenta. Trudna do spłukania. Z niecierpliwością czekałam aż w końcu zużyję cały słoiczek i będę mogła zacząć stosować coś innego. Zaletą produktu jest jego zapach.

Nieprzewidywalny efekt

Próbowałam serum z tej serii – zachwyciło mnie, odżywka już tylko zadowoliła (choć koniec już męczył) a maska totalne zdziwiła i tu będzie największy problem ze zużyciem (mam ją już rok), bo włosy potrafią wyglądać po niej perfekcyjnie zdrowo i być sypkie, ale bywają też obciążone, zbite w strąki i smętnie wiszące. Zbierałam się do tej recenzji naprawdę długo i ciężko jest mi ją ocenić gwiazdkami, ale przynajmniej opiszę w czym rzecz.

Działanie: Kosmetyk zdecydowanie nie do częstego stosowania i raczej przed myciem niż po nim. Nazwałabym ją typową fryzjerską maską: ułatwia rozczesywanie, kondycjonuje: nabłyszcza i dociąża, no i niestety, również często obciąża. Czy jest odżywcza i poprawia kondycję włosów -cóż... moim zdaniem, mimo keratyny i pochodnych olejków nie. Gdy częściej jej używam, widzę głównie to, ze pora już na mocniejsze oczyszczenie włosów, chociaż nie powiem, są dni, że daje włosy jak z reklamy: gładkie i zdyscyplinowane, połyskujące. Sporo w niej kondycjonerów i pewnie to, co widać po użyciu na włosach mocno zależy od wcześniej nakładanych produktów i czy ostatnio włosy były dobrze nawilżone. Oczywiście lepiej działa nałożona z doskoku na zapuszczone ciut włosy niż na takie wygłaskane i dopieszczone (te w lot obciąża).

Na plus:
-nadaje połysk i gładkość
-dociąża i prostuje
-ułatwia rozczesywanie włosów
-dobra wydajność (nie wsiąka we włosy, łatwo się rozprowadza, lekko ,,sunąc” po włosach)
-zapach nie razi, jest kosmetyczny i delikatny

Na minus:
-lepiej użyć jej raz na jakiś czas, szybko obciąża i sprawia, że włosy wyglądają nieświeżo
-przyspiesza przetłuszczanie
-po jej użyciu włosy bardziej zbijają się w strąki