Suddenly, Madame Glamour EDP

Suddenly, Madame Glamour EDP

Perfumy zawierają takie nuty jak paczula,pomarańcza,bergamotka,jaśmin,kwiat francuskiej pomarańczy,piżmo,wanilia,ylan-ylang,róża,wetyweria,fasolka tonka.

50 - 100ml
Rekomendacja
na dzień

69% jesień/zima 31% wiosna/lato

Budżetowa elegantka

Gdyby Suddenly Madame Glamour kosztowały 100zł i były do kupienia w perfumeriach internetowych, prawdopodobnie stałyby się hitem sprzedażowym wychwalanym na wszystkich forach jako tańszy odpowiednik Coco Mademoiselle :) Ponieważ są do kupienia w powszednim Lidlu, trochę nie wypada nadmiernie ich chwalić...ale czy na pewno? Moim zdaniem to przyzwoite perfumy - pachną naprawdę podobnie do pierwowzoru i choć pierwsze minuty otwarcia są zdecydowanie piękniejsze i głębsze w CM, z czasem zapach staje się podobny. Suddenly są delikatnie bardziej kwiatowo-pomarańczowe, a mniej paczulowe. To tylko odpowiednik, ale naprawdę trwały (8-10 godzin) i linearny - jeśli podoba nam się otwarcie, po prostu będziemy pachnieć tak samo cały czas. To więcej niż zapach na wyjście do sklepu, czy sprzątanie domu - w porównaniu do wielu droższych, a znacznie słabszych zapachów, Suddenly Madame Glamour wstydu nie przyniesie! Nie udawajmy tylko, że pachniemy Chanel, bo oszczędność nie jest wstydem, jest nim pozerstwo.

Zastępca Coco Mademoiselle/So Elixir

Piękny paczulowo-tonkowy zapach wzbogacony o cytrusy i bergamotkę
Pachnie jak So Elixir, tylko nieco bardziej cytrusowo. So Elixir jest bardziej paczulowy i tajemniczy, a to bardziej rześkie. Takie So Elixir na wiosnę, skojarzenia z Coco Mademoiselle jak najbardziej trafne, ale z drugiej strony: połączenie tonki, paczuli, wanilii i bergamotki to coś całkiem popularnego w perfumiarstwie (akurat tak się złożyło, że większość moich ulubieńców). Utrzymują się na skórze długo! 6-8h, ale są bliskoskórne. Kosztują tak śmieszne pieniądze, że można dopsikiwać w nieskończoność (13zł)

Elegancki zapach

Produkt kupiłam po przeczytaniu artykułu tutaj na Wizażu. Sprawdzając opinie były one głównie pozytywne stąd tym bardziej chciałam przetestować. Perfumy dostępne są w Lidlu za cenę ok 12zl.

Produkt to dość niewielką, poręczna i ładnie wyglądająca buteleczka wpadająca w różowe odcienie. Co do samego zapachu jest on dla mnie zbyt ciężki, dość mocno kwiatowy. Pierwsze skojarzenie to zapach dla eleganckiej kobiety. Jednak trzeba przyznać, że trwałość jest zadowalająca. Po psiknieciu na szalik zapach był wyczuwalny przez dłuższy czas, nawet przez kilka dni. Miałam również możliwość porównania zapachu z oryginałem Chanel, do którego większość go porównuje ze względu na zbliżone nuty zapachowe. Trzeba przyznać, że jest on bardzo zbliżony. Produkt oddałam mamie, która jest z niego zadowolona i stosuje go teraz w zimie. Myślę, że fanki cięższych, wieczorowych zapachów byłby zadowolone, a cena kusi do przetestowania.

Najlepszy z tanich zapachów

Wodę perfumowaną Madame Glamour kupiłam z ciekawości, po przeczytaniu bardzo wielu pozytywnych opinii w internecie. Cena perfum jest śmieszna, zapłaciłam za nie w Ludlu13 zł za flakonik 50 ml, a czasami znajdują się one w promocji za całe 10 zł. W związku z tym grzechem było ich nie przetestować.

Kartonik, w którym sprzedawane są perfumy jest subtelny i stonowany kolorystycznie. Woda zamknięta jest w minimalistycznym, acz eleganckim flakoniku, z białą plastikową zatyczką, która jest dobrze dopasowana, nie skrzypi i nie spada. Atomizer rozpyla delikatną mgiełkę perfum, nie zacina się.

Woda podobno inspirowana jest jednymi z perfum Chanel. Niestety nie miałam okazji ich testować, więc nie stwierdzę, jak bardzo Madame Glamour jest do nich podobna. Sam zapach to według mnie nuta elegancka, kobieca, zwiewna i miła dla otoczenia. Jest to zapach kwiatowy, słodkawy (ale nie przesłodzony ulepek), stonowany, idealny na dzień, w zasadzie na każdą porę roku poza zimą. Wąchając Madame Glamour mam wrażenie, jakbym wąchała drogie, ekskluzywne perfumy. Nie mają tej alkoholowej nuty, co inne zapachy z nisższej półki. Trwałość jest doskonała, wyczuwam je na skórze 7-8 godzin, a na ubraniach znacznie dłużej. Tak dobra trwałość sprawia, że perfumy są niezwykle wydajne. Zapach wyczuwalny jest delikatnie nawet po wieczornym prysznicu. Projekcja zapachu bardzo dobra, wiele osób z otoczenia komentuje, jakich pięknych perfum używam. Za tę cenę i przy takich dobrych parametrach Madame Glamour to maestria!

Odpowiednik Coco Mademoiselle

Zanim zacznę oceniać zapach wyjaśnię jak ja rozumiem podróbkę zapachu i jego odpowiednik. Podróbka, to produkt, który kupuję myśląc, że mam do czynienia z oryginałem, tzn. ma taki sam flakon, opakowanie tekturowe, a ktoś oszukuje mnie twierdząc, że mam do czynienia za oryginałem i sprzedaje mi za kilkaset złotych produkt rozcieńczony lub rozlewany w piwnicach zamiast w u właściwego producenta, który z oryginalnym zapachem nie ma nic wspólnego. Odpowiednikiem jest dla mnie zapach wzorujący się na oryginalnym zapachu, ale sprzedawany w innym flakonie, pod inną nazwą a kupując go mam świadomość, że to nie jest oryginalny zapach i nie czuję się oszukana, że ktoś mi sprzedał Coco Mademoiselle jako oryginalną, choć oryginalną nie jest. Dla mnie Madame Suddenly jest właśnie takim odpowiednikiem - nuty zapachowe są podobne do mojej ukochanej Coco Mademoiselle, ale flakonik jest całkowicie inny a kupując je mam świadomość, że ich projekcja, trwałość i nuty mogą odbiegać od oryginału i nie mam ŻADNYCH podstaw aby mieć o to do kogokolwiek pretensje, bo przecież widziały gały co brały.
To tyle tytułem wstępu. Teraz do rzeczy - zapach zdecydowanie bazuje na nutach Coco Mademoiselle Chanel. Zapach ten znam dogłębnie, gdyż jest moim faworytem i "moim" zapachem, więc nie będę czarować, że Madame Suddenly jest kropka w kropkę takie samo. Brak temu zapachowi czystości nut, jakości składników a przede wszystkim lekkości, którą charakteryzuje się oryginalny zapach. Nie czarujmy się, że zapach za 13 zł będzie pachniał jak ten za ponad 400 zł. Jednakże, jeżeli ktoś nie może sobie pozwolić na oryginalny zapach lub po prostu nie chce wydawać zbyt dużych sum na zapach, to myślę, że jest to bardzo dobra alternatywa dla oryginału. Przeszłam przez wiele odpowiedników Coco Mademoiselle i przyznam, że ten jest najbardziej zbliżony do oryginału, a biorąc pod uwagę jego cenę, wydajność, jakość atomizera (nie zacina się), prostotę flakonika (ja akurat lubię proste formy) oraz trwałość, myślę, że zadowoli niejedną zwolenniczkę oryginalnej "Panienki". Kwestię moralną - oryginał czy alternatywa - zostawiam - to kwestia każdego z nas i ile ludzi tyle opinii. Z mojej strony polecam wszystkim, którzy nie mogą sobie pozwolić na oryginalny zapach, a chcą też poczuć na sobie Coco Mademoiselle.

Ok

Jak dla mnie zapach bardzo elegancki, można go stosować codziennie. Nie jest duszący. Alkohol nie jest wyczuwalny, tak jak w perfumach za tak niską cenę . Opakowanie ładne oraz poręczne. Zapach długo się utrzymuje - gdy spryskam ubrania, pachną nawet na drugi dzień. Moim zdaniem lepszych perfum za tak niską cenę nigdzie nie kupimy

No i jak tu ocenić...?

Przyznam szczerze, że mam problem z oceną tego zapachu...
Zachęcona recenzjami na Wizażu skusiłam się na zakup w Lidlu, a że cena wręcz śmieszna to uznałam, że wielkiej straty nie będzie.

I tak: otworzyłam pudełko, a tam zgodnie z przewidywaniem piękny klasyczny flakonik, nieprzekombinowany w designie, na tyle mały, ze można go bez problemu wrzucić do torebki.
Co najważniejsze, zapach mi się spodobał od razu, bo to taki trochę z typu " eleganckich, stylowych i nienachalnych", do stosowania w życiu codziennym.
Zręcznie mieszają się tutaj nuty z jednej strony pomiędzy białymi kwiatami (jaśmin, kwiat pomarańczy) a cytrusami, z drugiej zaś doprawione zmyślnie na drzewno-słodko (paczuli, piżmo, wanilia).

I tutaj pojawia się mój problem w ocenie... bo o ile faktycznie zapach jest dość ciekawy to już niezbyt ciekawie się utlenia i z biegiem czasu staje się dosyć tępy.

Jak zawsze i jak każdy zapach polecam po prostu sprawdzić na własnej skórze, a w tym przypadku cena bardzo niewysoka na eksperymenty!

Czulam je u kuzynki

Zawsze pachniala ta wonia. Nigdy nie pytalam co to jest. Ona lubila zawsze dobre perfumy. Pierwszy PSIK i odrazu "kurka. ..Baśka".Lekko cytrusowe, rozane, trwale, lekkie naprawde bardzo ladne. Ciekawa jestem Coco. Tych bede uzywac na co dzien. Wcale nie sa mocne ,czy duszne . Dla wszystkich kobiet. Sa powabne, chce sie je wachac. Na skorze sa bardziej rozane. Na ubraniu bardziej cytrusowe. Nie czuc za bardzo alkoholu ,jak w tanich wodach .Za to plus. Szczerze polecam. Sa caloroczne.

Suddenly Madame podobne do Coco Mademoiselle a jednak...

Zapach podobny do Chanel Coco Mademoiselle, ale nie jest to oryginał. Cena bardzo niska, Długo utrzymują się są trwałe.
Zapach intensywny, mocny, trochę ciężki, dla mnie za mocny ale co kto luci.
Zapach raczej na wieczór, bądź okres jesień/zima.

Oj nie!

Zakupiłam z ciekawości. Chciałam porównać, czy to rzeczywiście zapach inspirowany Chanel Mademoiselle. Początek - trzeba przyznać - łudząco podobny. Jednak to jak rozwija się woda z Lidla, a jak Chanel Mademoiselle, to zupełnie inna bajka. Moim zdaniem nie ma nawet czego porównywać. W oryginale mamy szlachetność, klasę, niezwykłą projekcję. Tu tego po prostu brak. Nie oszukujmy się woda za 20 zł nie zastąpi tej za 400 - 500 zł. Suddenly, Madame Glamour EDP podoba się mojej babci. Jej kupuję regularnie ten zapach. Mama też używa. Jeśli ktoś go lubi - proszę bardzo - nie oceniam tego, ale ja mówię nie.

Bardzo je lubię.

Zapach inspirowany zapachem chanel. Zawsze się nimi psikam kiedy nie wiem czym chcę dziś pachnieć. lub gdy mam ochotę pachnieć czymś klasycznym i wyjątkowym. Jest dość trwały, jak na taki przedział cenowy. Utrzymuje się i na ubraniach i na skórze. Zapach nie ewoluuje w ciągu dnia, ale mi to nie przeszkadza. jest dość wydajny, tani, łatwo dostępny. Niemalże ideał.

Zmienia zapach

Zapach na początku bardzo ładny i się utrzymuje dlatego skusiłam się. Podobny do Chanel Coco Mademoiselle ale niestety w miarę upływu czasu jak używamy zapach się zmienia na bardzo tandetny i nie tle co na osobie która używała chociaż też ale już w samej buteleczce od momentu psiknięcia. Dodam, że były odpowiednio przechowywane i ze względu na atrakcyjna cenę sprawdziłam to tez na kolejnym egzemplarzu żeby mieć pewność, że to nie wina tamtej konkretnej. Niestety nie kupie ponownie bo co z tego ze zapach jest piękny przez niedługi czas a później mamy bardzo okropny zapach na który nie zwróciły byśmy uwagi. Moim zdaniem nie wart nawet tych niedużych pieniędzy bo później zapach jest naprawdę zły.