Polny Warkocz, Nawilżająca esencja z mleczkiem pszczelim do cery suchej

Polny Warkocz, Nawilżająca esencja z mleczkiem pszczelim do cery suchej

Nawilżająca esencja z mleczkiem pszczelim to naturalny płyn do przemywania twarzy. Ze względu na zawartość składników aktywnych dedykowana jest do codziennej pielęgnacji cery suchej i wymagającej regeneracji. Naturalny ekstrakt z mleczka pszczelego intensywnie nawilża i odżywia. Dzięki wysokiej koncentracji witamin z grupy B, witaminy C, aminokwasów i minerałów (siarki), protein oraz węglowodanów mleczko pszczele doskonale kondycjonuje skórę. Synergicznie działający hydrolat różany uzupełnia pielęgnację cery suchej. Esencja nawilżająca zawiera konserwant akceptowany przez Ecocert.

tonizowanie twarzy
sucha
nawilżające
płyn

Przyjemny tonik esencja

Nigdy wcześniej nie tonizowałam twarzy. Zawsze miałam minimalistyczną pielęgnacje, ktora się sprawdzała. Moje problemy z twarzą zaczęły się po przeprowdzce. Twarda woda zniszczyła mi buzie, wysuszyła do takiego stopnia że twarz piekła, pojawił się trądzik, była jak wiór. Musiałam zwiększyć wiedzę na temat pielęgnacji i tak dowiedziałam się że tonizowanie przywraca prawidłowe ph. Kupilam z polecenia ten produkt. Jestem zadowolona, twarz po tej esencji łagodnieje, wycisza się i czuję jak by delikatne nawilżona . Nie wyobrażam sobie teraz aby moja pielęgnacja nie zawierała toniku lub innego produktu łagodzącego po etapie oczyszczenia i mycia.

Zawartość jest naprawdę fajna, ale opakowanie jest do zmiany.

Otrzymałam tę esencję w prezencie od mojej kochanej Intermanki <3.
Mam spory problem z suchością skóry, dlatego tonik/esencja stanowi obowiązkowy element mojej codziennej pielęgnacji.
Esencja z Polnego Warkocza zaintrygowała mnie niemal od początku, zwłaszcza po przeczytaniu składu - wprost nie mogłam doczekać się pierwszego użycia!
Dziś, po zdenkowaniu mojej pierwszej buteleczki, powiem tak - zawartość jest naprawdę zacna, ale opakowanie jest moim zdaniem do zmiany!

ZALETY:
+ Szata graficzna - z tego, co widziałam, cała ta marka ma takie urocze etykiety i minimalistyczny design, co bardzo mi się podoba.
+ Idealna konsystencja - wbrew temu, co sugeruje nazwa, to po prostu tonik - bezbarwny płyn, który nie zostawia żadnej nieprzyjemnej powłoki na naszej skórze.
+ Piękny zapach....marcepanu! Nawet zastanawiałam się, czy aby na pewno nie mam omamów węchowych, dlatego dałam tę esencję do powąchania staremu - gdy się skrzywił i niemal krzyknął, że fuj, że przecież to marcepan, to miałam pewność - bo on wprost nie cierpi marcepanu! ;)
+ Naturalny skład.
+ Esencja nadaje się do skóry wrażliwej, ponieważ nie tylko nie podrażnia, ale i działa łagodząco na istniejące podrażnienia czy stany zapalne.
+ Nawilża, zmiękcza naskórek, koi i niweluje zaczerwienienia - przy regularnym stosowaniu skóra jest zbita, gładka i ma ujednolicony koloryt.
+ Nie podrażnia oczu.
+ Przygotowuje skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych - uwielbiam nakładać na nią olejkowe serum, mam wrażenie, że razem działają jeszcze lepiej i skuteczniej.
+ Niedroga - można kupić ją już za 15/16 zł/100 ml.
+ Polska marka.

NEUTRALNE:
+/- Średnia wydajność - przy używaniu 2x dziennie esencja starczyła mi na niecały miesiąc użytkowania - niby nie jest tragicznie, ale wydaje mi się, że przy atomizerze wydajność byłaby lepsza.

WADY:
- Niepraktyczne opakowanie - butla jest z ciemnego szkła, co akurat jest zaletą, ale niestety, dozowanie esencji jest trudne i denerwujące - musiałam dosłownie wytrząsać płyn na wacik. Dużo lepszy byłby tutaj atomizer, a nie ta śmieszna nakrętka ze zbyt małym otworem i lichym zamknięciem.

Reasumując - mimo utrudnionego dozowania i tak jestem zadowolona z tego produktu. Esencja okazała się być idealna dla mojej suchej, podrażnionej skóry i zadziałała tak, jak oczekiwałam i dokładnie tak, jak obiecuje producent.
Marcepanowy, smakowity zapach to wisienka na torcie, nie ukrywam ;).
Czy polecam?
Polecam, oczywiście, że tak - choć lepiej przelejcie sobie tę esencję do butelki z atomizerem ;). Myślę, że i ja sięgnę po ten produkt ponownie, bo używając go naprawdę widziałam różnicę w kondycji mojej cery - a to nie zdarza się wcale tak często!

Rewelacyjny, choć trudno dostępny

Tonik-esencję zamówiłam ze względu na dobre recenzje na Wizażu. Urocza, szklana buteleczka z ładnągrafiką. Ja zawartość niezwłocznie przelałam do własnej z atomizerem i rozpylałam ją na twarz po umyciu a przed serum. Esencja sprawdziła się rewelacyjnie - mam bardzo suchą skórę, wiele toników po użyciu nadal pozostawia wrażenie suchości i wymaga reaplikacji, ,czasem nawet dwa razy. Po tej esencji skóra czuła się tak przyjemnie, że mogłam spokojnie w czasie wchłaniania pokręcić się po łazience i nałożyć krem nie czując nawrotu uczucia suchości.
Na pewno jeszcze po niego sięgnę, chociaż jego dostępność jest niestety dużą wadą.

Fantastyczne działanie i cena

Kilkukrotnie zastanawiałam się nad zakupem tej esencji, choć ja nazywam ją tonikiem i tak ją stosuję. Długo było nam nie po drodze, aż w końcu przy większych zakupach w jakiejś drogerii internetowej dorzuciłam ją do koszyka. I dzięki Bogu , że w końcu to zrobiłam! Myślę, że znalazłam swój ideał. Po pierwsze skład, po drugie cena, ten tonik kosztuje poniżej 20 zł. I najważniejsze działanie: tonik świetnie nawilża, koi skórę i daje uczucie komfortu po oczyszczaniu. Zauważalnie poprawia nawilżenie. Jedynym minusem, ale takim maleńkim jest opakowanie bez atomizera. Ale to moje osobiste wymaganie, lubię mgiełki. Akurat otwierając opakowanie z tym tonikiem kończyłam tonik z z atomizerem, więc przełożyłam pompkę.
Wrócę do tego produktu na pewno jeszcze nie raz.

Najlepszy tonik nawilżający

Do zakupu tego toniku skusiło mnie przede wszystkim mleczko pszczele z nazwy, bardzo naturalny skład oraz szklane opakowanie. Jest to produkt faktycznie bardzo nawilżający, a do tego mam wrażenie łagodzący ranki, drobne stany zapalne. Mam cerę trądzikową, ale raczej normalną; czasami tylko delikatnie suchą lub tłustą w strefie T (pod tym względem nie jest problematyczna, największym problem jest właśnie trądzik). Zwykle używam tej esencji pod serum i krem, jednak czasami lubię zostawić moją cerę "gołą". Wtedy nakładam tylko ten tonik i po jego wchłonięciu czuję nawilżenie, skóra nie jest napięta ani sucha, mimo braku kremu. Produkt ma cudowny, kwiatowy zapach. Najbardziej czuć go, kiedy rozpylam tonik na twarz. Jedynym minusem jest dla mnie opakowanie, a konkretnie nakrętka. Nie używam wacików, a takie wylewanie produktu na rękę jest dla mnie nie do końca wygodne i ekonomiczne. Na szczęście ten problem łatwo można rozwiązać, ja przekładam spryskiwacz po zużytym hydrolacie :)

Mój ulubiony tonik!

Ta esencja wprost mnie zachwyciła. Choć bardziej pasowałoby określenie tonik, bo żadna to bogatsza formuła niż standardowy produkt do tonizacji twarzy. W swojej kategorii to mój aktualny faworyt.

Esencja robi co ma robić czyt. tonizuje, uspokaja cerę i przygotowuje na kolejne kroki pielęgnacyjne. Efekt nawilżenia nie jest powalający, ale czego oczekiwać przy tak lekkiej i przyjemnej formule? Na pewno nie wysusza i daje przyjemne uczucie ukojenia.

Esencja ma konsystencję jak woda, na luzie można ją przelać do opakowania z atomizerem i psikać się na zdrowie. Możliwe, że latem właśnie tak zrobię.

Zalety:
+ działa! i nie podrażnia
+ dobry skład
+ brak zapachu
+ szklane opakowanie

Wady:
+/- cena, ale za jakość się płaci

4 gwiazdki z miłości do Polnego Warkocza!

#polnywarkocz - Esencja nawilżająca z mleczkiem pszczelim
✅ Zapach trudny do zidentyfikowania, apteczny
✅ Konsystencja przezroczystego płynu
✅ Produkt naturalny
✅ Czuć nawilżenie! Oj czuć! Skóra po użyciu tej esencji była miękka, rozjaśniona i dogłębnie nawilżona
✔ Działanie genialne, ale nie kupię tego produktu ponownie... dlaczego? Mam wrażenie, że mnie zapychał i dodatkowo chyba nie lubił się z pianką do mycia twarzy Cosnature, bo 2 razy miałam jakieś uczulenie... musiałam ja odstawić na chwilę
✅ Wydajność jak na 100ml jest ok
✅ Cena niska

ciekawy produkt

Esencji używam na noc i jest to mój dodatkowy krok pielęgnacyjny.
Pachnie delikatnie i uroczo. Aplikator jest bardzo dobry, gdyż łatwo za jego pomocą dozować odpowiednią ilość produktu.
Nawilża fantastycznie, pozostawiając skórę gładką i miękką. Przy dłuższym stosowaniu znacznie poprawia poziom nawilżenia skóry.
Ogromny plus za naturalny skład.

Delikatny, idealny nawilżacz na noc i pod makijaż

Polubiłam się z tą esencją. Swoją dostałam w ramach 'naturalnie z pudełka'.

Łojotokowe zapalenie skóry w strefie 'T'. Suche policzki z naczynkami. Wrażliwa, alergiczna. Wiek - 28 lat, pierwsze zmarszczki miminczne (czoło, okolice oczu). Duża tendencja do zapychania porów. Moja cera lubi kwasy, codzienne złuszczanie. Bywa wrażliwa, delikatna, alergiczna.

Esencja ma bardzo delikatną, płynną konsystencję, która to praktycznie nie pachnie. Butelka jest b. estetyczna i przypomina dawne czasy - bo przypomina trochę Apoteker Schellera, który pamiętam miał takie butelki w starym stylu. Tu jest podobnie.

Nawilża skórę. Nie podrażnia, nie uczula. Idealnie się nadaje czy to pod makijaż jako bardzo delikatny nawilżacz, lub na noc gdy kładę na nią krem. Nie zapycha moich porów - mimo, że jest do skóry suchej. Nie mam po niej wyprysków.

Cena jest b. ok. Polecam serdecznie.

Doskonały produkt

Świetny produkt w szczególności dla osób z cerą suchą lub normalną. Przede wszystkim cudownie nawilża. Ze względu na jego w 100% naturalny skład oraz brak alkoholu, nakładam go wacikiem na całą twarz (łącznie z obszarem pod oczami) oraz na szyję zaraz po oczyszczaniu. Skóra staje się ukojona, miękka, wspaniale nawilżona i przygotowana na kolejne kroki pielęgnacyjne. Posiada bardzo przyjemny, miodowy zapach. Mój ostatni ulubieniec :)