L´Oreal Professionnel, Source Essentielle, Calendula Flowers & Chamomile Flowers Delicate Shampoo (Szampon wegański)

Szampon Source Essentielle Delicate do każdego rodzaju włosów i wrażliwej skóry głowy. Formuła z kwiatem nagietka i ekstraktem z kwiatu rumianku, zawiera 80% składników pochodzenia naturalnego. Łagodnie oczyszcza i pielęgnuje delikatną skórę głowy. Wegańska* formuła zawierająca zapach pochodzenia naturalnego.
Sposób użycia: Aplikować na mokre włosy. Spienić. Spłukać obficie wodą.

Włosy
rozjaśniane, wymagające prostowania, kręcone, długie
do włosów suchych i zniszczonych, do włosów normalnych
łagodzące, nawilżające, oczyszczające
Skóra głowy
normalna, sucha i wrażliwa

totalna klapa

w życiu nie spotkałam się z czymś takim...
Ten szampon ma jedną, jedyną wadę, która absolutnie go dyskwalifikuje: po nałożeniu go, włosy zrobiły się szorstkie, bardzo nieprzyjemne w dotyku, twarde, "jak sfilcowane"(?)
Absolutnie nie, nie, nie!
gdyby nie odżywka, która ten efekt cofnęła byłoby kiepsko.
Zaznaczę,że mam z tej samej linii szampon z jaśminem, który nie daje takiego nie do zaakceptowania efektu i jest świetny
Rumiankowy to zaskoczenie. Negatywne. Niepolecam.

Niezły, ale niewart swojej ceny

Szampon zakupiłam w pobliskim salonie fryzjerskim. Skusiło mnie jego piękne opakowanie i wygląd jego zawartości - w kosmetyku zatopione są płatki kwiatów praz obietnica producenta o delikatności produktu. Niestety, jest to dość przeciętny szampon, a jeśli weźmie się pod uwagę jego bardzo wysoką cenę (opakowanie 300 ml to koszt ok. 70 złotych, zależnie od miejsca zakupu), to można wręcz uznać go za kiepski. Niezależnie od tego, czy musiał się mierzyć z "wyzwaniem", czyli zmyciem z włosów oleju, czy nie, żeby włosy i skóra głowy zostały dobrze oczyszczone, trzeba było myć je dwukrotnie (a to się z kolei wiązało z większym zużyciem i mniejszą wydajnością). Ponadto, po użyciu tego szamponu włosy po jednym dniu nadawały się do kolejnego mycia (a przy innych, nawet równie delikatnych formułach, mogę myć włosy co drugi dzień i nie muszę się martwić o "przyklap" u nasady). Znam gorsze produkty, ale, choć ten szampon nie zrobił mi krzywdy, niestety nie mogę go polecić.