Eva Natura, Natura Style, Szampon z czarną rzepą

Eva Natura, Natura Style, Szampon z czarną rzepą

Szampon przeznaczony do włosów normalnych, przetłuszczających się, słabych, skłonnych do wypadania. Zawiera naturalny ekstrakt z korzenia czarnej rzepy bogaty w organiczne związki siarki, witaminę C i sole mineralne.

Tani i dobry

Wyznaję zasadę, że szampon powinien dobrze myć, a nawilżenie i odżywienie to rola odżywki.
Moje włosy nie lubią szamponów z silikonami, bardzo się przetłuszczają, dają pozorne nawilżenie.
Ten szamponik od wielu lat kupuję co jakiś czas w lokalnym sklepie spożywczym. Jest bardzo tani, ma przezroczystą butelkę dzięki czemu wiadomo, ile produktu zostało do końca.
Może skład nie powala, ale i tak wypada dobrze na tle droższych szamponów. Bardzo lubię jego zapach, choć wiem, że dla wielu jest dyskusyjny.
Świetnie myje, fajnie skrzypią po nim włosy. Nie mam łupieżu, skóra głowy jest dobrze umyta.
Po użyciu nakładam dobrą odżywkę. Nie ma wtedy problemu z rozplątaniem włosów.

Szampon z czarną rzepą do włosów z tendencją do wypadania, Natura Style,Eva Natura

Ostatnio zauważyłam większą ilość wypadających włosów i pozostających na szczotce przy czesaniu szukałam szamponu który wzmocni włosy i zmniejszy ich wypadanie, mój wybór padł na szampon z czarną rzepą EVA NATURE STYLE
Musze z przykrością stwierdzić że nie był to dobry wybór już po 2-3 umyciach skóra głowy stała się dość mocno przesuszona , włosy po umyciu się plączą i źle się rozczesują.
Zużyłam jedno cale opakowanie i nie zauważyłam różnicy w ilości wypadających włosów.
Jedyny plus mogę dać za opakowanie
Przeźroczysta zgrabna butelka widać ile kosmetyku zostaje w środku i korek z dozownikiem ułatwiający użycie odpowiedniej ilości szamponu.
Nie polecam i więcej nie kupię.

uzywam lecz w innym opakowaniu

Swietny szampon.. tylko trzeba sie przyzwyczaic do jego smrodku. Doczysci wszystko wlosy az trzeszcza he wiec bez odzywki ani rusz. Dzialanie na cebulki ma porownywalne z seboradinem a jest duzo tanszy. Dobry dla wlosow przetluszczajacych sie.

Bardzo dobry szampon za grosze

Nie wiem gdzie sprzedają tą wersję ze zdjęcia na górze strony, ja posiadam wersję ze zdjęcia, które załączam. W przeciwieństwie do podobnie tanich i naturalnych produktów marki "barwa zielona" ten szampon posiada wygodny dozownik, dzięki czemu nie wylewamy całego szamponu na 1 raz :)

Ulubieniec.

Moje włosy-gęste, grube, niezniszczone, zdrowe na długości(gładkie, błyszczące, miękkie), przetłuszczające się u nasady. Trochę marudna skóra głowy-potrafi zaswędzieć, ale bez skłonności do łupieżu. Nie mam problemu z wypadaniem.
Nie wymagają większej pielęgnacji i specjalnego traktowania-codziennie myję(odżywka po myciu, raz w tygodniu maska), rozczesuję zwykłym grzebieniem jak są jeszcze wilgotne, suszę letnim nawiewem z jonizacją(kończę zimnym), lakiery do włosów nie są mi obce. Naprawdę, włosy mam udane, jedynie nieco oklapłe z racji swojego ciężaru i przetłuszczania.

Na co dzień używam takich zwykłych, ziołowych szamponów Polleny, bo najlepiej oczyszczają moje włosy. A ten z rzepą mi jakoś najbardziej przypadł do gustu, bo mam wrażenie, że moje włosy oczyszcza mocniej i lepiej zachowują po nim świeżość-wprawdzie i tak myję codziennie, ale przy tym szamponie włosy są cały dzień puszyste.
Świetnie sobie radzi z sebum, kurzem, resztkami produktów do stylizacji, jak byłam włosomaniaczką to zmywałam nim oleje/maski/naftę-też daje sobie z nimi radę. Jak mam mocniej zanieczyszczone włosy to myję dwukrotnie. Za każdym razem włosy są po nim lekkie, puszyste, świeże-po prostu doskonale oczyszczone. W parze z mocnym oczyszczeniem idzie też splątanie i lekka szorstkość włosów, ale ja po myciu używam odżywki/maski, a czasami po prostu jeszcze innego szamponu(typu perłowy, kremowy, gęsty i napakowany kondycjonerami), które niwelują wysuszające działanie rzepowego myjadła.

Nie podrażnia skóry głowy, mimo zawartości SLeSu nie wysusza jej, nie pojawia się swędzenie czy łupież. Nie oceniam jego wpływu na wypadanie, bo mi włosów wypada mało i w zdrowej dziennej normie, a nawet jeśli pojawia się problem to szampon tego nie rozwiąże-trzeba walczyć z przyczyną wypadania, a ta znajduje się w organizmie, stanie zdrowia czy kondycji skóry głowy.

Szampon jest nieco rzadszy, lejący się. Pieni się dobrze, łatwo się wypłukuje. Zapach-prawdziwa rzepa, ja go uwielbiam, a moja rodzina nie znosi :D

Rzepka

plusy:
+ dobrze oczyszcza
+ żelowa konsystencja
+ łatwo się spłukuje
+ niezły zapach, jak na rzepę

minusy:
- plącze

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie
- słaba dostępność
- niska wydajność
+ niska cena
+ wygodne opakowanie

Prosty i dlatego najlepszy

Tego szamponu używam na zmiane z innymi, myje nim wlosy 1-2 razy w tygodniu. Spełnia swoje zadanie - niesamowicie dobrze oczyszcza włosy i ma prosty, naturalny skład. Konsystencja i zapach są rowniez dobre. Czego chcieć wiecej?

Idealny szampon na suchy łupież

To najlepszy szampon jakiego w życiu używałam.

Oceniam jego działanie jako skuteczny środek do walki z suchym, powracającym łupieżem.

Mam włosy grube, suche, kręcone (nie zniszczone) i przez większą część roku zmagam (a właściwie) zmagałam się z masakrycznym suchym łupieżem.
Nic nie pomagało. Nizoral, Pirolam, Zoxin med, szampony ze śmierdzącym dziegciem itp. tylko na chwilę łagodziły sprawę. Po kilku dniach od mycia problem powracał.
Do momentu zakupów w osiedlowej drogerii i zakupu tegoż szamponu.
Nie można spodziewać się efektu od pierwszego mycia. Jednak ja już po pierwszym widziałam różnicę. Szampon bardzo dobrze doczyszcza skórę głowy, włosy aż "skrzypią" po myciu i przynajmniej w moim przypadku później nakładana maska po prostu wsiąka we włosy.
Myję włosy 3 razy w tygodniu - 2 razy szamponem z rzepą, 1 innym + za każdym razem maska i mi to w zupełności wystarcza.
Początkowo, gdy zaczęłam przygodę z tym szamponem myłam włosy i 4 razy w tygodniu, jednak po kilku latach stosowania wystarczają mi te 2 razy.

Jeśli chodzi o minimalizowanie wypadania włosów to takiego efektu nie zauważyłam.

Nie wiem jak się sprawdza w przypadku włosów przetłuszczających się, ponieważ ja z takim problemem nie miałam nigdy do czynienia.

Nie jestem też chemikiem żeby analizować składy wszelkich kosmetyków, nie znam się po prostu na tym.
Jednak zauważyłam, że szampony naturalne nie zawierające SLS tylko szkodzą, zamiast pomóc.

Mi ten bardzo pomaga. Koszt kilka złotych, poręczna butelka, gęstość odpowiednia, pojemność nie za duża (w sam raz na małą półkę przy wannie/prysznicu). I produkt POLSKI - o tym też warto wspomnieć.

Nie zamienię tego szamponu na nic innego.

Używam tego produktu od: ponad 4 lat
Ilość zużytych opakowań: bardzo dużo

Wysusza

Lubię szampony z rzepą, jednak ten naprawdę mocno wysusza włosy. Wiem, że te szampony mają mocne działanie, bo miałam też inne tego rodzaju, jednak ten zostawiał elektryzujące się spustoszenie na mojej głowie. Stosowałam go, gdy chciałam porządnie doczyścić włosy, na zmianę z innymi. Jednak nie kupię znowu.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy temu
Ilość zużytych opakowań: 1 opakwanie

absolutnie nie - za zapach

rozumiem że to jest szampon ziołowy itd, ale zapach rzepy powoduje u mnie odruch wymiotny a włosy smierdzą tym bardzo długo. Pieni sie słabo w por do innych z tej serii, na wypadanie szampon pomoże tak jak kazdy inny czyli wcale. Plącze.

Używam tego produktu od: 2 tyg.
Ilość zużytych opakowań: niecale

Autentyczna rzepa

Szampon kupiłam bo lubie proste ziołowe składy bez udziwnień, nazw z kosmosu a i tak efekt po nich był do zapłakania.Tu przynajmniej nie spodziewam się cudów wiem że to prosty kosmetyk który przedewszystkim ma myć ograniczyć przetłuszczanie.Ale właśnie taki prosty szampon na moich włosach robi cuda włosy nie wypadają ,nie tłuszczą sie po jednym dniu, są naprawdę domyte błyszczą sie . Szampon ten bardzo dobrze domywa oleje, maski i resztki kosmetyków. Zarzuca się mu że plącze włosy tak niestety robi każdy szampon bez silikonów.odżywka jest obąwiązkowa lub ostatnie spłukanie wodą z octem.Zapach rzepy uwielbiam ponieważ także jest naturalny napewno będę do niego wracać.

Używam tego produktu od: od dawna
Ilość zużytych opakowań: wiele

szampon jak szampon

szampon jest tani :) Zapach rzeczywiście nieprzyjemny, ale nie przeszkadza mi (grunt, że nie zostaje na włosach). Wypadanie, jeśli ograniczył, to minimalnie, ale szampon nie jest najlepszym sposobem na wypadanie, bo jest na włosach krótko i zaraz go zmywamy. Szampon jedynie wspomaga kurację, a ten ma dużo soku z czarnej rzepy, która jest bardzo dobra na wypadanie ;) Konsystencja mogłaby być gęstsza, ale nie jest źle :) Wydajność normalna. Jednakże mam lepsze szampony.

Ilość zużytych opakowań: chyba 2