Bios Line, BioKap, Anticaduta, Szampon przeciw wypadaniu włosów

Bios Line, BioKap, Anticaduta, Szampon przeciw wypadaniu włosów

Formuła szamponu - oparta na roślinnych składnikach myjących, ekstraktach roślinnych oraz oczyszczonych olejkach eterycznych jest niezwykle łagodna dla włosów, zapewniając im piękny wygląd i równowagę. W formule szamponu Biosline Anticaduta zastosowano następujące składniki pochodzenia roślinnego:
- palma sabałowa oraz pestki dyni - hamują wypadanie włosów, blokując enzym 5 alfa-reduktazy,
- substancje pozyskane z winorośli oraz afrykańskiej rośliny Olax dissitiflora - skutecznie poprawiają mikrocyrkulację w skórze,
- wyciąg z egzotycznej rośliny China - o silnym działaniu wzmacniającym włosy,
- mięta oraz olejki z rozmarynu i drzewa herbacianego z upraw organicznych - dają efekt odświeżenia i oczyszczenia,
- ekstrakt z pokrzywy - reguluje wydzielanie sebum,
- ekstrakty z krwawnika, chmielu, malwy - nawilżają włosy, mają działanie ochronne,
- sufraktanty z kokosa - mają delikatne właściwości myjące.
W szamponie nie użyto chemicznych składników drażniących, takich jak emulgatory PEG, silikony, SLS, SLES czy parabeny. Kosmetyk został przetestowany pod kątem zawartości niklu oraz przeszedł testy dermatologiczne.
Szampon stanowi pierwszy, ważny etapem kuracji przeciwko wypadaniu włosów. Powinien być stosowany 2 - 3 razy w tygodniu, już w momencie, gdy dochodzi do pierwszych objawów przerzedzania fryzury, aby zapobiec nasileniu problemu.

Działa :)

Moje włosy mają skłonności do wypadania, szczególnie latem gdy są suche i osłabione przez słońce. kupiłam ten szampon z polecenia, stosuje już ponad miesiąc efekt jest już zauważalny. Włosów wypada znacznie mniej. Sam szampon bardzo przyjemny, wydajny o orzeźwiającym zapachu mięty.

Jestem pozytywnie zaskoczona

Szampon zdecydowałam się dołożyć do ostatniego zamówienia z drogerii, jestem naprawdę zadowolona. Stosuję go od 3 tygodni i zauważyłam wzmocnienie włosów, nie są tak łamliwe, zauważę przy okazji, że nie zmieniłam nic ani w diecie ani w reszcie pielęgnacji włosów. Szampon ma gęstą konsystencje, taką jak lubię. Dobrze się spłukuje nie pozostawia tłustego pośladu. Włosy są po nim lekkie i miękkie, nie wysuszone. Polecam.

Totalne zauroczenie!

Szampon kupiłam ostatnio przy okazji zamówienia farby i totalnie się w nim zakochałam. Włosy po myciu są miękkie i pięknie odbite u nasady. Po dwóch tygodniach używania widzę też, że mniej ich wypada, a przynajmniej mniej zostaje ich na mojej szczotce :) Mam nadzieję, że niedługo zobaczę piękną gromadkę baby hair, ale już teraz wiem, że mogę go polecić :)

Szampon jest rewelacyjny!

Po covidzie miałam okropny problem z wypadaniem włosów. Kupiłam ten szampon wraz z ampułkami i widze ogromną różnicę. Na głowie jest mnóstwo baby hair i jednocześnie mniej włosów wypada. Co więcej, jest to świetny szampon taki sam w sobie - nie obciąża włosów i nie swędzi mnie po nim skóra głowy (z tym czesto mam problem). Dla mnie rewelacja i na pewno jeszcze nie raz go kupię. Teraz kończe opakowanie i zrobię sobie miesiąc przerwy, ale później na pewno będzie powrót :)

Niezły

Jestem w trakcie testowania tego szamponu. Mam włosy cienkie, którym brakuje objętości, skłonne do wypadania. Do szamponu podchodziłam z dużym dystansem, ale... . Szampon ładnie ziołowo pachnie. Nie pieni się zbyt mocno, ale po pierwszych użyciach jakoś się przyzwyczaiłam do tej formuły. Jest wegański, bez parabenów, sls, itd. W miarę wydajny, w poręcznej, choć małej buteleczce. Włosy po nim są faktycznie odświeżone, skóra głowy również oczyszczona. Włosy są błogie. Zauważyłam, że nie wypadają aż w takim stopniu jak kiedyś. Trochę zniechęca mnie jego dość wysoka cena, ale jeśli dalej będzie mi się tak sprawdzał, to może stać się moim hitem.

ok

Ostatnio miałam okazję testować ten szapom do włosów. Produkt jest wegański, bez sles, parabenów oraz silikonów. Ma niezmiernie przyjemny, ziołowy zapach. Jest lekko zielony, nie pieni się tak mocno jak tradycyjne szampony dlatego trzeba się do niego przyzwyczaić. Doskonale oczyszcza skórę głowy oraz włosy. Ma bardzo ładne, naturalnie wyglądające opakowanie. Nie obciąża włosów. Niestety nie jestem wstanie określić czy faktycznie szampon wzmocnił moje włosy ale spodobał mi się on na tyle, że zacznę go kupować.

Włosom na ratunek

Szampon jest przede wszystkim skuteczny. Ładnie się pieni i bezproblemowo spłukuje. Jego użycie daje natychmiastowe uczucie świeżości, a wręcz chłodu na włosach. Włosy są czyste, odżywione i mam wrażenie, że jest ich więcej nie tylko dlatego, ponieważ przestają wypadać, ale samo użycie tego szamponu zwiększa ich objętość.

BioKap is brutal!

Zaczęło się huraoptymistycznie. Znudził mi się mój sprawdzony Capilarte (i mnie pokarało za niewierność!) więc zapragnęłam nowości. Miało być skutecznie (a aktualnie nie mam jakiś ekstremalnych wymagań, włosów wypada niewiele), nie za drogo (wszystkie te Dercosy Vichy odpadają), łagodnie i przyjemnie. Naczytałam się w internetach peanów na temat BioKapu, z reklamy na opakowaniu wynikało, że to cud nad cudami, była promocja w Rossmanie, szampon dodatkowo przeceniony - no myślałam, że dziecko szczęścia ze mnie!- zakupiłam. Za 21 zł.
Wprawdzie już pierwsze użycie było bolesne - bo ja mam włosy a'la Violetta Vilas czyli długie do pasa i pokiełtane - i po umyciu rozczesywałam się z 20 minut mimo użycia skutecznej odżywki...ale naiwnie myślałam, że trzeba czasu. Że się tego szamponu muszę nauczyć, przyzwyczaić, że może raczej gęstsza maska, zamiast codziennej odżywki, że przecież chodzi o zahamowanie wypadania włosów więc dam się BioKapowi wykazać.
Ale niestety...wytrzymałam niecałe 3 tygodnie. Prawdopodobnie ten szampon zapobiega wypadaniu włosów, ale co z tego jeśli ja cierpię przy każdym myciu głowy, mam włosy spuszone, ekstremalnie suche, szorstkie, no jak zagorzała fanka trwałych ondulacji obrazowo mówiąc! I jeszcze ten łupież! Zgroza! Obsypana byłam reklamowo, a przy każdym grzywą machnięciu łuska się ścieliła gęsto. Skóra swędziała, na linii włosów jakiś strupków się nawet dorobiłam.
Oddałam z całą premedytacją Panu M. Bo on lubi takie brutalne mycie. I jeszcze ten ,,chłodząco-mrowiący" efekt mu zaimponował. No a poza tym to on te swoje loczki rozczesuje raczej pobieżnie więc nawet splątanie mu nie straszne. I on też zwalkoverował! Bo piekło i wysuszało,,,,
I co ja teraz z takim brutalem zrobię? Mam ponad połowę butelki, bo,przyznaję, wydajność niesamowita. A marketing...nawet lepszy.

Średnio

Moje włosy to jeden wielki dramat. Zmagam się z łysieniem androgenowym, do tego jestem posiadaczką włosów wysokoporowatych, czyli ekstremalnie suchych z natury. Bardzo ciężko znaleźć mi kosmetyk, z którego byłabym na prawdę zadowolona.
Ten pomimo tego, że do najgorszych nie należny to nie znalazł się wśród moich ulubieńców. Szampon wydaje mi się dosyć "tępy" przez co proces mycia nie przebiega zbyt łatwo. Poza tym pozostała część włosów jest przesuszana i się plącze.
Ale żeby nie było, że mam tylko negatywne zdanie o nim, to muszę powiedzieć, że po umyciu czujemy że włosy są fajnie odświeżone.
W kwestii wypadania, myślę że hamuje on ten proces. Prawdę powiedziawszy stosowałam z nim także różne wcierki i preparaty, ale w poprawie kondycji myślę że i on miał swoje 3 grosze.
Podsumowując: sądzę, że w większości byłybyście zadowolone z jego działania. Hamuje wypadanie, dobrze odświeża. Niestety ja wiem, że jestem bardzo ciężkim przypadkiem i na prawdę ciężko znaleźć mi kosmetyk, który mi pomoże.

Super odświeża, czyści i kondycjonuje

Ten szampon to rewolucja w pielęgnacji włosów - dobry skład, super działanie i długofalowe efekty.

Szampon kupiłam na testy w opakowaniu 100 ml - jest bardzo wydajny i już niewielką ilością dokładnie oczyścimy włosy i skórę głowy.

Skóra głowy jest ukojona, nawilżona i odświeżona na użyciu tego szamponu (pewnie sprawka olejku miętowego - super!).

Kojący, świeży zapach sprawia, że fajnie się go używa.
Pieni się idealnie.
Naprawdę działa :)

Polecam dla zmęczonych włosów, które chcą więcej niż drogeryjne składy :)

Rewelacja

Szampon jest świetny. Bardzo długo borykałam się z problemem wypadania włosów, a ten szampon zakupiłam po przeczytaniu recenzji tutaj :)
Nic mi kompletnie nie pomagało, suplementacja, wcierki, czy też mgiełki do włosów, Jak zaczęłam go stosować, włosy zaczęły mi rosnąc w zastraszającym tempie, no i w końcu zaczęły się pojawiać baby hair. Ten szampon jest naprawdę godzien uwagi. Ma dość intensywny ziołowy zapach, ale da się z nim przeżyć ;)
Minusy:
- strasznie plątał mi włosy, trzeba było mieć porządną odżywkę
-bardzo mocno "chłodził" głowę (nie potrafię inaczej nazwać tego efektu, ale mnie mocno irytował)

Czemu zmieniłeś skład, Biokapie?

Niesamowity szampon.
Linia Anticaduta była jedyną, która pomagała mi przy ciężkim łysieniu androgenowym. Niestety, producent zmienił skład wszystkich kosmetyków z serii.
Składniki aktywne zostały wypchnięte na dalsze miejsca w składzie. Działanie bardzo się zmieniło. Wielka, wielka szkoda.